Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018

Więzienie za nielegalny ubój świni

  • 27.10.2018, 19:25 (aktualizacja 03.11.2018 00:40)
Więzienie za nielegalny ubój świni Fot. Policja
Nawet trzy lata więzienia może grozić 44-letniemu mieszkańcowi gminy Gryfino, który ubił świnię w swoim gospodarstwie. -Mężczyzna dokonał nielegalnego uboju świni przy pomocy siekiery i noża - mówi nam asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Mężczyzna najpierw świnię ogłuszył siekierą. A potem zaszlachtował ją w chlewiku. Prawdopodobnie było tak, że kwik zwierzęcia spowodował, że "sygnalista" zadzwonił na policję. Ta zjawiła się szybko u zaskoczonego gospodarza. Rozbiór mięsa dokonał się w innym domu, ale tej samej wsi.

Na ubój potrzebne są odpowiednie zezwolenia i trzeba spełnić pewne warunki. Przepisy mówią, że rolnik co najmniej 24 godziny przed dokonaniem uboju ma obowiązek zgłosić swój zamiar powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz powiatowemu oddziałowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Aktualizacja

O nowych okolicznościach w sprawie napisaliśmy w gazecie igryfino. Kliknij i sprawdż ►►

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (284)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiechu
Wiechu 11.11.2018, 17:29
Za okupacji również karano za szlachtowanie własnej świni.
Takie wymogi unijne.
zszokowany
zszokowany 3.11.2018, 20:28
Szokujące jest to, że rolnika wkopał gość który bardzo tanio kupił świnię:
piszą o tym w gazecie tu:
http://www.igryfino.pl/wiadomosci/30172,ukazal-sie-nowy-tygodnik-igryfino
Ja
Ja 3.11.2018, 19:36
Sygnslista ? Tzn kapus ?
nowa era bohatera
nowa era bohatera 3.11.2018, 19:49
Sygnalista tak zwą teraz postawę obywatelską, nowych patriotów, którzy występują przeciwko patologii.
Majka
Majka 2.11.2018, 01:09
urzędniczki cierpią na coraz bardziej zaawansowane po***nie jaźni! Chore prawo ograniczające wolność ludzi prowadzi Europę do komuistycznego obłędu - a wszystko to z powodu debilnego kobiecego poczucia, że ktoś musi nad nią czuwać, żeby sama nie zrobiła sobie krzywdy.
???
??? 2.11.2018, 10:09
a to kobieta zarzynała te świnie w nielegalnej ubojni? Twój sposób dojścia do takiej refleksji przy tym artykule jest co najmniej... interesujący dla psychiatrów...
ANTY
ANTY 1.11.2018, 19:06
"SYGNALISTA" -ORMOWIEC DEMOKRATYCZNY.
PRO
PRO 1.11.2018, 20:49
cwaniaczek prowadzący nielegalną ubojnię bez żadnych zasad higieny...
O jakichkolwiek zasadach uboju nie wspominając...
Kris
Kris 2.11.2018, 08:08
Gowno jesz, gowno wiesz mr pro.
Moi dziadkowie i rodzice przez ponad 50 lat hodowali świnie na ubój własny. Nie była to żadna nielegalna ubojnia a normalne godpodarstwo wiejskie.Rożnie bywało z zachowaniem rzekomej higieny ale jak sobie zrobili tak mieli. Nikt przez to nie umarł. Ty to pewnie miastowy chlopak, swinie widziałeś pewnie tylko w telewizji a komentować to pierwszy. Najlepiej mięso kupic w lidku czy biedronce/ najzdrowiej.
jak coś było 100 lat temu niekoniecznie dziś jest dobre...
jak coś było 100 lat temu niekoniecznie dziś jest dobre... 2.11.2018, 10:12
100 lat temu twoi dziadowie własne g.. za stodołą zostawiali. Czy to powód, żeby negować konieczność kanalizacji i krytykować protestujących przed podrzucaniem własnych ścieków sąsiadom do ogródka?
Krzysztof
Krzysztof 1.11.2018, 16:00
Bardzo smutne. Dobrze ktos napisal ze jak za komuny!!!!! Ale tak jest ze wszystkim scieciem wlasnego drzewa budowa domu czy nauka w szkole. Musimy sie zapytac wladzy.... komuna wraca ale teraz NASZA😁 patriotyczna i taka europejska....
a potem wszyscy płacą a sąsiedzi płaczą...
a potem wszyscy płacą a sąsiedzi płaczą... 1.11.2018, 17:38
Masz w Mieszkowicach "wolnoć Tomku" - bez pytania "władzy" czy można...

