Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Inscenizacja w Gryfinie na tle murów

  • 22.09.2018, 10:13 (aktualizacja 22.09.2018 12:13)
Inscenizacja w Gryfinie na tle murów
Widowisko Historyczne "Orły Nad Driel" zaplanowano na nabrzeżu. Most na Odrze Wschodniej jak i droga zamknięte. Główne widowisko na tle zabytkowych murów obronnych w południowej części nabrzeża.

Problem w tym, że jeszcze niedawno średniowieczne mury były otoczone białoczerwoną taśmą ze względu na swój stan i możliwość katastrofy budowlanej. Teraz stanowią tło do inscenizacji bitwy, która była klęską dla aliantów.

Program imprezy "Orły Nad Driel"

kiedy: 22 września 2018 roku

gdzie: na gryfińskim nabrzeżu

godz. 12.00. - prezentacja wyposażenia wojskowego w ramach otwartego muzeum techniki wojskowej oraz pokaz militariów na Placu Księcia Barnima I.

godz. 15.00 na gryfińskim nabrzeżu odbywać się będą występy amatorskich zespołów muzycznych.

godz. 17.00 rozpocznie się widowisko historyczne "Orły nad Driel"

Co ciekawe dla władz „Inscenizacja zaciętych walk w rejonie holenderskiej miejscowości wpisuje się w szeroko rozumiane obchody w Gminie Gryfino 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości”. To już czwarta inscenizacja przegranej batalii nie mającej związku przyczynowo skutkowego z Gryfinem. A do tego zaniedbane przez władze mury obronne mają być swoistym rekwizytem w tzw. wojence władz Gryfina. Symboliczne sceny.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Goniec
Goniec 23.09.2018, 12:46
Straszne się tu chamstwo zjeżdża z całego świata. Kasza niedogotowana. Jedziemy do redakcji.
Gość
Gość 23.09.2018, 12:00
Żałosny jest moderator strony nie wstawia komentarzy niewygodnych dla władzy ty pisiorze ***ony
dziwne
dziwne 23.09.2018, 12:43
Moderator to prosawarynowy troll?
granice
granice 23.09.2018, 12:55
Jeśli ktoś przesadza z krytyką burmistrza to moderator ma obowiązek zareagować. Co w tym dziwnego?
"ale o którą władzę panu chodzi"?:)
"ale o którą władzę panu chodzi"?:) 23.09.2018, 12:27
ale jakiej władzy? Bo w gminie to rządzi (jeszcze) człowiek PiSu co siedzi z pisowskiego nadania w państwowej spółce...
Gryf
Gryf 23.09.2018, 10:26
Tak sie wladza bawi ze aż mury sie sypia a nabrzeże nie długo bedzie wyglądało tak jak mury obronne obraz nedzy i rozpaczy
mury i nabrzeże...
mury i nabrzeże... 23.09.2018, 09:14
Teraz wiadomo, czemu tercet tak nienawidzi nowego nabrzeża i przez całą kadencję nic nie zrobił z murami – sceneria II wojny światowej im by się w Gryfinie marzyła...
precz z mordercami drzew i niszczycielami!
precz z mordercami drzew i niszczycielami! 23.09.2018, 09:41
a wycinką parku przygotowują miejsce na El Alamein?
znafca
znafca 22.09.2018, 23:40
W średniowieczu takie sztuki dla gawiedzi wystawiali. Teraz są sztuki wyzwolone. Jest teatr, muzyka, film, ale inscenizacja do sztuk nmie należy.
Pan Tadeusz
Pan Tadeusz 22.09.2018, 21:29
A młody myśliwiec siedział w zagajniku. Nie nadleciał!!!
Pikuś
Pikuś 22.09.2018, 21:23
A TERAZ CAŁA WŁADZA SIEDZI W WIRÓWKU I SIĘ WESOŁO BAWI PO DOBRZE SPEŁNIONYM OBOWIĄZKU! Zdjęcia wkrótce i opis imprezy. Bo teraz muszę szybko wracać żeby nie zauważyli że mnie nie ma... ;)
Dd
Dd 22.09.2018, 21:40
W kopalni odkrywkowej?
Wojak
Wojak 22.09.2018, 21:08
Transmisja była w internecie widać lepiej niż w realu. Obraz dawano nawet z drona. Jakoś transmisji bardzo dobra. Widowisko słabiutkie, narrator męczący często się powtarzał reasumując przynudzał. W porywach relację oglądało około 90 internautów. Działo zryło niemiłosiernie trawnik. Dzieci miały radochę starsi nie okazywali radości.
T.T.
T.T. 22.09.2018, 21:30
Kurde, a czemu nie było wiadomo że można to obejrzec. Czemu to w takiej tajemnicy?
Wuja
Wuja 22.09.2018, 21:43
Jakby była transmisja rozreklamowana to frekwencja mogła by dramatycznie zmaleć i była by klapa.
feldmarszałek Paweł
feldmarszałek Paweł 22.09.2018, 21:45
A tak była klapa na dwóch frontach...
:(
:( 22.09.2018, 21:40
bo by już zupełnie nikt nie przyszedł...

