Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Plakatowa schizofrenia? Co innego na piśmie, co innego w słownych dyspozycjach?

  • 7.10.2018, 21:09 (aktualizacja 07.10.2018 23:57)
Plakatowa schizofrenia? Co innego na piśmie, co innego w słownych dyspozycjach?
Władze najpierw ogłosiły, gdzie za darmo można umieszczać materiały wyborcze. To była informacja podpisana przez burmistrza i umieszczona w internecie na stronie gminy. Następnie władza ustnie zakazała umieszczenia wyborczego plakatu we wskazanym wcześniej miejscu. Dlaczego? Władza twierdziła, iż plakat jednego z komitetów wyborczych może zająć miejsce na materiały urzędowe, które… ewentualnie później mogłyby zostać umieszczone na owej tablicy. To wreszcie jak jest?

Gabriela Kotowicz, burmistrz Cedyni podała do publicznej wiadomości wykaz miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczenie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych. Wśród zaaprobowanych miejsc są m.in tablice ogłoszeń w sołectwach. Są to najczęściej duże i przestronne tablice. Klucze do nich mają sołtysi

Jeden z kandydatów w wyborach przekazał plakat dla sołtysa z prośbą o zawieszenie na wskazanej przez burmistrz tablicy. Za jakiś czas ów kandydat otrzymał informację, że plakatu nie może powiesić, ponieważ zapytana telefonicznie burmistrz na to nie pozwoliła. Postanowiliśmy to sprawdzić.

-Wiem, że jest oficjalna informacja o miejscach na bezpłatne umieszczanie materiałów przez komitety wyborcze. Postanowiłam się jednak dodatkowo upewnić. Pani burmistrz przekazała mi abym nie wieszał plakatów, ponieważ zabraknąć może miejsca na inne ogłoszenia – powiedział nam sołtys.

Żeby było ciekawiej, miejsca w gablocie mnóstwo. Gdyby zdjąć nieaktualne już ogłoszenia, to byłoby jeszcze więcej wolnej przestrzeni.

To jak pani burmistrz? Można wieszać plakaty w wyznaczonych przez panią miejscach czy nie? Czy można na piśmie postanawiać jedno, a co innego przekazywać ustnie? Czy to nie jest polityczna schizofrenia?

