Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.09.2018

Czy woda w Gryfinie powinna być za darmo? – zapytaliśmy o to burmistrza

  • 9.08.2018, 14:59 (aktualizacja 09.08.2018 15:46)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy woda w Gryfinie powinna być za darmo? – zapytaliśmy o to burmistrza
Gryfino ma z sufitu wziętą cenę wody i ścieków. I to jedną z najwyższych w Polsce i w województwie. PUK za Sawaryna wywindował ceny wody, mimo że nie robił żadnych większych inwestycji ani w ujęciach wody, ani w wodociągach, ani w kanalizacji. Wszystko zrobiono za Piłata i Długoborskiego. Ale Sawaryn się przed wyborami zreflektował i teraz mamy wodę i odprowadzenie ścieków za darmo. To ciekawy eksperyment i prezent przedwyborczy, tylko ile PUK wytrzyma ? I kto za to zapłaci ? - to tylko jeden z komentarzy na igryfino. Sprawa dotyczy tego, że Rada Miejska w Gryfinie nie zatwierdziła nowych taryf za wodę.

Z pytaniem zwróciliśmy się kilka dni temu do burmistrza Mieczysława Sawaryna. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź od Dariusza Pasika, kierownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie.

- W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Gryfinie zgodnie z obowiązującą ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U. z 2017r. poz. 1152 z późn. zm.) w dniu 12.03.2018 r. złożyło do Wód Polskich wniosek o zatwierdzenie taryfy na okres kolejnych 36 m-cy. Pomimo kilkukrotnego przesyłania wyjaśnień, Dyrektor Wód Polskich w Szczecinie podjął decyzję o odmowie zatwierdzenia taryfy i nakazał Spółce poprawienie wniosku taryfowego. Spółka w ustawowym terminie złożyła poprawiony wniosek o zatwierdzenie taryfy. W chwili obecnej trwa ponowny proces weryfikacji złożonego poprawionego wniosku taryfowego. W związku z powyższym na podstawie art. 24g ww. ustawy Spółka do czasu zatwierdzenia nowej taryfy stosuje dotychczasową taryfę – odpowiedział kierownik z PUK.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

