Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018

Skracają czas pracy ze względu na upały

  • 8.08.2018, 00:37 (aktualizacja 08.08.2018 01:17)
Skracają czas pracy ze względu na upały
Władze gminy oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej wydały zarządzenia w sprawie skrócenia czasu pracy na okres upałów. Zarówno Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jak i Urząd Gminy w Baniach czynne będą od godz. 7 do 13.

Skrócony czas pracy obowiązuje od 7 do 10 sierpnia 2018 r.

 
Podczas upałów pracownicy powinni być chronieni przed odwodnieniem oraz przed nadmiernym nasłonecznieniem. W związku z tym okna w biurach powinny być zasłonięte roletami lub żaluzjami. Pracodawca może (ale nie musi) zainstalować w biurze klimatyzację lub urządzenia do wentylacji (np. elektryczne wiatraki).
 
Osobom pracującym na otwartej przestrzeni przysługują napoje, gdy temperatura przekracza 25 st. C . Natomiast w biurze pracodawca musi zapewnić zimnie napoje, gdy temperatura w pomieszczeniu przekracza 28 stopni Celsjusza. Zimne napoje muszą być dostępne przez cały dzień.
 
Szef może zadecydować o skróceniu czasu pracy podczas upałów. Pracownik nie musi odpracowywać żadnych godzin. Nie może być mu obniżone wynagrodzenie z tego powodu.
 
Przypomnijmy, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Prognozowana temperatura w dzień do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie m.in. powiatu gryfińskiego do 9 sierpnia 2018 r. do godz. 22.
 
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ona
Ona 9.08.2018, 23:28
A co maja powiedziec ludzie pracujacy w pralni Albatros ?Tam dopiero jest niewyrobka ale pracowac trzeba a Panie w urzędach maja skracany czas pracy gdzie tu sprawiedliwość?Czy ludzie w piekarniach gdzie pot sie z nich leje 😢
On
On 8.08.2018, 12:25
Rozumiem, że w tej gminie pracownicy dostaną pomniejszone wynagrodzenie o te godziny...??
Mama
Mama 8.08.2018, 11:35
To w przedszkolach też należy skrócić czas pracy.
k
k 8.08.2018, 14:40
przy okazji nieklimatyzowanych sklepach, pozostałych urzędach, aptekach i innych jak wszyscy to wszyscy ...
Filozof
Filozof 8.08.2018, 10:46
Pozdrawiam wszystkich piekarzy ,co męczą się w taki ukrop .Trzymajcie się dzielnie,bo dzięki Wam codziennie mamy świeże pieczywko!
Aleksandra
Aleksandra 8.08.2018, 08:34
Dziewczyny w piekarnich typu bagietka asprod czy NOWY Artisan Mają masakre na sklepie. Temperatura z zewnątrz + włączone piece to jakis koszmar. Mimo wszystko mile i uśmiechnięte twarze. Pozdrawiam serdecznie
Wolny rynek czy socjalizm?
Wolny rynek czy socjalizm? 8.08.2018, 07:29
Mniej pracują to mniej zarobią ?
Kotas
Kotas 8.08.2018, 02:28
Ja mam mieszkanie w bloku od południowej strony to jeszcze bardziej daje!
eS
eS 8.08.2018, 11:10
Nikogo nie obchodzi jak mieszkasz... temat dotyczy pracownikow... a Tobie jak nie pasuje to mozesz wyjsc, nawet do piwnicy...

Pozostałe