Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Piotr Romanicz oficjalnym kandydatem na burmistrza Gryfina

  • 6.08.2018, 19:35 (aktualizacja 07.08.2018 01:24)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Piotr Romanicz oficjalnym kandydatem na burmistrza Gryfina
-Piotr Romanicz jest oficjalnym kandydatem na burmistrza Gryfina. Przyszło potwierdzenie tej kandydatury z Warszawy - informuje nas Tomasz Mirakowski, przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w Gryfinie. –Czekam jeszcze na potwierdzenie decyzji na piśmie –mówi nam Piotr Romanicz.

Kandydat jest znaną osobą w Gryfinie. Przez długi okres kierował oświatą w gminie. Był naczelnikiem wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. Potem pracował w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie. Obecnie zatrudniony jest w kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ukończył politologię. Ma 45 lat.

Interesuje się turystyką, genealogią, historią, muzyką.

Piotr Romanicz to współautor książki pt. "Portret Miasta. Gryfino 1945-2015" oraz współautor monografii historycznej "Dzieje Gryfina i okolic 1254-2004" pod. red. dr P. Kołosowskiego, wyd. 2005.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (312)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca racjonalny
Wyborca racjonalny 12.08.2018, 21:38

" Politologia, in. nauki polityczne (ang. political science, fr. sciences politiques) – jedna z nauk społecznych, zajmująca się polityką rozumianą jako całokształt działalności związanej ze sprawowaniem władzy politycznej, jej funkcją i rolą w życiu społecznym, teorią jej organizacji, funkcjami i charakterem państwa i ... "

Tym cytatem z Wikipedii chciałbym uświadomić mieszkańcom BĘDĄCYMI ZWOLENNIKAMI pana P. Romanicza, że KWALIFIKACJE DO SPRAWOWANIA FUNKCJI BURMISTRZA MA TEN PAN ŻADNE! W latach słusznie minionych komendantem milicji, dyrektorem zakładu, NACZELNIKIEM GMINY zostawało się POD WARUNKIEM PRZYNALEŻNOŚCI DO SŁUSZNEJ PARTII - PPR albo PZPR !! To był JEDYNY warunek kariery zawodowej ! Czasy się zmieniły i dzisiaj kwalifikacje powinny decydować a nie partyjne poparcie. Wyborcy zdecydują - vox populi, vox Dei!!
vox populi, non vox Savarini:)
vox populi, non vox Savarini:) 12.08.2018, 22:14
"żadne kwalifikacje" to ma tercet. Z "partyjnego poparcia" to Sawaryn jest w PGE. I w odróżnieniu od wyborów, gdzie to wyborcy (swoją droga partię RZĄDZĄCĄ też do RZĄDU doprowadzili wyborcy, nie obcy namiestnik) decydują, na obsady stanowisk POLITYCZNYCH w radach nadzorczych WYBORCY wpływu nie mają.
Rafał
Rafał 11.08.2018, 20:57
Nie zostanę premierem, jeśli mój brat zostanie prezydentem.
wyliczanka
wyliczanka 10.08.2018, 17:16
Czy pan Piotr Romanicz był naczelnikiem w gminie i został zwolniony przez poprzedniego burmistrza pana Henryka Piłata z pracy?
:):):)
:):):) 10.08.2018, 17:58
che che - widzisz, jakie ma kwalifikacje:) Tercet odpada...
przetarg
przetarg 10.08.2018, 17:51
Jakie to ma dla ciebie znaczenie kobieto? Wiele osób ma kilka miejsc pracy. A ciebie za ustawki w zamówieniach niedługo pozamiatają.
wyliczanka
wyliczanka 10.08.2018, 18:18
Dlaczego pomawiasz? Na odcisk nadepnęłam?
:)
:) 10.08.2018, 20:07
Jaki odcisk - w Gryfinie nie obowiązuje zakaz łączenia kilku funkcji - ale dopiero w tej kadencji...
o tercecie
o tercecie 9.08.2018, 23:15
Dobrze, że jest alternatywa dla tych leni.
wyborca jakich wielu
wyborca jakich wielu 9.08.2018, 19:47
"Mamusiu, ten niedobly pan chce zablać mi zabawki" - taki styl argumentacji poniżej z 14.36. Coraz absurdalniejsze argumenty przeciw - co więcej bezpośrednio mogą być odnoszone do tercetu i jego decyzji kadrowych...

