Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018

Nie wykorzystujemy wody ze studni, w których stwierdzono skażenie - informacja PUK

  • 13.09.2018, 15:36 (aktualizacja 13.09.2018 18:13)
Nie wykorzystujemy wody ze studni, w których stwierdzono skażenie - informacja PUK
Otrzymaliśmy pismo w sprawie naszego pytania dotyczącego przeprowadzenia odpowiedniego badania terenu ujęcia Tywa, gdyby woda stamtąd była czerpana. Pytaliśmy najpierw wiceburmistrza Tomasza Milera (przedwczoraj) burmistrza Mieczysława Sawaryna (wczoraj). Odpowiedzi na pytania udzielił Dariusz Pasik, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Oto odpowiedź z PUK dotycząca pytań wysłanych wiceburmistrzowi, a potem powielonych burmistrzowi:

Potrzeby mieszkańców pokrywają studnie ujęcia wody w Krzypnicy i studnie, które zostały dopuszczone do eksploatacji z ujęcia Tywa (które są wykorzystywane przy zwiększonym zapotrzebowaniu). Absolutnie nie ma mowy, o wykorzystywaniu wody ze studni w których stwierdzono w roku 2008 skażenie. Woda jest regularnie badana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017.2294 z dnia 11.12.2017r.), Spółka dysponuje wynikami, które są jawne - każdy zainteresowany może się z nimi zapoznać. Szczególnym nadzorem objęte jest sprawdzanie zawartości tri i tetrachloroetenu. Nie zdarzyło się aby, którekolwiek z badań pod tym kątem wykazywało nieprawidłowe parametry. Jednocześnie należy zauważyć, że cały czas funkcjonuje system zabezpieczeń w postaci filtrów węglowych.

 

O wątpliwościach informowaliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29535,czy-pijemy-wode-ze-skazonego-terenu

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oceniacz
oceniacz 14.09.2018, 23:43
Co to dementi? Pogrążają się jeszcze bardziej.

Johnnn
Johnnn 14.09.2018, 11:11
Straszne wieści przekazuje ten człowiek z PUK.
a jednak
a jednak 14.09.2018, 11:06
mądra ta prezes elekt, że zostawiła cały ten PUK i nie będzie świecić gałami za cudze zaniedbania...
po prawdzie
po prawdzie 15.09.2018, 19:53
Nie mądra, tylko cwana. Przecież ona jest audytorem w gminie. Lepiej udawać, że się nie widzi błędów. To wygląda na jedną klikę.
mieszkaniec
mieszkaniec 14.09.2018, 10:52
Ale ja nie chcę pić wody z tej Tywy!
łebski facet
łebski facet 14.09.2018, 08:41
Mądrzy ludzie nie dadzą sobie zrobić wody z mózgu, panie burmistrzu.
sasanka
sasanka 14.09.2018, 08:28
Mądrzy ludzie nie dadzą sobie zrobić wody z mózgu panie burmistrzu.
taka sprawiedliwość
taka sprawiedliwość 14.09.2018, 00:43
Podejrzewam, że gdyby za czasów Piłata doszło do czerpania wody ze skażonego terenu to od razu nazwano by go trucicielem w wiadomej gazetce i byłaby tam jego okrutna karykatura jak np. z probówki dolewa coś do zupy. A radni szybko za pośrednictwem przewodniczącego oddaliby sprawę do sądu.
nie ma sprawiedliwości
nie ma sprawiedliwości 14.09.2018, 01:44
No i tak nyło. Heniek krył swojego kolesia w pierwszych dniach skażenia a i informacja o zatruciu ujęcia została podana z opóźnieniem. Ówczesna złodziejska ekipa do dzisiejszego dnia nie zrekompensowała mieszkańcom strat wywołanych przez to zatrucie i zmuszenie nas do kupowania wody butelkowanej.
ta woda nie do picia
ta woda nie do picia 13.09.2018, 23:54
Pewnego dnia ojciec wysłał swojego Tomaszka po wodę do rzeczki znajdującego się opodal miasta. Tomaszek wziął wiadro i pomaszerował. Gdy zanurzył wiadro dostrzegł wielkie, świecące oczy patrzące na niego z dna wodopoju. Upuścił wiadro i przerażony uciekł do domu.
- Gdzie moja woda Tomaszu? - zapytał ojciec.
- Tatku, nie mogę zaczerpnąć wody z tego wodopoju. Tam mieszka wielki krokodyl. - opowiada przerażony Tomaszek.
- Ten krokodyl mieszka tam od kilku lat. Jest niegroźny. Na pewno bał się ciebie tak samo jak ty się bałem jego w tamtej chwili. - zapewniał ojciec.
- Cóż. Skoro bał się mnie tak samo jak ja jego to ta woda nie nadaje się do picia.
gosc
gosc 15.09.2018, 09:27
Do "ta woda nie do picia "
Prosze nie mylic artykułu z zagrozeniem bakteriami kałowymi...:)
Cosa nostra ?
Cosa nostra ? 13.09.2018, 23:37
Jeszcze miesiąc temu na BIP były wyniki badania wody z rożnych ujęć i znikły. Woda to produkt strategiczny. Podlega szczególnej ochronie i dlatego m. in. także burmistrzowi przysługują szczególne uprawnienia. Burmiszcz Gryfina ma to w d..... i wbrew przepisom nie publikuje wyników badań wody. Wcześniej je publikował. Co się stało. Ta cala sprawa cuchnie . A ja piję wodę z kranu. Choć w przypadku tego skażenia gotowanie wody też nie pomoże. Dlaczego usunięto wyniki badań wody ?

