Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Wiceburmistrz Nikitiński nie pozwalał zrobić zdjęcia burmistrzowi Sawarynowi

  • 7.10.2018, 19:05 (aktualizacja 07.10.2018 20:19)
Wiceburmistrz Nikitiński nie pozwalał zrobić zdjęcia burmistrzowi Sawarynowi
Burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn wybrał się ze swoją ekipą, w której byli m.in. kandydaci na radnych przed rybakówkę. Tutaj robili sobie coś na wzór sesji zdjęciowej. Wykonywano fotografie na nabrzeżu, które powstało w poprzedniej kadencji (tak krytykowanej przez Sawaryna). Zdjęcia robił Paweł Nikitiński, zastępca burmistrza Gryfina.

Problem jednak w tym, że nie był tylko fotografem, ale też kimś, kto przypominał ochroniarza, który (uwaga) zabrania robienia zdjęć osobom publicznym w miejscu publicznym.

Oto jak sytuację, którą określa jako „niesmaczny smaczek” - opisuje Ryszard Kwapisz, redaktor naczelny 7 Dni Gryfina: Na nabrzeżu ujrzałem bowiem pana burmistrza w otoczeniu najbliższych współpracowników i radnych. Robili sobie grupowe zdjęcie, podszedłem więc z aparatem i też chciałem ich "cyknąć". Miejsce przecież publiczne, impreza takoż, a zestaw ludzi zacny. Niestety, spotkała mnie niespodzianka. Nikt słownie nie zabronił mi fotografowania, jednak usiłował mi zasłonić widok Paweł Nikitiński. Gdy przesunąłem się nieco w bok, by mieć w obiektywie całą grupę i podniosłem aparat... Paweł Nikitiński uniósł dłoń tak, że zwartymi palcami zasłonił mi obiektyw! (on sam zdjęcia robił wraz z jednym z pracowników urzędu). Opuściłem więc swój aparat, odszedłem kilka kroków... obróciłem się i zdjęcie jednak zrobiłem.

Były też inne osoby świadkami tego zajścia.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (111)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krótko
krótko 11.10.2018, 09:25
Nie wytrzymał ciśnienia biedak. Znaczy nie nadaje się na funkcję.
torba
torba 11.10.2018, 08:56
A jakim prawem burmistrz na to pozwala? Gęba pełna frazesów a jak trzeba zareagować to cisza?
obserwator
obserwator 10.10.2018, 11:46
Pan Sawaryn to bezinteresowny człowiek i dobry burmistrz, a niektórzy mali ludzie nie mogą tego znieść i na każdym kroku piszą jakieś bzdury
ludzki pan:)
ludzki pan:) 11.10.2018, 00:15
ochronił widzów rekonstrukcji fotografujących na nabrzeżu przed atakiem Nikitińskiego, zamykając się z wickiem za płotem...
mieszkaniec
mieszkaniec 10.10.2018, 12:36
Na pewno... widać bezinteresowność w oświadczeniu majątkowym- obszarnik ziemski z dziada pradziada...
obiektywna
obiektywna 9.10.2018, 14:04
Czy jakby widząc burmistrza ze świtą zdjęcie robił dzieciak – to Nikitiński by:
a) wyszarpał i rozwalił mu telefon a dziecko odepchnął?
b) ruszył własnym ciałem na dzieciaka i łapy wyciągał do obiektywu?
c) pogłaskał po główce?

Taki teścik zachowań na widok mieszkańca chcącego zrobić zdjęcie burmistrzowi ze świtą...

A może tu chodziło o wykorzystywanie urzędnika podwładnego burmistrzów? A może sprzęt fotograficzny był...?