Nie wiem, czy to jest najlepszy kandydat. Na pewno lepszy od obecnego burmistrza - bo gorszym niż obecny tercet na pewno nie będzie...
Wyborca
Wyborca 9.08.2018, 14:36
W czasach słusznie minionych w TV leciał serial " DYREKTORZY " . W jednym z odcinków dyrektorem był sympatyczny pan, przez wszystkich lubiany, przysłowiowy brat łata, który prócz tego, że był sympatyczny NICZEGO NIE POTRAFIŁ SZWENDAJĄC SIĘ ZAWSZE PRZY WŁADZY. Nie chciałbym aby gmina skończyła jak ta fabryka zarządzana przez jakże " sympatycznego " dyrektora. Mój kolega pracował w N. Czarnowie w firmie wrocławskiej, którą puścił z torbami lubiany, popierany i wybrany przez załogę dyrektor. Swoją drogą podziwiam odwagę ludzi, którzy przez całe dorosłe życie pracowali pod czyimś nadzorem i nagle pod wpływem wewnętrznego impulsu uwierzyli, że podołają takiemu wyzwaniu jak zarządzanie gminą mając za swój atut wsparcie rządzącej partii. A może to nie odwaga ale kompletna ignorancja ?
wyborca jakich wielu
wyborca jakich wielu 9.08.2018, 19:50
tak mój drogi - tak bywa, że zbiera się doświadczenie a potem je wykorzystuje. Zarządzanie gminą to praca w zespole. Czego nie potrafi obecny tercet - adwokat - pan i władca własnego czasu, pracownik elektrowni i dziennikarz...
proszę
proszę 9.08.2018, 15:29
A Sawaryn, Nikitiński czy Miler to niby jakie mieli obycie, jakie predyspozycje? Prawie żadne! Więc nie pieprz głupot!
Wyborca racjonalny
Wyborca racjonalny 9.08.2018, 21:08
Szanowny "proszę", i o to chodzi, raz już wybraliśmy - jak twierdzisz, ludzi bez obycia i predyspozycji ! Mamy to powtarzać ? ". Prawie żadne " to jednak więcej niż żadne a wpis o " pieprzeniu " pominę milczeniem przypominając - NIE ZACZYNAMY ZDANIA OD SŁOWA " WIĘC " . Zarządzanie, szanowny " wyborco jakich wielu " to nie praca w zespole ale kierowanie zespołem, który samemu się tworzy i za zespól bierze się odpowiedzialność! Co do doświadczenia to zapytam nieśmiało - a jakie doświadczenie i w czym ma kandydat?
vox populi, non vox Savarini:)
vox populi, non vox Savarini:) 12.08.2018, 22:21
skoro uważasz, że obecni są ludźmi "bez obycia i predyspozycji" - to dlaczego mamy ich wybierać ponownie? Wiesz o jakiejś trzeciej kandydaturze? Wtedy będzie wybór z trzech.Na razie jest z dwóch.
...
... 9.08.2018, 23:03
Nie - wybraliśmy ludzi, którzy byli zadufani, zarozumiali, nie potrafią przyznać się do jakiegokolwiek błędu. Sawaryn zapytany o to co się NIE UDAŁO - nie potrafi nic wymienić! Przekonany że jest NIEOMYLNY?

Gmina to nie prywatna firma. To współpraca W ZESPOLE a nie kierowanie zespołem.

