Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Regalica" - o co toczy się spór? - list wnioskodawców za odwołaniem zarządu i rady nadzorczej

  • 9.10.2018, 19:59 (aktualizacja 09.10.2018 22:10)
Spółdzielnia Mieszkaniowa Na zdjęciu wrześniowe zebranie w szkole zwołane na wniosek burmistrza Gryfina.
W związku nader licznymi opiniami Pana Eugeniusza Bełcha odnośnie sytuacji w SM Regalica zamieszczanymi na Państwa portalu, zwracam się z prośbą o zamieszczenie również stanowiska strony przeciwnej poglądom Pana Bełcha. W imieniu swoim oraz Pań: Wandy Hołub, Krystyny Walter, Wiesławy Glińskiej, Pana Jana Gładkowa oraz ponad 500 innych osób, które podpisały się pod wnioskiem o odwołanie Zarządu i Rady Nadzorczej - przesyłam w załączniku tekst uzasadnienia wniosku o zwołanie NWZCz SM Regalica - i proszę o jego opublikowanie - pisze do nas Wiesława Borowiak.

Uzasadnienie wniosku o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków SM „Regalica” w Gryfinie

oraz wniesionych projektów uchwał

W imieniu Członków Spółdzielni, którzy złożyli swoje podpisy pod wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków, wyrażamy głębokie zaniepokojenie łamaniem przez Zarząd Spółdzielni zasad gospodarki finansowo-remontowej oraz regulaminu zlecania robót firmom zewnętrznym.

Czujemy się zobowiązani do powiadomienia wszystkich członków SM „Regalica” o tym, że Prezes Zarządu Bogdan Jacek Warda w dniu 7 czerwca 2018 r. podpisał umowę na dzierżawę zaworów wraz z głowicami termostatycznymi w całych zasobach Spółdzielni na okres 10 lat.

Wartość umowy łącznie z kosztem montażu dzierżawionych urządzeń wyniesie ponad 2.200.000 zł (słownie: dwa miliony dwieście tysięcy zł) płatnych w 10 rocznych ratach rewaloryzowanych corocznie o inflację.

Gdyby Spółdzielnia chciała odstąpić od umowy, musiałaby na własny koszt zdemontować dzierżawione zawory i oddać je kontrahentowi, a ponadto płacić 50% opłaty dzierzawnej do końca trwania umowy, czyli w chwili obecnej przez 10 lat.

Tak skandalicznie skonstruowana umowa została podpisana z pominięciem Regulaminu w sprawie trybu udzielania zamówień w SM „Regalica”.

W szczególności podeptano postanowienia Rozdziału I pkt 9 Regulaminu udzielania zamówień, który narzuca obowiązek stosowania trybu przetargowego, a w p.pkt 2 precyzuje konieczność zastosowania procedury przetargu nieograniczonego dla zamówień przekraczających wartość 250.000 zł.

Dodatkową okolicznością obciążającą Zarząd, jest brak uwzględnienia wymiany zaworów i głowic w planie remontów na rok 2018.

Wnioskodawcy zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków w liczbie ponad 500 Spółdzielców, doszli do przekonania, że Zarząd podjął decyzję o wydatkowaniu ponad dwóch milionów złotych z kieszeni członków Spółdzielni, bez dochowania obowiązujących procedur, bez technicznego i ekonomicznego uzasadnienia, z niejasnych motywacji oraz ze szkodą dla finansów Spółdzielni i jej członków.

Fakty powyższe skutkują utratą zaufania do działań Prezesa Zarządu Bogdana Jacka Wardy.

Statut Spółdzielni uniemożliwia bezpośrednie odwołanie Prezesa Zarządu przez Walne Zgromadzenie Członków bez odmowy udzielenia absolutorium. Absolutorium z kolei wymaga zamknięciu roku obrachunkowego 2018.

Dlatego też wnosimy pod obrady Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków projekt uchwały zobowiązującej Radę Nadzorczą do odwołania Prezesa Zarządu Bogdana Jacka Wardy.

Rada Nadzorcza w obecnym składzie nie reagowała na łamanie procedur planowania remontów oraz na brak transparentności przy zlecaniu robót, a w szczególności na pominięcie przez Zarząd trybu przetargowego, nie egzekwując tym samym swoich prerogatyw kontrolnych i władczych w stosunku do Zarządu.

Dla uzyskania pewności, że Rada Nadzorcza uszanuje wolę Walnego Zgromadzenia Członków SM “Regalica” w sprawie odwołania Prezesa Zarządu , wnosimy o odwołanie kolejno wszystkich członków Rady Nadzorczej i powołanie nowego składu Rady Nadzorczej gwarantującego wykonanie uchwały NWZCz, i skutecznego oraz zgodnego z prawem odwołania Prezesa Zarządu.

