Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018

Burmistrz nie dba o gryfińskich przedsiębiorców - twierdzi Bogdan Wołowczyk

  • 10.08.2018, 14:22 (aktualizacja 10.08.2018 23:12)
Burmistrz nie dba o gryfińskich przedsiębiorców - twierdzi Bogdan Wołowczyk
-Dlaczego władze rzucają kłody pod nogi i nie dbają o gryfińskich przedsiębiorców? Przez decyzję burmistrza musiałem zwolnić pracowników - skarży się Bogdan Wołowczyk, właściciel sklepu Sportgryf, który mieścił się przy ul. Szczecińskiej 2 w Gryfinie. Władze „wykurzyły” przedsiębiorcę aby zrobić tam mieszkania chronione.

Pan Bogdan Wołowczyk sklep przy ul. Szczecińskiej prowadził od lat 90. XX w.

-Gdyby nie brak dobrej woli ze strony władz, lokal prowadziłbym w tamtym miejscu do dziś – mówi Bogdan Wołowczyk.

Władze maja swoją wersję wydarzeń

O komentarz poprosiliśmy wiceburmistrza Tomasza Milera.

-Informuję iż to pan Bogdan Wołowczyk złożył w ubiegłym roku wypowiedzenie obowiązującej umowy. Po złożeniu wypowiedzenia i ustaleniu terminu zakończenia najmu, pan Wołowczyk prosił o pomoc, ponieważ zmianie uległa jego sytuacja życiowa (zamierzał wykorzystać dotację, otworzyć z synem sklep w innej lokalizacji, ale ten plan nie mógł być zrealizowany). Burmistrz podjął decyzję o przedłużeniu umowy najmu, tak aby przedsiębiorca miał czas na poszukiwanie innej lokalizacji. Z informacji jakie posiadamy, sklep będzie przeniesiony. W lokalu przy Szczecińskiej 2 stworzone będzie mieszkanie chronione, lokal służący osobom niepełnosprawnym. Na jego stworzenie gmina pozyskała kwotę ponad 270 tysięcy złotych – informuje Tomasz Miler.

Pretensje przedsiębiorcy

-Poszedłem do Tomasza Milera i powiedziałem, że chcę przepisać lokal na syna. Kazał mi napisać pismo, że wypowiadam umowę. I jak ja to zrobiłem, to mnie w ten sposób potraktowali! Przyszło z gminy pismo, że mam się wyprowadzić w ciągu trzech miesięcy. Pod pismem podpisał się Miler – opowiada Bogdan Wołowczyk.

Dostał termin opuszczenia do 10 sierpnia 2018 r. Sklep Sportgryf znajduje się teraz przy ul. Energetyka 14 J.