W każdym razie reakcja Nikitińskiego absurdalna i odstająca od standardów... powszechnych, by nie użyć słowa "normalnych"...
:):):)
:):):) 9.10.2018, 21:48
Może te barierki odgradzające władze od mieszkańców na wojence postawił Sawaryn? Tylu ludzi z aparatami? Bał się o reakcję Nikitińskiego?
sie pytam
sie pytam 9.10.2018, 13:31
To w nawiazaniu do kwestii wykształcenia hm, hm, dziennikarskiego...
Prosze mi powiedziec, jakie wykształcenie i doświadczenie, kwalifikacje i kompetencje w zajmowaniu sie oswiatą, placówkami takimi jak OPS ŚDS itd, ma vicek? Czego on sie w ogóle nauczył w tej Dolnej Odrze...
zaza
zaza 10.10.2018, 22:33
On przecież jest wykształcony historycznie to uważa że posiada wszelką wiedzę w każdej dziedzinie tak samo jak jego kierownicy , dyrektorzy w podległych mu jednostkach BEZ KONKURSÓW. To jest naprawdę kpina z całego Gryfina. Pojęcie o oświacie, pomocy społecznej, osobach niepełnosprawnych ma mniej więcej takie jak byk o gwiazdach. Ale medal zawsze chętnie na klapę przyjmie.
mc2
mc2 10.10.2018, 22:48
Zaza, tak działa demokracja. Wybory to plebiscyt popularności. Swego czasu nikogo nie dziwiło, że wybrano prezydenta kraju z zasadniczym zawodowym. Wiceburmistrzowie to nominacje polityczne burmistrza, zawsze. Miej pretensje do konstytucji.
doktorat z prawa też nie daje gwarancji:)
doktorat z prawa też nie daje gwarancji:) 10.10.2018, 23:45
nikt nie każe wybierać burmistrzowi zastępców w konkursie czy głosowaniu. Ale i każdy po tym wyborze ocenia kompetencje burmistrza!
Pikuś
Pikuś 9.10.2018, 19:54
To pytanie powinieneś kierować do jeszcze burmistrza Sawaryna. On go zatrudnił. Może vicki mają jakieś ukryte talenty....
:):):)
:):):) 9.10.2018, 18:45
fizyki jądrowej:):):)
Precz z Nikitińskim !!!
Precz z Nikitińskim !!! 9.10.2018, 13:19
Psychopaci nie potrafią zrozumieć że ludzie ( czyli inne osoby od tych widzianych w lustrze) np. taki Kwapisz mają swoje własne zdanie i własny osąd rzeczywistości. Tym się oni różnią od idiotów i wazeliniarzy .

Np. Chwalą władzę za żłobek na Łokietka a ganią ją za brak żłobka/przedszkola w Radziszewie czy Gardnie
uzupełnienie
uzupełnienie 9.10.2018, 21:45
chwalą za skorzystanie z rządowego programu odnośnie żłobka, przeklinają pchając wózki Łużycką.
prawda
prawda 9.10.2018, 12:51
Prawda jest taka,że pan Kwapisz po spotkaniu z p Sawarynem ( był obiad sponsorowany ,czy inne obietnice?) Pisał o burmistrzu pochlebnie...i co już mu przeszło? Coś nie wyszło ? Niech się p Kwapisz zdecyduje , bo póki co to jest chorągiewką na wietrze,a nie rzetelnym redaktorem!!
zaradna
zaradna 9.10.2018, 16:33
Kobieta zmienną jest!
obiektywna
obiektywna 9.10.2018, 14:01
prawda jest taka, że sawaryniarze nie wiedzą co to obiektywizm, więc jak ktoś nie pisze o nich hymnów to jest "chorągiewką"...
Pikuś
Pikuś 9.10.2018, 12:14
Jak to "niby" redaktora? Teraz to niby redaktor? Ale wcześniej w knajpeczce Sawaryn opowiadał baśnie do gazety tego niby redaktora. Wtedy był redaktor ok i gazeta super? Coś nasza władza ma fochy jak panienka...
JA2
JA2 9.10.2018, 14:15
Dodam że gazeta niezależna, a obiadki były.
:):):)
:):):) 9.10.2018, 12:30
fochy jak dwie podstarzałe panienki...
"prowokacja"? Mania prześladowcza...
"prowokacja"? Mania prześladowcza... 9.10.2018, 11:08
Jak Nikitiński do sfotografowania burmistrza na nabrzeżu potrzebuje „akredytacji i wykształcenia” – to niech sobie dadzą spokój z tymi mieszkańcami, co ich tak męczą...

A swoją drogą - i wiceburmistrz Nikitiński i Miler mieli swoje gazety. A jakie "wykRZtałcenie" mieli???


Agresywne zachowanie wobec dziennikarza - fatalne. Tłumaczenie, że gdyby to był zwykły mieszkaniec reakcja byłaby ostrzejsza (no bo skoro szukają wykształcenia dziennikarskiego...) to już przegięcie...

Wczoraj, 21:42 Nie jestem pewny czy pan Kwapisz posiada akredytację dziennikarską albo wykształcenie w tym kierunku !
czarny
czarny 9.10.2018, 10:57
Myślę ,że powinno być więcej KULTURY po obu stronach ! Bo dziwnie się składa , że pan Kwapisz jakoś w innych sesjach zdjęciowych komitetów Wyborczych nie dublował fotografa już zamówionego ! I ,, czas ,, ma rację - to zwykła prowokacja polityczna tzw. informatora lokalnej prasy !
Precz a Nikitińskim!
Precz a Nikitińskim! 9.10.2018, 13:23
Pawełku co Ty *** bez kultury nam tu wciskasz ?
"prowokacja"? Raczej mania prześladowcza...
"prowokacja"? Raczej mania prześladowcza... 9.10.2018, 11:03
zdjęcia robił etatowy pracownik urzędu gminy swoim przełożonym. To jakie to "zamówienie"? Przecież tu nie chodziło o "dublowanie" - tylko o sfotografowanie publicznych osób w publicznym miejscu.