Gryfino, 05 października 2018 r.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (145)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 15.10.2018, 15:57
Jutro idę do Spółdzielni o koło godz 16 do publicznej informacji podam więcej szczegółów dotyczących sprawy "List Wstydu".
Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 15.10.2018, 15:53
Do godz.15 nikt z "uzdrowicieli" w Spółdzielni się nie pokazał. Żaden z nich również publicznie nie zaprzeczył moim informacjom. Czekałem na zaprzeczenie pani Wojciechowskiej, która mojego przyjaciela córce podsunęła listę dotyczącą zaworów a jej nazwisko znalazło się na liście odwołujących Radę Nadzorczą. Jak mi powiedziała nigdy nie podpisuje pism bez sprawdzenia treści. Takie cuda z "listami wstydu" tylko u "uzdrowicieli" nie po raz pierwszy chcących usunąć poza Statutowo władze Spółdzielni.
ocena
ocena 13.10.2018, 08:12
Ludzie zbierali podpisy?! JAcy ludzie i jaki mieli cel? Oj ciągnie do koryta...
no i sprawa się "rypła"...
no i sprawa się "rypła"... 12.10.2018, 18:09
Czyli sprawa jest prosta - nie przerywają kadencji, tylko odwołują członków.
Wobec tego, tak jak w sejmie gdy poseł przestaje być posłem, nie ma nowych wyborów, tylko wchodzi kolejny kandydat z listy.
Dziwnym trafem lista jest zgodna z inicjatorami całego zamieszania...
Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 12.10.2018, 16:37
Nie mogę wysłać pisma pocztą elektroniczną bo odinstalowałem program piszący. Spór w pisaniu komentarzy nie prowadzi do niczego dobrego. Przestańcie "skakać" sobie do oczu.Stracicie przyjaciół i poróżnicie się z rodziną. Przeanalizujcie na spokojnie chronologię zdarzeń, ta układa się w spójną całość.
Począwszy od pierwszego zebrania i zachowania poszczególnych osób wszystko wskazuje na uknutą intrygę. po pierwsze pomysł wymagał wiedzy specjalistycznej a nikt mi nie wmówi, że takową posiadały te mocno przestarzałe panie. (Bez obrazy - mam na myśli osoby na emeryturze.) Finezja w wykonaniu i sporządzeniu "list wstydu" była tak prymitywna, że mieściła się w możliwościach tego zespołu.

