Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018

Relacja i fotorelacja z dożynek

  • 12.09.2018, 12:18 (aktualizacja 12.09.2018 12:33)
Relacja i fotorelacja z dożynek
Dożynki gminne w Bielinie rozpoczęły się od polowej, uroczystej, koncelebrowanej mszy św. , pod przewodnictwem ks. Piotra Subocza i wikarego z Morynia ks. Pawła Obsta. Przed ołtarzem stanęło 6 dorodnych dożynkowych wieńców.

Jako pierwsza na scenie wystąpiła Kapela REVIR z Chojny, a następnie pod przewodnictwem Pani Ewy Kwiecień wystąpiły dzieci śpiewające w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. Nie zabrakło także występów dzieci z Bielina. Warto podkreślić, że całą obsługą gastronomiczną oraz poczęstunkiem dla gości zajęły się Panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Gospodyń w Bielinie.

Pyszności na stołach

Odbył się także poczęstunek dla uczestników imprezy przygotowany przez Sołectwo Bielin, Sołectwo Witnica, Sołectwo Gądno, oraz Sołectwo Przyjezierze. Każdy mógł skosztować przepysznego żurku, wspaniałego bigosu, wyśmienitej zupy z dyni oraz najsmaczniejszego w Gminie Moryń chlebka ze smalczykiem. Wszystkie Sołectwa z Gminy Moryń przygotowały także wspaniałe ciasta, którymi częstowaliśmy uczestników wydarzenia.

Do wylosowania był rower

Podczas imprezy przyjmowano zapisy osób chcących wziąć udział w rozlosowaniu roweru, który ufundowało Sołectwo Bielin, wystarczyło tylko wpisać się na listę i być około godziny 20:30 na losowaniu. Szczęśliwym właścicielem roweru okazał się mieszkaniec Mirowa.

Wybrano najładniejszą posesję

Przyjmowaliśmy również zapisy na najładniej ustrojoną posesję w Bielinie. Komisja w składzie burmistrz Morynia- Józef Piątek, dyrektora ZGKiM w Moryniu - Henryk Kaczmar oraz ks. proboszcz Piotr Subocz wybrali trzy najładniej ustrojone posesje : I miejsce otrzymała posesja przy bloku Nr 34B, II miejsce posesja przy wjeździe do Bielina od strony Gądna, III miejsce posesja w kierunku cmentarza przy budynku nr 14. Nagrody w konkursie ufundowało Sołectwo Bielin.

Gry i zabawy

Równocześnie prowadziliśmy Olimpiadę Gier i Zabaw Podwórkowych pod hasłem ,,Jak za dawnych lat”, do której zgłosiły się cztery drużyny: ,,Laski z Bielina”, ,,Wioska Kwiatowa Mirowo”, Czcibór Bielin” oraz ,,MOK Moryń”. Olimpiada polegała na przeprowadzeniu 3 konkurencji: Gra w sztandary, Gra w dwa ognie, Gra terenowa pod hasłem ,, Tropem Tradycji w Gminie Moryń” a nagrody zakupione były w ramach Programu Społecznik. I miejsce zajęła drużyna ,, Czcibór Bielin”, II miejsce ,,Wioska Kwiatowa Mirowo”, III miejsce ,,Laski z Bielina”, IV miejsce ,,MOK Moryń”.

Rozstrzygniecie konkursów

Wybrane zostały również najpiękniejsze wieńce dożynkowe, I miejsce otrzymał wieniec z Mirowa, II miejsce wieniec z Nowego Objezierza, III miejsce wieniec z Witnicy. Nagrody to bony podarunkowe, które ufundował Burmistrz Morynia, a nagrody rzeczowe zostały zakupione w ramach Programu Społecznik przez Sołectwo Bielin. Nie zabrakło oczywiście corocznego Turnieju Sołectw, który przygotował i przeprowadził Pan Marek. Turniej wygrali gospodarze- Sołectwo Bielin otrzymali oni przechodni puchar, II miejsce zajęło Sołectwo Witnica, a III miejsce zajęło Sołectwo Dolsko. Statuetki w turnieju ufundował burmistrz Morynia, a nagrody rzeczowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i Sołectwo Bielin. Ogłoszony został również konkurs na najciekawsze zdjęcie promujące wydarzenia a rozstrzygniecie konkursu zaplanowano na 28.09.2018r. Nagrodę w konkursie ufundowana jest w ramach Programu Społecznik.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz wymienionych atrakcji odbyły się przejażdżki bryczką, animacje dla dzieci, zamki dmuchane, konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Atrakcją wieczoru był Zespół Coverowy ,,Dr Rock”, a po koncercie zabawę do rana poprowadził zespół ,,Szczęśliwy Traf”. Całą imprezę poprowadził konferansjer- Pan Robert Górski.

Podziękowania

Jako Sołtys pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tak wspaniałych Dożynek: Panu Burmistrzowi- Józefowi Piątkowi, całemu Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Moryniu, ZGKiM w Moryniu, rolnikom i mieszkańcom, którzy zaangażowali się w organizację, ks. Proboszczowi Piotrowi Suboczowi, Sołectwom z Gminy Moryń w szczególności Witnicy, a przede wszystkim mojemu ukochanemu i zawsze pomocnemu STOWARZYSZENIU AKTYWNYCH GOSPODYŃ W BIELINIE I ICH MĘŻOM I DZIECIOM. Serdeczne dzięki, bo bez Was nie było by nic!!!