klar
klar Wczoraj, 08:13
Złe pytanie w tytule. Powinien on brzmieć: Kto doprowadził do zapaści w temacie wody w PUK i powinien ponieść odpowiedzialność? Gdzie ejst nadzór burmistrza? A nie czy woda za darmo - bo to nie komunizm!
Nasze PIENIADZE!
Nasze PIENIADZE! 2 dni temu, 14:42
Skąd taką wysoka cena? Po to MY spalcamy DŁUGI PUKA i opłacamy pensje nieudolnych pracowników !!
doker
doker 2 dni temu, 14:44
Pracownicy okey tylko źle zarządzani.
To koniec bardaszki PUK.
To koniec bardaszki PUK. 12.08.2018, 18:05
To muszą oddać za lipiec.
Wodnik
Wodnik 12.08.2018, 14:32
W Gryfinie było taniej za Pana Henryka.
Chaos
Chaos 12.08.2018, 12:40
Plotka niesie, że dalej nie złożyli wniosku. Hej, hej ! Jest tu jakiś zarządzający ?
afik
afik 12.08.2018, 12:51
Czyżby władze kłamały? Przecież to się prędzej czy później wyda!
Kolejorz z Konopnickiej
Kolejorz z Konopnickiej 12.08.2018, 18:04
Już się wydało. Może tu rządzi jakiś Pasik. Tylko za co oni biorą pieniądze ? Czy PUK to działka NIkityńskiego ? A Sawaryn farmer wie co to bruzda ?
Czy mafia stosuje represje ?
Czy mafia stosuje represje ? 12.08.2018, 00:08
Czy w Gryfinie mafia bezprawnie pobiera opłaty za wodę i ścieki ?
Czy w Gryfinie jest burmistrz ?
Czy Nikityński odpowiada za PUK ?
Nieudolni
Nieudolni 11.08.2018, 14:46
Nie głosuję na Mieczysława Wodnika.
dysk
dysk 11.08.2018, 10:04
Duża wpadka z wodą panie Sawaryn, ale parafrazując: jaki pan taki kran (z wodą)
gosc
gosc 11.08.2018, 08:18
Niech ino ktosik nie bedzie pił!
Pikuś
Pikuś 10.08.2018, 07:52
Ekipa zalicza wtopę za wtopą. PUK-klapa, Pałacyk-klapa, żłobek-już do remontu, hala- nie jasne w jaki sposób że najtaniej, co za rok zacznie się walić, wykonawca się wyprze gwarancji "no bo tak żeście chcieli!" O lokalizacji wymyślonej przez idiotę nie wspomnę. Remonty dróg-klapa, przetargi "dogadanie". Czy oni czują się aż tak bezkarni? Czy Miler z Nikitynskim są aż tak naiwni i wierzą że Sawaryn ich obroni gdy zajmie się tym Prokuratura?
leszek
leszek 10.08.2018, 13:34
piikuś idż ty do okulisty .drogi klapa .puk to klapa była za niejakiego muchę który odszedł na dojną krowe /zedo/remonty dróg .siądż na rowerek i pojeżdzij po gryfinie..tak prokuratura ziobry wszystkim potrafi sie zająć .tak ,ze pisiaku nie strasz bo sie ze.....
Pikuś
Pikuś 10.08.2018, 15:32
Wskaż jedną drogę zrobioną przez tą władzę.
Muszą nas uwolnić od siebie.
Muszą nas uwolnić od siebie. 12.08.2018, 00:01
Opolska. To ulica miejska z płyt betonowych. Bez chodników, parkingów i odwodnienia. Tym szczyci się Miler.Pięknie to coś kontrastuje z zagospodarowaniem budynków TBS z czasów Piłata. Chodniki, parkingi odwodnienie, oznakowanie i to jest poziom dla nieudolnych leni nieosiągalny. Oni mimo posiadanych projektów i działek uzbrojonych przez poprzednika nie potrafili rozpocząć budowy, aż pozwolenia na budowę straciły ważność.
skorpion
skorpion 11.08.2018, 09:43
Pikuś może inaczej wskaż jedną rzecz którą zdołałeś załatwić w tej kadencji ?? :)))
leszek
leszek 11.08.2018, 06:17
a ronda,odnoga jp2,opolska i inne to pikuś..wsiądż na rowerek i pojeżdzij.
ogarnij się!
ogarnij się! 11.08.2018, 06:33
Leszek - ogarnij się. JP2 to zasługa Sawaryna? W sumie masz rację - od 4 lat psują. taka ich zasługa...
Ale ronda? Które?
leszek
leszek 11.08.2018, 11:43
ty chyba nie z gryfina jak nie widzisz rond w gryfinie.popatrz jak robią opolska ,przy biedronce od asnyka zaczynaja .a jak nie widzisz to kup se różowe okurary to przyjemniej popatrzysz na świat.wraca słoneczko
burmistrz nie moja kompetencja
burmistrz nie moja kompetencja 11.08.2018, 12:22
A - ronda to zasługa Sawaryna. A gminne drogi - "nie moja kompetencja"...
czyżby?
czyżby? 10.08.2018, 14:50
A skąd Sawaryn się wziął w radzie nadzorczej PGE? Opozycja go tam wsadziła? Nie szczekaj tyle bo go jeszcze pogonią stamtąd. Zresztą tak powqinno też się stać, bo gościu nie ma ani predyspozycji ani kompetencji do zarządzania gminą.
"skrzecząca rzeczywistość"
"skrzecząca rzeczywistość" 10.08.2018, 14:31
leszku - wczoraj pouczałeś że Sawaryn "wcale nie jest we władzach PGE" z pisowskiego nadania. Teraz drogi rowerowe to też zasługa Sawaryna? Żebyś się nie wywrócił jak pojeździsz tymi remontowanymi przez Sawaryna drogami... Na przykład w parku...

