Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Sawaryn nie będzie startował na burmistrza, bo PiS podjął decyzję, że osoby ze spółek państwowych nie znajdą się na listach wyborczych?

Sawaryn nie będzie startował na burmistrza, bo PiS podjął decyzję, że osoby ze spółek państwowych nie znajdą się na listach wyborczych?
-Komitet Polityczny PiS podjął decyzję, iż na listach kandydatów w wyborach samorządowych na radnych wszystkich szczebli nie zostaną umieszczone osoby, które są zatrudnione na wysokopłatnych stanowiskach kierowniczych i doradczych w spółkach skarbu państwa i samorządu terytorialnego - poinformowała Mazurek.

Słowa Jarosława Kaczyńskiego potwierdziła w ostatnią sobotę w Gryfinie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

-Uważam, że do polityki powinno się iść z pasji, a nie dla pieniędzy – powiedziała posłanka PiS Anita Czerwińska.

Była to kalka wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS.

-Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - mówił w piątek Jarosław Kaczyński.

Mieczysław Sawaryn jest członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej PGE S.A. od 29 lutego 2016 r. Burmistrz Gryfina dostał tę funkcję dzięki poparciu PiS. Sam burmistrz swoje członkostwo w PiS zawiesił tuż przed wyborami, ponieważ lokalne koło miało innego kandydata na burmistrza. Od 2 marca 2016 r. Mieczysław Sawaryn w radzie nadzorczej PGE jest członkiem komitetu strategii i rozwoju oraz komitetu nominacji i wynagrodzeń.

Grupa Kapitałowa PGE, dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku.

Chcąc zastosować się do wytycznych Komitetu Politycznego PiS, Mieczysław Sawaryn będzie musiał zrezygnować z kandydowania albo zrezygnować z dobrze płatnej funkcji w PGE. O to jak się zachowa, zapytaliśmy go w mailu i czekamy na odpowiedź.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (162)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mingo
mingo 16.07.2018, 09:29
Sawaryn na pewno podpadł prezesowi Kaczyńskiemu takimi nieprzemyślanymi swoimi wypowiedziami.
jednak
jednak 14.07.2018, 17:38
Podobno jednak zrezygnował gdy przeczytał najnowsze sondaże...
No masz
No masz 14.07.2018, 19:16
Bo Kaczyński nie musi nigdzie startować gdyż z sondaży jasno wynika że kaczyści zdominują samorządy
to po pierwsze
to po pierwsze 14.07.2018, 19:32
Wybory samorządowe w gminach i powiatach to nie są wybory na partie...
mi pasuje
mi pasuje 12.07.2018, 18:58
Mała strata...
Celina
Celina 12.07.2018, 22:09
Przede wszystkim wielka ulga dla Gryfina.
Rymek
Rymek 12.07.2018, 18:42
I nie powinien nawet Sawaryn startować bo się kompletnie nie nadaje.
Renata
Renata 12.07.2018, 13:42
Za obecnej władzy bardzo brudne jest Gryfino a szczególnie Górny Taras-ul.11 Listopada.Można nogi połamać i nie tylko.
miś
miś 12.07.2018, 17:42
Będzie, będzie się działo, będzie zabawa....
lop
lop 12.07.2018, 13:29
Pani Ewo czekamy na kandydaturę. Nie chcemy w Gryfinie kolejnych czterech lat zastoju a tym bardziej pomników i ulic kaczyńskiego.

Dla rozwianie wątpliwości dla niektórych. Oczekiwanie dotyczy Pani Ewy Dudar.

skorpion
skorpion 12.07.2018, 17:12
Na prawdę ? Aż się wzruszyłem. No tak ta pani może startować bo nie ma szans z Sawarynem. Kto jej zabroni najlepiej jak 20 będzie startowało. Żenada tygodnia....
kotwica
kotwica 12.07.2018, 22:10
Boisz sie?
TseTse
TseTse 12.07.2018, 11:18
Problem bedzie mial Rafal Mucha a nie Sawaryn. I co pane Mucha, nadal bedzie pan czlonkiem PIS ?
młynarz
młynarz 12.07.2018, 14:46
To nie o radnych chodzi, którzy z diet się nie utrzymują, tylko o burmistrzów, wójtów, prezydentów, marszałków i resztę urzędników samorządowych robiących "na dwóch stołkach"...