-Władze nie pomagają przedsiębiorcom. Przez te lata zapłaciliśmy milion, i co? Nie dostaliśmy nawet lokalu zastępczego. Miler rozpowiadał, że chcę się przeprowadzić do Szczecina. Nie szanują w tej gminie przedsiębiorców – ocenia Bogdan Wołowczyk.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (311)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lorenerype
Lorenerype 5.09.2018, 17:32
cmentarz to cmentarz
Dla nas to codziennosc ale jestem w stanie zrozumiec tych ludzi. Nie tak dawno temu sama chcialam zapalic swieczki na grobie prapradziadków na terenie dzisiejszej Ukrainy. 
Prawdziwym szokiem byl dla mnie fakt, ze na terenie dawnego cmentarza znajduje sie...plac targowy, a wladze ukrainskie nic z tym faktem nie zrobily, nie robia i zrobic nie zamierzaja.
---->>   https://www.facebook.com/andrzej.pisula.kazimierzdolny/
Made in china
Made in china 14.08.2018, 14:00
CHIŃCZYK nosi grubsza kopertę :)
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o PIENIĄDZE !
Seniorka
Seniorka 13.08.2018, 15:53
Miller musi odejść!!!
kiedy
kiedy 14.08.2018, 11:33
Kiedy?
już niedługo
już niedługo 13.08.2018, 16:16
Z całym tercetem - w listopadzie.
POdsiadło
POdsiadło 13.08.2018, 18:57
Mnie to dziwi że domaga się tego Hajdasiu który niedawno żądał odejścia Nikitińskiego! Popstrrykali się?
macius wykopany
macius wykopany 13.08.2018, 14:57
czeba sobie fszystkim usfiadomic rze tylko POgonienie tercetu wnajbirzszyh wyborah da mnie szansem POwrotu do gminnego koryta a to pszeciesz najlepsiejsze co morze mnie sPOtkac
do Andrzeja H.
do Andrzeja H. 13.08.2018, 16:14
Andrzeju H. - twoje określenie "gminne koryto" wybitnie pasuje jako podpis pod zdjęcie. Za dużo przebywasz z tercetem - stąd twoje nazywanie władzy w mieście "korytem"...
POdsiadło
POdsiadło 13.08.2018, 18:56
Ciekawe z jakiego komitetu będzie startował Hajdasiu.
Obserwator
Obserwator 13.08.2018, 11:48
Dziad. Boi się wyjść na miasto.
PRAWDA
PRAWDA 13.08.2018, 09:31
Czytam o braku szacunku" władz"do przedsiębiorców, ale czy tylko? Przecież to jest opinia prawie WSZYSTKICH mieszkająców w tej gminie. Burmistrz jak zwykle chowa się za plecami wicków i udaje, że to "nie jego kompetencja" ci dwaj się żrą i tylko dla zachowania pozorów udają współpracę przed wyborami.
przedsiębiorca
przedsiębiorca 13.08.2018, 00:04
Prawda zawarta w tutyle tego artykułu jest dla mnie oczywista. Podpisuje sie pod tym.
Z boku.
Z boku. 12.08.2018, 23:34
Nie ma co ukrywać.Jesli sportowe artykuły -decathlon lub internet. Lokale u nas puste, bo jeździmy tam,gdzie mamy większy wybór-Szczecin. W Lidlu, Biedronkach, jest tyle ludzi w ciagu dnia, że na całym rynku chcieliby mieć prze miesiąc. Ewentualna pomoc gminy? Bez sensu, na cele wegetacyjne i kwestia czasu wysiagniecia reki po następną pomoc. Życzę temu Panu spełnienia marzeń. Ale od redukcji pracownikow sie zaczyna, potem zmiana lokalu na tańszy, potem akcje promocyjne, chwilowa nadzieja, wyprzedaz i zamknięcie, zostają jeszcze spłaty skarbowki i wierzycieli. To nie gmina, proszę Pana, taki kraj.
primum non nocere
primum non nocere 13.08.2018, 01:26
Tyle lat przetrwał w tym miejscu sklep sportowy aż tercet umyślił zrobić w sklepie mieszkanie za 300 tysięcy (plus koszty gminy)
wprost
wprost 12.08.2018, 23:43
Zboku tylko jak to się ma do kontrowersyjnej decyzji władz, które moim zdaniem nie szanują ludzi?
estetka
estetka 12.08.2018, 19:40
Co on ma za minę? Rozumiem, że admin wybiera jakieś " złe" pozy ale on taką do kogoś zrobił. To jakiś koszmarek
glamour:)
glamour:) 12.08.2018, 20:01
mowa ciała to więcej niż słowa i zdjęcia "glamour"...
pracownik UMIG
pracownik UMIG 12.08.2018, 23:46
Zdjęcie świetnie pokazuje jaki to człowiek.
szejna
szejna 13.08.2018, 21:20
Taka charakterystyczna jego mina podczas wydawania poleceń pracownikom.
?
? 12.08.2018, 16:37
Szacunek tercetu dla przedsiębiorców w praktyce. Dużemu - rok na ocieplanie szkoły. Małemu zabraniają zmiany zdania, reakcji na zmienione warunki osobiste. Czy to jest obraz władz gminy, które są przychylne przedsiębiorcom?
Mafijne "nie gadaj, bo ci wyciągniemy kwity"?
żałosne
żałosne 12.08.2018, 18:37
Jak zwykle kamaryla potrafi tylko jazgotać i widzieć Szabałkina. To naprawdę chorzy ludzie!
:)
:) 12.08.2018, 15:24