Słyszę plotki: my tylko chcemy wywalić tych z Rady Nadzorczej, same nie będziemy kandydować. Nie muszą, kadencja Rady będzie nadal trwała panie z automatu wejdą do rady do czasu zakończenia kadencji obecnej Rady. Jak dotychczas proste prawda? W jednym z komentarzy przeczytałem, że pani Hołub próbowała "mieszać" chyba w spółdzielni :Taras" członkowie ją pogonili i mają spokój. A czy Wy macie wiedzę,że ta pani jest członkiem "Regalicy" ale nie mieszka w jej zasobach? Ona tam nie przebywa, Ona tam tylko bywa u syna. Co jednak nie przeszkadza tej pani moralizować i wymądrzać się na temat spółdzielców. Ona chce innym dyktować kto będzie kierował Spółdzielnią. Wstyd. Nikt inny nie popisał się dotychczas takim tupetem.
Pytają mnie czy to prawda, że w razie udania się "przewrotu" prezesami będą wiceburmistrz i pan Wiesław Borowiak. Informacja do mnie dotarła ale nie mam możliwości ją zweryfikować.
Aby zakończyć ten spór jest prosty sposób: Wszyscy, którzy zbierali podpisy pod protestem dotyczącym zaworów - listy te w poniedziałek do godz. 10 dostarczą do Spółdzielni. Komisyjnie sprawdzi się czy są różnice pomiędzy listami dostarczonymi a tymi "Wstydu". Jeżeli udowodnicie brak manipulacji przy listach: ja wszystko odszczekam i przeproszę. Inaczej będę Was uważał za Kłamców niegodnych na zewnątrz reprezentować mieszkańców Gminy i Powiatu Gryfino. Ponadto będę oczekiwał od waszych sponsorów politycznych jednoznacznej deklaracji - wykreślenia Was z list kandydatów. W poniedziałek po południu podam do publicznej informacji uczciwość "tego" zespołu".
Z poważaniem Bełch
tyc
tyc 13.10.2018, 08:14
I to jest panie Gienku rozsądna propozycja i termin: poniedziełek godz. 10.
Kotas
Kotas 12.10.2018, 14:21
Ten spór skończy się prawdopodobnie w sądzie.
laik
laik 12.10.2018, 11:40
Do Ani. Aniu piszesz nieprawdę. Kadencja Rady trwa. Jeżeli rada zostanie odwołana to do czasu zakończenia kadencji wchodzą kolejni z listy. A między innymi to są : Glińska Teresa, Walter Krystyna, Hołub Wanda, Wojciechowska Teresa i jeszcze czworo innych. Nie pisz głupot tylko sprawdź u źródła. Piszesz niby obiektywnie a zapaszek ciągnie w stronę pań zbierających podpisy. Jesteś jedną z nich lub krewną dlatego zamieszczasz informacje kłamliwe.
dzięki
dzięki 12.10.2018, 14:22
I wiadomo o co kto walczy.
ania
ania 12.10.2018, 01:21
.Od ani , wiem źe jeżeli większością 2/3 głosów zostanie odwołana 9 osobowa rada wòwczas do rady wchodzą zgłoszeni kandydaci którzy otrzymają największą ilość głosów .Sądzę że będą to osoby które będą kontrolowač ,analizować działania zarządu podejmować uchwały korzystne dla spółdzielców zgodne z prawem a nie jak obecnie.
to jak to jest "aniu"???
to jak to jest "aniu"??? 12.10.2018, 18:13
ale to jak z sejmem - czym innym jest skrócenie kadencji sejmu czym innym uzupełnienie wakatu poselskiego.
Nie ma nowych wyborów, tylko wchodzą osoby z listy - do końca kadencji.
Czyż nie tak "aniu"???
do Ani
do Ani 12.10.2018, 08:02
Czyli to chodzi o skok na stołki. A nie wchodzą osoby z listy, które dopiero EWENTUALNIE można ponownie zmieniać?
Piękne słówka. Zero konkretów. Oskarżanie o "bezprawne" działania bez zawiadomienia organów ścigania śmierdzi na kilometr ustawką.

Pan Sawaryn zamiast robić miny i machać rękami za plecami prezesa mógł pomóc napisać zawiadomienie o przestępstwie - i byłoby pozamiatane.

No ale trzeba było wybrać straszenie, manipulowanie, przekonywanie że "wzrosną koszty ogrzewania" - KŁAMSTWO, że "spółdzielnia jest najdroższa, najgorsza" - KŁAMSTWO - inni zarządcy nieruchomości ani nie są tańsi ani nie dbają bardziej o budynki i podwórka...
do Ani
do Ani 11.10.2018, 17:35
Nie jest dobrze, jeśli okazuje się, że ludzie podpisywali bo byli przekonywani, że podpisują zupełnie coś innego.
I z tego co mówi się, nie jest dobrze, że nikt nie tłumaczy, że wcale nie będzie wyborów do nowej rady nadzorczej, tylko z automatu mają wchodzić określone osoby.
Czy to prawda, Aniu?
ania
ania 11.10.2018, 16:43
Nie jest dobrze jeśli czł. Rady Nadzorczej ,p .Prezes może i znajomi straszą sądami , prokuraturą osoby ktòre złożyły podpis za odwołanie. Nie jest prawdą że były jakieś kobinacje z listami , że składano podpisy bez informacjifi ,zwłaszcza gdy każda lista zawierała tekst o w/w odwołaniach Wygląda na to iż p. Eugieniusz ma swòj udział w tworzeniu fałszywego obrazu w sprawie .Sama zebrałam 41 podpisòw .
lista
lista 11.10.2018, 22:50
Czy osoby podpisujące się miały wiedzę pod czym konkretnie się podpisują?
laik
laik 11.10.2018, 15:09
Lokator piszesz nieprawdę. Informację podał dawno temu Pan Eugeniusz. Ludzie sami przychodzą do Spółdzielni i sprawdzają bo nie chcą chodzić do prokuratury czy być wzywanym do Sądu. A tak sprawdzą na jakiej liście się znajdują. Jeżeli wszystko jest ok. to wychodzą. Jednak w przypadku listy na której nie powinno być ich nazwiska podpisują stosowne oświadczenie i sprawę mają z głowy. Zastanawiające, że stawiasz zarzut i pytania osobom weryfikującym listę a nie "konstruktorom' afery. Czy Ty masz udział w tym nie procederze?
ciekawe
ciekawe 11.10.2018, 15:38
Podpis i zmienili nagłówki, czy jak? Jakim cudem okazuje się, że podpisy są nie w tej sprawie, w której ludzie się podpisywali?
metoda tych od "tańszych rachunków za prąd, gaz, telefon"
metoda tych od "tańszych rachunków za prąd, gaz, telefon" 12.10.2018, 08:06
wystarczy że sąsiadka chodziła i zbierała podpisy "żeby tyle za ogrzewanie nie płacić" - i większość bez czytania podpisze!
Lokator
Lokator 11.10.2018, 14:25
Dlaczego Pani ze spółdzielni Regalica wydzwania do ludzi, którzy podpisali się pod wnioskiem o odwołanie Prezesa Wardy? Czyżby Pan Prezes bal się odwołania.?
poświadczenie nieprawdy
poświadczenie nieprawdy 11.10.2018, 22:53
Należy zweryfikować czy składający podpisy podpisali się na dokumencie który był im przedstawiony. Jeśli ktoś nagiął rzeczywistość t będzie z tego prawa karna. Kto zbierał podpisy? Łatwo będzie można zweryfikować fakty.
hmm
hmm 11.10.2018, 09:12
Strach otwierać lodówkę :(
Chomik
Chomik 11.10.2018, 08:48
Na codzień trzeba być człowiekiem porządnym, a nie dla potrzeb kampanii. Wy wszyscy jesteście niezłe kogutki, mam ogromny dylemat bo nie wiem na kogo zagłosować, na mniejsze zło czy na większe.
członek s.m.Regalica
członek s.m.Regalica 10.10.2018, 22:52
Często bywa że osoby z tytułami łamią prawo a ich obroną jest ostry atak i pomòwienia . Mają swoich oddanych ludzi z układu , naiwnych przyjaciòł , broniących swoich zagrożonych interesòw





