Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

I dla ducha, i dla ciała - odpust parafialny w Żabnicy

  • 5.08.2018, 22:39 (aktualizacja 05.08.2018 23:51)
  • S.F.
I dla ducha, i dla ciała - odpust parafialny w Żabnicy fot. dost.
Parafia pod wezwaniem Św. Jana Marii Vianney’a w Żabnicy swoje uroczystości odpustowe obchodzi 4 sierpnia. Tym razem ksiądz proboszcz Jerzy Brocławik zaprosił parafian i wszystkich gości do Żabnicy w niedzielne popołudnie 5 sierpnia 2018 r. Wśród zaproszonych nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych.

Przybyli wiceburmistrz Gryfina Paweł Nikitiński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Kmieciak. Obecni byli również przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Radziszewa oraz członkowie Zachodniopomorskiego Przeoratu Królewskiego Orderu Świętego Stanisława. Nie zabrakło także kapłanów z dekanatu Gryfino. Mszę odpustową koncelebrował i Słowo Boże wygłosił ksiądz Mariusz Wencławek – salezjanin proboszcz z parafii pw. Św. Jana Bosko w Szczecinie.

Po części liturgicznej goście i parafianie bawili się na festynie odpustowym. Nie zabrakło na nim słodkich i grillowanych przysmaków oraz bloku rekreacyjno–sportowego przygotowanego przez LKS Piast z Gryfina. Wielką atrakcją była jak zwykle loteria, w której główną nagrodą był rower ufundowany przez wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Kmieciaka.

Festyn odpustowy zakończył się zabawą taneczną przy muzyce na żywo i tradycyjnym „światełkiem do nieba”.

S.F.

Zdjęcia (18)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żabniczankaa
Żabniczankaa 9.08.2018, 09:50
I ta upieczona kiełbasa wyciagana z lodówki i odgrzewana...porażka. jak można tak promować wioskę.
do paranoika
do paranoika 9.08.2018, 10:05
To lodówka ci nie odpowiada? A niby dlaczego nie mozna przedchowywać w lodówce? W spiżarce lepiej?
Gość
Gość 8.08.2018, 18:23
Admin 2 usuwa komentarze ,pisowski pachoł !*** ci w dupę
OKTAWIAN
OKTAWIAN 7.08.2018, 12:08
CHLEBA I IGRZYSK!
Skrzypek na dachu
Skrzypek na dachu 6.08.2018, 19:05
Uwielbiam wsłuchiwać się w anielski głos duszpasterza, gdy wygłasza homilię. Mam wtedy wrażenie że to sam Panbóg mówi do mnie głosem kapłana. Kiedy mówi to zamyślony, głosem anioła, leciutko i śpiewnie, to sprawia mi rozkosz największą.
bonifacy
bonifacy 6.08.2018, 15:42
A ci w tych czerwonych szlafrokach to delegacja od ks.Natanka?
Statystyk
Statystyk 6.08.2018, 12:01
Średnia wieku ~65
dokładny
dokładny 6.08.2018, 12:18
38,5 taka jak temperatura powietrza!
wp
wp 6.08.2018, 10:19
A balony to z jakiej okazji?
Urszula
Urszula 6.08.2018, 09:13
W Żabnicy sę chyba najbardziej udane imprezy w gminie, nie wiem jak w powiecie, ale w gminie to na pewno.
Zazdrosnica
Zazdrosnica 6.08.2018, 09:46
Chyba tak, bo piwo leje sie strumieniami
Lokals
Lokals 6.08.2018, 09:43
Największe chlanie.
AA
AA 6.08.2018, 09:45
Każdy sądzi według siebie.
żabniczanka
żabniczanka 6.08.2018, 07:55
Nooooo nawet niewybieralny wicek atomowy zaczął bywać ? A że Kmieciak z Wandzią jest? Oni są wszędzie tam gdzie jest (...). Czas wyborów nastał?

Część komentarza usunięto. admin2
Głodny
Głodny 6.08.2018, 18:44
Gdzie dają jeszcze żarcie! !!!!!.
Seweryn
Seweryn 6.08.2018, 19:08
Grochówka będzie przed wyborami!
Głodna.
Głodna. 6.08.2018, 19:55
Dać szybko żarcia.
ja
ja 6.08.2018, 07:37
Piękna uroczystość.
Wolność
Wolność 6.08.2018, 06:31
I dla mamony.
kod
kod 6.08.2018, 06:24
wandzia i w kosciele a później na spotkaniach feministek w domu kultury...
kot
kot 6.08.2018, 08:15
Bo to spotkanie ze znaną sportsmenką w GDK Gryfino.
do tej kot
do tej kot 6.08.2018, 09:11
Jasne, prawda była.. nie wiesz kto wygra wybory i jesteś wszędzie, tak na wszelki wypadek
a co ma polityka do religii?
a co ma polityka do religii? 6.08.2018, 13:28
a co ma wiara do spraw politycznych? To teraz do kościoła można chodzić tylko jak się jest z jednej partii?

Pozostałe