"dojna krowa" - Sawaryn za każdym rządem PiSu do tej "dojnej krowy" lezie, che che...
ogarnij się!
ogarnij się! 11.08.2018, 06:35
a to sorry - jak dla Leszka Sawaryn nie jest we władzach PGE a ściezki rowerowe buduje gmina - to ok, trzeba być wyrozumiałym. Przynajmniej się starać...
Droga woda tania wóda
Droga woda tania wóda 10.08.2018, 07:50
Kiedy info o cenach wody w Chojnie i okolicznych gminach.
gryfon
gryfon 10.08.2018, 06:06
moim zdaniem ekonomista nie moze byc wiodacym menagerem tylko ktos fachowy! ktory potrafi skorelowac potrzeby miasta z perspektywami inwestycji ale to trzeba cos wiedziec o infrastrukturze a nie blyszczec tytulami naukowymi
gryfon
gryfon 10.08.2018, 05:10
co tam robi Rosenberg ? mniej prpfesorow a wiecej fachowcow przypominam ze profesor tez sie krecil kolo stoczni..i upadla za duzo tam cieplych stolkow
Zimna woda !
Zimna woda ! 9.08.2018, 23:07
U mnie w górach cena wody zimnej (1m3) jest WIĘKSZA o 2 zł niż cena ciepłej wody na Niepodległości, czyli jeden m3 kosztuje ponad 34zł !!
Aby była ciepła, musimy ją sobie podgrzać gazowo, węglowo lub elektrycznie i koszty jeszcze wzrastają !!
Tak też proszę nie płakać, przy cenie zimnej wody 4,5zł za 1m3
Pozdro.
Marek z WM
Marek z WM 9.08.2018, 23:20
Tu są ceny wody:
https://zaradnyfinansowo.pl/ceny-wody/
i dom jest wyżej, tym cena wody wzrasta, - zgadza się ?
Hydraulik z PUK.
Hydraulik z PUK. 9.08.2018, 23:17
Łżesz ! Cenniki wody i ścieków są w Internecie. Nie ma takich stawek jak ty podajesz. Jesteś oszustem.
Szklarska
Szklarska 9.08.2018, 23:43
Szklarska, Panie z PUK !
Tam w wyższych partiach, woda zimna w domach słabo leci i tyle kosztuje.
Zapraszam na wycieczkę,
he górole nisko pinni, z górką Miłości którą zdobywo sie coły dzionek, z której to dobrze widoć trzy kominy i z wodą zimną dla miasta za darmo !
Sahara - nawet kranów brakuje:)
Sahara - nawet kranów brakuje:) 10.08.2018, 11:15
Panie, a na Saharze to dopiero droga woda jest! Głupie porównanie - żadnych inwestycji w infrastrukturę nie było, żeby uzasadniać podwyżki ostatnich czterech lat...
Kasa
Kasa 9.08.2018, 19:56
Hehehe to tak jak z pozyskiwaniem środków unijnych na remont pałacyku. Wniosek był odrzucany bo był gorszy od innych, a jak marszałek dał z rezerwy trzy melony i określił na jakie roboty, to się okazało, że i tak nie będą robili, a przecież burmistrz zatrudnił masę ludzi dodatkowo i to samych " fachowców" i co ? ZONK !!
Mogę przytoczyć pól ustawybo tyle przepisów naruszyli.Wesły bardak.
Mogę przytoczyć pól ustawybo tyle przepisów naruszyli.Wesły bardak. 9.08.2018, 19:55
Z tą wodą i ściekami to grubsza afera. Nikt nie chce odpowiadać z kierownictwa PUK i gminy i kazali odpowiedzieć technicznemu kierownikowi. A z tej krótkiej odpowiedzi wynika, że:
1) wniosek został złożony za późno, po terminie. Według ustawy powinien być złożony najpóźniej w lutym,
2) wniosek został sporządzony nierzetelnie a być może w oparciu o fałszywe dane ( to by było już przestępstwo) a PUK mimo wielokrotnych wezwań PGW WP i żądania przedłożenia poprawnej taryfy z rzetelnymi danymi nie wykonuje obowiązku (poradzą sobie w końcu jak ktoś dostanie ze 100000 zł grzywny),
3) Pasik kłamie. W przypadku nie zatwierdzenia taryfy PGW WP może ustalić taryfę tymczasową i może to być poprzednia taryfa. Ale ona w terminie 7 dni od uprawomocnienia ma być opublikowana na BIP PUK i gminy - a u nas nic nie ma.
4) Gmina Gryfino nie ma podstawowych dokumentów strategicznych i planistycznych do sporządzenia rzetelnego wniosku o ustalenie taryf na wodę i odprowadzenie ścieków albo burmistrz i ta ekipa radnych nie zamierza prowadzić żadnych inwestycji związanymi z nowymi wodociągami, ujęciami wody, przepompowniami i oczyszczalniami:
"Art. 21. 1. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne opracowuje wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w jego posiadaniu, zwany dalej „planem”.
2. Plan określa w szczególności:
1) planowany zakres usług wodociągowo-kanalizacyjnych;
2) przedsięwzięcia rozwojowo-modernizacyjne w poszczególnych latach;
3) przedsięwzięcia racjonalizujące zużycie wody oraz wprowadzanie ścieków;
4) nakłady inwestycyjne w poszczególnych latach;
5) sposoby finansowania planowanych inwestycji.
3. Plan powinien być zgodny z kierunkami rozwoju gminy określonymi w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, z ustaleniami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz ustaleniami zezwolenia wydanego temu przedsiębiorstwu na prowadzenie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
4. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne przedkłada plan wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta), który sprawdza, czy spełnia on warunki określone w ust. 3.
5. Plan spełniający warunki określone w ust. 3 rada gminy uchwala w terminie 3 miesięcy od dnia przedłożenia planu wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta).


