Tańczyli na studniówce Szlachetnej Paczki

  • 13.09.2018, 12:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tańczyli na studniówce Szlachetnej Paczki
W środę 12 września o godz. 17:00 w Szczecinie pod pomnikiem Jana Pawła II, odbyła się Studniówka Szlachetnej Paczki. Oznacza to, że do wielkiego finału - a więc przekazania darów potrzebującym zostało już tylko 100 dni.

Wydarzenie to, jest kolejnym krokiem w drodze do wielkiego finału , który będzie miał miejsce 08-09 grudnia. Wolontariusze świętują w ten sposób rozpoczęcie głównej fazy projektu. - Dzięki temu wydarzeniu zapraszamy nowych wolontariuszy. Szukamy osób chętnych, które chciałyby dołączyć do tego pięknego projektu – mówi lider Rejonu Gryfino i okolice, pani Małgorzata Pokrzykowska. Wolontariusze z Gryfina zawsze czynnie uczestniczą w każdej formie promocji tej wspaniałej inicjatywy. Do 30 września można dołączyć do drużyny wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy na stronie www.superw.pl. Pierwsze spotkanie z nowymi wolontariuszami zaplanowane jest w najbliższy piątek o godz. 17:00 w Restauracji Nowe Zalipie, a pierwsze szkolenie pod koniec września. - Drużyna szybko się organizuję, by rozpocząć wizyty u potrzebujących rodzin i poznać ich poruszające historie. 10 wolontariuszy z poprzedniej edycji zadeklarowało się, że ponownie chce pomagać. Oprócz tego już 8 nowych osób zgłosiło się by zostać wolontariuszem – dodaje Małgorzata Pokrzykowska.

WOLONTARIUSZ SuperW – KIM JEST? KOGO SZUKAMY?

