Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Burmistrzowie próby wody nie przeszli

  • 27.09.2018, 20:43 (aktualizacja 27.09.2018 23:35)
Burmistrzowie próby wody nie przeszli "Oto mi woda, takiej nie piłem, jak żyję!" - tak w bajce Mickiewicza 'Lis i kozioł" przekonywał lis.
Trzy szklanki wody z kranu dostali burmistrzowie podczas dzisiejszej sesji. Dwaj wypili, a trzeci – zastępca burmistrza Tomasz Miler odmówił. To m.in. on jest odpowiedzialny za wodę w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Gryfinie i on powinien mieć wiedzę na temat jej jakości.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn dostał dwa proste pytania (zadawane mu nie od dziś):

-Kiedy opublikowane zostaną aktualne badania wody pitnej, która trafia do mieszkańców Gryfina?

-Czy przeprowadzono badania terenu z ujęcia Tywa, gdzie 10 lat temu doszło do skażenia rozpuszczalnikiem?

Burmistrz na żadne z tych pytań nie odpowiedział, ale swoim zwyczajem zmienił temat, mówiąc o rzeczach, które nie mają związku ze sprawą.

Wymyślił spotkanie, którego nie było

-Pani przewodnicząca, wysoka rado, mój przyjacielu, panie Andrzeju. Zgłosił się pan do mnie dwa lata temu z prośbą, aby wspierać pana w pańskiej działalności gospodarczej – rozpoczął swą wypowiedź ni z tego ni z owego burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Problem w tym, że to kłamstwo. Nie tylko nie spotkałem się z burmistrzem i nie rozmawiałem 2 lata temu w prywatnych sprawach. Przypuszczam, że pomylił mnie z innym redaktorem… Byłem u burmistrza na początku kadencji, ok. 3,5 roku temu aby pomógł zebrać informacje z PUK. Kazał napisać wniosek o udostepnienie informacji publicznej. Do dziś odpowiedzi na pytania nie mam.

Plotkarska natura burmistrza

Burmistrz Mieczysław Sawaryn zarzucił portalowi brak obiektywizmu, powołując się m.in. na komentarze. Panie burmistrzu, komentarze pochodzą zapewne od Pańskich wyborców. Są dla pana pozytywne, ale i negatywne. Jest pan bardzo często bohaterem artykułów, np. jak pan rozdaje pieniądze (nie wszystkie gryfińskie media to w ogóle zauważają).

-Podam sztandarowy przykład. Mieczysław Sawaryn i Dzień Energetyka, Dolna Odra –zaczyna mówić o sobie w... trzeciej osobie Mieczysław Sawaryn.- Pan Kordylasiński robi zdjęcia, po czym na jego portalu ludzie piszą, że Sawaryna nie było, nie wygłaszał pozdrowienia dla energetyków. I ten wiarygodny i rzetelny dziennikarz słowem się na ten temat nie zająknął – mówił oburzony Mieczysław Sawaryn.

Nie na każdej jednak imprezie, na której jako burmistrz pan jest, jest pan najważniejszy. Trudno się panu z tym pogodzić. Ale wystarczy, jak zamiast szukać plotek w komentarzach, obejrzy się pan na zdjęciach w jednej z relacji (a było ich kilka ) z tej imprezy w elektrowni. Jednak wówczas za ważniejszą uznałem wypowiedź wiceprezesa Wasiłka, który mówił o inwestycjach w Elektrowni Dolna Odra. I to moim skromnym zdaniem było ważniejsze od pańskich pozdrowień z okazji Dnia Energetyka.

Na koniec

W tym problem, że chyba nie potrafi pan przyjąć krytyki. Stosuje pan metody odwracania uwagi, posługujac się niekiedy nawet kłamstwem. I jak widać po dzisiejszym dniu, nadal nie potrafi pan odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące bezpieczeństwa czerpania i dostarczania mieszkańcom wody. Będziemy je ponownie panu zadawać. I nie tylko panu…

