Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Mieszkańcy żądają świetlicy

  • 7.08.2018, 17:58 (aktualizacja 07.08.2018 20:17)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mieszkańcy żądają świetlicy Sołtysi podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie.
Prawie trzysta podpisów zebrali mieszkańcy Pniewa domagający się świetlicy w Pniewie – To dla nas teraz priorytetowa sprawa – zapewnia sołtys Adam Surdel, nowy sołtys Pniewa.

Mieszkańcy chcą aby świetlica powstała w byłym budynku szkoły mieszczącym się przy głównej drodze do Bań. Mieszkańcy o możliwości utworzenia świetlicy rozmawiali już z wiceburmistrzem Pawłem Nikitińskim, który jest mieszkańcem tej podgryfińskiej miejscowości. Władze dają do zrozumienia, że inwestycja byłaby możliwa, ale w przyszłej kadencji. Trzeba by zacząć od zmiany w planie miejscowym, a to jak widać sprawia obecnym władzom wiele problemów nawet w samym Gryfinie.

O planach nowego sołtysa pisaliśmy też tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28682,najwazniejsze-dla-wsi-jest-teraz-uruchomienie-swie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Też Mieszkaniec
Też Mieszkaniec 9.08.2018, 09:09
a czy za świetlice nie mogły by służyć pomieszczenia w Bibliotece w Pniewie ?
ha ha
ha ha 9.08.2018, 16:06
Biblioteka? Przecież tam jest raczej kółko wzajemnej adoracji. Czytelników zero, tylko spotkania przy robótkach ręcznych.
doktor nauk sympatycznych
doktor nauk sympatycznych 9.08.2018, 01:08
Tymczasowo wybrany karierowicz moze by byl tak laskaw i poinformowal ze w budynku mieszkaja trzy rodziny ktore wlasnym sumptem wyremontowaly i przysposobily do zamieszkania w\w pomieszczenia wielkim nakladem kosztow i remontow ale jak widac pan pomyslowy najlepiejn swoje kiepskie pomysly realizowalby z gotowcow, a jesli zebral 300 podpisow to chyba cale Pniewo stoi murem za swoim dobroczynca ew.zainwestowal w zuka i wycieczkowo mieszkancow Pniewa rozmnozyl,czy panstwo sie zastanawiali jakie naklady trzeba poniesc aby z surowego pomieszczenia zrobic na miare juz nie 21-ego wieku ale chociaz 20-go , instalacje elektr. wedlug najnowszych obostrzen i przepisow,inst.przeciwpozarowe,hydrauliczne,co,oprogramowanie komputerowe nie liczac samych komputerow poniewaz zaden dzieciak bez tego nie bedzie chcial tam siedziec chocby pieciu minut,remont dachu , wymiana starych sprochnialych okien, stolarki budowlanej,inst.sanitarnych,koszty zezwolen,projektow niezbednych dla budynkow uzytecznosci publicznej poniewaz pochlapanie scian wapnem za pomoca lawkowca to troche za malo,czy ten wizjoner bral to wszystko pod uwage klepiac bzdury o czynach spolecznych,jesli jest tak zatroskany o los mieszkancow to lepiej zeby swoja energie skierowal na koniecznosc zamontowania fotoradaru aby troche schlodzic wyscigowcow pedzocych przez srodek wioski ew. zasluzyl sie dla ekologii i zawalczyl o przylacza gazu do domow , inaczej mozna odniesc nieodparte wrazenie ze to cale ukulturowienie sluzy lataniu wlasnych dziur na rekawach zuzytej marynarki bo powtarzajac za klasykiem"pinindzy nima i nibendzie"a myslenie to wciaz w naszym pieknym kraju to towar deficytowy ciekawe ze glownie u takich cesarzy i king-kongow intelektu.Dziekuje za uwaga i dobrej nocy zycze.
lin
lin 8.08.2018, 18:09
Świetlice wiejskie to relikt prl-u, drogie w utrzymaniu, wykorzystywane sporadycznie, prowadzone przez personel niewykwalifikowany, po prostu niepotrzebne.
Jan
Jan 8.08.2018, 16:28
Tak, ale ten budynek miał być przekazany Parafialnemu Kołu Gospodyń Wiejskich i Katolickiemu Klubowi Sportowemu ' Józef '.
Krysia
Krysia 8.08.2018, 16:51
Podejrzewam przed wyborami obiecają każdemu kto się zgłosi.
Wieś 3
Wieś 3 8.08.2018, 16:04
Świetlice na wsiach są potrzebne, ale trzeba je odpowiednio dofinansować, dać instruktorkom odpowiednią motywację finansową, sprawdzić ich działania i kwalifikacje i będzie fajnie
obywatel piszczyk
obywatel piszczyk 8.08.2018, 18:13
Komu potrzebne, chyba tylko tym, co potrzebują etatu.
Stefan
Stefan 8.08.2018, 13:13
Mało się dzieje bo nie serwuje się tam alkoholu.
ja
ja 8.08.2018, 09:18
W świetlicach bardzo malo się dzieje, to fakt niezaprzeczalny .
Ty i ja
Ty i ja 8.08.2018, 11:39
Bardzo mało osób odwiedza świetlice a nieraz w ogóle niema nikogo.
sołtys
sołtys 8.08.2018, 08:10
No to wicek podkŕęca temat, chce jeszcze wydrzeć z gminy trochę kasy przed wyborami? No i słusznie bo dobrze wie, że nie będzie drugiej kadencji dla tych popaprańcow
Wyborca
Wyborca 8.08.2018, 12:49
Ja nie wytrzymam najgorzej jak popapraniec pisze komentarz. Ci "popaprańce" jak ich nazwałeś będą nam królowali dalej ku naszej uciesze a ciebie niech z zawiści szlag trafia :)))
sołtys
sołtys 8.08.2018, 15:05
Wyborco " nie życz drugiemu , co tobie nie miłe" też ci życzę " żeby cię szlak trafił z zawiści" jak przerypiecie te wybory. Tak bo będzie przegracie !!
trzej królowie psiakrew się znaleźli...
trzej królowie psiakrew się znaleźli... 8.08.2018, 13:30
tu się zgodzę z tobą - Sawaryn, Nikitiński i Miler "królują" - zamiast pracować i służyć społeczeństwu...

