Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Obrobił kantor na 4 tys. dolarów. Uwaga na oszustów!

Obrobił kantor na 4 tys. dolarów. Uwaga na oszustów!
Do oszustwa doszło w kantorze na Górnym Tarasie w Gryfinie. Przez cwanego naciągacza właściciel kantoru stracił 4 tysiące dolarów. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.

Cała sytuacja nagrała się na kamery. Tydzień temu do okienka podszedł mężczyzna o ciemnej karnacji skóry. Podobno łamaną polszczyzną powiedział, że chce wymienić dolary. Do 5 tys. brakowało 3 (słownie: trzech) dolarów. Kasjerka przekazała pieniądze mężczyźnie. Ten przeliczył pieniądze na jej oczach i „dołożył” trzy dolary. Oddał pracownicy. A ta sięgnęła po polskie pieniądze. Wzięła wcześniej przeliczoną kwotę, nie podejrzewając, że to już nie jest ten sam plik banknotów. Gdy układała pieniądze zauważyła, że jest tam tylko... tysiąc dolarów! Brakowało 4 tysięcy! Oszust jednak odjechał już z parkingu.

Uważajmy na ludzi, którym płacimy pieniądze bez przeliczenia. To może się zdarzyć wszędzie, także podczas naszych urlopowych podróży. Tak jak w tym przypadku, ma to zwykle miejsce przy transakcjach z udziałem sporej sumy pieniędzy. Oszust zawija wtedy stare i bezużyteczne banknoty albo nawet pocięte gazety w nowe banknoty. Taki zwitek pieniędzy wręcza ofierze. Od spostrzegawczości oszukiwanej osoby zależy, czy przekręt się uda, czy też nie. Pamiętajmy aby za każdym razem, kiedy dokonujemy transakcji gotówkowych, dokładnie przeliczać nasze banknoty.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hrywienka
hrywienka 13.07.2018, 22:22
Teraz wiem dlaczego Ukraińcy przestali kupować dolary! Bo już mają!
Ćma
Ćma 12.07.2018, 08:14
film "Skrzydła motyla" tam też była szajka w roli głównej 10 letnia dziewczynka ;-)
Z.
Z. 11.07.2018, 19:20
To musiała być jakaś szajka.
Łapy ucinać
Łapy ucinać 11.07.2018, 12:53
u samej doopy!
mlodszy aspirant
mlodszy aspirant 11.07.2018, 09:03
" Skrzydła motyla " świetny film , gościu nagoglądał się filmów i teraz obrabia , ale nieźle to zrobił
Żal. Pl
Żal. Pl 10.07.2018, 20:22
Miłe panie hahaha... Chyba Ci loda robią że takie miłe piszesz haha. Poprostu puste że dały się okraść
faktycznie żal
faktycznie żal 10.07.2018, 21:04
Dla ciebie tylko takie kobiety są miłe?
współczuję
współczuję 10.07.2018, 20:13
Szkoda pracownika - tam miłe panie w tym totolotku siedzą. Chwila nieuwagi - i zepsute nerwy na długo...
Wardacz
Wardacz 10.07.2018, 19:23
O matko - 4 tysiące dolarów to raptem jedna przyzwoita pensja a tutaj taki raban jakby miliony pocisnęli
Milena
Milena 10.07.2018, 20:38
A gdzie zarabiasz 4 tysiaki dolarów, czyli 14 tys zł?
Wardacz
Wardacz 10.07.2018, 20:48
W pracy
;)
;) 11.07.2018, 19:21
Tylko pomierników za to nie zakładaj!
Witos
Witos 10.07.2018, 19:00
Gdzie zdjęcia z monitoringu? Znowu opublikujecie rok po wydarzeniu i będziecie szukać sprawcy. Żałosne postępowanie. Jak ktoś ukradł rower na Mazurach to publikowaliście zdjęcia i szukaliście.
zumba
zumba 10.07.2018, 20:38
Film pewno buchnęła policja. I analizują.
Waszka
Waszka 10.07.2018, 18:51
Piękny numer stare czasy aż miło się wspomina. Suchwala sprawa nawet jak go złapią to mogą go w pompowanie pocałować. Brawo ????
Grzesiek
Grzesiek 10.07.2018, 18:47
No jest to trochę zaskakująca informacja i oczywiście nie zazdroszczę właścicielowi, bo jest to ogromna strata i zapewne nie do odzyskania, ale w takich momentach wychodzą braki w doświadczeniu i szkoleniu pracowników. Pracownik kantoru powinien na bieżąco być informowany oraz szkolony w zakresie obsługi pieniędzy, rozpoznawania ich, przeliczania, wymiany z ręki do ręki, itp.. Pracując w sieci i przed komputerem, każdego dnia ściągam informacje o kolejnych metodach podszywania się (maile, wiadomości na messenger, oszustwa olx) podsyłam to rodzinie, bo nigdy nic nie wiadomo co im przyjdzie do głowy. Aż dziwne, że kasjerka dała się wkręcić, no ale widać, brak czujności, ludzki błąd. Dziwić się, że kasjerki w banku przeliczają wszystko ręcznie i maszynowo. No cóż - oby sprawca się znalazł, a właścicielowi polecam doszkolenie pracowników. Głupia sytuacja.
Kasia
Kasia 10.07.2018, 23:22
Jestem podobnego zdania, mając do czynienia z tak duża kwotą zabrakło kasjerce doświadczenia. Sądzę, że była zaaferowana transakcją zapewne strach przy przeliczeniach i druga czarna strona to wykorzystała. Wyrazy współczucia. Życzę by dorwano tych Złoczyńców.
ZK
ZK 10.07.2018, 18:29
Numer stary jak świat !!
Wyje@@@bali frajera ha ha
Polecam film Sztos dla tej Pani co sie dała wyje@@bać
Ciężki frajer
Ciężki frajer 10.07.2018, 17:47
Na takie stare numery można jeszcze kogoś nabrać?
kopeć
kopeć 10.07.2018, 17:44
Stary numer.
Okoono
Okoono 10.07.2018, 17:38
Jak w sztosie
kropka
kropka 10.07.2018, 17:26
Metoda na tzw. bezczelnego.

Pozostałe