I o tępą agresję Nikitińskiego!

Co zrobiłby dzieciakowi, który by fotografował swoim telefonem?
złote a skromne
złote a skromne 9.10.2018, 13:24
Zapuściłby mu ślimaczka?
krętactwo zamiast słowa przepraszam?
krętactwo zamiast słowa przepraszam? 9.10.2018, 09:25
Sugerujesz, że ZWYKŁEGO mieszkańca, który NA PEWNO nie ma „akredytacji przy dworze” – NIKITIŃSKI BY WALNĄŁ W ZĘBY? POTRAKTOWAŁ Z BUTA?

Dziwne tłumaczenie agresywnego zachowania Nikitińskiego wybrałeś.
To zwykły mieszkaniec nie może zrobić zdjęcia urzędującym burmistrzom i jego pomocnikom W MIEJSCU PUBLICZNYM (w dodatku całkowicie zaniedbanym przez 4 lata ich kadencji?)?

Bo ma się bać niestabilnej reakcji pana Nikitińskiego?

To niech sobie odpoczną. Nikt nie musi być osobą publiczną, jak nie do tego zdrowia...



czas Wczoraj, 21:42 Większość ( przeważnie przeciwnicy obecnej władzy) krytykuje grupę na sesji fotograficznej a czy ktoś obiektywnie postara się ocenić postawę NIBY redaktora czy dziennikarza ...Bo ja uważam to za prowokację ! Nie jestem pewny czy pan Kwapisz posiada akredytację dziennikarską
"nie ma takiego obowiązku"...
"nie ma takiego obowiązku"... 9.10.2018, 11:49
Nikitiński? "nie ma takiego obowiązku"...

Gdyby chciał przeprosić, mógł to zrobić od razu po publikacji 2 dni temu...
czas
czas 8.10.2018, 21:42
Większość ( przeważnie przeciwnicy obecnej władzy) krytykuje grupę na sesji fotograficznej a czy ktoś obiektywnie postara się ocenić postawę NIBY redaktora czy dziennikarza ...Bo ja uważam to za prowokację ! Nie jestem pewny czy pan Kwapisz posiada akredytację dziennikarską albo wykształcenie w tym kierunku ! Ale w grajdołku post komunistycznym widać wszystko możliwe ...!
Precz a Nikitińskim!
Precz a Nikitińskim! 9.10.2018, 13:26
No to pojechałeś Pawełku z tematem :-)))
boom
boom 9.10.2018, 11:23
Akredytację dziennikarską na co? Ty wiesz człowieku o czym piszesz?
mania wielkości:)
mania wielkości:) 9.10.2018, 12:32
Na wojenkę nie wpuszczali dziennikarzy, póki z bosmanówki nie wynieśli biurka, stołka i urzędnik z namaszczeniem nie pieczętował "akredytacji"...
krętactwo "konustycznego grajdoła" zamiast slowa przepraszam?
krętactwo "konustycznego grajdoła" zamiast slowa przepraszam? 9.10.2018, 09:28
Jeśli fotografowanie urzędującego jeszcze burmistrza w miejscu publicznym przez mieszkańca nazywasz „prowokacją” – to idź się leczyć z manii prześladowczej...

Jeśli uważasz, że do takiego fotografowania burmistrza na nabrzeżu POTRZEBA AKREDYTACJI – to uświadom sobie, że nie jesteś królową brytyjską (ani nawet księciem Filipem) – zresztą ich w miejscach publicznych MOŻNA FOTOGRAFOWAĆ...


czas Wczoraj, 21:42 Ale w grajdołku post komunistycznym widać wszystko możliwe ...!
time out
time out 8.10.2018, 23:45
Paweł - było wystawić stolik, fotelik i pieczątki na "akredytacji" przybijać.

A po tej ciężkiej pracy - myg pod kocyk na kanapie...

I to dopiero mentalność komunistycznego kacyka...
Pora na podsumowanie leni.
Pora na podsumowanie leni. 8.10.2018, 23:00
Osoby publiczne każdy z nas może fotografować. Także tych co chcą być radnymi czy wickami. Spytaj "Transparentnego " inaczej. Tego byłego redaktorka od buraczanych pól, pękającego nabrzeża i speca od wycinki parku. On wszystko wiedział 4 lata temu. Teraz amnezja go powala.
time out
time out 8.10.2018, 23:51
Pawełek jak zwykle odleciany – tylko jełop widzi tu krytykę „sesji fotograficznej” – bo to normalne. Ale normalne nie było agresywne zachowanie Nikitińskiego. I OD KIEDY URZĘDNICY ROBIĄ „SESJE FOTOGRAFICZNE KANDYDATOM”?
A obłuda tercetu robić sesje na tak krytykowanym nabrzeżu...

