Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018

Warto zainteresować się sprawami Gryfina. Minister Kwieciński obiecał pieniądze na lokalne drogi

  • 18.10.2018, 06:14 (aktualizacja 18.10.2018 06:51)
Warto zainteresować się sprawami Gryfina. Minister Kwieciński obiecał pieniądze na lokalne drogi fot. TWS
Niecodzienne spotkanie odbyło się w środę 17 października 2018 r. przy skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i 11 Listopada w Gryfinie. Tylu panów posłów i ministrów zainteresowanych naszym miastem dawno nie mieliśmy okazji spotkać. Uliczne zebranie zorganizował Klub Prawa i Sprawiedliwości.

Zebrało się około czterdziestu osób, głównie członków PiS. Minister Paweł Mucha przywitał obecnych i przedstawił ministra Jerzego Kwiecińskiego.

– Pomorze Zachodnie przez wcześniejsze władze było zaniedbane. Realizując program "Dobra zmiana”, chcemy i musimy to zmienić. Przede wszystkim zajmiemy się z większą uwagą drogami lokalnymi i gminnymi, przeznaczając na ten cel spore sumy pieniędzy. Również bierzemy pod uwagę drogi powiatu gryfińskiego. Opozycja zamiast interesować się ojczyzną leżącą poza Warszawą, zajmuje się rozgrywkami politycznymi. Dobre zmiany nie tylko już się dokonują, ale zapewniam wszystkich, że będą trwały, bo pieniądze na tak potrzebne drogi znajdą się w budżecie. O tym wszystkich zapewniam - powiedział m.in. minister Jerzy Kwieciński.

Jedna z obecnych osób poskarżyła się panu ministrowi na temat bardzo złego stanu ul. Łużyckiej. Miesszkanka Gryfina obawia się, że pewnego dnia autobus na koleinach się przewróci . Liczy więc na to, że pomyśli ktoś z polityków PiS także o ul. Łużyckiej.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podsumował rządowe programy wsparcia inwestycji na drogach lokalnych. Podczas wizyty w Gryfinie minister Kwieciński mówił o Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 oraz zorganizowanym w tym roku Rządowym Programie na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

- Zainteresowanie samorządów oboma programami pokazuje, że środki dotychczas przeznaczane na dofinansowanie dróg lokalnych były znacznie niższe niż potrzeby samorządów. Tylko w tym roku wydaliśmy 1,3 mld zł na drogi lokalne – powiedział w Gryfinie minister Jerzy Kwieciński. 

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, którego zadaniem będzie dofinansowanie budowy, przebudowy oraz remontów dróg powiatowych i gminnych (zadań powiatowych i gminnych). Wsparcie ma także dotyczyć budowy nowych mostów zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych (zadań mostowych) oraz budowy, przebudowy i remontów dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym (zadań obronnych). FDS będzie gotowy na wsparcie samorządów sięgające nawet 6,1 mld zł.

TWS/ZUW

 

 