Bogdan Wołowczyk
25 września 2017 ·
W dniu dzisiejszym 25.09.2017r jestem WOLNYM w jak najlepszym znaczeniu tego słowa POLAKIEM.Już nic żadna umowa z jednostkami samorządowymi mnie nie łączy -partiokracje-układowcy-państwowcy-co wypijaliście krew z przedsiębiorstw Polskich płacących podatki -walcie się.
Sam się wal :D
do tercetowca
do tercetowca 13.08.2018, 13:16
Więc co robić fakenewsiarzu,
kiedy wszyscy tobie kadzą?
Weź małżonkę swą pod mankiet
i idź prosto z nią na bankiet.
Tam wesoło i trunkowo,
tam się dowiesz to i owo.
Wtedy pukniesz siebie w czoło,
stworzysz firmę - SPÓŁKA Z.O.O.
Czech ze Śłowacji
Czech ze Śłowacji 12.08.2018, 17:14
Pieczarki dla wszystkich!
?
? 12.08.2018, 16:26
Miler to planował od roku? "Burmistrz podjął decyzję o przedłużeniu umowy najmu, tak aby przedsiębiorca miał czas na poszukiwanie innej lokalizacji." - tak mówi Miler. A ty tłumaczysz, że w 2017 już nie było sprawy. A jest sierpień 2018 i sprawa jest aktualna...
Likwidator
Likwidator 12.08.2018, 17:15
Co było a nie jest tego naciusiu nie zapiszesz w rejestr
do likwidatora
do likwidatora 12.08.2018, 18:35
Przecież ty tak robisz goebbelsiku piszący imiona mała literą!
:)
:) 12.08.2018, 15:19
2017 !!! Parokrotne ogłaszanie likwidacji sklepu...po co? W jakim celu? A no w takim, by wymusić na władzy czynsz za 1+vat ? :D A może po to by wcisnąć stary towar klientom?
Lipna ta prowokacja :)))
?
? 12.08.2018, 16:24
Miler ci powiedział, że przedsiębiorca chciał "wymusić" czynsz 1,23zł? Lipna ta władza!
Baca
Baca 12.08.2018, 17:17
Lipne to maciusiowe kwiczenie za korytem
rykoszet
rykoszet 12.08.2018, 19:23
patrząc na zdjęcie zaczynam rozumieć, czemu zwolennicy tercetu nazywają władzę w mieście "korytem"...

Ale nadal nie rozumiem, czemu tak trudno im coś na temat sklecić...
dno
dno 12.08.2018, 16:32
Ta władza to niekompetencja, arogancja i lenistwo. Jak najszybciej niech odejdą
macius wykopany
macius wykopany 12.08.2018, 17:21
pszeciesznasza denna wladza odeszla jusz cztery lata temu bojusz fczesniej piniendzy rzadnyh niebylo
rykoszet
rykoszet 12.08.2018, 19:24
Jeśli cztery lata temu władza była "denna" to teraz obecna do tego "dna" od spodu doskoczyć nie może...
Jakubek
Jakubek 12.08.2018, 15:30
To nie prowokacja tylko arogancja wladzy
taka jest prawda
taka jest prawda 12.08.2018, 15:01
Bogdan Wołowczyk udostępnił post.
25 października 2017 ·
Przenoszę sklep w dogodniejsze miejsce z możliwością zaparkowania samochodu. To będzie duże ułatwienie dla Naszych Klientów i Dostawców
- To nieodwołalna decyzja – mówi właściciel Bogdan Wołowczyk. – Będziemy w tym miejscu tylko do końca bieżącego roku, zapraszamy na wyprzedaże, przeceny i promocje.
macius wykopany
macius wykopany 12.08.2018, 17:23
pszecieszkarzdy morze zmienic muzg albo nafet zdanie czy rzone
rykoszet
rykoszet 12.08.2018, 19:26
Oj trollu burmistrza - NIE KAŻDY może ZMIENIĆ żonę:)
Choć co ma twój wpis do tematu trudno pojąć - jednak rykoszet...
SAWARYN MÓWIŁ ROK TEMU O ZBURZENIU PAŁACYKU - PRAWDA?
SAWARYN MÓWIŁ ROK TEMU O ZBURZENIU PAŁACYKU - PRAWDA? 12.08.2018, 15:21
Znasz JAKĄKOLWIEK FIRMĘ, która zmianę siedziby przedstawia jako porażkę? Co miał powiedzieć, że przenosi się w miejsce, którego nikt nie chciał od lat?

Poza tym, to, że w październiku tak pisał, nie znaczy, że to się ziściło.. Mógł zmienić zdanie, mógł porozmawiać z sąsiadami na Energetyków, mógł nie otrzymać grantu (jak Sawaryn kilkunastu milionów na pałacyk) - więc zmienił zdanie...

