Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Kto jest na jakiej liście - rozważania Eugeniusza Bełcha

  • 8.10.2018, 18:46 (aktualizacja 08.10.2018 21:23)
Kto jest na jakiej liście - rozważania Eugeniusza Bełcha SR (arch.)
Cierpliwość mi się kończy. Spółdzielnia ma swoje autonomiczne władze demokratycznie wybrane. Zmiany władz dokonają sami spółdzielcy. Nie uważajcie ich za idiotów. Dlatego w Radzie Nadzorczej jest były oficer policji od przestępstw gospodarczych by nie umknęła ani jedna złotówka. Dlaczego tylko przedstawiciele jednego Komitetu Wyborczego atakują Spółdzielnię? Przeszkadza Wam, że sąsiedzi mają różne poglądy polityczne a mimo to żyją obok siebie? Ba, odwiedzają się i razem piją kawę. Dosyć tej hipokryzji politycznej.

Pan Gładkow ma swoich idoli. Ja nigdy nie chwaliłem się moimi idolami. O moim pokrewieństwie z nimi w Gryfinie wiedziały tylko trzy osoby:

1 Pan Foremski Zdzisław

2 Pan Krakowiak Zbigniew

3 Pan Henryk Piłat poprzedni burmistrz, z którym miałem jechać do Londynu na sympozjum poświęcone dla mego stryja . (Tak się wybieraliśmy, że pozostaliśmy w Gryfinie.) Szczęście, że rodzinę na sympozjum w Londynie reprezentowali mój syn i jego żona. Poniżej moi idole.

 

1. KS. STANISŁAW BEŁCH: Ochotnik wojny 1920, Podharcmistrz, Działacz w Akcji Katolickiej, Kapelan Wojska Polskiego we Francji i Anglii, Duszpasterz Polonii na emigracji, Publicysta ps. 'Błażej”, Wydawca, Założyciel w Londynie Wydawnictwa Veritas, Wielki Naukowiec: Autor dzieł o Pawle Włodkowicu i św. Stanisławie Biskupie, Autor przekładu Sumy Teologicznej św. Tomasza na język polski. Osobisty spowiednik Pani Heleny żony generała Władysław Sikorskiego. Mąż Kościoła , Prałat, ekspert Soboru Watykańskiego. (W mieście Jasło uhonorowali stryja nadając ulicy Jego Imię.)

Na sympozjum głos zabierali:

RYSZARD KACZOROWSKI ostatni prezydent RP na uchodźstwie. On też odsłaniał Tablicę Pamiątkową.- „Ks. Stanisława znałem 60 lat. Trzeba ocalić od zapomnienia zasługi ks. Stanisława Bełcha. Bez wątpienia do wiodącej grupy duchownych przywódców należał bohater dzisiejszego spotkania Ks. Stanisław Bełch duszpasterz akademicki ,rekolekcjonista a także publicysta, znany z wystąpień w Radiu Watykan i BBC”. Był tytanem pracy. Wielkie znaczenia dla nauki mają jego opracowania historyczne.

List przysłał KS. ABP JÓZEF MICHALIK metropolita przemyski i przewodniczący konferencji Episkopatu Polski: „Bóg daje ludzi na miarę potrzeb czasu, Ks. Stanisław Bełch- jak podają naukowe opracowania - był człowiekiem wielkiego formatu. Wyrażam radość z faktu, że osoba Ks. Stanisława Bełcha będzie tematem konferencji w ramach cyklu „Wielcy ludzie emigracji”.

KS. RUSIN „temat ten szczególnie jest mi bliski, gdyż moje badania naukowe podczas pobytu w Anglii, udokumentowałem w pracy doktorskiej pt. „Poglądy i działalność społeczna ks. dr Stanisława Bełcha na emigracji”.