Nie jest nam potrzebny kolejny cesarz Napoleon, tylko ktoś, kto posłucha dobrych rad...
W-racjonalny
W-racjonalny 10.08.2018, 16:22
Było nie było... ale to Napoleon uczynił Francję wielką a Europę i ludzkość pchnął na nowe tory co i nas także - Księstwo Warszawskie, dotknęło !! Tak !! Potrzeba nam Napoleona w dobrym znaczeniu tego słowa !!
Haiti
Haiti 10.08.2018, 16:50
Problem w tym że mamy Napoleona w NAJGORSZYM ZNACZENIU TEGO SŁOWA...
ocena tercetu egzotycznego
ocena tercetu egzotycznego 9.08.2018, 19:57
I proszę bardzo. Jest tragedia!
Ładne kwiatki
Ładne kwiatki 9.08.2018, 12:53
Wątpliwości rozwiewa artykuł w 7 gryfińskiej. Ciekawe ile się płaci za tekst sponsorowany? Jeżeli to kawa i ciacho to redaktorek tanio liczy.Wizje p.Sawaryna na bieżąco.
chłop
chłop 9.08.2018, 14:00
Ten redaktorek przejął zwyczaj po swojej poprzedniczce hahaha, co do wizji p Sawaryna to już niech idzie między bajki. Ludzie są wkurzeni, drugi raz nie nabierze nas
sponsor
sponsor 9.08.2018, 13:10
Przecież to tradycyjny obiadek sponsorowany!
Filemon
Filemon 9.08.2018, 12:48
Zwisa mi kto jest czyim kandydatem ale jakby nie patrzeć ten kandydat ma 45 lat A CAŁE DOROSŁE ŻYCIE UTRZYMYWAŁ SIĘ - BRAŁ, Z PRACY I PODATKÓW PŁACONYCH PRZEZ INNYCH NIE LIZNĄWSZY NAWET ZARZĄDZANIA I BIZNESU. CZY COŚ INNEGO POTRAFI ?
Karol M.
Karol M. 9.08.2018, 14:26
określenie "brał" jest nieadekwatne. Menadżer też "bierze" - bo przecież "robotnicy" WYTWARZAJĄ. A on "tylko" "główkuje"...
Filemon
Filemon 9.08.2018, 21:16
W potocznym rozumowaniu budżetówka BIERZE pensje i DOSTAJE podwyżki - NIE WYPRACOWUJE !! MENADŻER to zarządca, organizator, który, jak sam piszesz " główkuje " i nie BIERZE ale ZARABIA!! Taki niuans.
...
... 9.08.2018, 23:08
trącisz Marksem przerobionym na kapitalistę.
"bierzesz", nie "zarabiasz". Jeden dostaje pieniądze za liczenie podatków, inny za ich unikanie. A menadżer za to, żeby było z czego te podatki płacić:)

Ale zgodnie z twoim twierdzeniem o "braniu z pracy innych" - to JEDYNYM, który tak nie robi jest pracownik fizyczny. "klasa robotnicza"...
P- dawca
P- dawca 10.08.2018, 16:14
Tak się składa, że jestem pracodawcą, menadżerem-kapitalistą i wiem na czym polega zarządzanie i zarabianie. Wiem też co wiąże się z zatrudnianiem i kierowaniem zasobami ludzkimi / brzydkie słowo ale adekwatne /. Rację ma Filemon podnosząc całkowity brak wiedzy kandydata o zarządzaniu i biznesie - partyjne poparcie tego nie zastąpi. Ze swojej strony widzę tu STRATEGIĘ PiS; WYBORY POWINIEN WYGRAĆ NASZ CZŁOWIEK - PAN SAWARYN - W STARCIU ZE SŁABYM / też naszym / KANDYDATEM - P. ROMANICZ. TAK CZY TAK - PiS WYCHODZI NA SWOJE !! PO WYGRANEJ PAN SAWARYN DA PRACĘ W URZĘDZIE KANDYDATOWI BY TEN PRZEZ 4ry LATA LIZNĄŁ I BIZNESU I ZARZĄDZANI I BY W NASTĘPNYCH WYBORACH WYSTARTOWAŁ Z INNEJ JUŻ POZYCJI. ZA ROK PRZYPOMNĘ SIĘ NA FORUM .
no no...
no no... 10.08.2018, 16:56
jeśli dla ciebie 4 lata w urzędzie gminy to "liźnięcie biznesu i zarządzania", które WYSTARCZY DO NABYCIA KWALIFIKACJI W TWOICH OCZACH - to aż strach, w jakiej branży robisz...

