Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Adecco 23.09.2018 - 23.10.2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
Artur Nycz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
MIrakowski i Bogacz wybory 2018
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Urbański i jego drużyna
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i Urbański
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Dudar i jej drużyna
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018
Sołtysiak Jerzy wybory 2018

Zwierzęta na drodze. Kierowco zwolnij!

  • 10.10.2018, 18:38
  • KWP Szczecin
Zwierzęta na drodze. Kierowco zwolnij! Policja
Jesień to pora roku, gdzie pogarszają się warunki atmosferyczne i drogowe, dlatego wsiadając za kierownicę zachowajmy szczególną ostrożność. Jak co roku, policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku, a co najważniejsze dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, oraz obowiązujących znaków drogowych.

Wraz ze zmianą pory roku na zewnątrz szybko zapada zmierzch, jest mgliście i deszczowo. Na drodze znacznie pogarsza się widoczność, co utrudnia zauważenie zarówno pieszych jak i zwierząt na drodze.

W przypadku, gdy jednak dochodzi do zderzenia ze zwierzęciem, należy pamiętać o zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, a przede wszystkim:

  • Zabezpieczyć miejsce zdarzenia - zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy;

  • Wezwać na miejsce zdarzenia Policję;

  • W przypadku, gdy na skutek zdarzenia są ranni należy udzielić im pomocy, wezwać Pogotowie Ratunkowe;

  • W żadnym wypadku nie należy podchodzić do potrąconego zwierzęcia, gdyż ranne może zaatakować.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o dostosowanie prędkości do obowiązujących na drodze znaków, ale i też do panujących warunków atmosferycznych i drogowych.

KWP Szczecin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 10.10.2018, 21:19
Wczoraj po północy miedzy weltyniem a gardnem 20 dzikow
copa
copa 10.10.2018, 21:10
Być może uderzył w niego jakiś obrońca praw zwierząt będący przeciw odstrzałów zwierzyny leśnej.
wierszyk polityczny
wierszyk polityczny 10.10.2018, 20:57
Proszę państwa, oto łoś - łoś zobaczył w domu coś - kto zobaczy w mieście łosie - ten ucieka nawet po skosie ----- Łoś jest dziki, łoś jest zły - łoś kłujące ma swe brwi - kto pogładzi głowę łosia - ten zakwiczy niczym prosiak --------Proszę państwa, oto łoś - łoś zobaczył w domu oś -" Dość tych racic!" rzekły łosie -" czas na jazdę, czas na osie!"
tężnie jak paśnik
tężnie jak paśnik 10.10.2018, 20:24
Do pięknego Gryfina przychodzą nawet zwierzęta a to dzięki Panu Burmiszczowi.
bawół
bawół 10.10.2018, 20:23
Ewidentny fotomontaż, ale wystarczająco dobry dla tutejszych bywalców.
Aldona
Aldona 10.10.2018, 20:02
I co ? Dobili tego biednego zwierzaka?
tancerz
tancerz 10.10.2018, 20:20
Czyż nie dobija się koni?
Kierowco włącz myślenie
Kierowco włącz myślenie 10.10.2018, 19:21
Jesień to pora roku, kiedy rolnicy dokonali już ostatecznego przepędzenia zwierząt z ich naturalnych siedlisk na polach uprawnych , niektóre z tych zwierząt tam się urodziły i nie poznają teraz swojego domu , wszędzie pustynia wszystko wykoszone pozostały tylko pojedyncze drzewa i małe zagajniki, olbrzymie pługi niszczą naturalne nory borsuków. Myśliwi w blasku księżyca pod osłoną nocy dokonują dzieła zniszczenia i mordują młode zwierzęta , które szukają pomocy wśród przejeżdżających kierowców, niestety i tu czeka na nich śmierć!

Dlatego wsiadając za kierownicę zachowajmy szczególną ostrożność.
kierowca
kierowca 10.10.2018, 19:04
Przez las wieczorem nigdy nie jade ponad 50kmh.. 30 lat jezdze i dzieki Bogu nie mam na sumieniu zadnego zwierzecia.
pytanie
pytanie 10.10.2018, 18:46
To jeleń czy łoś?
sarna
sarna 10.10.2018, 19:12
Taki Łoś jak ty....
odpowiedź