  • Na konferencji wykład mieli:
  • KS. ABP JERZY ABLEWICZ
  • PROF.DR HAB. ARTUR ANDRZEJUK – Uniwersytet im.Kard.St.Wyszyńskiego
  •  

2. KS. JÓZEF BEŁCH: Działacz w Akcji Katolickiej, autor dzieł i artykułów na tematy społeczne, uczestnik ruchu oporu, więzień polityczny Polski Ludowej , budowniczy budynków sakralnych, malarz, prałat, dziekan, tajny Szambelan Papieski. Kapitan AK od 1940 do IV 1945roku - (Decyzja 215635 dnia 2.08.1993r. Urząd do spraw kombatantów i osób represjonowanych.) Pseudonimy: w piśmiennictwie; Józef Wieśniak, Józef Młodowiejski; w konspiracji: Róża,Szczerbiec, Lipiński, Borowicz, Barnaś, Zima.

Napisał słowa wstępu do: Homilia J. Eks. Ks. arcybpa Jerzego Ablewicza wygłoszona na pogrzebie śp. ks. prałata Stanisława Bełcha w dniu 5 IV 1989 r w Jaśle. Gazeta Niedzielna, Londyn Rok 43 Nr 23/2236, z dnia 9 VI 1991.

Ks. Janusz Trojnar: Formacja postaw religijno-moralnych młodzieży wiejskiej w okresie międzywojennym (1918-1939) w pismach ks. Józefa Bełch (1909-1993);praca doktorska broniona 17 XII 1997 na Sekcji Teologii Moralnej KUL pod kier. ks. prof. dr hab. Seweryna Rosika.

 

3. OJCIEC PIUS M. BEłCH OP: dominikanin 1944 - 1950 profesor w Krakowie. (Przyjaciel Papieża Jana Pawła II.)

Ostatnie lata swego życia spędził w klasztorze w Borku Starym. Tam też na cmentarzu klasztornym został pochowany. Spoczął w otoczeniu swych Braci Zakonnych

Mszę celebrowali biskupi oraz mój kuzyn KS. PROFESOR KAZIMIERZ BEŁCH z Przemyśla.(Kazimierz to jeden z ostatnich profesorów odbierających tytuł z rąk ŚP. LECHA KACZYŃSKIEGO)

O śmierci Ojca Piusa M. Bełch OP mnie i mego syna w Anglii powiadomił Przeor Klasztoru.

(Wszystkie zakony w Polsce na pogrzeb Ojca Piusa M. Bełch OP przysłały swoje delegacje, z Torunia z wieńcem pogrzebowym również przybyli przedstawiciele Zakonu Ojca Tadeusza Rydzyka - przyjaciela O. Piusa M. Bełch OP).

(Opis sylwetek Księży z opracowań naukowych)

  •  

3. PORUCZNIK FRANCISZEK BEŁCH: pismo do mojej cioci od dowódcy 11 Batalionu Wołyńskich Strzelców Mjr. Dypl. Remiszewski Aleksander. „Jako dowódca stwierdzam, że uważałem śp. Małżonka Pani za najlepszego Oficera Broni ze względu na Jego cechy charakteru. Jego pracy nad Oddziałem oraz wyjątkową odwagę i dzielność żołnierską.

Okoliczności jego śmierci” Na patrolu rozpoznając pozycje niemieckie, został ostrzelany z odległości kilkudziesięciu metrów, rozkazał patrolowi się cofnąć, sam osłonił ich odwrót ogniem karabinu maszynowego. Trafiony kilkakrotnie-padł, patrol się wycofał. Wyniesiony przez sanitariuszy – skonał nad rzeką Silloro. Pogrzeb odbył się 17 Kwietnia 1945 roku-zwłoki pochowano na włoskim cmentarzu m. Poenso (a może Forenso),działka IV rząd „A”, grób nr 19. Ostatnią wolą Jej śpam. Małżonka była prośba by Pani wychowała ich syna na przyszłego dzielnego polaka i wytrwała w pomocy dla Polonii. My tracąc najlepszego Oficera Broni i Kolegę będziemy stale pamiętać o Jego najbliższych, którzy są drodzy sercom naszym.” (Cytat listu z zachowaniem oryginalnej pisowni.)