No chyba że radni zostaną jak posłowie radnymi zawodowymi..
szary obywatel
szary obywatel 12.07.2018, 09:40
Jeśli Sawaryn sprzeciwi się jarosławowi Kaczyńskiemu to wyleci z PGE. Dla mnie to jasne i czytelne. Chyba że zostanie w radzie nadzorczej i nie będzie startował na burmistrza. To jasna konkluzja z tego co mówił prezes. Panie Sawaryn nie bądź pan dzieckiem, że nie rozumiesz i dokonaj wyboru.
wystarczyłoby być przyzwoitym
wystarczyłoby być przyzwoitym 12.07.2018, 08:52
A ABW już sprawdziło IP tego, co się przyznał do korumpowania członka władz strategicznej dla państwa firmy?

łowca inwestorów 8.07.2018, 20:44 Za moje jeździ a wam kmioty nic do tego kogo utrzymuję

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,28769,za-czyje-pieniadze-burmistrz-sawaryn-jezdzi-na-pos.html
Będzie szybciej
Będzie szybciej 12.07.2018, 09:04
Może im po prostu podaj swoje IP maciusiu ?
szybciutko
szybciutko 12.07.2018, 14:48
Twoje IP goebbelsiku będzie bardziej interesowało badających korumpowanie Sawaryna...
pieczarkarnia
pieczarkarnia 12.07.2018, 09:07
Od razu niech jadą na Czechosłowacką...
korupcyjne bagno
korupcyjne bagno 12.07.2018, 17:51
na 6A?
sygnalistów wielu, ale żaden przy...
sygnalistów wielu, ale żaden przy... 12.07.2018, 14:49
Ale korumpować Sawaryna i o tym wywalać na forum?
Wystarczy nie kraść!!!
Wystarczy nie kraść!!! 12.07.2018, 08:07
Pan Sawaryn będzie jeszcze długo burmistrzem bo mieszkańcom znudziły się kłamstwa i afery skorumPOwanych POprzedników
wystarczy pójść do parku...
wystarczy pójść do parku... 12.07.2018, 08:27
Sawaryn i jego wicki są 100 razy bardziej skorumpowani niż poprzednicy. A "kłamstwa i afery" opisywane w gazetce obecnego wiceburmistrza są niczym w porównaniu do "dogadywanych" przetargów, wody w piwnicach domów, rujnowania zasobów miasta ZEROWEGO budownictwa TBS...
Rów Mariański
Rów Mariański 12.07.2018, 07:38
Im bliżej wybirów tym *** osiąga coraz głębsze dno żenady
betven
betven 12.07.2018, 18:50
Tak to bywa z mecenasami.
do wykRZtałconego "wybira"
do wykRZtałconego "wybira" 12.07.2018, 08:14
paluszki w klawiaturkę z wściekłości nie trafiają? Pisząc o Sawarynie i jego wickach trudno nie być na dnie żenady...
mkkfe
mkkfe 12.07.2018, 07:22
Zazdrośnicy i zawistnicy - można tak porzucać błotem - czemu nie. Burmistrz Sawaryn nie zasługuje na takie opinie. Przede wszystkim nie jest członkiem pis i nie startował na burmistrza z ich listy. W tych wrednych wpisach wyczuwam wyborców podłej zmiany. Teraz pewnie mnie się oberwie...
Sawaryn to anty-PIS?
Sawaryn to anty-PIS? 12.07.2018, 08:17
Che che zrezygnował z PIS, bo w 2014 było to balastem, i tylko nieliczni mieli odwagę przyznawać się do tej partii. Jednakowoż nie za "bezpartyjność" siedzi w radzie PGE...
redy
redy 12.07.2018, 09:41
Sawaryn musi wiedzieć że w PGE wiochy robić się nie da jak w Gryfinie.
lop
lop 12.07.2018, 06:52