PS - a obróbka tych zdjęć to była na sprzęcie z urzędu gminy, czy prywatnym? I w czasie pracy urzędników, czy prywatnym?
czasu nie cofniesz
czasu nie cofniesz 8.10.2018, 22:07
Zachciało wam się wyznaczać kto może być dziennikarzem, a kto nie, kto może robić zdjęcia, ak to nie. Paszoł won dyktatorzy!
time out
time out 8.10.2018, 23:48
To że fotografował PSEUDOGOSPODARZY :):):) nie oznacza, że to pseudodziennikarz.
„prowokator” – że zdjęcie robił w miejscu publicznym osobom? Kacykom we łbach się poprzewracało za tymi zagródkami...
Fakt
Fakt 8.10.2018, 20:03
To leń bez zgody zafajdanego wójciny nawet wy...ć się nie moźe?
główna fotka
główna fotka 8.10.2018, 16:54
Aleeeee "przystojniaki" tragedia !!!
co się z nimi stało?
co się z nimi stało? 8.10.2018, 15:15
Nikitiński macha łapami przed dziennikarzem, Sawaryn w procesie żąda upokorzenia przez "wręczanie WŁASNORĘCZNIE wykonanej" laurki - PANOM SIĘ ZAPOMNIAŁO, ŻE to nie prywatny folwark a oni nie jaśnie pany...
FordTrump
FordTrump 8.10.2018, 11:26
Leń Seweryn startuje z hasłem "Zrobimy jeszcze więcej", no normalnie można umrzeć ze śmiechu. To się chłop nie narobi, aby zrobić więcej niż w tej kadencji.
Bo pewnie będzie :
- o jedno koszenie w sezonie więcej
- o jedno podlewanie więcej
- o jedno sprzątanie miasta więcej
- o jedną więcej obwodnice (podobno już załatwił dwie, więc będzie i trzecia)
A mongoł zrobi o jedną wojenkę więcej. Proponuję zrobić "Bitwę o most na rzece Kwai" - bo przecież nasz most podobny jest i do tego.
Przy okazji sprowadzi trochę wietnamczyków i birmańczyków co przełoży się na zwiększenie zaludnienia. Baa, później może robić wojenki w obronie elektrowni atomowej zlokalizowane w Gryfinie.
A fuj
A fuj 8.10.2018, 23:05
Nocnik maja pełen i obiecują więcej ?
na szczęście do 21 października nie zdążą..
na szczęście do 21 października nie zdążą.. 8.10.2018, 11:49
Niestety - BYŁOBY "jeszcze więcej":
- wyciętych drzew
- zdewastowanej przestrzeni miejskiej
- wydawania kasy bez konsultacji społecznych
-niezrealizowanych projektów z budżetu obywatelskiego
-zaniedbanego majątku gminnego
-PREZESÓW SPÓŁEK GMINNYCH
-nagród, odpraw itp - dla powyższych...

Ale nie będzie. Miejmy nadzieję. Wyborcy zdecydują...
Toy
Toy 8.10.2018, 10:43
Najwyraźniej to była wewnętrzna sesja fotograficzna ugrupowania burmistrza i wara wtedy osobom postronnym.
ej
ej 8.10.2018, 14:56
Wewnetrzna?? wewnątrz czego ona była? To mozna powiedzieć przeciez. jezli to był wewnętrzna prywatna impreza , np. urodziny kolegi, no to nikt nie powienien fotek robić, ale to chyba komitetu...tak czy siak, lepiej rozmawiać.
"wewnętrza" czy "zewnętrzna"?
"wewnętrza" czy "zewnętrzna"? 8.10.2018, 10:55
"wara" - to możesz do swojego psa. Osoby publiczne miejsce publiczne. Zachowanie Nikitińskiego "haniebne" - jakby to sam określił, gdyby to w czasach, kiedy miał swoją gazetę tak ktoś zrobił jemu...
rocco
rocco 8.10.2018, 10:41
Trzeba mieć nerwy jak postronki, panie Pawle.
...
... 8.10.2018, 10:56
Raczej kulturę. Ale czego tu wymagać...
agresor
agresor 8.10.2018, 09:26
Dobrze że to nie trafiło na panią Tamarę – jest mniejsza i drobniejsza od red. Kwapisza. Straszne!

A pracownik urzędu robiący za fotografa - skandal...
co by było gdyby...
co by było gdyby... 9.10.2018, 11:10
Ciekawe, czy gdyby wiceburmistrz Kuduk albo Szabałkin tak zachowali się wobec redaktora Milera albo redaktora Nikitińskiego - też ci panowie nie widzieli w tym nic nagannego?
fotka
fotka 8.10.2018, 09:26
Brrrrr okropieństwo !!!

Pozostałe