Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan

To była czołówka. Relacja z wypadku autobusu szkolnego wiozącego dzieci

  • 24.10.2018, 14:56 (aktualizacja 24.10.2018 15:33)
To była czołówka. Relacja z wypadku autobusu szkolnego wiozącego dzieci
-Przepraszam! Przepraszam! Hamulce nie działały! Kierownica nie działała! – tak zapłakana młoda kobieta tłumaczyła się zaraz po wypadku kierowcy autokaru wiozącego dzieci do szkoły. Jechała z nocnej zmiany w szpitalu. W autobus z dziećmi jadącymi do szkoły uderzyła w Kolonii Żarczyn dziś (24 października 2018 r.) ok. godz. 7.40. Mamy relację kierowcy.

-Dopiero co ruszyłem autobusem i dojeżdżałam powoli do skrzyżowania. Wtedy zauważyłem pędzącego citroena i widziałem, że kobieta straciła nad nim panowanie – opowiada kierowca Łukasz Mańkowski, kierowca szkolnego autobusu.

Za kierownicą citroena siedziała 20-kilkuletnia pielęgniarka.

-Wyniosło ją z łuku Zdążyłem się zatrzymać i wtedy ona uderzyła czołowo. W autobusie prawie nic nie czułem - mówił kierowca.

Po uderzeniu dzieci z miejsc się podniosły.

-Siadać, nie ma co oglądać - krzyknęłą jeszcze opiekunka dzieci w autokarze.

-Wyskoczyłem z autobusu. A tam zapłakana młoda dziewczyna. Przepraszała mnie. Odłączyłem tylko akumulator aby nie doszło do pożaru – opowiada Łukasz Mańkowski, który w autobusie wiózł też swoje dzieci. Wszystkich około 50.

Na miejsce zdarzenia przyjechały aż trzy karetki pogotowia, policja, straż pożarna. Przylecial tez helikopter. Wszczęto całą procedurę tak, jak w przypadku wypadku z dużą ilość osób. Na szczęście okazało, że to tylko kolizja.

Dzieci zabrano do szkoły i tam w obecności rodziców były kolejno badane przez służby medyczne.