A prowadzący faktycznie darł się "weg, weg weg" - jakby swoim komentarzem usiłował zapełnić pustkę...
Generalnie smutny koniec panowie...
MR
MR 22.09.2018, 22:37
A wg mnie narrator świetny. Idealnie pasuje i oddaje emocje
recenzja
recenzja 22.09.2018, 23:23
Narrator fatalny. Darł się, powtarzał się - to nie "oddawanie emocji" tylko zagłuszanie wybuchów!
A język prymitywny...

Po prostu od profesora wymaga się więcej niż od gminnego pasjonata...
Pikuś
Pikuś 22.09.2018, 21:01
Światła na skrzyżowaniu Chrobrego 1 Maja nie działają, korek, policji do kierowania ruchem brak.Ochraniają pajaców w mundurach gestapo bo dostało paru po mordzie od babć gryfińskich... Okoliczne ulice 1 Maja Energetyków źle oznakowane przy rynku korek nie ma jak nawrócić.... Organizacja super. Typowa na całą organizację pracy gminnych bonzów co mieszkańców mają za nic. I na takie badziewie PGE wydała pieniądze?
tomcio dorośnij i ogarnij tematy!!!!
tomcio dorośnij i ogarnij tematy!!!! 22.09.2018, 20:49
lepiej by było, tę kasę wydać na ,drzewka,kwiaty,plac zabaw, lodziarnię,kawiarenkę na NABRZEŻU!!!!!!!!!!!
pekemon
pekemon 22.09.2018, 20:34
W tym roku połowa ludzi tego co było w zeszłym roku.
Małgorzata
Małgorzata 22.09.2018, 22:42
W zeszłym roku ludzi było tak dużo, nie trudno było się dostać bliżej żeby cokolwiek zobaczyć. Pewnie w tym roku wielu ludzi pomyślało tak jak ja - że już lepiej zostać w domu i zobaczyć transmisję na żywo. Ekstra relacja, ten sam obraz który leciał w telebimach. Na nabrzeżu pewnie też skończyłoby się patrzeniem w telebim, bo żeby cokolwiek zobaczyć trzeba by pewnie zająć miejsce przy barierkach z godzinę wcześniej.
Gryfinianka
Gryfinianka 22.09.2018, 20:25
Bywalo lepiej ale super wydarzenie przynajmniej cos sie dzieje po tlumach ludzi widac .
widz
widz 22.09.2018, 20:34
Połowa ludzi co dwa lata temu jak byłem.
słabe
słabe 22.09.2018, 19:43
To było najsłabsze ze wszystkich czterech widowisk.
To ...
To ... 22.09.2018, 18:57
Lipa.
Kaśka
Kaśka 22.09.2018, 18:29
Ludzie! Przecież ten parking jest bezplarny! W weekend Wjeżdża się, bierze bilet i przy wyjeździe oddaje bez opłaty!!! To jest napisane na tablicy! Jak byk! Czy w Gryfinie nie potrafią czytać ze zrozumieniem? !!!
bzdura
bzdura 22.09.2018, 21:43
a jak szlaban się zatnie to szlag cię trafi zanim doczekasz się pomocy. Bo urząd nieczynny i nikt nie przyjdzie...
Tak trudno PODNIEŚĆ SZLABANY PO GODZINACH URZĘDOWANIA?
Bo co? Bo jeden samochód rano MÓGŁBY stać godzinę dłużej ZA DARMO?
ewa
ewa 22.09.2018, 21:15
jaki parking? Nie ten temat chyba?
:(
:( 22.09.2018, 21:45
temat jak najbardziej na miejscu - impreza a ludzie z zewnątrz nie mieli gdzie parkować. Na ulicy w parku zakaz w weekendy, parking ze szlabanami odstrasza, brak parkingów na placu i na nabrzeżu - gdzie były wyznaczone parkingi dla masowej imprezy?
Zły
Zły 22.09.2018, 14:39
Nie ma info, czy nasza woda w kranach jest zdatna do picia, nie ma info dlaczego tną zdrowe drzewa w parku, nie ma info dlaczego zabytki nasze popadają w ruinę a dzieci w przedszkolu nr2 przebywają w TRAGICZNYCH warunkach, nie ma info dlaczego brak parkingów i toalet miejskich, ale jest info o WOJENCE PRZY MOŚCIE. Nawet kasa na to jest !!WSTYD I NIGDY WIĘCEJ P SAWARYNA !!