oni tak doszli do władzy...
oni tak doszli do władzy... 10.10.2018, 23:49
te osoby wyniesione do władzy w gminie wraz z tymi, które z desantu chcą opanować stołki - posuną się do każdych pomówień i bezpardonowych ataków.

Tylko nie zawiadomią o przestępstwie - no bo przecież zdają sobie sprawę, że nie ma do tego podstaw...
tyjużwieszkto
tyjużwieszkto 10.10.2018, 20:30
Daremne żale , próżny trud, bezsilne złorzeczenia ... Telefony też nie pomogą .... Idzie Walne .... Towarzysze ratujcie ....
gryfon
gryfon 11.10.2018, 10:05
idzie walne i walnie oszolomstwo
i co dalej?
i co dalej? 10.10.2018, 21:31
czyli jak odwołują radę nadzorczą, to nie wybierają nowej a wchodzą panie z poprzedniego głosowania czy jak?
Niestety
Niestety 11.10.2018, 13:09
Tak
ania
ania 10.10.2018, 16:47
Bufetowa , nauczyciel ,lekarz ,budowlaniec , urzędnik itd winni uczestniczyć w władzach lokalnych jeśli reprezentują takie wartości jak uczciwość , odpowiedzialność , pracowitość , oraz wszelkie działania dla dobra wspòlnego Nie dajmy się zastraszyć , słyszałam iź s.m. wzywa do wycofywania złożonych podpisanów . Skąd mają nr tel . Nie zmienię zdania
no i fajnie
no i fajnie 10.10.2018, 21:29
jeśli okazuje się, że lista obecności posłużyła komuś za listę za zwołaniem zgromadzenia - to chyba trochę nie tak?
a takie głosy się pojawiły. Normalne, że władze spółdzielni weryfikują prawdziwość podpisów!
fakt
fakt 11.10.2018, 22:55
Dobrze, że robi to spółdzielnia a nie prokuratura czy sąd. A tym może skończyć się właśnie ta zadyma.
gryfon
gryfon 10.10.2018, 16:33
wypada pojsc na to walne i pokazac kogo jest wiecej! i kontrolowac przy wejsciu tych niby spoldzielcow
laik
laik 10.10.2018, 16:18
Pobiegłem do spółdzielni sprawdzić swoje nazwisko na liście. Ci ze spółdzielni nie chcą udzielać informacji przez telefon. RODO zabrania. Pod drzwiami pokoju 7 kolejka. Gość,który wyszedł powiedział, że lista jest w szambie jak wypłynie będzie potworny smród. Mnie na liście nie ma.Spytałem i potwierdzam wg dokumentów po odwołaniu Rady Nadzorczej - panie co zbierały podpisy zostaną "członkami" Rady.
Tobiasz
Tobiasz 10.10.2018, 15:48
Baby do kuchni ciasta wnukom piec, a nie za rządzenie się brać!

Pozostałe