Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Wynik finansowy PUK nagle szokuje. Tajemnica na stronie gminy?

  • 30.09.2018, 09:56 (aktualizacja 30.09.2018 12:28)
Wynik finansowy PUK nagle szokuje. Tajemnica na stronie gminy?
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie jednym z punktów obrad była informacja o działalności bieżącej i sytuacji finansowej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gryfinie. Niestety, jak wejdziemy na stronę gminy, nie widzimy tam opublikowanego tego sprawozdania. My jednak dotarliśmy do informacji na temat wyniku finansowego. Dochodzimy do tego, dlaczego zdarzył się... „cud”.

To tutaj można sprawdzić, że informacji o działalności bieżącej i sytuacji finansowej PUK brakuje:

http://www.gryfino.pl/UMGryfino/chapter_108540.asp

 

Oto do jakich danych dotyczących wyników finansowych udało nam się dotrzeć:

2014 r. – 405 tys. zł (prezesowanie Rafała Muchy)

2015 – 39 tys. zł

2016 – 270 tys. zł

2017 – 993 tys. zł (?!)

Po rządach Rafała Muchy jako prezesa wynik finansowany był coraz niższy. Jak to się stało, że nagle za 2017 r. tak wzrósł? O to zapytaliśmy w piątek PUK.

Z naszych informacji wynika, że zmieniono sposób liczenia. Może chodzić m.in. o amortyzację środków trwałych…

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Za rok firma upadnie a oni wyliczą zysk.
Za rok firma upadnie a oni wyliczą zysk. 2.10.2018, 23:10
To mi przypomina czasy księgowej Siwki. No to ładnie.
serwus
serwus 2.10.2018, 23:22
Radny Para niech opowie jak za czasów księgowej pracowało się w PUK.To może być ciekawa opowieść.
tia2
tia2 1.10.2018, 09:55
Czy to źle zapytuję, że po latach marazmu pod rządami poprzednimi, spółka wykazuje zysk? Czyż nie wiecie, że potrzebne inwestycje sięgają milionów, a kasa nie bierze się znikąd? Czy wiecie, ze przegrany proces zainicjowany przez decyzje prezesa poprzedniego (litościwie nie będę wiecznie wymieniał jego nazwiska) pociągnie lwią część tego dochodu?
poprzedni prezes? Stypa. Poprzednik Stypy? Śniegowski:):):)
poprzedni prezes? Stypa. Poprzednik Stypy? Śniegowski:):):) 1.10.2018, 10:08
Paweł - ale to zysk wirtualny! A gwoli "marazmu" - spójrz na rok 2014 2015 2016 - I DOPIERO POTEM MÓWI O MARAZMIE POPRZEDNIKÓW.
Jak zmienicie prezesa miesiąc przed wyborami - nie nawalajcie na Stypę!
tia2
tia2 1.10.2018, 11:07
po pierwsze nie Paweł, a po drugie nie chodzi o Stypę, który wyprowadził tą spółke na prostą i nie cwaniakuj bo dobrze wiesz o czym tutaj mowa...
prosta ku przepaści to także prosta...
prosta ku przepaści to także prosta... 1.10.2018, 13:37
Prosta ku przepaści to żaden sukces... Podatek śmieciowy transferowany poza gminę, brak badań wody, brak taryf wody.

Prezes uciekła, jak zobaczyła, co ten Stypa zostawił.

A przed Stypą faktycznie był Śniegowski.