  • Wolontariusz jest lokalnym herosem, który bierze inicjatywę w swoje ręce.
  • Tu i teraz walczy o zmianę w życiu ludzi w potrzebie, nie jest bierny, aktywnie kształtuje swoje najbliższe otoczenie, zależy mu.
  • Bierze na siebie odpowiedzialność, przed którą tak wielu teraz ucieka, nie boi się wyzwań, działa tak, by wygrywać. Kiedy coś robi, to mu to wychodzi.
  • Nie omija trudności, tylko traktuje je jak wyzwania. Dzięki temu się rozwija.
  • Jest łącznikiem pomiędzy światami potrzebujących i darczyńców, emisariuszem nadziei i miłości wzajemnej. Ma moc wyrywania ludzi z trudności, beznadziei, zwątpienia, porażek, samotności.
  • Angażuje się w życie biednych rodzin i dzieci nie tylko dlatego, by pomagać, ale by się rozwijać, jest ciekawy, aktywny. Nie spoczywa na laurach, bo czuje, że im więcej działa, tym więcej sam czerpie satysfakcji, umiejętności, relacji.
  • Wykorzystuje swoje talenty i umiejętności w szlachetnym celu. Dzięki temu rozwija nie tylko siebie, ale i pozwala rozkwitać ludziom dookoła.
  • Pokazuje innym, że wygrywać może każdy, a jedyną przeszkodą jest mentalność. Dlatego staje się towarzyszem, partnerem, który ciągnie w górę, uczy.
  • Jego hasło to: BĄDŹ BARDZIEJ. Odnosi je do siebie i do tych, którym pomaga.
  • Jest Herosem codzienności. Herosem zza rogu. Jest SuperW.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Schutzengel
Schutzengel Wczoraj, 11:47
Cała prawda o Szlachetnej Paczce. Kiecmani robią z Was debilów.
https://www.fakt.pl/wydazenia/polska/krakow/wstrzasajace-wyznanie-pracownikow-szlachetnej-paczki-ksiadz-zgotowal-im-pieklo/f5s4j4m
równa się
równa się 16.09.2018, 15:54
Szlachetna inicjatywa to i szlachetne intencje.
pracuś
pracuś 15.09.2018, 18:41
Czy są jeszcze jacyś biedni i potrzebujący? Bo Ta niby niepracująca biedota ma lepiej niż pracujący za najniższą krajową czyli około 1500 netto!
Starszy Rafał
Starszy Rafał 15.09.2018, 00:06
Drażyna pączka bardzo mi się podoba, super ! Gdzie można spróbować Waszych wypieków ?
zombi
zombi 15.09.2018, 00:01
A dlaczego kobiety na zdjęciach reklamowych zazwyczaj, jeśli nie zawsze..., dostają przykurczu kończyn tudzież wydymaniausteczek??
krak
krak 13.09.2018, 20:42
Szlachetna idea, ale zawsze znajdą się jednostki które spróbują obrzydzić. Tacy już niestety jesteśmy.
pozdrawiam
pozdrawiam 14.09.2018, 08:27
Zło trzeba omijac. Najlepiej dobrem zwyziężać. Wolontariusze róbcie swoje bo macie wielkie serca!
Schutzengel
Schutzengel 13.09.2018, 16:21
Cenzura nie pozwala pisać prawdy o tej pralni pieniędzy.
http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/szlachetna-paczka-tylko-dla-wybranych-mama-chorego-8-latka,2738092,art,t,id,tm.html
Lider SzP Gryfino
Lider SzP Gryfino 13.09.2018, 18:35
Jeśli chodzi o artykuł to faktem jest, że do Szlachetnej Paczki nie można zgłosić się samemu. Może to zrobić sąsiad lub osoba znająca sytuacje życiową rodziny. Można to zrobić poprzez ponższy link: https://www.szlachetnapaczka.pl/zglaszam-rodzine
Wolontariusz po wizycie u rodziny podejmuje decyzje o włączeniu jej do projektu. Trzeba spełnić niektóre warunki również dochodowe i najważniejsze musimy widzieć, że rodzina podejmuje wszelkich starań aby wyjść z trudnej sytuacji. Niestety obecna pomoc finansowa państwa nie mobilizuje rodzin do podjęcia pracy :(
zachęcamy do kontaktu z wolontariuszami :)
elyta
elyta 13.09.2018, 23:48
gdyby peło występująco wcześniej jako UW do spółki z komunistami i ludowcami nie sprzedało polskiego majątku za grosze to może wówczas ojcowie godnie by zarabiali i nie trzeba byłoby wprowadzać 500+
up side down
up side down 13.09.2018, 16:06
Co się porobiło. Uczestniczki czarnych marszów proaborcyjnych w katolickiej akcji pod pomnikiem papieża, do tego ateista i miłośnik życia swobodnego z darami na mszy dożynkowej całujący pierścień biskupa, narodowiec cesarstwa wyimaginowanego przez siebie startujący do powiatu z bolszewikami (...) Festwal hipokryzji
Laboga
Laboga 13.09.2018, 22:04
Święty Barnabo. Nieskalany grzechem ani bąkiem żadnym. Jakiem cudem świetlistym z niebios tu na i Gryfino piszesz.!!
Schutzengel
Schutzengel 13.09.2018, 14:54
Katolickie Stowarzyszenie 'Wiosna' kierowane przez księdza , które wedle zapisów Konkordatu, nie podlega kontroli finansowej państwa. (....). Tak się wyprowadza pieniądze z budżetu i dotuje ten kościelny biznes czarnej mafii. Żaden ateista i innowierca paczki nie dostanie. http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/szlachetna-paczka-tylko-dla-wybranych-mama-chorego-8-latka,2738092,art,t,id,tm.html
Viva
Viva 13.09.2018, 14:37
Dziewczyny i chłopaki.Dobro i prawda zwyciężą!!!
dopasować
dopasować 13.09.2018, 14:32
A rodzina tercetu dostanie pomoc?
Cysiek
Cysiek 13.09.2018, 14:10
Czarnoprotestówa i proaborterka Pieczyńska pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II.. paradne ! Nawet Ideę Szlachetnej Paczki wykorzystuje do promowania się w wyborach samorządowych...tfu !
gramma
gramma 14.09.2018, 08:33
Tak piszesz bo waszą liderką jest yta z broszką. W takim razie wszystko jasne Cysiek.
uczestniczka
uczestniczka 14.09.2018, 07:46
i ja jej nie trawię.
pozytywny
pozytywny 13.09.2018, 14:31
A gdzie ona startuje? Chętnie na nią zagłosuję jak tylko będę mógł.
elyta
elyta 13.09.2018, 23:40
z peło na górce. znaczy z list elyty. nawet jeśli zagłosujesz to i to tak nie masz nie masz szans na żadną paczkę
oficer polityczny
oficer polityczny 13.09.2018, 23:46
Nie wiem jak ona, ale mają najsilniejszą listę z Ewą Dudar na czele.
elyta
elyta 13.09.2018, 23:50
ale w czym najsilniejszą ?
bumcy
bumcy 14.09.2018, 00:04
Głosując na listę Dudar głosujesz za starostą z Gryfina! Od nowej kadencji już dość, nowy starosta musi być z Gryfina.
???
??? 13.09.2018, 13:12
Czy w tym roku szlachetną paczkę dostaną pracownice z OPS? Może pani kierownik tej instytucji wykorzystała by na ten cel fundusz socjalny dla swoich pracowników. Inaczej idea szlachetnej paczki w Gryfinie jest ośmieszana. To po prostu śmierdzi. Szkoda pracy wolontariuszy.

Pozostałe