Wyborca Dzisiaj, 12:49 Ci "popaprańce" jak ich nazwałeś będą nam królowali
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 8.08.2018, 14:13
A tobie maciusiu ktoś wcześniej przeszkadzał w pracy że efektów ZERO za to długów kupa?
świetliczanka
świetliczanka 8.08.2018, 09:02
Sołtys ma rację!


Nikitiński musi odejść!!!
....
.... 8.08.2018, 07:56
Ten pan Adam nadaje się na sołtysa takich oszo..mów portzeba
jaka różnica
jaka różnica 8.08.2018, 00:01
Ludzie, przecież Pniewo to dzielnica Gryfina. Tylko, że Pniewo ma sołtysa, a Gryfino wójta (zresztą też z Pniewa)!
prawda
prawda 7.08.2018, 22:39
Świetlice wiejskie to zbytek! Praktyka jest taka, że we wsiach, które liczą średnio po 300 mieszkańców świetlice działają sporadycznie, skupiają (w porywach) po kilkoro dzieci, które najczęściej nie mają co robić, bo świetlicowe (najczęściej pożal się Boże) nie mają pomysłu, co z tymi dziećmi robić przez pięć, sześć dni w tygodniu. Pokażcie mi miasto, które na 300 - 400 mieszkańców ma dom kultury, świetlicę, czy jakikolwiek inny ośrodek opłacany z naszych podatków, działający kilka godzin dziennie.
wieśniak
wieśniak 7.08.2018, 21:52
Ważne że w Bartkowie jest wszystko
mieszkaniec2
mieszkaniec2 8.08.2018, 07:15
Bo Bartkowo jest jedno i tak działających świetlic jak w Bartkowie jest jak na lekarstwo a czyja to zasługa? A Pani która tą świetlicę prowadzi. To są tzw. ludzie z powołania i jest ich dzisiaj już bardzo bardzo mało.