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mirek
Mirek 28.10.2018, 13:56
Codziennie jeżdżę do pracy na trasie Gryfino-Szczecin.
Na wioskach od Czepina do wjazdu na autostradę codziennie widzę jak idioci za kierownicą wyprzedzają na podwójnej ciągłej i pasach. Gdzie jest policja? Gdyby jeździli na tej trasie nieoznakowanym samochodem, to w jeden dzień zarobiliby na swoją miesięczną pensję.
Wdzięczna
Wdzięczna 24.10.2018, 22:28
Jako mama trójki dzieci uczestniczących w tym wypadku dziękuję naszemu kierowcy za jego odwagę i opanowanie. Jestem wdzięczna za jego decyzje podjęte w celu ograniczenia naszym dzieciom stresu związanego z całą procedurą podczas zdarzenia. Jesteśmy całym sercem i dobrym słowem za nim. Jeszcze raz Dziękuję!
maciek
maciek 24.10.2018, 20:50
mieszkam w Grfinie.W podobnym wypadku autobusu i mercedesa zgineły bliskie mi osoby- pasażerki autokaru.powód ? kierowca czując zderzenie czołowe zesztywniał i nie potrafił podjąć decyzji, wjechał w mercedesa.....Wiec zamast rozmyslac o kierowcy proponuje mu pogratulowac i podziekować.A wiem co pisze :(
Kuzynka
Kuzynka 24.10.2018, 20:47
Brawo Łukasz! Zachowales trzezwy rozum w tej sytacji. Wiozles tam swoje dzieci, swoich bliskich i znajomych. Pomogles dziewczynie, co spowodowala wypadek! Bog nad wami czuwal! Tylko dziekowac Bogu, ze nikomu nic sie nie stalo.
kłodowo
kłodowo 24.10.2018, 20:42
z tego co wiem, kierowca robił studim ratownictwa medycznego, także rodzicuxx nie martw sie.A po drugie gdyby ta kobieta nie zatrzymała sie na rogu autobusu to byc może juz by nie zyła, skoro kierownica nie działała.
 Xxx
Xxx 24.10.2018, 22:57
Dobrze mu ta szkola pomogla ? Ze w 5 minut sprawdzil wszystkich okolo pięćdziesięciu pasażerów. I byl pewny ze nie musi badac ich na miejscu wypadku odpowiedni lekarz ?
Ja
Ja 26.10.2018, 11:06
Typowa cebula. Czy Twoje dzieci jechały tym autokarem? Czy tylko siedzisz w domu przed komputerem i piszesz te bzdury?Zapewne jesteś wykształcony/a we wszystkich możliwych zakresach i postąpił/abyś lepiej.
Szkoda, że Ciebie tam nie było :*
Rodzicxx
Rodzicxx 24.10.2018, 20:24
A tu piszą kierowcy czy mamusie od kiedy kierowca z czołowego zderzenia opusszca miejsce wypadku wiązać dalej dzieci a co on ma kurs ratownika medycznego i umie ocenić stan dzieci a przypadkiem przewoźnik nie powinien podstawić innego autobus czy pan Łukasz dobry pracownik oszczędził koszty pracodawcy
super kierowca
super kierowca 24.10.2018, 19:49
Typowe cebulaki. Kierowca autobusu zawiózł dzieci do szkoły- źle. Zostałby z dziećmi- również znalazłoby się kilku najmądrzejszych, którzy by skomentowali negatywnie. Taki kraj, tu każdy jest najmądrzejszy, każdy komentuje. I na pewno zachowałby się odpowiednio. Jestem pewna, że Pan Łukasz nie podjął tej decyzji sam. Poza tym, dzieci bezpieczniejsze były w szkole. Co, gdyby doszło do pożaru lub wybuchu? Gdzie byłyby te wszystkie mądre głowy, które krytykują zachowanie kierowcy? Wszyscy jesteście mądrzy teraz. Ciekawe jakby tak postawić jednego czy drugiego za kierownicą i to w takiej sytuacji. Brawo Panie Łukaszu! Jest Pan doświadczonym kierowcą i zachował się Pan najlepiej, jak Pan potrafił!!
Rodzic
Rodzic 24.10.2018, 19:43
Ta Pani ponoć często szybko jeździ, tak samo jak jej chłopak i jego brat. Szacun dla kierowcy autobusu. Jednakże uważam, że opiekunki dzieci jak i kierowca powinny być szkolone w zakresie ewentualnego wypadku czy też katastrofy w ruchu lądowy, bo z tym to się wiązało. Na szczęście tak nie było, Bóg czuwał. Ale gmino nie organizuje przetargów na przewoźnika tylko pod względem tańszej oferty, ZADBAJ TEŻ O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIECI. Szkolenie opiekunek i kierowców podwyższy bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach. A czy Pani wójt była u dzieci? Czy swietuje nadal zwycięstwo w wyborach?, bo ostatnio jak balowala w Marwicach to ludzie wody w Zarczynie przez 3 dni nie mieli i miała ich głęboko gdzieś, bo zabawa na pierwszym miejscu.
autobus
autobus 25.10.2018, 07:29
jak się wyrzuca grzybka z przewozów i robi przekręt by jakaś nieznana nikomu oprócz wójtowej firma z nie wiadomo skąd jeździła to tak jest
paweł
paweł 24.10.2018, 17:00
ja tez mylse że lepiej że zostały odwiezione a nie patrzyły na te całe akcje,szacun dla kierowcy.Nawet jak Cie ukaraja to masz moje poparcie.
ojceic 2 dzieci
ojceic 2 dzieci 24.10.2018, 16:54
jako rodzic dwójki dzieci z autobusu, wyrażam wdzięczność dla pana Łukasza, zachował zimna krew, wiem że autobusy i tiry nie sa mu obce i to dzis udowodnil.i jest nam przykro, że ludzie czepiają sie o ten powrót do szkoly, takie dostał polecenie.czasami chyba ważniejsze dobro dzieci niz prawo.
Adam
Adam 24.10.2018, 16:13
Droga do Żelechwa od jakiegos czasu jest w traci naprawy, dochodzą jeszcze trudne warunki pogodowe, az sie prosi aby ściągnać noge z gazu!!! Co ta Pani miała w głowie
Rodzic
Rodzic 24.10.2018, 16:03
Piszecie o tym kierowcy tak, jakby to on spowodowal wypadek. Nic nie piszecie o tej kobiecie. A to ze odjechal z dziecmi to juz on bedzie sie tlumaczyc nie nasz problem. Najwszniejsze ze naszym dzieciom nic sie nie stslo i szczesliwie dotarly do szkoly
stuknij się w czółko kukułko
stuknij się w czółko kukułko 24.10.2018, 16:07
Nigdzie nie odjechał, przecież widzisz na zdjęciu, że stoi!
Marcin
Marcin 24.10.2018, 16:11
Odwiozl dzieci do szkoly poczym wrocil bez opiekunek. Czowieku zastanow sie zaninim cos napiszesz :)
koparka
koparka 24.10.2018, 15:34
Dziś rano było bardzo ślisko. Trzeba uważać na liście.
Mm..
Mm.. 24.10.2018, 15:31
Ja dalej czegos nie rozuzumiem. Dlaczego nikt z was nie napisze ze dzieci jeszcze przed przyjazdem karetki i policji madry pan lukasz zawiózł je do szkoly ? I dopiero tam dzieci zostaly przebadane a nie na miejscu wypadku
Nauczyciel
Nauczyciel 24.10.2018, 15:43
A co mieli badac na zimnie????? Chyba lepiej w cieplym pomieszczeniu!!!! Brawo opanowany kierowca!!!!!
Mm
Mm 24.10.2018, 15:50
Jak ty jestes takim samym nauczycielem jak to teraz udowodniles/as to brawo dla ciebie. Kazdy podczas wypadku zostaje na miejsu tego wypadku az do przyjechania sluzb. Ale faktycznie zrobcie bochatera z tego pana hahah
abc
abc 25.10.2018, 08:27
To nie wypadek, a kolizja.... przecież jest wyraźnie napisane.
Zka
Zka 24.10.2018, 21:50
A jak ty jestes taki mądry to bohater piszemy przez H. Moze warto zwrócić sie do nauczyciela o korki

Pozostałe