Tutaj nielegalna ubojnia - ciekawe, gdzie odpadki walili...

Bo nikt mi nie powie, że to pomieszczenie to chłop sobie zrobił na ubijanie dwóch świnek rocznie...
rolnikkk
rolnikkk 1.11.2018, 15:55
ZMiana przepisów weszła 12 marca 2018 r. Eksperci mówili, że to może być pułapka, ale co tam.... I mamy to co mamy.
...
... 1.11.2018, 17:40
a konkretnie to co się zmieniło? Słusznie tu mówiono - zwierzę to nie rzecz. Nie można zabijać w każdy sposób w każdych niekontrolowanych warunkach...
rozsądny
rozsądny 1.11.2018, 15:47
igryfino radzę na przyszłość bardziej przygotować się do tematu bo widze kierujecie się chęcią sensacji z niczego, poczytać radzę przepisy i zapoznać się z terminem uboju gospodarczego, metod ogłuszania, terminowością zgłoszeń itp. Komenda Policji nie ta kwalifikacja czynu, jeśli w ogóle o czynie prawnym tu mowa... nie tylko Ustawa o ochronie zwierząt jest a jak już to inne paragrafy tam istnieją i odpowiednie zakwalifikowanie zwierzęcia (towarzyszące, gospodarskie, rzeźne, hodowlane, futerkowe) chętnie poznam dalszy ciąg tej historii a najlepiej gdy sprawa skończy się w sądziena miejscu "oprawcy" bym tak zrobił.
cobus
cobus 1.11.2018, 15:54
Najlepiej niech postawią kamerę w miejscu uboju. Kup popcorn...
często
często 31.10.2018, 22:03
Ludzie to zwierzęta!
Maly
Maly 31.10.2018, 14:48
Idiotyzm
Dizel
Dizel 31.10.2018, 14:15
Za komuny było tak samo . Teraz *** pis robi to samo. Żeby rolnik sobie nie mógł zabić sobie swiniaka .Po*** kraj
pisudczyk
pisudczyk 31.10.2018, 21:14
A to ten przepis PiS ustanowil czy poprzednicy ..?
syfiarstwo
syfiarstwo 31.10.2018, 14:55
ależ może - tylko musi zgłosić, gdzie wywali odpadki - bo przecież kleju robić nie będzie. Ale tu jak najbardziej chodzi chyba o nielegalną ubojnię - a nie że jeden rolnik dla siebie...
efendi
efendi 31.10.2018, 10:25
chcę zabić dwie myszy ,pająka,parę komatów od kogo pozwolenie i w jaki sposób doradzicie mi nie chcę żeby cierpiały
psychiatra
psychiatra 31.10.2018, 13:27
nie widzisz różnicy między zabiciem pająka a świni - lecz się...
psychiatra
psychiatra 1.11.2018, 04:51
Tak samo jak lewaczky nie widzą różnicy między zabiciem komara a nienarodzonego dziecka... też powinni się leczyć.
nie każdy w psychiatryku to lekarz...
nie każdy w psychiatryku to lekarz... 1.11.2018, 09:21
Czy zapłodniona komórka jajowa ma duszę i jest człowiekiem to kwestia wiary – nie do dyskusji.
Ale kto, udający lekarza pacjencie, TRAKTUJE ABORCJĘ JAK ZABICIE KOMARA?
ODBIJA CI Z TYMI PORÓWNANIAMI – I PRZY TYM TEMACIE WSTAWIAĆ ABORCJĘ...
xxx
xxx 1.11.2018, 23:10