Z czego wynikają problemy PUK i brak jakiejkolwiek taryfy ? Na pewno z chaosu i nieudolności kierownictwa firmy i braku nadzoru.. Widać prosty wniosek jest dla nich barierą intelektualną nie do przejścia. Jest też druga możliwość. Może PUK prowadzi wirtualną księgowość? Otóż wprowadzony przez PiS nowy system ustalania cen za wodę i odprowadzenie ścieków ma na celu rzetelne ustalenie opłat jak i marży operatora i ochronę nas konsumentów przed nieuczciwymi samorządowcami.Gryfino leżące nad Odrą i z ogromnymi zasobami wód podziemnych ma stawkę za wodę i odprowadzenie ścieków jedną z wyższych w województwie i w Polsce. To efekt corocznych podwyżek trwających prze całą kadencję. A jednocześnie nie prowadzi żadnych inwestycji wodnych i jak wynika z dokumentów nie ma takiego zamiaru. No i tych horrendalnych stawek nie da się uzasadnić , nawet przy pomocy sprzecznych z sobą danych. No i klops. PGW Wody Polskie kilkunastu gminom obniżyło stawki i to radykalnie. Odejdą leniwi, Piotr Romanicz doprowadzi do tego bez pobłażania tym z PUK. Nota bene za PUK odpowiada Nikityński i oczywiście burmistrz a rada nadzorcza - hi, hi, hi - bierze za co ? Okradają nas i nic nie robią. Kolesie.
P.s. Jeżeli jest jakaś taryfa tymczasowa to żądam jako obywatel tego miasta jej opublikowania w BIP PUK i gminy i to natychmiast. Zgodnie z przepisami. To łamanie prawa to już im weszło w krew. Sekretarz do roboty, wicek na bruk, dyrektor i zarząd PUK na bruk jak i rada nadzorcza. A Sawaryn niech się zajmie rolą.
leszek
leszek 11.08.2018, 12:06
szanowny panie .stek bzdur waść piszesz.ceny wody reguluje państwo.tak nawiasem kto to rządziłPUKiem wiele lat.chyba niejaki p.Mucha co to skorzystał z ,,dojnej krówki,,i wylądował w ZEDO.śmieciarz dyrektorem w energetyce .to dopiero ,,dobra zmiana ,,.cena wody to taka wędka dla samorządów .rząd nie ma pienędzy na dotacje celowe dla samorządów więc uchyla furtke i zachęca do samofinansowania..jeszcze raz proszę myśl waść co i do kogo piszesz .gryfino nie będzie propisiowskie i radiomaryjne
dojna pisowska zmiana - Sawaryn za pierwszego PiSu Sawaryn za drugiego PiSu
dojna pisowska zmiana - Sawaryn za pierwszego PiSu Sawaryn za drugiego PiSu 11.08.2018, 12:29
Leszku - piep...ysz a to o rondach, co je zawdzięczamy Sawarynowi, a to o ścieżkach, a to tym, że SAWARYN NIE JEST WE WŁADZACH PGE, ŻE NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PISEM.
Jednocześnie - Łużycka to wina innych, PUK to wina innych.