To chyba normalne? I wcale nie oznacza, że KŁAMIE W ROKU 2018?.
rykoszet
rykoszet 12.08.2018, 19:28
rok temu Sawaryn publicznie zapowiadał, że zburzy pałacyk. Nie dostał kilkunastu milionów, i zmienił zdanie - nie chce burzyć. Chyba.
Mała Mi
Mała Mi 12.08.2018, 17:23
Nie prawda!
zdumiony
zdumiony 12.08.2018, 19:15
Paweł tez jesteś Małą MI? Chyba wielkim Szu...
czyżby?
czyżby? 12.08.2018, 15:08
To ze bedzie mozliwosc zaparkowania nie wyklucza tego ze wicek nabił w butelke przedsiebiorce
:)
:) 12.08.2018, 15:15
2017 przeczytałeś? :P
pałacyk...
pałacyk... 12.08.2018, 15:23
"jesteśmy do końca roku 2017" - przeczytałeś? Jest sierpień 2018. Uważasz, że nic się nie mogło zdarzyć?
Sawaryn rok temu zapowiadał, że zburzy pałacyk jak nie dostanie kilkunastu milionów. Na szczęście nie jest to prawdą - "prawda"?
:)
:) 12.08.2018, 15:30
A zdarzyło się to, że likwidacja miała być i była kilkukrotnie ogłaszana w 2017, że do końca 2017 ale nie wyszło, bo no właśnie bo? Z tego wynika, że gmina przedłużyła wypowiadaną umowę dzierżawy na prośbę dzierżawcy na określony termin. I kto tu jest głupi i robi z internautów głupków?
"no właśnie bo"...
"no właśnie bo"... 12.08.2018, 16:44
"no właśnie bo" - w odróżnieniu do gminy, prywatny przedsiębiorca nie ma obowiązku publicznie mówić, dlaczego zmienił zdanie. Widać była jakaś przyczyna, skoro Sawaryn przedłużył. I widać z jakiegoś powodu Miler polecił napisac wypowiedzenie umowy, którą przedłużył Sawaryn...

Tym różni się prywatny przedsiębiorca od publicznego urzędnika, który musi podać swoje intencje...
?
? 12.08.2018, 16:29
Sawaryn zapowiadając burzenie komendy, burzenie pałacyku "jest głupi i robi z internautów głupków" - CZY REAGUJE NA ZMIENIAJĄCE SIĘ OTOCZENIE?

Ile firm zapowiada likwidację a potem jednak próbuje ciągnąć dalej?

Ty w ogóle wiesz, na czym polega własny biznes w cudzym lokalu?
rykoszet
rykoszet 12.08.2018, 19:30
trudne pierwsze pytanie:)

? Dzisiaj, 16:29 Sawaryn zapowiadając burzenie komendy, burzenie pałacyku "jest głupi i robi z internautów głupków" - CZY REAGUJE NA ZMIENIAJĄCE SIĘ OTOCZENIE?
genius loci
genius loci 12.08.2018, 10:07
Dla wielu mieszkańców sklep sportowy był w tym miejscu „od zawsze”. Szkoda, że znikają takie miejsca i to w taki sposób.
Gdyby właściciel sam dobrowolnie zrezygnował, albo skończył działalność. Ale tak – żal „punktu charakterystycznego” w mieście...
:)
:) 12.08.2018, 12:32
"Gdyby właściciel sam dobrowolnie zrezygnował" w tym sęk, że zrezygnował a teraz szuka winnych :D
:(
:( 12.08.2018, 13:08
z tego co tu napisane, to żeby zmienić warunki umowy wypowiedział obowiązującą. A gdy już Miler miał w ręku, to zamiast podpisać nową umowę - kazał się wynosić...
:)
:) 12.08.2018, 14:49
Wypowiedział...powiadasz, gdyby chciał zmienić obowiązującą to pisze się aneks a nie wypowiada. Teraz klei głupa zawalając na władzę. Zwykły krętacz.
a skąd taki pewien jesteś?
a skąd taki pewien jesteś? 12.08.2018, 15:26
Dlaczego nazywasz przedsiębiorcę krętaczem? A skąd wiesz, co mu doradził Miler? Jak jest umowa, robi się to, co uzgodnią obie strony. Miał się kopać z włascicielem lokalu i NA SIŁĘ MÓWIĆ, NIE, NIE CHCĘ NOWEJ UMOWY, CHCĘ ANEKS?
:)
:) 12.08.2018, 15:36
Miler nie jest doradcą to po pierwsze a wiesz co to aneks? :D
?
? 12.08.2018, 16:33
aneks - coś, czego jak ognia unikają obecne władze. :) Miler reprezentował jedną stronę, doradził, potem zmienił zdanie. WIESZ CO TO JEST UMOWA DWUSTRONNA?
rosa
rosa 12.08.2018, 13:31
Miler jest wedlug mnie niewiarygodny.
realny socjalizm
realny socjalizm 12.08.2018, 09:04
Każdy gryfiński sklepikarz powinien być darzony szacunkiem i dostać gminny lokal za darmo plus co miesiąc kilka tysięcy złotych dotacji na opłaty i koszty
Nowy sklep.
Nowy sklep. 12.08.2018, 23:40
Ha ha ha zaraz sie co drugi otworzy. Pierwszy ten od gumy ha ha ha.
genius loci
genius loci 12.08.2018, 10:18
osobiście ci to Miler powiedział? Bo w artykule ani słowa. Nie wierz "na słowo".
Wydawanie setek tysięcy na przerobienie sklepu na mieszkanie dla niepełnosprawnych w TEJ LOKALIZACJI to nawet nie "realny socjalizm" -to debilizm.