A tak przy okazji - czytałeś artykuł, który komentujesz? Doświadczenie w urzędzie - w tym na kierowniczym stanowisku w Gryfinie, w Kołbaskowie też w urzędzie i w Kancelarii Prezydenta - jakby nie patrzył też w urzędzie.

Sądzisz że od Sawaryna nauczy się więcej?

P- dawca Dzisiaj, 16:14 Tak się składa, że jestem pracodawcą, menadżerem-kapitalistą i wiem na czym polega zarządzanie i zarabianie.


DA PRACĘ W URZĘDZIE KANDYDATOWI BY TEN PRZEZ 4ry LATA LIZNĄŁ I BIZNESU I ZARZĄDZANI
KON sTY TU cja
KON sTY TU cja 9.08.2018, 11:08
Gryfino przeprasza za Pawła Muchę!
Pikuś
Pikuś 9.08.2018, 10:04
Ludzie wy jesteście durni i nie potraficie złożyć do kupy dwa plus dwa. Paweł Mucha robił aplikację adwokacką w kancelarii Sawaryna. Więc znają się dobrze. Drugi Mucha specjalnie wystartował w wyborach po to, żeby Sawaryn pozbył się Piłata. Ludzie obstawili na młodego i wyszło jak wyszło. Piłat odpadł. W ramach wdzięczność Mucha dostał stołek w Dolnej. I to czy Sawaryn jest w zarządzie czy w radzie nie ma znaczenia. Przecież to i tak wszystko kumple, razem wódę chleją razem się bawią i co trzeba kolega koledze pomoże. Ręka rękę myje.
Dudek
Dudek 9.08.2018, 12:33
Ale jesteś pusty.
Artur
Artur 9.08.2018, 10:37
A od kiedy to Mietek ma kolegów ściemniaczu?
Iza
Iza 9.08.2018, 14:28
a co, ma tylko koleżanki według ciebie?;)
chłop
chłop 9.08.2018, 14:47
Koleżanki ?? Nooo , dobry żart . Ten pan ma ludzi , no chyba,ze jest ktos mądrzejszy wtedy jest niewygodny i do"odstrzału" hahaha
Ulf
Ulf 9.08.2018, 00:25
Nic nie muszę!
Tadek Puk
Tadek Puk 8.08.2018, 23:07
Sawaryniarze dostali sr@.zki na wieść o Panu Piotrze. To kandydat nasz. Wszystkich Gryfinian. Wygra w I turze. choćby dlatego, że na Sawaryna nikt rozsądny nie zagłosuje. On i jego ekipa dali się poznać przez 4 lata jako lenie. A teraz ta afera z brakiem taryf (cen) za wodę i odprowadzenie ścieków. Szczyt nieudolności. A oni w zaparte i drugi miesiąc wyłudzają od nas pieniądze.
Gazela
Gazela 9.08.2018, 21:56
Może masz rację co do Pana Sawaryna i tego, że przez 4ry lata dali się poznać jako lenie. Hmm, A GDZIE BYŁ I CO ROBIŁ PRZEZ OSTATNIE 4ry LATA " kandydat nasz. Wszystkich Gryfinian " ?? O ile wiem w kancelarii Pana Pawła służył za gońca.
gnu
gnu 10.08.2018, 05:38
wybiera się kandydata najlepszego spośród zgłoszonych. W tej chwili jest ich dwóch. Proste,
Gazela
Gazela 10.08.2018, 16:32
Kandydatów zgłaszają komitety wyborcze PO OGŁOSZENIU TERMINU WYBORÓW a to co obserwujemy to typowe harce krzykaczy przed walną bitwą. PS; Mój znajomy często mawiał - piękny i mądry jak antylopa gnu! Co innego ja,
rozsądny
rozsądny 9.08.2018, 09:33
Potwierdzam!
strach ma wielkie oczy
strach ma wielkie oczy 8.08.2018, 20:52
Widać, że proburmistrzowskie trolle wpadły w panikę kto ich będzie teraz karmił po wyborach :)))
poznasz po Goebbelsie...
poznasz po Goebbelsie... 8.08.2018, 20:14
że też wszystkie nazwiska po goebbelsowsku małą literą a Sawaryna jakoś nie...
PO znam
PO znam 8.08.2018, 20:43
nie propaguj faszyzmu POpierdułko bo cie jeszcze POsadzom
posadzĄ, wykRZtałcony autorze gminnego foldera...
posadzĄ, wykRZtałcony autorze gminnego foldera... 8.08.2018, 21:49
POZNASZ HITLERA PO GOEBBELSIE JEGO to nie jest propagowanie faszyzmu, raczej zwracanie uwagi na goebbelsowskie metody ataku na każdego, kto nie wielbi tercetu....
andy
andy 8.08.2018, 19:34
leszek Dzisiaj, 13:53
p.piotr w teczce przywieziony z rekomendacji pawła muchy.braciszka już wepchnął na posadkę .teraz kolesia.jaki ciąg na kasę mają ci pisuarowcy.p.Sawaryn nie jes za bardzo z mojej działki ,ale coś robi .spłaca długi remontuje drogi.usprawnił ciepłociąg.poza tym jest miejscowy.w gryfinie pisuar nie przejdzie nie będzie dojnej krowy panie piotrze.a tak wogóle kto to jest ta pani ewa dudar.starzy mieszkancy gryfina jakoś jej nie kojarzą
Andzia
Andzia 8.08.2018, 20:01
Ty gminna specjalistko od przetargów lepiej nie zabieraj głosu. Miej odrobinę szacunku do samej siebie
Angel Stróż.
Angel Stróż. 8.08.2018, 22:54
Za przetargi odpowiada Andżela.
Maciej Wyborcy
Maciej Wyborcy 8.08.2018, 18:54
Ale śmieszny pajac :-)))
:)
:) 9.08.2018, 01:13
Lepszy śmieszny niż straszny...