Wymyślasz menadżerowi, że poszedł do elektrowni, ale nie przeszkadza ci historyk z elektrowni u Sawaryna?

I mówisz o "dojnej" - nie widząc, jak Sawaryn za PiSów w tej "dojnej" się urządził? I za pierwszego i za drugiego?

A jak winisz Muchę że nie przygotował taryf od lipca 2018 roku za wodę w gminie Gryfino - to NA JAKĄ CHOL.... TEN BURMISTRZ OD 2014 ROKU BIERZE KASĘ?
drobne pytanie
drobne pytanie 9.08.2018, 20:57
Za PUK odpowiada Nikitiński od oświaty a nie Miler od inwestycji? Na pewno?
czyja kompetencja:)
czyja kompetencja:) 10.08.2018, 11:16
Za targowisko odpowiada Nikitiński od oświaty. Nie Miler od inwestycji. Ale czy za PUK też Nikitiński? A za TBS?
ile razy można poprawiać jeden wniosek?
ile razy można poprawiać jeden wniosek? 9.08.2018, 19:42
Zaraz - czyli PUK nie potrafił pokazać, dlaczego wyliczył takie a nie inne ceny? Dlaczego tyle razy Wody Polskie odrzucały wniosek? Czy gmina na to reagowała, czy sobie wszyscy bimbali licząc "jakoś to będzie"?
proste
proste 9.08.2018, 19:59
Wody Polskie odrzucają wnioski, które nie spełniają wymagań.
ten co liczy
ten co liczy 10.08.2018, 09:11
Pytanie, czyją są "wody polskie" ?
Tępią zawyżanie cen i łupienie mieszkańców.
Tępią zawyżanie cen i łupienie mieszkańców. 10.08.2018, 09:58
Skarbu Państwa.
monopolowy
monopolowy 10.08.2018, 09:24
To zależy ilu procentowe!
Łupią nas.
Łupią nas. 9.08.2018, 20:08
Wliczyli do kosztów zakup borżomi w Gori ? Nocnik sekretarki i ciekawe co jeszcze ?
polityczny analizator
polityczny analizator 9.08.2018, 19:28
Przyglądajac się tego typu sprawom wciąż odnoszę wrażenie, że ekipa stworzona przez Sawaryna ma wciąż w swoim kodzie gen autodestrukcji.
lokis
lokis 9.08.2018, 19:07
Pan Sawaryn jest najlepszym burmistrzem jakim jest w stanie być. A że to nie wystarcza...
:)
:) 9.08.2018, 20:53
che che - jakim jest w stanie być. Dobre - jaki stan, taki burmistrz...
Znaczy się na poprawę liczyć nie ma co. To jego pułap...
Marian
Marian 9.08.2018, 18:59
Stawiam dolary przeciwko kasztanom, że będzie z tego jeszcze chryja.

Pozostałe