 

Dla Księży i porucznika jestem ich bratankiem. Miałem szczęście spędzić długie godziny na rozmowach z stryjami - Ks. Stanisławem i Ks. Józefem w domu Księży w Korczynie k/Jasła, i z Ojcem Piusem w klasztorze w Borku Starym. To tam dowiedziałem się więcej o historii niż w szkole. Wszystkie dokumenty dotyczące naszej rodziny (od początku 17 wieku) otrzymałem w Klasztorze w Borku Starym od stryja śp. Ojca Piusa M. Bełch OP.

Jak Panie Gladkow widzisz, ja nie muszę Boga i idoli szukać za granicą. Mam ich w Kraju. Mam też to szczęście, że w moim ciele i moich żyłach tak jak i moi krewni nosimy tą samą patriotyczną spuściznę genów co moi Stryjowie - przekazywaną od stuleci przez przodków.

Apel do pań atakujący Spółdzielnię: Dajcie Sobie spokój bo postąpię jak zawsze radził mi Ojciec Pius, któremu opowiadałem o początkach „walki” o Spółdzielnię „społecznie działaj bezinteresownie ale bezwzględnie broń społeczność lokalną”.

Przynosicie więcej szkody niż pożytku partii Prezesa Kaczyńskiego. Nie trafiają do was żadne rzeczowe argumenty i ostrzeżenia. Już w pierwszym liście ostrzegałem o konieczności zmiany prowadzenia kampanii wyborczej. Osobiście w mniej lub bardziej zawoalowany sposób ostrzegałem Pana Gładkowa by zważał na to co robicie. Wyraźnie dałem do zrozumienia – wara od spółdzielni. Wszystko co robicie będzie dokładnie sprawdzone. Człowiek rozsądny przyjął by ostrzeżenia i zmienił sposób prowadzenia Kampanii. W zamian za próbę ostrzeżenia Wy wylewacie wiadra pomyj. Grozicie spółdzielcom, że pani Hołub ma jakiegoś kandydata na prezesa Spółdzielni. A kim to jest pani Hołub? Specjalistką w jakiej dziedzinie? Zmienić to Ona może sobie męża a nie prezesa.

Spółdzielnia to nie stadnina koni w Janowie Podlaskim, tutaj nie pozwolimy w teczce przywieźć nam prezesa. Jednego prezesa wraz z opakowaniem (księgowy, radca prawny, właściciel telewizji kablowej wszyscy z Gorzowa.) podarował nam pan Zbigniew Krakowiak a pani Walter wówczas pracownik spółdzielni dzielnie milczała. Obecny Zarząd Kilkanaście lat likwidował długi po nich.

Potrzebujemy prezesa obeznanego z problemami spółdzielni. Prezesa uczciwego, który ma wkład w obecne inwestycje i będzie chronił powstające i przyszłe. Będzie dumny z własnych dokonań dla spółdzielców. Wydaje wam się, że wpuścimy byle kogo aby nabrał pożyczek w różnych bankach i wraz z wami zniknął z pieniędzmi? A członkom spółdzielni podniesiemy opłaty czynszowe bo kredyt wraz o odsetkami trzeba będzie spłacić? Że będziemy staruszków z mieszkania wywalać eksmisyjnie bo nie starcza im emerytury na czynsz? Tego chcecie? Niedoczekanie!