CZEKAM NA OŚWIADCZENIE SANEPIDU. I NA PUBLIKACJĘ W BIP.
Fakt
Fakt 13.09.2018, 22:22
Przekonująca odpowiedź Pasika podobnie jak ta że woda z rur azbestowych nie szkodzi
spokój
spokój 13.09.2018, 22:29
Ty sie tego gościa nie czepiaj. To nie jego wina.
wina
wina 13.09.2018, 23:41
Jego też. Niech zacznie samodzielnie myśleć o swojej reputacji
babcia klozetowa po gimbazi
babcia klozetowa po gimbazi 13.09.2018, 22:13
woda nadaje się do użytku spłukania gó..a z umigu
:)
:) 14.09.2018, 08:14
a co ci zawinili mieszkający niżej umigu?
prawda
prawda 14.09.2018, 09:21
ci z bloku tbs na 1 maja i bez tego mają problem z wodą w piwnicach. A burmistrz nawet cienia myśli nie ma, że jak tam wody nie było a się w zeszłym roku pojawiła - TO JEDNAK NIE JEST TO WINA LOKATORÓW...
ojżesz
ojżesz 13.09.2018, 21:46
I oczywiście Sawaryn znowu się schował za plecami innych. Z tego co widac to pytanie nie było do PUK.
:)
:) 14.09.2018, 08:15
żeby samodzielnie i konkretnie odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie trzeba byłoby się interesować czymś więcej, niż wpływami na konto.
O nagrodach dla prezesów też "wysyłał pismo". Zamiast zadzwonić i po dwóch minutach wiedzieć...
oooo
oooo 15.09.2018, 15:39

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Krystian
Krystian 13.09.2018, 21:12
Ale wtopa. Nie dziwię się, że burmistrz Sawaryn się pod tym nie podpisał.
gryfinianka
gryfinianka 13.09.2018, 20:19
Panie Sawaryn i Miler, nie sądzicie, że należy przeprosić mieszkanców?
!
! 13.09.2018, 20:44
tercet nie zna słowa przepraszam.
:)
:) 14.09.2018, 08:17
Jak się ktoś uznaje za nieomylnego i doskonałego, to oczekuje przeprosin od "roszczeniowych" mieszkańców, że mu spokój zakłócają...
Zamorzny z Czepina
Zamorzny z Czepina 13.09.2018, 20:04
a ja to mam gdzieś. wypoczywam sobie na malediwach, popijam sobie drinki za 11 tysięcy. jakieś pytania ma plebs? Odpowiem na karzde.

!
! 13.09.2018, 20:43
Przecież ty dysortografiku nie mieszkasz w Czepinie...
grzeje mnie to
grzeje mnie to 13.09.2018, 20:19
Są pytania do zamorznego ze Szczawna ale on na nie nie odpowiada tylko na inne.
oburzony
oburzony 13.09.2018, 19:56
Ale wpadka Sawaryna i jego ekipy. Kompromitują się na oczach wszystkich! Jak można było nie przebadać skażonego terenu i czerpać stąd wodę? Kto wam dał moralne prawo do takiego ewentualnego ryzykowania zdrowiem mieszkańców?
wystaraszony
wystaraszony 13.09.2018, 19:45
Nie dziwie się, że burmistrz nie odpowiedział a kazali napisać temu biednemu Pasikowi z PUK. Przecież to tylko potwierdza, że czerpią wodę ze skażonego terenu. Według mnie to tylko kwestia czasu jak będzie z tego dym!
do burmitrza
do burmitrza 13.09.2018, 19:39
A dlaczego panie burmistrzu wody z ujęcia Tywa "są wykorzystywane przy zwiększonym zapotrzebowaniu"? Dlaczego pan tak ryzykuje naszym zdrowiem? Przecież to był teren skażony! Jeśli jest tam jeszcze ten rozpuszczalnik to przeciez w kazdej chwili może przedostac się do wody!
Andrzej
Andrzej 13.09.2018, 19:34
A jednak czerpią wodę ze skażonego terenu. I bezczelnie się do tego przyznali. Dla mnie skandal!
macius wykompany
macius wykompany 13.09.2018, 19:25
opszar kturen skazil rospuszczalnikami kolega henia jezd f pniewie kilkaset metruf ot ujencia wody i czeba pamientac rze ujencie jest za rzekom a ino pszenikajonce trucizny wlazly f jednom rzylem wodnom kturom po latah pszedostaly siem do jednej studni glembinowej co jezd ot tamtego czasu trfale odlonczona ot napiencia a nafet pompe ma zdemontowanom...
Franek