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29058,zamieszanie-z-przeprojektowana-hala-sportowa-przy-
Basia.
Basia. 8.08.2018, 18:23
Z Piotrem chodziłam do liceum. Tutaj w Gryfinie mieszka on , żona i dzieci. Nasza krew. Super kumpel. Jak rozmawia to patrzy w oczy a nie jak wicki . Nie jest oszołomem a to, że awansował do Warszawy to jego pracowitość. Pożegnamy leni. Nareszcie.
Zeniu
Zeniu 8.08.2018, 19:17
@ Basia: jeśli pracuje w Warszawie, to śmiem wątpić, że zna potrzeby Gryfina. Po za tym, zdaje się już dawno, jakieś blisko 10 lat, nie jest związany z Gryfinem bo przed Warszawą, było Kołbaskowo, tam też chyba mu nie poszło. Słaby wybór na kandydata na burmistrza i do tego "przywieziony w teczce z Warszawy".
Sąsiad z R
Sąsiad z R 8.08.2018, 22:56
Zeniu jak tam budowa hali w Radziszewie ? Myślisz, że nas nabierzesz jeszcze raz ?
grunt to własne bajoro:)
grunt to własne bajoro:) 8.08.2018, 20:17
oj sawaryniarze - a kto "zna potrzeby Gryfina". Miler "mapkę poproszę, gdzie dziura koło tunelu". Sawaryn "ale o którą zieleń miejską pani radnej chodzi"...
macius wykopany
macius wykopany 8.08.2018, 20:45
ja znam fszytkie POtszeby Grefina a zwlaszcza sfoje POtszeby wienc gonic mnie ten tercet nie kopetentny
twoje potrzeby są dość śmierdzące...
twoje potrzeby są dość śmierdzące... 8.08.2018, 21:50
a pieczarkarnię w mieście sobie załatwiłeś?
macius wykopany
macius wykopany 8.08.2018, 21:58
fszystko sobie zalatfie jak tylko POwruce do koryta i bende piniondzami obracal bo se wufczas kazdego takiego knypka jakty kupie
Wyborca
Wyborca 8.08.2018, 19:23
Czyli słoik w Warszawy i nie tylko :) To ci kandydat..........
...
... 8.08.2018, 20:18
cóż - jeden pracuje w Warszawie - inny dostaje bez konkursu robotę w bibliotece w Gryfinie...
kolega
kolega 8.08.2018, 19:10
Znam Pan Piotra Romanicza. To faktycznie sympatyczny pan, który świetnie może wykonywać polecenia przełożonych, ale na pewno nie nadaje się do zarządzania gminą.
skorpion
skorpion 8.08.2018, 18:31
Wzruszyłem się :)))))))
do skorpiona
do skorpiona 8.08.2018, 18:07
Prawda boli
Do Pana Leszka
Do Pana Leszka 8.08.2018, 16:25
Kredyty są spłacane, ale wysokość spłat i terminy zostały ustalone przez poprzednika burmistrza, nic w tym temacie się nie zmieniło. Ale za to nie ma dróg miejskich i wiejskich, a przez cztery lata wybudowano 0 mieszkań i innych gminnych inwestycji.
Proste jak maciuś
Proste jak maciuś 8.08.2018, 18:56
heniutek niczego nie ustalał bo zaciągając kolejne kredyty musiał po prostu zaakceptować narzucone mu niekorzystne warunki banków
proste jak goebbelsowskie zasady pisowni
proste jak goebbelsowskie zasady pisowni 8.08.2018, 20:20
a Sawaryn wynajął od banku pomieszczenia na urząd. Żeby zdobyć forsę - wyrzucił organizacje pozarządowe z dworca...
macius wykopany
macius wykopany 8.08.2018, 20:47
noi ma cfaniak forse na splate moih dluguf ale jak POwruce to nowuh narobie rze nikt siem stom splatom niewyrobi
a to ciekawe...
a to ciekawe... 8.08.2018, 21:53
twoje długi ktoś spłaca? Czyżby to była transakcja wiązana z bankiem?
abbrosia
abbrosia 8.08.2018, 20:50
Maciusiowaty spawaczu z Czechosłowackiej naucz się pisać poprawnie!
skorpion
skorpion 8.08.2018, 17:49
Następny geniusz nam się objawił :) No pewnie jaki ty mądry jesteś za poprzednika wszystko było i spłaty i terminy tylko zapomniałeś napisać ile tych długów zostawił. A jakie drogi były piękne i te miejskie i te wiejskie :))) cholerka jak to się stało że zaraz po wyborach się tak rozdupcyły :)))) Toż to jakaś siła wyższa :))) Płaczę ze śmiecuuuu
to sawaryniarze "rozdupcają"...
to sawaryniarze "rozdupcają"... 8.08.2018, 18:08
długi to mają wicki na hipotece. Za kredyty były inwestycje - a spłacenie połowy kredytów przez trzy lata to chyba oznacza, że nie były to jakieś wielkie kwoty na możliwości budżetu.