Zdjęcia (34)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rozczarowa
rozczarowa 19.10.2018, 22:03
Jaka żenada na Placu Barnima!!! Dzień przed wyborami rzucają kiełbasę wyborczą. Wstyd panie Sawaryn! Za dwa dni wyborcy pana rozliczą!
Maciejowa
Maciejowa 19.10.2018, 22:22
A po czemu ta kiełbasa sewerynowa?
jaś
jaś 19.10.2018, 08:29
tak kłamać to już nikt nie potrafi nie wstydzicie się własnych dzieci ,no chyba że i one już są tak nauczone wstyd
Dyl Sowizdrzał
Dyl Sowizdrzał 19.10.2018, 07:17
Jak tu iść głosować na kandydata PiS, jak czyta się wpisy kaczystowskich kretynów , że szwaby, to, szwaby tamto.Za kilka miesięcy ogłoszą , że Niemcy zmusiły patriotyczny rząd PiS do wygaszenia elektrowni. Poza tym, dlaczego przy tak dobrej koniunkturze ekonomicznej państwa, do tej pory nie przyznano dodatkowych środków na remonty dróg ? Jaka gwarancja, że pieniądze dostanie gmina Gryfino ?
Mikołaje z PiS obudzili się 5 minut przed wyborami i teraz obiecują wszystko, o czym tylko wyborca chciałby usłyszeć .Od ich hojności będą zależeć wyniki wyborów parlamentarnych.
Szałabawka obiecuje cuda na kiju promując obecnego burmistrza PiS, a minister promuje nowego, potencjalnego burmistrza , też z PiS. Komitet Centralny PiS, pozbawił Mieczysława fuchy w PGE i stanowiska burmistrza. PO i PiS to przekleństwo. Wybór między dżumą a cholerą.
Niestety, jeżeli już, to trzeba głosować na PiS, bo to oni dzielą kasę. Bez kasy, remont Łużyckiej może potrwać jeszcze bardzo długo, a alternatywna do niej droga przez Grajdołek wyprowadzająca ciężarówki i ruch tranzytowy z centrum miasta.
Jan
Jan 19.10.2018, 19:16
Jak będzie pis to Niemcy nie zmusza do niczego co ty za bzdury piszesz
ciemny naród to kupi
ciemny naród to kupi 19.10.2018, 22:23
Kaczyści zawsze wytłumaczą swoje klęski działaniem "obcych antynarodowych sił" czyli ulica i zagranica
Krys
Krys 20.10.2018, 08:50
Chociaż nie jeżdżą i nie donoszą na własny kraj do obcych landow
ja jestem Europejczykiem - unia to MÓJ "LAND"!!!
ja jestem Europejczykiem - unia to MÓJ "LAND"!!! 20.10.2018, 09:11
mówisz o pewnym zakonniku z Torunia co jeździł skarżyć się do Brukseli?
nie na "kraj" tylko bezprawie we własnym kraju...
Mer
Mer 19.10.2018, 04:19
Najnowsze sondaże!!! Kawka 34%, Sawaryn 28%, Urbański 17%, Romanicz 11%, niezdecydowani - 10 %. W sondzie uwzględniono tylko tych co oświadczają, że pójdą do wyborów.
Sonda
Sonda 19.10.2018, 00:24
Najnowsze sondaże!!! Romanicz 39%, Urbański 39%, Kawka 17%, Sawaryn 1%, niezdecydowani ( każdy byle nie Sawaryn) - 4 %. W sondzie uwzględniono tylko tych co oświadczają, że pójdą do wyborów.
sondziarz
sondziarz 19.10.2018, 00:27
To chyba Kamil Miler robił ankietę :)))))))))))))
Wyborca z ławki w Baniach
Wyborca z ławki w Baniach 18.10.2018, 22:56
Ten nieogolony Mucha zaraz po wyborach (jak wygra) zrezygnuje z mandatu na rzecz innego z listy - metoda na zająca.
Szkoda głosu na takich pajaców
jasne jak słońce
jasne jak słońce 19.10.2018, 00:28
Skoro teraz jest to i po wyborach tym bardziej będzie.
Waldek
Waldek 18.10.2018, 22:03
Mietka nie zaprosili bo on nie jest kandydatem PiS na burmistrza Gryfina. Ma 2 posłów kolegów i to na tyle. Chcemy wsparcia rządowego, bierzemy ich Romanicza.