Jaką opinię wystawiacie partii Pana Jarosława Kaczyńskiego? Ludzi aroganckich wręcz bez kultury? Co to za zachowanie: „żona zaprasza koleżankę do mieszkania a ta wyrywa gospodarzowi domu pilota od telewizora i mówi, teraz ja oglądam serial”. Podobno jedna z pań protestujących zachowała się jak „dama inaczej”, gospodarzem zebrania był prezes Warda, „dama inaczej” nie tylko przyprowadziła osiłków z Wspólnoty Mieszkaniowej ale wyrwała mikrofon osobie tłumaczącej zawiłości i kłamstwa dotyczące zaworów. Co chciała udowodnić? Że nie zawsze wykształcenie idzie w parze z kulturą osobistą? Że prawdziwa jest teoria -wykształcenie można zdobyć a kulturę się dziedziczy. Że partia Pana Kaczyńskiego swoich członków bierze na ilość a nie na jakość? Byle kto i byle jak, byle moje prawa były bardziej mojsze? ( Powiedzenie ks. Tysznera)

Zaprzepaściliście szansę uzyskania wsparcia spółdzielców. Wiedzieliście, że pan Warda nie startuje na burmistrza. (Podjął się zadania i je konsekwentnie realizuje.) A Wy zamiast fakt ten wykorzystać i zadeklarować, że Wasz burmistrz w przeciwieństwie do dotychczasowych będzie ściśle współpracował z władzami spółdzielni, że będziecie prowadzili wspólne inwestycje dla dobra wszystkich mieszkańców Gryfina. Wy zrażacie do siebie potencjalnych zwolenników. Macie najlepszy dowód do czego prowadzi wzajemna niechęć: remont ulicy Iwaszkiewicza, po jednej stronie wzdłuż jezdni zbudowano pas parkingowy po drugiej stronie podniesiony poziom chodnika. Gdyby nie fanaberie to można było przesunąć chodnik na teren spółdzielni i zbudować drugi ciąg pasa parkingowego. Można inaczej? Można. A tak zmarnowane miejsce i pieniądze.

Jesteście głusi i ślepi na słowa własnego Prezesa. Każdy gamoń zrozumiał – należy zdobyć samorząd zdobywając przychylność społeczeństwa lokalnego.

A wy z precyzją kafara i zręcznością słonia próbujecie naprawić zegarek w składzie porcelany. Dedykuję waszemu specowi od marketingu politycznego słowa marszałka Piłsudskiego skierowane do posłów „wam kury szczać prowadzać a nie zajmować się (polityką) doradztwem politycznym”.

Zastanawiam się dla jakiego Komitetu Wyborczego wy w PiSie prowadzicie (...) robotę? Czy to przypadek? Nie sądzę! Chyba staracie się zniesławić partię Prezesa Kaczyńskiego. Nie bez powodu poprzednio przywołałem sprzed kilku lat próbę odwołania zarządu.

Ostrzegałem grajcie czysto, żadnych oszustw. Dziwię się tylko, że Jasiu Gładkow dał się w to wciągnąć? (...) Czy opinia publiczna i władze partii wiedzą, że w przypadku odwołania rady - do rady z automatu wchodzą inicjatorki rozróby? Panie: Hołub, Walter,Glińska, Wojciechowska? Zgłaszają się lokatorzy znani mi osobiście, którzy twierdzą że nie mają nic wspólnego z listami odwołującymi Radę Nadzorczą . Podpisywali listę przeciw wymianie zaworów a ich nazwiska figurują na listach dostarczonych do spółdzielni.

Apeluję do uczciwych spółdzielców: jeżeli nie podpisywaliście list o wymianie rady na panie Hołub, Walter, Glińska, Wojciechowska, proszę sprawdźcie w Spółdzielni czy na liście wstydu (taką nazwę w obiegu publicznym otrzymała) nie ma waszego nazwiska.

Jak wam się to podoba? Zaczynamy zabawę w zbieranie podpisów. Teraz my zbieramy podpisy wszystkich , którzy chcą być na liście nazwanej listą „Spółdzielców Uczciwych” (będzi ich kilka tysięcy) bo nikt ponownie nie będzie chciał być na opublikowanych listach zwanych „listami wstydu”. Mając za sobą większość odwołujemy panie i przywracamy odwołanych. Zabawa trwa.