No ale czego spodziewać się po gminie w której gminna spółka BUDOWNICTWA nie wybudowała ani jednego mieszkania, jak robienia w sklepie mieszkania.

Dla gryfinian sklep sportowy był tam "od zawsze". Starsi wspominają księgarnię. Poniemiecki lokal usługowy. Szkoda.

Przy okazji - na wolnym rynku nie było tańszych mieszkań?
Wyborca
Wyborca 12.08.2018, 14:31
To jest poziom dyskusji charakterystyczny dla byłej władzy. Straszne nie jest to że nie wiedzą co mówią, ale sposób traktowania ludzi w potrzebie, co do debilizmu, inwektywa jak najbardzie tożsama ze sposobem traktowania mieszkańców w poprzednich kadencjach.
wszyscy jesteśmy wyborcami
wszyscy jesteśmy wyborcami 12.08.2018, 14:44
ty prezentujesz poziom dyskusji obecnej władzy. obrażasz każdego, kto ma inne zdanie niż tercet - i ani słowa na temat...

"człowiek w potrzebie" właśnie głośno mówi o tym, jak został potraktowany przez władze - był naiwny i uwierzył Milerowi, że musi najpierw wypowiedzieć obowiązującą umowę, żeby potem podpisać nową...
inny przedsiębiorca
inny przedsiębiorca 12.08.2018, 09:23
Nie sprowadzaj sprawy do absurdu. Gmina dzięki temu sklepikarzowi zyskała dużo pieniędzy z różnych opłat. Myślę, że jeszcze może się wzbogacić bo teraz zrobią mieszkanie a gdy czas projektu minie to mogą sprzedać mieszkanie na wolnym rynku. Ale tu nie o to chodzi. Chodzi o uczciwość, dotrzymywanie słowa i dbałość o to aby w Gryfinie rozwijała się przedsiębiorczość. Wystarczy tylko nie przeszkadzać i nie rzucać kłód pod nogi.
Artur
Artur 12.08.2018, 08:14
Pieczarki muszą odejść!!!
do kamaryli H.
do kamaryli H. 12.08.2018, 08:30
a na temat masz coś do powiedzenia trollu proburmistrzowy? Każdy temat sprowadzasz do swojego poziomu, bo Sawarynowa kamaryla nie ma żadnych konkretnych argumentów?
pamiętliwy
pamiętliwy 12.08.2018, 09:19
Tego probumistrzowskiego trolla zbanowali już nie raz. Teraz podszywa się pod radnego Artura Nycza z którym przegrał proces o zniesławienie.
kiki
kiki 11.08.2018, 23:13
Miler po prostu nie powiedział całej prawdy. Może to dlatego jego brat w swoim artykule w ogóle nie wspomniał o jego udziale w sprawie wszystko zganiając na Nikitińskiego?
Mile r musi odejść
Mile r musi odejść 11.08.2018, 22:59
ta morda na zdjęciu,to po prostu wywala mnie,zgryźliwy in skrętny.no nijakkkkkkkkkkkkkki
chłopie wyp,,,,, w końcu-dosyć ciebie!!!!!!!!!!!!!!!
chłopie wyp,,,,, w końcu-dosyć ciebie!!!!!!!!!!!!!!! 11.08.2018, 22:17
jedno jest pewne,pan Miler musi odejść,jest zdecydowanie najsłabszym ogniwem!!!
ocena
ocena 11.08.2018, 20:45
Czyn ze wszech miar obrzydliwy!

Pozostałe