Sponsorami Dożynek byli: Nadleśnictwo Mieszkowice, Stadnina Koni Bielin, Zakład Rolny Moryń, GRYFSTONE- Daniel Błaszkiewicz. TUW- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Automaster- Radosław Paszko.

sołtys sołectwa Bielin Anna Sobczyńska

 

O dożynkach pisaliśmy też m.in. tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29521,tworcy-najpiekniejszych-wiencow-otrzymali-bony-pod

Zdjęcia (119)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ada
Ada 14.09.2018, 23:31
https://www.youtube.com/watch?v=6K_AOUAEh-M

to pasuje do tego wydarzenia!
Danuta
Danuta 14.09.2018, 20:25
Panie Piątek tak lansujecie te dożynki a zamiast normalnego zadaszenia scenicznego Rysiu postawił wam namiot za 2500zł, to już w całej gminie nie macie namiotu że o nagłośnieniu z Geoparku nie wspomnę za które gmina zapłaciła około 100tys. To właśnie po to jest ten sprzęt. W Chojnie czy Gryfinie takie imprezy ogarniają Domy Kultury a w Moryniu mamy ale nie damy. Po zdjęciach widać że MOK się lansuje zamiast pracować.
Kaśka otworz oczy
Kaśka otworz oczy 13.09.2018, 18:50
to Ostry pisze o Tobie Kasiu, otworz oczy. Razem z Domaradzkim robia ***
Gądniak
Gądniak 12.09.2018, 16:31
A pani pogryziona przez pszczoły gdzie ☺☺☺☺☺
Zastanów się co robisz
Zastanów się co robisz 12.09.2018, 22:59
Kaśka już nie wie o co chodzi?!
Już nie ma pojęcie komu ma być wierna?!
Kogo i gdzie lansuje!?
Zapomina się na każdym kroku!?
Mota się ryba wyrzucona na brzeg, próbująca zaczerpnąć powietrza!!!
Straszne to Pani Kasiu!
Brak powietrza powoduje nieodwracalne zmiany w korze mózgowej! - taka biologia!
A wierność Biletom Płatniczym Narodowego Baku Polskiego grozi utopią i zapomnieniem!
PO kropka N
PO kropka N 12.09.2018, 23:01
Pani działania są niekorzystnie odbierane i psują atmosferę w KO!
Rolnik szuka wyborców
Rolnik szuka wyborców 12.09.2018, 13:17
Tu już 19 artykuł z tej imprezy ale pierwszy z taką ilością zdjec Piontka

Brawo Józef
Brawo Ty
Brothers
Brothers 12.09.2018, 22:32
Przynajmniej bez Sisters😘
Ciekawy
Ciekawy 13.09.2018, 19:12
A kto to jest Sisters?
Obserwator
Obserwator 13.09.2018, 19:16
Z tego co czytam i obserwuję to chyba kandydatka na burmistrza Ewelajna i jej SIS Karolajna
MIESZKAŃCY
MIESZKAŃCY 12.09.2018, 13:58
Ale Panie burmistrzu przecież ludzie od Pana uciekali było widać, że nie za bardzo ma Pan z kim usiąść do stolika. Coś mi się wydaje, że nie udaje się porwać za sobą rolniczej społeczności. Dożynki to święto rolników, nie zaś parodia wyborcza. Dajcie ludziom już spokój niech świętują, bawią się i cieszą z lokalnych wydarzeń. Przy urnach dadzą upust swoim poglądom i nie trzeba ludzi poklepywać jak klacze w bielińskiej stadninie. Idąc tym tropem, to o dożynkach w Bielinie będziemy jeszcze do grudnia czytać.

Brawo Pani Aniu za determinację i doskonałą organizację gminnego święta. Tylko chyba kolejność wam się pomyliła! Jak wszyscy wiemy to te dożynki zgodnie z kolejnością powinny odbyć się w innym sołectwie! Żal, że o tym się nie pamięta. Z całym szacunkiem dla Pani Ani Sobczyńskiej, która ma głowę to tego typu imprez - nie powinna Pani pozwolić na te wyborcze parodie - oby z Pani ciężkiej pracy, nie pozostało wrażenie, że dożynki BYŁY WIECEM WYBORCZYM.
Luzak
Luzak 12.09.2018, 23:00
Chyba ktoś chce wystrychnać naszą sołtys na dudka. Nie lubię polityki i nie chodzę na wybory, ale w tym roku ,,poklepali mnie po szyi jak bielińską klacz” i pójdę by nie doszło do tragedii. Bo po co psuć coś, co jest dobre?
Zofiaaa
Zofiaaa 12.09.2018, 23:16
Ja też idę głosować i nie widzę innego burmistrza ja Pan Piątek!

nie widzę bo gdzieś posiałam okulary
gitara
gitara 12.09.2018, 13:42
A niedawno mówiłes Maciek, że Józek nie ma portali! Ale ma Anię :)
Maciek
Maciek 12.09.2018, 14:02
Jak to nie ma, a iNICJATYWA24 to co!
smutna Alicja
smutna Alicja 12.09.2018, 14:01
Alę i Anię
Olek