Pani Ewo czekamy na kandydaturę. Nie chcemy w Gryfinie kolejnych czterech lat zastoju a tym bardziej pomników i ulic kaczyńskiego.
Wigor
Wigor 12.07.2018, 07:21
Pani Ewa DLT niestety nie będzie startować a szkoda bo z Ewki był dobry starosta.
J
J 12.07.2018, 12:28
Sa rozne Ewy
:)
:) 12.07.2018, 08:18
Że też nie pomyślałeś o pani Ewie Sznajder:):):):)
Koleżanki
Koleżanki 12.07.2018, 01:51
Piotrek Romanicz będzie burmistrzem. To wierzący , dobry człowiek. Głowa rodziny. Umie współpracować ze wszystkimi. To jego młynarz atakował za ścieżki rowerowe jako redaktorek a sam co zrobił ? NIC. Nie pozwolili mu na powrót do urzędu. Pora na odpłatę.
Ci obecni to najbardziej nieudolna ekipa w historii Gryfina od 1945r.
Ela
Ela 13.07.2018, 09:15
A kto to jest ten Romanicz? Nie znam gościa nawet najmniejszych szans nie ma na burmistrza niech się nie ośmiesza. I co takiego, że głowa rodziny każdy facet jest głową rodziny a to że wierzący, wiesz ile ludzi" klęczy przed figurą i diabła ma za skórą"
lanser
lanser 12.07.2018, 05:34
Nikitiński musi odejść!!!
suweren
suweren 12.07.2018, 06:51
do lansera - wszyscy trzej odejdziecie - jak wyborcy zdecydują...
Lokis
Lokis 12.07.2018, 07:23
już z rana ci odbija maciusiu z tą manią wielkości?
do cesarza bez manii wielkości:)
do cesarza bez manii wielkości:) 12.07.2018, 08:20
Już ci od rana goebbelsiku odbija ze strachu przed utratą "koryta" jak nazywacie władzę w mieście?
TO SUWEREN ZDECYDUJE - twoja cesarska mania wielkości nic tego nie zmieni...
nowe gryfińskie przysłowie
nowe gryfińskie przysłowie 12.07.2018, 00:22
Sawaryn z wozu - koniom lżej!
Popis
Popis 12.07.2018, 00:05
Burmistrz Sawaryn wygra te wybory, bo jest bardzo dobrym burmistrzem, tyle w tym pasjonującym temacie.
 smieszne
smieszne 12.07.2018, 00:21
Może i jest najlepszy na Czechosłowackiej ale niestety nie będzie mógł wystartować!
Ewa
Ewa 13.07.2018, 09:10
Co ty tam wiesz, wystartuje i wygra.
macius wykopany
macius wykopany 11.07.2018, 23:31
jak tak dalej pujdzie to siem normalnie wogule nieoplaci niedlugo phac f te spolecznom dzialanosc bo lepiej siem wyjdzie na zbieraniu puszek
gryfińskie radio erewań
gryfińskie radio erewań 11.07.2018, 23:37
Wreszcie głos rozsądku z Czechosłowackiej!
specjalista od podatków
specjalista od podatków 11.07.2018, 23:23
To już nie będzie obowiązywało przysłowie: pokorne ciele dwie matki ssie?!
taka prawda
taka prawda 11.07.2018, 23:22
Niech piana na Czechosłowackiej trollom z pyska tryska ale Jarek Kaczyński powiedział m.in. Sawarynowi wyraźnie DOŚĆ!
Łukasz z Górnego Tarasu
Łukasz z Górnego Tarasu 11.07.2018, 23:16
To najgorszy burmistrz w Gryfinie po 1945 r. i dobrze jakby już nie musiał się wysilać i łaskę robić.
przenikliwy
przenikliwy 11.07.2018, 23:30
Jacek... uspokoj się. Co u Michala slychac?
:)
:) 12.07.2018, 00:09
Kurna, to ci przenikliwość. Przenikasz kabel. W internecie bezprzewodowym:)

Pozostałe