Faktycznie, to inny temat i zapewne ciągnięcie go w tym wątku prędzej czy później wywoła burzę. Dodam tylko od siebie, że laski, które dopiero po pół roku orientują się, że są w ciąży, bo nie miały miesiączki i im brzuch rośnie i dopiero wtedy chcą usuwać ciążę, to są nienormalne. Zobaczcie sobie jak wygląda półroczny płód, jak przebiega proces aborcji i pomyślcie sobie co czuje ten płód jak nie chcecie go nazwać człowiekiem. Jesteście nienormalne jak chcecie usuwać już tak rozwiniętą ciążę.
miłośnik zwierząt
miłośnik zwierząt 31.10.2018, 05:55
Takie jesteście cwaniaki zwolennicy uboju? Uważacie się za lepszych, bo jesteście silniejsi, mądrzejsi i potraficie mówić? To teraz wyobraźcie sobie, że przybywa tu obca silniejsza i mądrzejsza cywilizacja i uznaje was za pokarm, istoty stworzone by oni mieli co jeść. Wyobraź sobie teraz jeden z drugim, że wypada na ciebie i masz być ubity w uboju rytualnym, albo w jakiś niehumanitarny sposób. Jak byś się czół godzinę przed śmiercią, wiedząc co cie czeka? A jak byś się czół w trakcie takiego uboju? Pomyślałeś cwaniaczku? Powiecie, a bo to jest świnka, a ja jestem człowiekiem. Tak, ale obcy z innej cywilizacji też powie, a bo to tylko człowiek, do jedzenia stworzony. Postawcie się na równi ze zwierzęciem, a nie ponad nim i cwaniakujecie.
Norma
Norma 6.11.2018, 20:19
Napewno nie jesz mięsa miłośniku zwierząt
tak nie
tak nie 1.11.2018, 15:48
ja pier..... nie wierze, ze zyjemy na tej samej planecie.... zrob cos dla ludzkosci i albo sie zamknij albo *** sobie w leb
miedzygalaktycznywodzirej
miedzygalaktycznywodzirej 31.10.2018, 21:12
Nic nie mow tacie .Mamusia Ciebie miala z obcym stad masz tak najechane w miejscu gdzie powinien byc mozg .Stad odczuwasz wiecznie dyskomfort .Ale Obcy wroci powiedz mamie
miłośnik natury
miłośnik natury 31.10.2018, 10:05
twierdzisz że *** na godzinę przed ubojem wie że zginie? powiem jeszcze kolego tak, wyobraź sobie w naturze że tygrys zabija świnie w humanitarny sposób, naturę chcesz oszukać? Wielki Miłośniku zwierząt jest coś takiego jak natura która rządzi się swoimi prawami i Ciebie też dopadnie
miłośnik zwierząt
miłośnik zwierząt 31.10.2018, 15:11
Nie twierdzę, że zwierzę wie, nie wiem na ile jest świadome, podobnie człowiek. Natomiast zarówno jedno jak i drugie widząc krew w ubojni, słysząc przeraźliwe wycie z bólu, czując śmierć w powietrzu i wiedząc, że nikt jeszcze nie wrócił z tego miejsca na pewno odczuwa jakiś strach. Czy to człowiek, czy zwierzę, nie istotne. Zarówno jedno jak i drugie żyje, ma mózg, odczuwa i ma prawo zostać zabite humanitarnie. Co do zwierząt zabijających zwierzęta, to nie wymagajmy by robiły to humanitarnie, ale od człowieka chyba można wymagać czegoś więcej.