Bartkowianka
Bartkowianka 8.08.2018, 14:06
Co tam takiego się dzieje, proszę ile osób przychodzi dziennie do świetlicy wiejskiej w Bertkowie , ile przebywa dzieci i młodzieży starszej i jak są zainteresowani przez panią świetlicową.
Sołtys
Sołtys 8.08.2018, 14:12
Tam mało kto przychodzi .
świetliczanka
świetliczanka 8.08.2018, 09:04
Ta pani to tragedia przecież.
mieszkaniec2
mieszkaniec2 8.08.2018, 12:44
Chciałabyś być taką tragedią jak ta Pani.......
kuga
kuga 8.08.2018, 09:57
Że jako przewodnicząca jest beznadziejna ale za to że cicho siedzi zrobili jej tam raj.
sołtys
sołtys 8.08.2018, 08:14
No i pochwalił swój swego. Zero pokory czy skromności. Zobaczymy jak będzie po wyborach i ta pani przestanie zbierać profity za "swoje usługi"
Wolność
Wolność 7.08.2018, 21:46
Domgamy się swietlicy dla wszystkich, w każdym rejonie wsi. Abyśmy mogli pykać w pingla. A jak. Jak równość to równość w dupokracji. Hehe
mieszkaniec2
mieszkaniec2 7.08.2018, 21:42
Świetlica wiejska, co to jest świetlica wiejska? Kiedyś dawno temu świetlice wiejskie spełniały swoje role, nie było internetu innych rozrywek.
Teraz, te obiekty świecą pustakami, wykorzystywane są kilka razy do roku na Dzień Seniora i jeszcze jak kto ma go zorganizować. Zabaw już się nie urządza, na wesela ludzie szukają porządniejszych lokali, zebranie wiejskie dwa trzy razy do roku itd. I tu się samo nasuwa pytanie czy gmina nie ma ważniejszych wydatków jak budowa nowej świetlicy? A jeszcze ten obiekt trzeba utrzymać cały rok. Myślę że ma.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.08.2018, 22:07
Kategorycznie mówię nie ma zgody na błędne decyzje! !!.to są przedwyborcze nie zasadne decyzję, przede wszystkim drogi --tak.
takto
takto 7.08.2018, 21:44
Świecą pustkami jak nie umieją ich wykorzystać!
X
X 7.08.2018, 20:41
W Gardnie już od paru lat obiecują !!!
wójt G.
wójt G. 7.08.2018, 20:49
Ale przed wyborami będziemy obiecywać bardziej!
Grzesiek
Grzesiek 7.08.2018, 20:41
A jakie jest uzasadnienie powstania tej świetlicy tak w zasadzie? Jakaś ankieta została wykonana czy coś? Bo generalnie nigdy ze świetlicy nie korzystałem, kojarzy mi się tylko ze świetlicą w szkole, a w zasadzie z biblioteką, gdzie można było posiedzieć jak się nie miało kluczy do domu. Nie neguję pomysłu, ale gdzie nie spojrzeć to zawsze wszyscy zaczynają od świetlicy...
uniżony sługa
uniżony sługa 7.08.2018, 20:50
"Grzesiek" a mapkę gdzie ta świetlica jest mają ci zanieść do UMiG?
Artur
Artur 7.08.2018, 20:36
Dopiero co priorytetem tych wieśniaków były drogi a teraz zachciewa się świetlicy. A pytam po co? Przecież chlac można spokojnie pod pobliskim sklepem
mieszkanka wsi
mieszkanka wsi 7.08.2018, 21:42
Proszę nie obrażać mieszkańców Pniewa - drogi juz dawno miały być i prawda jest taka że nazwane przez Pana wieśniaki płacą podatki i cieżko pracują. W cywilizowanych wsiach mają wszystko: drogi, świetlice , siłownie a w tej gminie nie ma nic i żal o tym pisać . Bo to wszystko już dawno powinno być. Chętnie porozmawiamy na ten temat - zebranie 28.08. Zapraszam również do Gryfina na Piastów tam mieszczuchy siedzą tak samo pod sklepem, czy na Barnima , a drogi i oświetlenie mają .
Pozdrawiam przykrego mieszkańca, który obraża innych. To,że ktoś jest z miasta nie świadczy, ze jest kulturalny i wychowany - prawda ? i że więcej mu się należy jak innym mieszającym wokół.
mieszkanka Pniewa
mieszkanka Pniewa 7.08.2018, 21:34
hola hola tylko nie wieśniaków,proszę nie obrażać mieszkańców Pniewa.Nie zauważyłam aby ktoś chlał pod sklepem. A świetlica jak najbardziej powinna być.
Gość
Gość 8.08.2018, 05:45
Bo u was nie chleje się pod sklepem a w budkach na wszystkich 3 przystankach butelki puszki i śpiący na ławce żul
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.08.2018, 21:10
To prawda ludzie zachcianki przed wyborcze , najważniejsze drogi! !!! .
spawacz
spawacz 7.08.2018, 20:51
Trollu od pieczarkarni ze Szczekosłowackiej uspokój się!
bibliotekarka
bibliotekarka 7.08.2018, 20:26
Łaski nie robią.
Ernest
Ernest 7.08.2018, 20:22
to sobie za swoje zbudujcie. gmina i tak na wasza kanalizacje za dużo wydala.
dokładny
dokładny 7.08.2018, 20:26
Nie na waszą tylko na gminną i nie sam burmistrz tylko PUK.
Ernest
Ernest 7.08.2018, 20:31
no no a PUK to spolka prywatna czy jak ?

Pozostałe