Seweryn powinien pouczyć ministra.
Seweryn powinien pouczyć ministra. 19.10.2018, 00:12
Jeden oseł to ten Szababawka co ogłaszał z Sewerynem w gminie obwodnicę a minister nic nie wie ?
wyliczanka
wyliczanka 18.10.2018, 22:35
Żeby nam Warszawę w Gryfinie zrobili?
Nieudolny musi odejść
Nieudolny musi odejść 18.10.2018, 20:18
Panie Sawaryn ! Ani Minister Infrastruktury Jerzy Kwieciński nie zaprosił pana ani pan ministra. A o drogach było dużo. Pan panie Sawaryn z posłem Szałabawką opowiadaliście "cuda " o obwodnicy a minister na ten temat nie powiedział nic. On o niczym nie wie. Czy ktoś znów kłamie ? Po pana konferencji taką informację powtórzyły media. Kto nas wprowadza celowo w błąd i czemu ?
leszek
leszek 18.10.2018, 21:03
za to zaprosili wyborców głosujących na PIS/wszystkich/jakieś 6 lub 8 osób wliczając muchi
Czy oni w tym urzędzie stracili już wszelkie hamulce ?
Czy oni w tym urzędzie stracili już wszelkie hamulce ? 18.10.2018, 20:07
Niedawno Sawaryn i poseł Szałabawka zrobili w urzędzie konferencję prasową i opowiadali o podjętej decyzji ministra co do rozpoczęcia procesu budowy obwodnicy Gryfina i Radziszewa. W ślad za Szałabawką powtórzyły to media. Nie przedstawiono żadnych dokumentów . Na konferencji " z tej cudownej i radosnej okazji" przedstawiono za to jakiś fotomontaż dokumentów z 2011 i 2013 r. zawierających koncepcje obwodnicy opracowaną zresztą przez Gryfiniaka i kiedyś wiszącej na stronach internetowych GDDKiA ( za czasów Piłata). Do tego przedstawiono napisany przez kogoś harmonogram inwestycji na zwykłej kartce. Co ciekawe te stare dokumenty opatrzono logo urzędu chyba z 2017r. A na konferencji nie było nikogo z GDDKiA czy ministerstwa. Wzbudziło to moje podejrzenia bo nic na temat inwestycji nie ma też na stronach ministerstwa ani GDDKiA, choć strony są aktualizowane codziennie. Moim zdaniem to humbug, plota i celowe wprowadzenie w błąd społeczności gminy.
Bo tonący brzydko się chwyta a nawet chwyta się brzytwy. Ta obwodnica to taka brzytwa dla Sawaryna (niespełniona obiecanka). Wczoraj był u nas osobiście Minister Infrastruktury Jerzy Kwieciński. Aż dziwne , że mówił o drogach i to bardzo dużo a o obwodnicy się nie zająknął. Panie Sawaryn ! Co pan wyczyniasz ?
leszek
leszek 18.10.2018, 21:05
to właśnie tonący PIS z p. Romaniczem brzytwy się chwyta
Dwa razy obiecane to więcej niż raz dane ? Nie dla mnie.
Dwa razy obiecane to więcej niż raz dane ? Nie dla mnie. 18.10.2018, 20:21
Można paluchy stracić i utonąć panie burmiszczu.
leming
leming 18.10.2018, 18:28
jak Pis obieca to Pis da
Gryfinianka
Gryfinianka 18.10.2018, 16:03
Ja tam idę głosować na PiS. Wolę Polskę i Gryfino kaczystowskie niż szwabskie. Zamkną szwaby Dolną Odrę i będziecie myć tylki szwabom
Cześć
Cześć 18.10.2018, 16:28
No raczej. Dość niemieckiej poprawności politycznej.
blada twarz
blada twarz 18.10.2018, 14:30
Co ta trójca taka smutna?
Obserwator
Obserwator 18.10.2018, 13:48
A Mieczysław chodzi. I rozdaje po 20 po 50 złociszy. Tak się kupuje wybory! A nie jakimiś obiecankami że drogi będą.
??
?? 18.10.2018, 14:05
Opowiadają ludzie,że poprzednio też były takie akcje, no i te dodatkowe zameldowania ludzi z innych rejonów. Hmmmm Czyzby burmistrz był aż takim desperatem i człowiekiem bez honoru ???