dobry
dobry 22.09.2018, 17:21
Jest odpowiedź prosta chłopcy się bawią w zarządzanie miastem szczególnie w robienie wojny na każdym szczeblu.Sprawdź sobie "zły" gdzie ten wicek od tych wszystkich spraw które wymieniłeś był od środy do piątku i co robił a i przede wszystkim z kim to odpowiedzi sam sobie udzielisz. Do czego on się nadaje.
Marzec 1945
Marzec 1945 22.09.2018, 14:37
Czemu gmina wystawia replikę niemieckiego myśliwca zamiast wykopać i odrestaurować tego naszego messerschmitta co leży w torfowiskach przy czechosłowackiej?
ewa
ewa 22.09.2018, 21:16
a był gdzieś ten myśliwiec??
kocyk
kocyk 22.09.2018, 14:49
Bo łatwiej zapłacić aby przyjechali z gotowcem.
Leń
Leń 22.09.2018, 13:53
Wstyd ludzie nie mają co jeść a on wydsje nasze piniądze na durnoty. Ludzie kto zatrzyms to marnotrstwo gminnych pieniędzy.
Piotr
Piotr 22.09.2018, 13:44
Panie Pawle jak ta przegrana bitwa aliantów ma się do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości? Pytam z nadzieją że historyk mi to wyjaśni.
Paweł
Paweł 22.09.2018, 14:35
Inscenizacja zaciętych walk w rejonie holenderskiej miejscowości wpisuje się w szeroko rozumiane obchody w Gminie Gryfino 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Piotr
Piotr 22.09.2018, 17:21
No cóż, po takiej odpowiedzi mogę co najwyżej stwierdzić iż do Pana indeksu wpisuje się "pała" z historii :(
Piotr
Piotr 22.09.2018, 13:35
Inscenizacja bardzo fajna, tylko dlaczego nikt nie pomyślał o kierowcach zamykając dwa największe parkingi - nad Odrą i Płac Barnima? Można było udostępnić inne miejsca, ale żaden "geniusz" z UM na to nie wpadł. Panowie 3 muszkieterowie czy to takie skomplikowane żeby otworzyć szlaban przed UM i udostępnić na te dni ulicę w parku? Brawo - możecie być pewni że wezmę udział w wyborach :(
najprostsze jest nierozwiązywalne...
najprostsze jest nierozwiązywalne... 22.09.2018, 18:34
na ulicy w parku nie można parkować poza godzinami pracy urzędów (+-) Geniusze nie zdjęły zakazu???
Piotr
Piotr 22.09.2018, 17:24
Co do parkingu przed UMG, to zwracam honor - parking w weekend otwarty. Wystarczy pobrać bilet. Ulica parkowa nadal zamknięta.
:(
:( 22.09.2018, 21:48
nie możesz zwracać akurat tego. W weekendy powinien być szlaban podniesiony - a na pewno przy imprezie masowej w mieście. Trudno oczekiwać, żeby goście podjeżdżali pod tablicę wyczytywali i dopiero decydowali czy wjadą...
?
? 22.09.2018, 14:59
A parking przed urzędem pusty i zamknięty.
lol
lol 22.09.2018, 15:26
Wystarczy ze weżmiesz bilet z parkomatu który jest darmowy w weekend a szlaban się otworzy szroko mule jeden
A gzymsjuż nie odpada z walącego się budynku ?
A gzymsjuż nie odpada z walącego się budynku ? 22.09.2018, 18:55
To dzisiaj znów nie działał ? A podobno cała zreformowana straż miejska zajmuje się szlabanem.
najprostsze dla nich najtrudniejsze...
najprostsze dla nich najtrudniejsze... 22.09.2018, 18:32
"mule jeden" - a jak szlaban się zatnie kwitniesz do poniedziałku do otwarcia urzędu - albo latasz po zakamarkach i szukasz kto by ci otworzył!

Taki nierozwiązywalny problem podnieść szlabany...

Pozostałe