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (122)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

woda polska
woda polska 3.10.2018, 09:17
A kiedy Gryfino będzie miało legalne ceny wody?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 2.10.2018, 20:48
https://youtu.be/40DC4FrAht4 kosztuje 23 zł jesli chodzi o wode do wc w UM i na sesje i po herbatce dla mietka i radnych miler niez tez sprubuje ten syf ha ha ah
pik
pik 2.10.2018, 21:00
23 zł głupek traci a zyskuje cwaniak :D
Elektroliza wody to rozkład na wodór i tlen...no to gdzie ta pusta szklanka??? :D
G.
G. 1.10.2018, 19:59
Oj, wyraźnie widać że czas na zmiany. Po raz drugi czuję się zlekceważona przez pana burmistrza. Czyż nie jest obowiązkiem władz udzielanie rzetelnych odpowiedzi na zadawane pytania? Teatralne gesty mi nie wystarczają.
filip z konopi
filip z konopi 2.10.2018, 19:17
Burmistrz zaatakował i stracił instynkt. Bo albo kłamie i nie było spotkania z redaktorem - albo mówi prawdę i TRZY LATA ZATAJAŁ KORUPCYJNĄ PROPOZYCJĘ A UJAWNIŁ JĄ, JAK REDAKTOR NIE BYŁ POSŁUSZNY. I ZADAŁ NIEWYGODNE PYTANIE...

Nie wiem co gorsze - kłamstwo czy szantaż i zatajanie korupcji...
Zajmij się kaczkami
Zajmij się kaczkami 30.09.2018, 09:53
Sawarynie ! Nie liczy się co obiecujesz a tylko to co zrobiłeś. Obwodnicę obiecałeś cztery lata temu. I co ? Teraz po czterech latach obiecujesz na 2025r. Ja już tego nie dożyję. Obiecanki zamiast na dokumentach ministerstwa infrastruktury lub GDDKiA pokazałeś na wytworzonych w urzędzie kwitach sygnowanych gapą (podobno to logo urzędu (?) gminy (?)) bez jakichkolwiek podpisów. Znów ściema przedwyborcza. Będzie nowy burmistrz to załatwi nam to szybciej i pokaże dokumenty a nie fałszywki. Radni nowi(nie od Sawaryna ) poradzą sobie nawet z obiecaną cztery Zajmij się kaczkami.lata temu "małą obwodnicą ". Wodoleje muszą odejść.
Zenon
Zenon 1.10.2018, 10:19
Trafione w 10!
oni tak mają...
oni tak mają... 30.09.2018, 09:18
Wypowiedź Sawaryna jest jakaś niestabilna. Tematu pytania się nie trzyma, kilka wątków, pomieszanie rzeczywistości i majaczeń, Dnia Energetyka z wydarzeniami sprzed 3 lat, agresja i atak na pytającego...

A wydawało się że tylko Nikitiński tak ma...
iskierka
iskierka 30.09.2018, 09:24
Błysnął jak ćma w ogniu.
znawca
znawca 30.09.2018, 08:28
http://www.gryfino.pl/UMGryfino/files/B9D848785C4D40A68D5385FDFB94D99E/Wodociąg Gryfino-Tywa.pdf
jakość wody
jakość wody 30.09.2018, 09:23
Co ty publikujesz za dane ? Przecież to jest z 2011 roku?! A gdzie 2018?
woda
woda 30.09.2018, 11:17
Nie ma wyników badań, bo nikt nie badał. Proste! Szkodniki i dyletanci dorwali się do władzy
moric
moric 30.09.2018, 00:20
Widać po minach, że nie smakowało.
Czepiec
Czepiec 29.09.2018, 18:47
Pan się boją we wsi ruchu
Pan nos obśmiwajom w duchu
MM
MM 29.09.2018, 11:44
Miało wyjść dobrze a wyszło jak zwykle.
Majka
Majka 29.09.2018, 10:47
Mietek, Ty weź se nahaja i wal po łbie jednego z drugim,a nie pijesz wodę. Niech sam żłopie to gówno !
Pie....l to !Banda obsrańców i oszołomów. Załatw jednemu z drugim robotę,to Ci później podziękują:)!
Tacy bywają ludzie.
czatownik
czatownik 1.10.2018, 10:15
napisz mu to kłamcy na comiesięcznym czacie
WREDNA
WREDNA 29.09.2018, 12:14
Hmmmm
Komentarz " Majki" " mocny"...nic dodać. Gratuluję takich przyjaciół "Mietek". Z kim przystajesz,takim się stajesz, mówi przysłowie
niekoniecznie
niekoniecznie 29.09.2018, 19:40
Jedno drugiego warte. On taki już dawno był.
podpis do foty
podpis do foty 29.09.2018, 09:30
pijemy za błędy za błędy na górze....
Pogoda
Pogoda 29.09.2018, 07:19
Ci dwaj to nieodpowiedzialni ludzie którzy dla władzy i pieniędzy nawet napiją się wody z nieznanego źródła. Przecież nie nikt nie widział co redaktor nalał do tych szklanek. Takim ludziom nie można zaufać. Z resztą mieli już swoje 5 minut. Rozczarowali i zawiedli ludzi.
Zakpiono z radnych.
Zakpiono z radnych. 29.09.2018, 03:09
Oczywiście burmiszcz nie odniósł się do zarzutów naruszenia przepisów szeregu ustaw i nie odpowiedział czemu nie informuje nas o wynikach badań wody w wodociągach. I ich dalej nie publikuje i nas nie informuje wbrew nakazom ustaw. Kpi z nas Gryfinian. . To jest jego dymokracja. Od czterech lat dyma nas wyborców i nie realizuje obietnic wyborczych i nie wykonuje nakazów ustaw.W ogóle to była śmieszna sesja bo burmiszcz i wicek odpowiadali długo i wyczerpująco ale na jakieś inne pytania niż im zadawano. Może to problemy psychiczne albo problemy ze słuchem no a może to niedobory intelektualne? Nie wiem z czego to wynika. Nikityński np. nie potrafił odpowiedzieć na pytanie ile mieszkań zbudował TBS przez 4 lata. I odpowiedział o deficytach technicznych i algorytmach do obliczania poboru ciepła z ciepłowni ogrzewającej dwa budynki. Totalny odlot. Co pan jadłeś albo paliłeś ? Też chcę. Smutne jak z nas się nabijają, a jeszcze smutniejsze, że grożą innym kandydatom w wyborach i dziennikarzom. Te pogróżki burmistrza są groźne. Ja się boję.
odlot
odlot 30.09.2018, 00:20
Nikitińskiego zapytano o ilość wybudowanych mieszkań a on co odpowiedział? O algorytmach ogrzewania?
diagnoza
diagnoza 29.09.2018, 09:50
Nikityński i Sawaryn nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania. To nie jest zdrowa reakcja.
bajka
bajka 29.09.2018, 00:29
Cóż dobrej reklamy z sieci PUK nie zrobili.
kit
kit 29.09.2018, 00:39
Mogli by za to wystąpić w reklamie rozpuszczalnika ;-)
???
??? 29.09.2018, 00:14
Pan Sawaryn albo kłamał, albo mówił prawdę. Jeśliby mówił prawdę, to znaczy że zatajał propozycje korupcji i ujawnił je wtedy, kiedy dziennikarz zadał niewygodne pytania...