Opamiętajcie się! Jeżeli nie zmienicie waszego postępowania wobec Spółdzielni wyślę to pismo na ul. Nowogrodzką z apelem Panie Prezesie broń dobrego imienia swojej partii. Oświadczam, że użyję wszystkich dostępnych mi środków aby porozmawiać z Panem Jarosławem Kaczyńskim.

Sądzę, że w rozmowie telefonicznej z Ojcem Rydzykiem po powołaniu się na Jego przyjaźń z moim stryjem Ojcem Pius M. Bełch OP nie tylko wyrazi zgodę na spotkanie ale po rozmowie ze mną zadzwoni i da mi List Polecający do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Myślę, że zdążę przed wyborami.

Opowiem jak niszczycie kilkunastu letnie starania Jego i św. pamięci Brata w próbie pozyskania przychylność spółdzielców. Jak niweczycie wysiłki innych mieszkańców Gryfina przysparzających zwolenników Prezesowi. Myślicie, że Prezes mieszkania i członkostwo prawie darmo dawał spółdzielcom bo gorąco pragnął byście wy, wasi krewni i przyjaciele i wam podobni tyłki posadzili w tej spółdzielni i w oparciu o nazwisko Prezesa doprowadzili spółdzielców do bezdomności? Opowiem jak jego partii przyprawia się gębę oszustów i chciwych pieniaczy. Jak swoim postępowaniem możecie spowoduować spadek popularności partii i zmniejszacie szanse na dobry wynik wyborczy?

Pomyślcie co to będzie jak ta historia wycieknie do telewizji? Jakie używanie w oczernianiu będą mieli przeciwnicy Prezesa Kaczyńskiego? Radzę, póki czas wybierzcie się do Spółdzielni, oświadczając, że zaszła pomyłka napiszcie stosowne oświadczenie i zabierajcie swoją bibułę nim wycieknie do telewizji.

Bo być może złamię zasadę i Panu Kaczyńskiemu zgłoszę propozycję - Was wyrzuci z partii a ja się zapiszę. Ojciec Pius zwykł mawiać „ lepszy jeden uczciwy niż dziesięciu populistów.” Jak myślicie? Pan Prezes znając tą zasadę Zgodzi się?

Z poważaniem

Eugeniusz Bełch

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czł .sm regalica
czł .sm regalica 11.10.2018, 22:26
Paine Bełch proszę szybko złożyć doniesienie p.J. Kaczyńskiemu by jeszcze przed wyborami prokuratura rozpatrzyła sprawę łamania prawa przez p.Wardę jak wynika z uzasadnienia .Na nic pana wysiłki sprawa jest ..przegrana.
Gryfinianin
Gryfinianin 9.10.2018, 19:06
Wielce Szanowny Panie!