Więc z tym poprzednikiem poprzednika chlapnąłeś...
tia2
tia2 1.10.2018, 13:56
masz głęboką wiedzę...właściwie masz wiedzę głęboko w ...
ale w czym?:):):):
ale w czym?:):):): 1.10.2018, 14:18
że też tobie się poczynania tercetu kojarzą akurat z "głęboko w..."
przewód pokarmowy
przewód pokarmowy 1.10.2018, 19:42
Nie idzie inaczej.
too
too 30.09.2018, 16:36
PUK nie jest od tego aby przynosic dochody!
normalne
normalne 1.10.2018, 01:00
a na pewno nie dochody z usług komunalnych!
ekonomista
ekonomista 30.09.2018, 20:20
Powiedz to tercetowi. Hm i tak nie zrozumieją o co chodzi. Czas pożegnać nieudaczników.
wirtualni
wirtualni 30.09.2018, 15:35
Państwowy regulator cen Wody Polskie tną nieuzasadnione ceny wody. Gryfino nie ma zatwierdzonych taryf więc prawdopodobnie pobierają za dużo. Czy to stąd ten „zysk”?
Podatnik
Podatnik 30.09.2018, 15:12
Zapytajcie skarbnika gminy gryfino ta pani zna się na planowaniu burmistrza i spòłka to wam ten cud inżynierii finansowej wyjaśni bo jest ekspertem od budżetu i nie tylko
wirtualni
wirtualni 30.09.2018, 15:34
To ta pani, co pokazała, że koszt wysłania pracownika na drugi koniec Polski to 30 złotych dziennie?
Ładne kwiatki
Ładne kwiatki 30.09.2018, 14:19
Na jednego pracownika fizycznego jest dwóch biurowych bo to ciotki i pociotki królika. Żadne przedsiębiorstwo nie wytrzyma takiego obciążenia. Wirtualna księgowość nowego głównego księgowego jest na to lekarstwem? Ludziom ciężko pracującym obiecuje się cuda wianki samemu się bierze premie i jakoś leci. Jak firma zacznie padać to się ją sprzeda za grosze prywaciarzowi po ...
rynek
rynek 30.09.2018, 13:27
albo chcemy obniżki mediów i PUK na stratach,albo więcej zapłacic za media .trzeciego wyjścia nie ma
czyżby?
czyżby? 30.09.2018, 13:40
Po pierwsze - spółka własność gminy nie powinna zarabiać na opłatach za śmieci, wodę i ścieki.
Po drugie - sprawne zarządzanie to nie łupienie mieszkańców.
Po trzecie - ile wyniosły odprawy i nagrody dla prezesów PUK?

PO CZWARTE - PO JAKIEGO GRZYBA JEST WICEPREZES, KTÓREGO NAWET SAMI SAWARYNIARZE NIE CHCIELI ZROBIĆ P.O. PREZESA NA MIESIĄC?
tia2
tia2 1.10.2018, 11:11
do czterech zliczysz to prawda...
prosta ku przepaści...
prosta ku przepaści... 1.10.2018, 13:39
ty za to z tej wypowiedzi jedynie liczenie zrozumiałeś?

czyżby? Wczoraj, 13:40 Po pierwsze - spółka własność gminy nie powinna zarabiać na opłatach za śmieci, wodę i ścieki.
Po drugie - sprawne zarządzanie to nie łupienie mieszkańców.
Po trzecie - ile wyniosły odprawy i nagrody dla prezesów PUK?

PO CZWARTE - PO JAKIEGO GRZYBA JEST WICEPREZES, KTÓREGO NAWET SAMI SAWARYNIARZE NIE CHCIELI ZROBIĆ P.O. PREZESA NA MIESIĄC?
tia2
tia2 1.10.2018, 13:58
alez nie zachwycaj się, to ze policzyłeś nie oznacza, ze jest tam ziarno prawdy...więc prawdziwe tylko to liczenie
ziarna prawdy, tercet kłamstwa...
ziarna prawdy, tercet kłamstwa... 1.10.2018, 14:22
1. a PUK powinien zdzierać z mieszkańców, żeby wypracowywać zysk firmy za wodę i ścieki?
2. A czy podwyżki taryf (nieuznane przez Wody Polskie) to "sprawne zarządzanie"?
3. To ile wyniosły te odprawy i nagrody prezesów PUK?
4. TO WICEPREZES PUK NIE NADAWAŁ SIĘ DO ZOSTANIA PREZESEM?
ponury
ponury 30.09.2018, 14:05
po 1,2,3,4trzeba śmieciarzom zapłacić .a łupie to nas dobra zmiana ,jedżcie na stację benzynową ,po sklepach
wirtualni
wirtualni 30.09.2018, 15:37
sugerujesz że przestali płacić obsłudze śmieciarek i stąd ten zysk? Paranoja ci się udzieliła?
prosta ku przepaści...
prosta ku przepaści... 1.10.2018, 13:41
Ponieważ Sawaryn milczy o wysokości odpraw w spółce, w której formalnie jest właścicielem może tak być:)
kreatywność tercetu
kreatywność tercetu 30.09.2018, 13:25
Teraz rezygnacja prezes po tym, jak zorientowała się, czego od niej wymaga tercet nie dziwi.
8 lat za kratami - nie każdy chce...
Audyt i CBA
Audyt i CBA 30.09.2018, 12:31
Czas aby niedojdy z tercetu beknęły przed Temidą za zrujnowanie PUKu
Straszna ekipa.
Straszna ekipa. 30.09.2018, 11:08
Zmieniono sposób liczenia bo wynik byłby ujemny (strata).Wirtualna księgowość powróciła jak za księgowej Romualdy Siwki ? Skazanej na wieloletnie więzienie. Dostała chyba 8 lat, było wyprowadzenie 6 albo więcej milionów i zlecenia podpalenia siedziby firmy. Na papierze wszystko grało bo główna księgowa zmieniła sposób liczenia. I po latach wskazówki obróciły się o 360 stopni. Czy dlatego informacja z działalności PUK nie została ujawniona publicznie ? Czy dlatego zrezygnowała zwyciężczyni konkursu na stanowisko prezesa ? Czy Stypa to fachowiec od likwidacji firm ?
Pikuś
Pikuś 30.09.2018, 12:17
W radzie nadzorczej był wtedy burmistrz "nie moja kompetencja" Sawaryn...
Pora na służby
Pora na służby 30.09.2018, 13:01
Wszystko zaczyna układać się w łańcuszek.
macius wykopany
macius wykopany 30.09.2018, 11:29
romka byla sfietnym fahofcem i ot takih ludzi jak my tosiem nieudaczniki POwinny uczyc
Taki kiwaczek. Wykiwa wszystkich. W radzie nadzorczej PUK za Siwki też był.
Taki kiwaczek. Wykiwa wszystkich. W radzie nadzorczej PUK za Siwki też był. 30.09.2018, 13:09
Chyba z PiS. Bo tam należał Seweryn tylko się zawiesił.
balon
balon 30.09.2018, 11:06
A ten wynik finansowy liczono przed premią dla "prezesów", czy po? Bo jak się chce wypłacić wysoką premię to trzeba odpowiednio policzyć podstawę, czyż nie?
nieprzytomny Mietek
nieprzytomny Mietek 30.09.2018, 11:38
A o jaką premię pan pyta?
nieprzytomny Mietek
nieprzytomny Mietek 30.09.2018, 10:47
Ale o jaki wynik finansowy chodzi?
Elon M.
Elon M. 30.09.2018, 10:41
Nie takie informacje na rynek się wypuszczało.
Krokus
Krokus 30.09.2018, 10:36
Dlaczego nie są dodawane moje komentarze ?