Xyz
Xyz 3.11.2018, 20:16
Humanitarnie? Przecież dostała siekierą w łeb. I nic nie czuła potem. Myślisz, że w ubojniach jest inaczej... Hahaha dobre, w ubojniach zamias siekiery jest młotek(elektryczny,pneumatyczny czy jakoś tak). Ot cała różnica. Bo na pewno nie dają jej zastrzyku bo byś potem kiełbase miał z takmi zastrzykiem. To że potem "wzbogacają" mięso różnymi środkami to już inna bajka. Ja nie wiem ludzie myślicie, że kiełbasa w sklepie to powstała z niczego. Ktoś podpitolił bo zysku nie miał i tyle. Robiłem w spożywce i wiem jak się to odbywa nie tylko z mięsem, również z owocami warzywami napojami itp. Nie jestem za katowaniem zwierząt, ale nie przesadzajmy. Bo tu go nie zakatował.
Joo
Joo 31.10.2018, 08:21
Gorszego kretynizmu nie znalazłem w komentarzach.
O ile mi wiadomo to ludzie od tysięcy lat hodują zwierzęta, polują na nie i się nimi żywią. A od setek lat gospodarz mógł świnię ubić u siebie w gospodarstwie na własne potrzeby i bylo dobrze. Spójrz na masową ubojnie zwierząt a nie na biednego gospodarza.
A ty kretynie postaw sie na równi z trawą którą się kosi, zbożem, ktore sie sieje a potem zbiera plon i inną roslinnoscią którą sie uprawia, a najlepiej to postaw sie na równi z karaluchami, szarańczą, kleszczami, pchłami i wszami.
Bóg dał nam zwierzęta sobie poddanymi, byśmy mogli czerpać z nich korzyści. Nie zrównał nas z nimi. A ty jak chcesz wpieprzać trawe to wpieprzaj.
miłośnik zwierząt
miłośnik zwierząt 31.10.2018, 15:26
Trawa nie ma mózgu, nie odczuwa i nie ma uczuć, a zwierzę tak. Poza tym, takie pierniczenie "Bóg dał nam zwierzęta..." to sobie zostaw dla siebie. Tyle mamy tych religii i każda mówi coś innego, że nie wiadomo co jest prawdą od Boga, a co wymysłem od ludzi spisanym w księdze zwanej Biblią, Koranem itd. A może obca cywilizacja też ma swoją księgę gdzie pisze, że Bóg dał jej człowieka jako niewolnika lub pokarm do przeżycia? Takie podejście jest egoistyczne, nie jesteś lepszy od innych stworzeń tylko inny i ciut mądrzejszy od zwierząt na ziemi. Skoro musimy zabijać te zwierzęta, to przynajmniej róbmy to humanitarnie, biorąc pod uwagę, że to też odczuwa i ma jakieś uczucia.
są władcy oświeceni i okrutnicy...
są władcy oświeceni i okrutnicy... 31.10.2018, 08:49
Gorszym kretynizmem jest twoje "od tysięcy lat" - co było tysiące lat temu, nie oznacza, że zasady uboju mają być takie same a każde gospodarstwo być tanią jatką - śmierdzącą i brudną - jak na zdjęciu!