Wysłaliśmy SMS - zapytanie do burmistrz Gabrieli Kotowicz w tej sprawie. Cisza…

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piaskowy Dziadek
Piaskowy Dziadek 8.10.2018, 14:59
Burmistrz dzisiaj nie w pracy i kampanię robi na całego. Z kandydatka na radną chodzi. Torebeczki z prezencikami rozdaje i się uśmiecha. Bus Arivy banery rozwiesza. Wesoło mamy w Piasku.
twaróg
twaróg 9.10.2018, 09:58
Mała strata i tak wielkiego pożytku z jej pobytu w Urzędzie by nie było.
do blondynki
do blondynki 8.10.2018, 13:02
Zamiast wydawać ustne rozkazy niech się lepiej zajmie swoimi materiałami wyborczymi. Przypominam paniusi, że wszelkie materiały wyborcze powinny być podpisane jaki komitet wyborczy to finansuje. Nie mylić ze stowarzyszeniem.
spacerowicz
spacerowicz 8.10.2018, 10:59
Plakatów jak na lekarstwo. Wczoraj spacerowałem po mieście i widziałem tylko materiały wyborcze dwoje kandydatów na burmistrza, jedną kandydatkę do Rady Powiatu i jednego kandydata do Sejmiku Wojewódzkiego. Tak to jest z tymi plakatami. dla których nawet grzybek jest za duży. Nie wieszają bo może im na tym nie zależy.
skutek-przyczyna
skutek-przyczyna 8.10.2018, 09:53
Mało tego jeżeli plakat wisi a np. Kotowicz go zerwie i powiesi coś swojego to podlegać może pod ustawę. Plakaty są prawnie chronione.
witacz
witacz 8.10.2018, 09:31
I wyszło szydło z worka: co innego na piśmie i co innego na słowo.
wyborca
wyborca 8.10.2018, 09:25
Nie wiem jak jest możliwe technicznie umieszczenie wszystkich chętnych kandydatów na tablicy ogłoszeń urzędu. Ja myślę, że tam nie powinno się umieszczać materiałów wyborczych, a jedynie ogłoszenia z urzędu i komisarza na temat wyborów. Tak trudno jest to pojąć ?
urzędnik
urzędnik 8.10.2018, 09:29
Burmistrz ma ustawowy obowiązek wyznaczyć miejsca do wieszania plakatów. Jak głupio wyznacza, to tak ma. Nie może jednak taka osoba łamać prawa, które sama określiła. Trzeba było wyznaczyć inne miejsce, ale najwyraźniej zabrakło wyobraźni.
skutek-przyczyna
skutek-przyczyna 8.10.2018, 09:54
Urzędniku mnie to nie dziwi bo w tej kadencji absurd goni absurd.
ustawka antykonkurencyjna
ustawka antykonkurencyjna 8.10.2018, 09:08
A może swoje plakaty chce wieszać i boi się że zabraknie miejsca? Co, drukarnia nie zdążyła wydrukować na czas?
miotła
miotła 8.10.2018, 08:21
Straszne są te wybory i ci ludzie, którzy w tym amoku sami sobie szkodzą. Widać,że Pani burmistrz tak się boi o swoje stanowisko?
kojot
kojot 8.10.2018, 09:55
Sugerujesz, że nie pozwoliła wieszać swojemu konkurentowi na fotel burmistrza?
Pora odejść
Pora odejść 8.10.2018, 00:55
To już koniec pani Gabrysiu.
ruter
ruter 8.10.2018, 01:08
Za wysokie progi. To nie spiżarnia w piwnicy.
rozczarowany
rozczarowany 8.10.2018, 10:07
Najwyraźniej Kotowicz nie dorosła do kampanii z klasą.
grabarz
grabarz 8.10.2018, 00:04
A ta na tablicy informacja zakładu pogrzebowego to też informacja urzędowa?
zaraza
zaraza 7.10.2018, 23:39
Co innego piszą, co innego mówią a jeszcze co innego myślą. Takie to bywają te polityki!
Krzysiu
Krzysiu 7.10.2018, 23:14
Bzdury nie wierze ze pani burmistrz zabroniła powiesić komuś plakatów wyborczych w gablotach.
hahahaha
hahahaha 7.10.2018, 23:36
A ja nie wierzę, że nie odpowiedziała na pytanie dziennikarza.
blondynka
blondynka 8.10.2018, 00:01
A ja nie wierzę, że ona jest jeszcze burmistrzem.
cypis
cypis 7.10.2018, 23:14
Dlaczego na cbc nie można komentować?
plotka niesie
plotka niesie 8.10.2018, 09:22
Podobno administrator Dominiak dostał takie wytyczne.
larum
larum 8.10.2018, 08:50
Będzie można po wyborach .
klucz do sprawy
klucz do sprawy 7.10.2018, 23:37
Maria Awaria.
cyrk
cyrk 7.10.2018, 23:02
Powiesić i cześć. Jak małpa zerwie to pociągnąć ją do odpowiedzialności.
sołtys
sołtys 7.10.2018, 22:58
Pani Burmistrz, jeżeli Pani wydaje jakieś postanowienie dotyczące sołtysów, to wypadałoby poinformować zainteresowanych. Nikt na BIP nie wchodzi chyba codziennie aby sprawdzić do czego nas Pani dodatkowo zobowiązała.
na marginesie
na marginesie 7.10.2018, 23:38
Jak się komuś coś dodatkowego zleca to wypadałoby zapłacić, pani burmistrz.
adwokat
adwokat 7.10.2018, 22:44
Sprawa jest prosta. Za utrudnianie wieszania materiałów wyborczych można podać w trybie wyborczym (24 godzinnym) tego kto utrudnia. Sąd szybko go sprowadzi na ziemię.
uwaga
uwaga 7.10.2018, 22:25
Bo ryba (na zdjęciu) psuje się od głowy!

Pozostałe