Chylę czoła! Pańskie nadzwyczaj przejrzyste, logiczne i szlachetne myśli zawarte w powyższym arykule doskonale obrazują sposób działania osób, do których Pan się odnosi. Tak doskonale rozpoznać obłudę może tylko ktoś, komu z pokolenia na pokolenie wpajano wartości takie jak prawda, szacunek dla człowieka, umiłowanie własnej Ojczyzny, również tej małej. Ma Pan rację - to wstyd również dla PiS-u. Wspieram Pana całym sercem, życzę zdrowia i długich lat życia. Ludzie młodzi od Pana powinni uczyć się wartości, którymi należy kierować się w życiu. Liczę, że będzie Pan chciał te wartości przekazywać. Dziękuję za to, co dotychczas i kłaniam się z szacunkiem.
Skrzypek na dachu
Skrzypek na dachu 9.10.2018, 16:44
Co to w ogóle jest za bełkot?! Po co to publikować?!
Nawet jeśli o coś gościowi chodziło to nie rozumiem o co????
Xyz
Xyz 9.10.2018, 19:13
Bełkoczesz to ty a na dodatek sam siebie nie rozumiesz
Babcia bez beretu.
Babcia bez beretu. 9.10.2018, 14:40
Pański wywód jest zaprzeczeniem teorii, jakoby moherowe berety uwierały tylko kościelne babcie. Panscy święci idole , żerują na swoje dostatnie życie i zabytki z kieszeni ciężko pracującego podatnika. A co do ich świętości za kulisami mam wiele watpliwosci.
Zaś straszenie donosami, i czy to do wodza prezesa, czy do wodza z Torunia to popularne metody minionej epoki komunizmu.
Polska narazie nie jest Koreą Płn. I wodzów się nie boi. Jednym słowem współczuję Spółdzielni takich członków, której tym listem napewno Pan nie pomógł.
Ładne kwiatki
Ładne kwiatki 9.10.2018, 14:12
Skoro wymiana podzielników jest tak podejrzana to czemu panowie adwokaci starsi i młodsi nie zgłoszą sprawy do prokuratury, czy innych odpowiednich służb a nie wysługują się innymi. Już raz dostali po uszach.
spółdzielca
spółdzielca 9.10.2018, 13:31
Z całym szacunkiem dla pana przodków ja się pytam a kim pan jest , aby pouczać , ostrzegać , straszyć , moralizować ...!?!? Z jednym się zgadzam , żeby zarządzać Gminą , spółdzielnią itp. trzeba zdobyć przychylność społeczności lokalnej ! Ale raz dane poparcie nie upoważnia pana do zasiedzenia ! Pod płaszczykiem demokracji poprzez grupę delegatów dziwnie wybraną poprzez manipulacje w ordynacji , regulaminach ...Byłem nie raz na takich zebraniach i niech pan nie mówi o demokracji i prulalizmie ...! Bo pan i pana poglądy są jego zaprzeczeniem ...!
Refleksja
Refleksja 9.10.2018, 12:33
Z tego co wiem prezes nie należy do ubogich więc domniemam, że mu nie zależy na nachapaniu się. Za to każdy kolejny jak najbardziej chce do koryta. A wymiana termostatow jak najbardziej słuszna. Bo każdy uczciwy lokator ma te 16 stopni w mieszkaniu. Natomiast właściciele pustostanow niezadowoleni. Tylko, że jak oni nie będą ogrzewać .. to my zużyjemy podwójnie ciepła. Więc nie rozumiem tej nagonki.
Dobrarada
Dobrarada 9.10.2018, 10:13
Najważniejsza lojalność wobec partii.... , wodza i ojca Rydzyka. Znamy z historii do czego fanatyczna lojalność wobec wodzów doprowadziła.. A gdzie pan był jak Pan Bóg w swojej szczodrosci szarymi komórkami dzielił. Czyżby panscy idole zrobili z nich sieczkę. Do prezesa spółdzielni nic nie mam ale autor potrzebuje medycznej pomocy.
Skąd ja to znam
Skąd ja to znam 9.10.2018, 09:55
Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes klubu... To ja mówię ...
Witaj komuno
Witaj komuno 9.10.2018, 10:31
Ja.. Jarząbek vel Bełch.
dęta sprawa
dęta sprawa 9.10.2018, 09:41
Według mnie sprawa jest prosta: ktoś szukał jak dowalić władzom spółdzielni lub jak przejąć ich stołek.

Co do zasady - nikt normalny nie chce mieć w domu temperatury mniejszej niż 16 stopni.
Jedynie pustostany grzejące się "od sąsiadów" mogą stracić.

Więc to handlarze nieruchomości posiadający po ileś mieszkań (pustych) mogą liczyć wymierne koszty...

Cała sprawa z kupnem (okazuje się leasingiem?) zaworów to według mnie dęta afera.

Tyle krzyku "działania władz spółdzielni niezgodne z prawem" od tylu miesięcy - a jakoś żadna z osób atakujących nie złożyła zawiadomienia do prokuratury...

