Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 13:48
Reklama
Reklama

Trzy pytania do Małgorzaty Wojtyły – kandydatki na wójta Bań

Małgorzacie Wojtyle, kandydatce na wójta gminy Banie, zadaliśmy trzy pytania. W imieniu czytelników chcieliśmy się dowiedzieć dlaczego postanowiła wystartować w wyborach, jak ocenia obecną wójt i jakie cechy charakteru pomogłyby jej być dobrym wójtem?
Trzy pytania do Małgorzaty Wojtyły – kandydatki na wójta Bań

Oto nasze pytania i przesłane odpowiedzi.

-Jaki jest Pani cel startowania w wyborach na stanowisko wójta gminy Banie?

Małgorzata Wojtyła: -Odpowiadając na pana pytania dotyczące mojego kandydowania w wyborach samorządowych na stanowisko wójta gminy Banie, uważam że jestem osobą, która jest dobrze przygotowana do zarządzania gminą. Mam pomysł na gminę Banie. Mam program wyborczy stworzony w wyniku wielu spotkań z mieszkańcami gminy i kandydatami na radnych z mojego komitetu. Oparty jest na merytorycznej ocenie zasobów gminy i możliwościach rozwojowych.

Gmina Banie jest gminą o potencjale rolniczym z ciekawymi walorami przyrodniczymi. Produkcja rolnicza jest mi bliska nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim z praktyki. Poprzez pracę w administracji państwowej, zarządzanie w rolnictwie oraz prowadzenie działalności gospodarczej, ukształtował się mój charakter jako osoby rzeczowej, sumiennej, a jednocześnie wrażliwej na ludzkie potrzeby i trudności z jakimi muszą borykać się rodziny na codzień.

 

-Jak Pani ocenia działania obecnej wójt Teresy Sadowskiej? (obecna wójt nie będzie się ubiegała o fotel włodarza)

Małgorzata Wojtyła: -Doceniam pracę pani wójt Teresy Sadowskiej, która trwała przez trzy kadencje. Jej dokonania wpłynęły zdecydowanie na poprawę wizerunku gminy. Jednocześnie uważam, że wiele zadań, które były realizowane w gminie Banie można było zrobić inaczej. Czy na przykład wybór dróg do remontu był zawsze trafny? Czy Ośrodek Pomocy Społecznej należycie wykonuje swoje obowiązki? Sama pomoc finansowa nie rozwiązuje problemów, należy pomóc rodzinom wyjść z trudnej sytuacji. Gmina posiada tereny inwestycyjne, które nie są wykorzystane przez ostatnie lata na nowe inwestycje w gminie. Niezałatwiony temat, to melioracje użytków rolnych. Dużo do zrobienia jest w kwestii wykorzystania potencjału turystycznego gminy. Uważam, że tym zakresie można było zrobić więcej. Należy poprawić efektywność windykacji należności z tytułu podatków i opłat lokalnych, ponieważ te zaległości są znaczne.

Przy budżecie gminy nieco ponad 29 mln zł i zadłużeniu gminy, które wynosi 13.07 %, widzę duży potencjał rozwojowy i inwestycyjny dla gminy. Dodatkowo właściwe wykorzystanie funduszy pomocowych UE na poziomie zwrotu 65%, a w niektórych zadaniach nawet 85 %, to możliwość kolejnych inwestycji w gminie.

 

-Jaka cecha charakteru może Pani pomóc w sprawowaniu tak ważnej funkcji, o którą się Pani ubiega?

Małgorzata Wojtyła: -Tak zadane pytanie sugeruje wskazanie tylko jednej cechy, uważam że jest nią odpowiedzialność.

Odpowiedzialność, którą rozumiem jako moralny i prawny obowiązek odpowiadania za dane słowa i podejmowane decyzje.. W kontekście zbliżających się wyborów samorządowych jest to przyjęcie na siebie obowiązku zadbania o rozwój naszej gminy.

Równie ważnymi cechami niezbędnymi do pełnienia funkcji publicznych są życzliwość, rzetelność, konsekwencja, uczciwość, które pozwalają budować zaufanie i właśnie w ten sposób osiągać zamierzone cele.

Uważam, że sprawowanie tak ważnej funkcji, to bycie dobrym menadżerem, osobą posiadającą zdolności komunikacyjne, które nie polegają jedynie na przemawianiu, ale również na wsłuchiwaniu się w argumenty innych. Niezbędne są również umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań oraz negocjacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DylTreść komentarza: kiecmanów przyjmują, więc dlaczego nie innych, naznaczonych z woli Boga preferencjami seksualnymi i wadami genetycznymi odbiegających od ogólnie przyjętych norm ? Oni sami takiego życia sobie nie wybrali.Co niektóre osoby trans zapisały się na kartach historii. Generał Pułaski był kobietą – odkrycie dokonane na podstawie wieloletnich badań szkieletu gen. Kazimierza Pułaskiego, oraz porównaniu jego DNA z rodziną bohatera Polski i USA. Choć z drugiej strony nie wiadomo, co gorsze dla patriotycznej wrażliwości POPiS: przyznanie, że Pułaski był transpłciowy, czy że był gejem, co sugeruje fakt, że przez lata związany był ze swoim towarzyszem broni Kazimierzem Stanisławem Kozłowskim, z którym spisali wspólny testament, nazywając siebie „braćmi” i nawzajem czyniąc się swoimi jedynymi spadkobiercami. Jesssu! gender w katolickim narodzie ?Data dodania komentarza: 26.04.2024, 13:30Źródło komentarza: Transseksualiści nie są przyjmowani do wojska. RPO: to dyskryminacjaAutor komentarza: ciota ministra z akacyjnej ha ha ahTreść komentarza: zapomniałem o długoborskim ha ha ah sprawdzony towarzysz ha ha ahData dodania komentarza: 26.04.2024, 13:15Źródło komentarza: Wygrali wybory. Wiceburmistrz odchodzi do innej gminyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Na Vice od inwestycji tylko nadaje się MuchaData dodania komentarza: 26.04.2024, 13:13Źródło komentarza: Kto będzie rządził w Gryfinie? Zastępcy SawarynaAutor komentarza: KnagulecTreść komentarza: Ja mam jednego osobistego kleszcza KudłatąData dodania komentarza: 26.04.2024, 13:06Źródło komentarza: Od zaburzeń nastroju po niedowłady. Jak nie zarazić się na majówce
ReklamaMrówka
Reklama