Czyli - albo kłamstwo, albo zatajanie korupcji w celu szantażu.

Co lepsze?
ZAWIEDZIONA
ZAWIEDZIONA 28.09.2018, 23:49
PROSZE WAS, NIE WIERZCIE W PRZYJAZN MIEDZY LUDZMI!!TO MIT, WLOZCIE MIEDZY BAJKI!!ZYCIE TO INTERESY MNIEJSZE LUB WIEKSZE!!NAJWIECEJE ZAWISCI, CHAMSTWA DOZNAJE SIE OD NIBY PRZYJACIOL-ZAPAMIETAJCIE TO SA - K W A Z A R Y !!BLISKA ZNAJOMOSC OWSZEM, ALE NIE PRZYJAZN, NIGDY NIE WOLNO DRUGIEJ NIBY PRZYJACIOLCE POWIEDZIEC SWOICH SEKRETOW BO PRZEFRACIE ZYCIE!
Wolna jesteś czy w sieci zależności.
Wolna jesteś czy w sieci zależności. 29.09.2018, 03:11
Ola to ty ? Miłość czy szantaż ?
BAKO
BAKO 29.09.2018, 00:26
A DLACZEGO CO JAKIŚ CZAS POJAWIAJĄ SIE TU WSTRĘTNE LINKI Z REKKLAMAMI?
top model:)
top model:) 30.09.2018, 00:22
Widać reklamodawcy po zobaczeniu tych dwóch panów rzucili się drzwiami i oknami. A trzeci poleciał do firm dogadywać kontrakty:)
pik
pik 29.09.2018, 07:42
...bo pasują do tego miejsca :D
podejrzliwy
podejrzliwy 28.09.2018, 23:46
To chyba była jakaś inna woda bo niemożlwie aby po kranówie się tak krzywili. Dla mnei to coś naprawde podejrzanego.
:)
:) 28.09.2018, 23:58
może prosto z ujęcia a nie rozcieńczona woda z innych ujęć - to im rozpuszczalnikiem jedzie. A Miler wie, więc nie pije...
plakat antynałogowy:)
plakat antynałogowy:) 28.09.2018, 21:52
I pomyśleć, że Sawaryn pouczał radnych, żeby nie męczyli go pytaniami na sesjach rady tylko przychodzili w zacisze gabinetu...
Francuz