Nie stawiaj zabijania zwierząt na równi z koszeniem trawy i zboża - BO TO JEST DOPIERO KRETYNIZM!!!
cywilizowany
cywilizowany 31.10.2018, 07:38
To teraz wyobraź sobie, że nie hodują nas do uboju, tylko do pracy.
Tomek
Tomek 31.10.2018, 06:57
Sam jesteś z obcej cywilizacji , świnie się chowa do uboju i kto jak kto,ale rolnik ma prawo do jej zabicia, a pozwolenia są tylko po to, aby rolnika pogrążyć , bo finalnie i tak ***owina na talerzu ląduje.
pszczelarz
pszczelarz 31.10.2018, 21:50
Popieram w ubojniach i podczas transportu się znęcają nad zwierzętami . A do rolnika się ***ją
chłopek roztropek
chłopek roztropek 31.10.2018, 08:52
co ty p... "pozwolenia są po to, żeby rolnika pogrążyć"??? NO JAK MA NIELEGALNĄ UBOJNIĘ TO WTEDY WYJDZIE, ŻE TO NIE JEST "UBÓJ GOSPODARCZY" - to o to tu chodzi?

Ubój "na własne potrzeby" tylko się zgłasza - nawet nie ma potrzeby "pozwoleń" - tylko trzeba zapewnić odpowiednie warunki...
Eu
Eu 30.10.2018, 22:41
Jak "dobrze" mieć sąsiada!!! Stare sprawy załatwił za pomocą policji.
ktoś
ktoś 31.10.2018, 08:05
Nie wiadomo kto. Równie dobrze mógł to być ktoś przejeżdżąjący obok.
Mniejszość warszawska
Mniejszość warszawska 30.10.2018, 21:23
Po ilości debilnych komentarzy można by odnieść wrażenie, że tu same warszawiaki się wypowiadają. Świnia jest zwierzęciem hodowlanym i stanowi własność, a własność jest czymś świętym w wolnym kraju. Wolnym?
!!!
!!! 30.10.2018, 22:54
zwierzę to nie rzecz. Nawet hodowlane i nawet przeznaczone na mięso... I nie może właściciel zwierzęcia robić co chce, jak chce kiedy chce i gdzie chce...
xyz
xyz 1.11.2018, 23:38
Dokładnie tak, niech zrobi odpowiedni korytarz do wprowadzenia świni, niech się zaopatrzy w odpowiednie narzędzia do ogłuszania, a nie wali w łeb, trafi albo nie trafi, a potem lata za świnią. Trochę profesjonalizmu, niech się wieśniak nauczy swojego fachu i wykonuje go profesjonalnie, a nie po pijaku wali gdzie popadnie zwierzę, utnie kawałek ryjka, ucha porazi prądem i każe cierpieć zwierzęciu
kostucha
kostucha 2.11.2018, 19:30
A o pijanym myśliwym wykształciuchu też tak napiszesz , jemu wolno okaleczyć zwierze i niech się wykrwawia to profesjonalista , każdy i w każdym calu haa haa. Osobiście nie widzę różnicy czy ginie się na szafocie czy na krześle elektr.
xyz
xyz 3.11.2018, 01:51
Myśliwych tak samo się to tyczy, też nie ma latać ze strzelbą po pijaku. Jeszcze strzeli przypadkiem do człowieka i tragedia...
też cywilizowany przepis
też cywilizowany przepis 3.11.2018, 20:25
I dzieci nie wolno już zabierać na polowania.
Wet.
Wet. 30.10.2018, 18:20
To typowy polski rolnik. Ubił świnie bez zgłoszenia bo chciał coś ukryć. Może ASF a może trychinozę. Nikt już nie kupuje polskiej ***owiny. Schab dzisiaj po 12,99. Ja nie jem ***owiny od ponad dwóch lat. Ale dla smakoszy świnek to w sklepach są puszki z ***owina po złoty z groszami. To ze wschodniej Polski. ASF obrobione termicznie.
bez sensu
bez sensu 31.10.2018, 08:06
Po co zakładać najgorsze?
"ojcowie tak robili"
"ojcowie tak robili" 30.10.2018, 17:43
Na wsi wciąż dla niektórych „normalne” jest ukręcanie łebków kociakom, topienie w workach szczeniąt, kradzież opału z lasu, wyrzucanie do rowów śmieci. „Bo tak ojcowie nasi robili”...
Mentalność kształtowała się wielowiekowym przyzwyczajeniem do kradzieży „panom dziedzicom”, potem „panom urzędnikom”...

Z tymi komentarzami dotyczącymi nielegalnego uboju też przede wszystkim chodzi o to, że „tak ojcowie robili”... Bez refleksji czy w XXI wieku w środku Europy nie można zrobić lepiej, w bardziej cywilizowany sposób...