Pan mecenas Sawaryn mógł polecić taniego adwokata, który rozeznałby się w sprawie i pomógł skonstruować pozew...
O innych mecenasach nie wspominając, bo bardziej zajęci:)
jung
jung 9.10.2018, 09:32
Ciekawy styl i myślenie starszego pana.
Lecz się chlopie
Lecz się chlopie 9.10.2018, 10:03
Powinien pracować dla Radia Maryja. A może chce w spółdzielni kapliczke otworzyć? Spowiedź obowiązkowa dla jej członków.
Sam się lecz
Sam się lecz 10.10.2018, 11:24
A ciebie co, pewnie niemieckie radio zet czy inny rmf formatuje?
Śmiechu warte
Śmiechu warte 9.10.2018, 09:05
LISTY Z PRLu. .. Napiszę do wielebnego ojca z Torunia i na Nowogrodzką do prezesa. Jak można partię szkalować. Ja wam jeszcze pokażę. Witaj komuno.
sonda
sonda 9.10.2018, 09:03
Wyłączając niepotrzebne moim zdaniem rodzinne dygresje, to niestety pan Bełch ma rację. Zastanawiam się czy byłaby ta sprawa gdyby nie wybory. Mówiło się, że pan Warda zamierza wystartować w wyborach na burmistrza i zaczęło się...
Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 9.10.2018, 08:56
Tekst pisałem w sobotę i niedzielę. Dużo czasu poświęciłem na przegląd archiwum rodzinnego... Jeszcze w niedzielę tekst dla mnie wyglądał fantastycznie. W poniedziałek ok 12 zobaczyłem tekst i się zdumiałem. Przecież to tylko o mnie. Jaki to ja jestem , taki och i ach.Co kogo obchodzi moja rodzina czy też moje znajomości. Skopiowałem tekst i zacząłem go skracać zostało go 1/3. Tekst wysłałem po chwili chciałem sprawdzić jedno zdanie a tu figuruje tekst roboczy. Napisałem prośbę by redakcja dała ten drugi. A ten drugi też był pierwszym. Zadzwoniono, że tekst jest przynudzający i pełen błędów. Wyobrażacie jak się czułem? ....Przyznałem się, że jak piszę to komputer usilnie mi pomaga. Piszę lub mam lubelszczyzna ale ile zmienionych końcówek słów. Powiedziano,że mam wirusy. Z bólem skasowałem wszystkie teksty i moje wspomnienia jeszcze z lat 60. Wyobraziłem sobie ile by to było śmiechu gdyby wyciekły..Skasowałem program w którym pisałem.... Mam dość, czy zauważyliście pewną prawidłowość? To nie młodzi się kłócą to my na siłę chcemy po raz drugi im urządzać życie. Kłótnie prowadzą ku ucieszy młodzieży sami emeryci ok. 70. Po co mi to? Zostało mi kilka lat życia i ja mam je marnować na coś nieistotnego? A rozwalajcie Spółdzielnię, będziecie młodzi mieszkać pod płotem. Jeszcze raz Wszystkich przepraszam jeżeli poczuli się urażeni. Solennie zapewniam-nie tknę komputera przez kolejne (jak dożyję) 10 lat.
Maria
Maria 9.10.2018, 13:35
Dobra decyzja, bo już wystarczająco Pan się skompromitował.
Tomasz
Tomasz 9.10.2018, 19:19
Cicho siedź babo! Sama sie kompromitujesz
Żenada
Żenada 9.10.2018, 10:36
I którego dilera kupujesz? Działa. Jak widać co dzień jesteś kimś innym.
może lepiej niech już Pan nie tłumaczy...
może lepiej niech już Pan nie tłumaczy... 9.10.2018, 09:32
Nie prościej było zamiast kasować pliki ze wspomnieniami poczekać do poniedziałku i kupić antywirusa (lub wezwać fachowca?)