Jan
Jan 18.10.2018, 13:10
Całe Gryfino oklejone najemnikami niemieckimi koalicja obywatelska nawet na śmietnikach to jest apsurrd. Opłacone wszystko przez CDU.
Psychiatra
Psychiatra 19.10.2018, 00:16
Zdrowy to ty nie jesteś.
Polak
Polak 18.10.2018, 13:53
Widzisz ile jest trolli na forum i wciskając rękę w dół to jest atak cyber z Berlina.
Miska ryżu Morawieckiego
Miska ryżu Morawieckiego 18.10.2018, 12:17
Nigdy więcej wojny i kaczyzmu!
Kuroń
Kuroń 18.10.2018, 13:11
To zrób wszystko żeby Schetyne wyeliminować
Za 3 dni dobra zmiana
Za 3 dni dobra zmiana 18.10.2018, 11:35
Widać, że Romanicz myśli realnie o mieszkańcach, bo chce kasę z konkretnych programów na drogi ściągać, a Sawaryn jedynie kasę na halę-pomnik-skarbonkę sobie ściąga, bo mu jakiś wiceminister na prośbę jakiegoś kolegi posła będzie obiecywał, że da jakieś jak on to mówi pieniążki. Wybierając Mietka wybieramy jego zastępców nieakceptowalnych i znienawidzonych przez wielu pracowników i klientów gminy.
Są dwa wyjścia PIS lub CDU PO Niemiecko Muzulmanska partia co rospetali dwie wojny jeszcze robią z siebie poszkodowanych.
Są dwa wyjścia PIS lub CDU PO Niemiecko Muzulmanska partia co rospetali dwie wojny jeszcze robią z siebie poszkodowanych. 18.10.2018, 11:34
Lewactwo i pedalstwo zachodnie
ONSL
ONSL 18.10.2018, 10:10
Nie głosuję na nich nic nie robią tylko przed wyborami się pokazują.
Pytanie
Pytanie 18.10.2018, 10:50
Tak jak np. p. W.A. So_czk... Czy ktoś wie co dla ludzi zrobił?... A może wiadomo co zrobi?
Że nr 1 na liście PIS to widziałem.
kasandra
kasandra 18.10.2018, 09:12
p.Mucha i jemu braty partyjni mówią że pieniądze w budżecie są to dlaczego nie budowali drug do tej pory zasiadają we wszystkich szczeblach władzy i co i śmigło jest nic i tylko zgliszcza po nich zostaną
leszek
leszek 18.10.2018, 08:56
tylko wybierzcie romanicza .potem się zobaczy.czy ciemny lud to kupi .chyba nie .a swoją drogą w samorządach Romanicz,Mucha .co oni tak uciekają od predzia.
rózga
rózga 18.10.2018, 10:39
Szczerze leszek?
To ja wolę Romanicza ( bo tu wiem czego mogę się spodziewać ) niż Sawaryna z Nilityńskim i Milerem razem. Drugi raz rządów tej trójcy nikt nie wytrzyma
Całuję biskupi pierścień i miłego dnia życzę.
leszek
leszek 18.10.2018, 13:03
sz.p Rózga ja wiem też czego mogę spodziewać sie po p. Romaniczu i dlatego nie zagłosuję na Niego.wybacz pan ale to co robi PIS przeraza mnie .te latające w powietrzu miliardy p.Morawieckiego przy rosnacej drożyżnie to buńczuczne odgrazanie sie UE.iluż ludzi z gryfina pracuje w dojczlandzie .wszystko to wróci i co.co jest w gryfinie z pracą .trochę sie rozpisałem w szerszym temacie .przepraszam
rózga
rózga 18.10.2018, 13:48
No tak, rozpisał się Pan i nie na temat. Ja mam dość TEJ ekipy, tego co robią bądż czego nie robią. Ja piszę nigdy więcej P Sawaryna. Ignorant i hipokryta.
P.S
Jestem kobietą.
Edyta
Edyta 18.10.2018, 19:46
Nie wstydź się, dodaj, że blondynką!!
P.S.
Z Twoich wpisów i tak to wynika.!!
rózga do Edyty
rózga do Edyty 18.10.2018, 22:36
Nie mam czego się wstydzić. To nie ja zaniedbałam miasto i ludzi. Nie jestem blondynką.

Pozostałe