I w całkowitym braku poszanowania dla prawa – w tym przypadku naprawdę niespecjalnie restrykcyjnego.

Ale skoro ktoś przyzwyczaił się do kradzieży – to i o godziwych warunkach uboju i produkcji mięsa nie będzie nic chciał słyszeć – „bo ojcowie tak robili”...
Glupole Precz
Glupole Precz 31.10.2018, 00:33
Ty lepiej powalcz z ubojem rytualnym pajacyku ,,, albo sobie poszperaj w necie jak zwierzeta cierpia w ubojniach , rolnicy zazwyczaj robili to szybko by zwierze niecierpialo ...Rolnik to tez czlowiek i napewno ma wiecej szacunku do zwierzat niz ty pajacyku ...
to żeś cycu spajacował...
to żeś cycu spajacował... 1.11.2018, 09:24
buchachacha - topiąc szczeniaki albo trzymając małego kundelka na łańcuchu w błocie?

Każdy człowiek jest inny - niektórym odbija jak tobie pajacu!
pszczelarz
pszczelarz 31.10.2018, 21:54
Brawo
!
! 31.10.2018, 08:56
ty chyba nigdy nie widziałeś uboju gospodarczego "pajacyku" - powiedzenie drze się jak zarzynane prosię - NIE WZIĘŁO SIĘ Z CZASÓW PRZEMYSŁOWYCH UBOJNI!
ewa
ewa 31.10.2018, 01:06
Malo wiesz czlowieczku , zwierzeta bardzo cierpialy zawsze ....sprubuj sobie dac w leb siekira a potem poderznija gardlo .....,najgorzej jak wypowiadaja sie tacy co nic nie wiezda bo nie chca wiedziec
Max
Max 30.10.2018, 21:18
Tiaa, swoją świnię ukradł a samsiad doniósł, bo nie dostał świeżynki.
Polak
Polak 30.10.2018, 17:23
Co za swinia obok mieszka z pewnością kiedyś Karma powróci.
"ojcowie tak robili"
"ojcowie tak robili" 30.10.2018, 17:45
Może niekoniecznie ktoś chce mieszkać obok dzikiej ubojni? Oprócz dźwięków jeszcze kwestia smrodu i odpadków...
Poza tym - pewien jesteś, że to sąsiad? Może niezadowolony klient?
efendi
efendi 31.10.2018, 10:29
a ile płacą za sygnał sygnaliście kiedyś to takich nazywali kapusiami .
psychiatra
psychiatra 31.10.2018, 13:30
przestrzeganie prawa to według ciebie zło? Nielegalna ubojnia - a ty się zastanawiasz "kto poinformował"?
Anetta
Anetta 30.10.2018, 15:48
Moj dziadek opowiadal,ze dokladnie tak samo bylo "za Niemca". I dokladnie tak samo sasiedzi donosili. Kto by pomyslal, ze wrocilismy do tego terroru?
Laszka
Laszka 30.10.2018, 16:08
No dokladnie ,tak jest teraz, ze podzielony lud donosi jeden na drugiego....
'
' 30.10.2018, 20:32
A babcia kolegi powiedziała, że przyjdzie wojna i wszystkich pogodzi. Tak już kiedyś było. Smutna prawda...
Nie dla korporacji
Nie dla korporacji 30.10.2018, 15:39
Skoro swinka byla porcjowana w innym domu wnioskuje ze bylo to na zamowienie. Jakie kupiec sobie warunki zapewnil, takie ma mieso. Z pewnoscia mieso czysciejsze niz z farm hodowlanych na swiatowa skale gdzie zywi sie zwierzeta hormonami wzrostu i chemia. Nie ingeruje w czyjes warunki czystosci wdomu. Jak przygotuja sobie obiad taki zjedza.
?
? 30.10.2018, 15:55
a jesteś pewien że dla siebie a nie na sprzedaż "swojskich wyrobów"? I skąd wiesz że mięso lepsze? Było badane?

Pozostałe