Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

W której gryfińskiej drogerii wiedzą najlepiej, że kosmetyki nie lubią upałów?

  • 8.08.2018, 22:33 (aktualizacja 09.08.2018 00:25)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W której gryfińskiej drogerii wiedzą najlepiej, że kosmetyki nie lubią upałów? fot. TWS Kosmeteria Styl przy ul. Kościelnej
Takiego lata nikt się spodziewał - bezchmurne niebo i wysokie temperatury utrzymujące się od wielu tygodni. Nasi czytelnicy, a głównie czytelniczki – jako że to one są w większości klientkami drogerii - pytają o to, czy i jak właściciele i sprzedawcy kosmetyków radzą sobie z upałami aby nie wpływały one negatywnie na jakość oferowanych produktów.

- Jaką mam pewność, że krem z napisem na słoiczku „przechowywać w temperaturze pokojowej” jest zdatny do użytku, skoro od wielu dni panują takie upały? – pyta między innymi pani Wiesia.

Udajemy się zatem do paru gryfińskich drogerii.

Kosmeteria Styl przy ul. Kościelnej to wzorcowy sklep z kosmetykami. Włączona klimatyzacja sprawia, że czujemy się luksusowo. Miła, fachowa obsługa.

-Naszym obowiązkiem jest zapewnienie klientom dobrego produktu. Wysokie temperatury szkodzą zwłaszcza kolorowym kosmetykom, które szybko mogą ulec zepsuciu. W związku z tym nie wyobrażam sobie podczas takich upałów nie mieć włączonej klimatyzacji - pani Ania chętnie odpowiada na nasze pytania.

Mamy zatem pewność, że w tej perfumerii dba się o jakość kosmetyków.

Ruszamy do kolejnej drogerii. W niewielkim kiosku z kosmetykami sprzedawczyni tłumaczy, że okna zacienione są przed słońcem specjalnymi lambrekinami. Zapewnia, że upał nie zaszkodził sprzedawanym produktom.

Żar leje się z nieba, gorąco również bije z rozgrzanych płytek chodnikowych. Zaglądamy do kolejnej gryfińskiej drogerii. Drzwi otwarte, podparte „nóżką” raczej nie sprawią, że w sklepie będzie chłodniej. Klimatyzacji brak. Wędruję od półki do półki. Panie sprzedawczynie są zmęczone upałem.

Działa jeden „przechodni” wentylator. Raz jest w pokoju kierowniczki, innym razem w sklepie. Wywietrzniki znajdujące się w drzwiach prowadzących do pokoju kierowniczki można chyba tylko uznać np. za ładne, ale w taki upał pożytku z nich żadnego. Podczas krótkiej telefonicznej rozmowy z panią menadżer dowiedziałam się, że owszem klimatyzacja jest, ale w tej chwili w naprawie. Upały trwają już dość długo, więc może warto postarać się chociaż o dodatkowe wentylatory? Tutaj także – podobnie jak w kiosku z kosmetykami – zapewniają nas, że oferowane produkty są pełnowartościowe i panujące na dworze wysokie temperatury nie wpłynęły na jakość kremów i pomadek do ust.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z klimą trzeba uważać
z klimą trzeba uważać 11.08.2018, 20:50
Po pustyni zasuwa Arab. Upał nieziemski, nie ma czym oddychać. Wielbłąd też ledwo powłóczy nogami. Nagle SRUUUUU coś przemknęło. ROWERZYSTA.

Po jakimś czasie Arab dociera do osady, patrzy, a tam jego znajomy "rowerzysta". Wypoczęty, zrelaksowany. Podchodzi do niego i mówi:

- Stary, wybacz, że zawracam Ci głowę, ale jak ty to robisz. Upał, wszyscy ledwo żyją, a ty tak, o tak, po prostu lecisz przez pustynię ?

- Widzisz, bo to jest tak. Jak się wleczesz, tak jak ty, to jest ci gorąco. Jakbyś jechał szybciej, to pojawi się wiaterek, od razu jest chłodniej i łatwiej jest jechać.

Arab popatrzył na gościa jak na wariata, ale jak już wsiadł na wielbłąda, myśli: co mi zależy, spróbuję. Jep wielbłąda batem. Zwierzak przyśpieszył. Arab oczy w słup, bo rzeczywiście, pojawił się wiaterek, chłodniej się zrobiło , od razu lepiej się jedzie. No to co? Jeszcze raz zwierzaka batem. Wielbłąd znów przyśpiesza. Arab z bananem na twarzy wrzuca "3" bieg, wielbłąd przyśpiesza jeszcze bardziej, wiaterek coraz silniejszy. Arab się chłodzi, wielbłąd biegnie. Nagle wielbłąd pada, Arab ląduje w piachu. Wstaje, patrzy, wielbłąd martwy...

- O ku*** zamarzł ..
haha
haha 11.08.2018, 22:37
Dobry kawał o tym wielbłądzie.
bank
bank 11.08.2018, 14:19
Pogoda przyszła im z pomocą :)
Janusz
Janusz 9.08.2018, 19:30
Kosmeteria na Kościelnej pokazuje wysoki poziom, brawo!
Alan
Alan 9.08.2018, 10:29
Klimatyzator na taki mały sklep to niewielki koszt. Dziwię się, że właściciel jeszcze na to nie wpadł. Straty mogą być dopiero wysokie!
bhp
bhp 9.08.2018, 10:23
Niestety nie dotyczy to tylko sklepów z chemią...
kosmetyczka
kosmetyczka 9.08.2018, 09:29
Niektóre kosmetyki nie znoszą wysokich temperatur (mówię o takich jakie teraz występują) a innym jest to obojętne.
Paniusia
Paniusia 9.08.2018, 07:37
Hahaha jasne że chodzi o naturę nieklimatyzowana... Jaka kierowniczka taki sklep! Buuuuuu
biolog
biolog 9.08.2018, 09:25
Bo w naturze klimatyzatory nie występują!
So
So 9.08.2018, 06:07
Ty *** damo z Sobieradza sle pusta jestes
chemik
chemik 8.08.2018, 23:25
Jak kosmetyki mają tłuszcz to w temp. wysokiej zjełczeje.

Pozostałe