Ależ te, które prawidłowo napisałeś są. Tylko pod innym nickiem. Pod taki , pod jakim zapisałeś i w artykule, pod którym pisałeś. admin2
odp.
odp. 30.09.2018, 10:42
Poniewaz nie umiesz ich pisać.
debile
debile 30.09.2018, 10:32
Panie Sawarynie, odejdź jak najszybciej i zabierz swoich nieudaczników. Jakim trzeba być debilem żeby w spółce generować taki zysk i płacić ogromny podatek do skarbu państwa? Nie wiecie debile, że inwestować trzeba? Kaplica na cmentarzu się sypie, do grobów nie ma jak dojść, za chwilę skończą się miejsca na pochówek, a wy nic nie robicie. Woda z zatrutego ujęcia bez aktualnych badań, itd. Won z urzędu, spółek, bo nie macie pojęcia o niczym.
Z zapadającego się cmentarza.
Z zapadającego się cmentarza. 30.09.2018, 11:11
Doprowadzili do dewastacji cmentarza przez cztery lata a oddana nowa kwatera urąga przyzwoitości. Tam Sawarynie my chowamy szczątki naszych przodków. Odrobina szacunku. Odejdź i nie rób już tego więcej Sawarynie.
księgowa
księgowa 30.09.2018, 10:19
Kreatywne księgowanie zawsze jest w cenie ;)
księgowy
księgowy 30.09.2018, 10:19
Kreatywna księgowość pani ksiegowej od pożarów w PUK wróciła do firmy. Za czasów Sawaryna wiele takich kreatywnych cudów. Chwasty wyrzęli razem z różami i nie ma problemu. Obraz gminy w całej rozciągłości. A w PUK nie robią żadnych inwestycji, poją nas skażoną wodą, nie sprzątają miasta, nie dbają o zieleń, więc kasa którą przepłacamy zostaje na rachunku na nagrody.
hot dog
hot dog 30.09.2018, 10:10
Jak przyjdzie nowych burmistrz to dopiero trupy z szafy mogą wyskakiwać.
kronikarz
kronikarz 30.09.2018, 10:04
Sawaryn narzekał na Rafała Muchę a potem okazało się, że wyniki finansowe były coraz gorsze. I wyszło szydło z worka. Tera z panowie Sawaryn, Nikitiński i MIler powinniście przeprosić pana Rafała.
macius wykopany
macius wykopany 30.09.2018, 11:32
one POwinni fszystkih pszeprosic bo mieszkancuf tesz oszukaly lenie jedne rze nie fspomne o fahofcah s POpszedniej ekipy jakih po Gardnie morzna ze zniczem szukac
H20
H20 30.09.2018, 10:02
Tam wiele rzeczy jest tajne przez poufne.
tajne przez poufne
tajne przez poufne 30.09.2018, 10:20
Tam jest tak ze wszystkich

Pozostałe