A co do dróg - to je po wyborach sawaryniarze "rozdupcyli" jak napisałeś - ryjąc, niszcząc i przyzwalając na zaniedbanie...
skorpion
skorpion 8.08.2018, 18:29
Odpowiedź godna "geniusza" z poprzedniej ekipy :)))))
śmiech
śmiech 8.08.2018, 18:49
wyzywanie innych od debili, bo nie pytali o to, co odpowiedziałeś - charakterystyczne dla "geniusza" z obecnej ekipy:)
Piotr
Piotr 8.08.2018, 18:57
o ciebie maciusiu z tymi debilami bo nie kumam prostaku ?
Paweł
Paweł 8.08.2018, 20:22
skorpion wie - jak go pytają, odpowiada na inne pytanie. Goebbelsik pisze imiona małymi literami
fikołki sawaryniarzy
fikołki sawaryniarzy 8.08.2018, 15:15
Radosne są fikołki sawaryniarzy, żeby przedstawić Sawaryna jako osobę antypisowską, antypartyjną. I żadne pisowskie nominacje na dyrektora Dolnej Odry, na członka władz PGE, wreszcie żadne pisowskie członkowstwa „zawieszane” ale bez rzucania legitymacją (jeszcze by się obrazili) nie są ważne.

Pozostałe