Od wykasowania Worda wirusy raczej nie znikają...
Żenada
Żenada 9.10.2018, 10:37
Ten człowiek sam jest wirusem i bredzi.
Zenada imię twe
Zenada imię twe 9.10.2018, 21:54
A z ciebie bakteria - szkodliwa
dziwne
dziwne 9.10.2018, 09:26
Panie Belch, to pan jeszcze nie w drodze do prezesa Kaczyńskiego? Przecież pan obiecał? Prezes kawę pewno już parzy, a pan co?
Łech
Łech 9.10.2018, 08:46
Pomysły prezesa są jak zawsze na wysokim poziomie. Te wpisy "bełchoczące" są również superowe. Nie róbcie sztucznych problemów, z zaworami to mega afera. Do tej pory nie znamy kwoty umowy na wymianę, dlaczego dokonano takiego zakupu bez przetargu, najpierw musiały być zawory 16, po kilku dniach 10 były też już dobre. Gdzie tu logika? Wymienić bo wymienić, najważniejsza jest faktura :)
sprawiedliwy
sprawiedliwy 9.10.2018, 09:00
Zważaj na słowa. Afera? Skad ty to bierzesz. Za to możesz być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
Dojna zmiana
Dojna zmiana 9.10.2018, 08:42
Kto Panu tak zrył beret? Przewielebny największy mafiozo Rydzyk co od lat razem z kościelną kliką doi ten kraj,.... czy swięty prezes Kaczynski który zmusza każdego Polaka do utrzymywania tej mafii. I pan poskarży się do nich... Żenada Że spółdzielni też Kościół chcecie zrobić...
Nie za wiele kumasz
Nie za wiele kumasz 9.10.2018, 22:03
Ten co na kościół dał nie zbiednieje, ten co nie dał wcale się nie wzbogacił. Pojedź do Krakowa i wejdź do Kościoła Mariackiego - wszystko co zobaczysz ufundowali krakowscy mieszczanie i kupcy. I patrz - żaden proboszcz ze sobą do grobu nie zabrał, wszystlo czeka na ciebie od setek lat, żebyś podziwiał (i moze nabrał rozumu).
kobra
kobra 9.10.2018, 09:01
Dojna ty masz zryty ale w druga stronę. Wiesz?!
ccc
ccc 9.10.2018, 08:27
Wielkie słowa mają przykryć kilkumilionowe zamówienie poza planem remontów i bez przetargu ?
:)
:) 9.10.2018, 09:34
Bez przetargów jest taniej -tak tłumaczył pan Sawaryn i jego świta - i tak robili i z dzierżawą kortów i remontami urzędu...
lewe przetargi
lewe przetargi 9.10.2018, 11:01
Przecież to nie Sawaryn wymienia zawory w spółdzielczych lokalach
Anty
Anty 9.10.2018, 08:11
On napisze do ojca Rydzyka i prezesa Kaczyńskiego że skargą Buhaha. A ja polecam film, "Kler". Może nie jest jeszcze za późno..
Być może.
Być może. 9.10.2018, 11:27
Jest szansa, że autor tych wypocin zmieni listę idoli. Bo w jego idoli coraz mniej wierzy.
Veto
Veto 9.10.2018, 08:03
Jeśli dla Pana autorytetem jest tzw" ojciec"Rydzyk i otacza się samymi klechami.. To ja już dziękuję. Spółdzielnia to nie Kościół i mam go po dziurki w nosie w każdej dziedzinie.
Robot
Robot 9.10.2018, 22:18
Koscioła masz po dziurki w nosie? To won na przykład do Niemiec, tam ci sie meczet bedzie musiał podobac. I założę się ze cicho bedziesz siedzieć.
Wniosek
Wniosek 9.10.2018, 07:29
Ja nie rozumiem tej nagonki. Przecież z tymi termoregulatorami miał prezes rację. 16 st w mieszkaniu powinno być. W innym przypadku sąsiedzi którzy chcą mieć normalną temp. muszą podwójnie grzać. . Nie wspominając, że ci tzw. oszczędni narzekają na grzyb i wilgoć bo z chytrosci dogrzewaja gazem i nie wietrzą. Więc 16 st to logiczne minimum.

Pozostałe