Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018

Przygotowują się do budowy obwodnicy Gryfina

  • 2.11.2018, 10:14 (aktualizacja 02.11.2018 12:31)
  • Mateusz Grzeszczuk (GDKiA)
Przygotowują się do budowy obwodnicy Gryfina
Budowa obwodnicy Gryfina rozwiązałaby problemy komunikacyjne. Ominęłaby miasto od wschodu, miałaby długość 5,6 km. Ogłoszono właśnie przetarg na koncepcję programową dla obwodnicy Gryfina.

Wszczęto postepowanie przetargowe na opracowanie koncepcji programowej dla obwodnicy Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31 o długości 5,6 km. Dokumentacja ta uszczegółowi rozwiązania projektowe w korytarzu określonym w decyzji środowiskowej z 2012 roku. Wykonane zostaną również badania geologiczne.

- Dokumentacja powinna być gotowa w 2020 roku. Umożliwi ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę tej ważnej obwodnicy – mówi Łukasz Lendner, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Szczecin.

Rozpoczęcie procesu przygotowania i realizacji tej inwestycji jest możliwe dzięki zatwierdzeniu przez Ministerstwo Infrastruktury Programu Inwestycji dla tego zadania, zgodnie z którym obwodnica powinna być gotowa do 2025 roku.

Przez Gryfino przebiega droga krajowa nr 31, trasa prowadząca od Szczecina na południe wzdłuż granicy polsko-niemieckiej do Kostrzyna nad Odrą i dalej Słubic. Miasto położone jest w zasadzie wzdłuż DK31, co przekłada się na stosunkowo długi odcinek prowadzący przez teren zabudowany, przez co występuje bardzo wiele skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Wyjazdowy odcinek z Gryfina w stronę Chojny jest jedyną drogą w tym obszarze miasta, co powoduje powstawanie zatorów, szczególnie w godzinach szczytów komunikacyjnych (dojazd pracowników do elektrowni Dolna Odra) oraz awarii licznych sieci uzbrojenia podziemnego. Dodatkowo pod wiaduktem kolejowym na wjeździe od strony Szczecina nie mieszczą się pojazdy wyższe niż 2,7 m, przez co samochody ciężarowe i autobusy jadące DK31 muszą omijać ten wiadukt drogą powiatową.

Rozwiązaniem wspomnianych powyżej problemów komunikacyjnych jest budowa obwodnicy Gryfina. Obwodnica ominie miasto od wschodu, będzie miała długość 5,6 km. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP.

Mateusz Grzeszczuk (GDKiA)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dukaj
Dukaj 5.11.2018, 10:48
To wszytko przedwyborcza ściema.
uspokajacz ruchu
uspokajacz ruchu 2.11.2018, 23:30
Dobrze że będą ronda, to będą korki
Booooomb!
Booooomb! 2.11.2018, 16:43
O ile mi wiadomo nie ma żadnego nowego harmonogramu budowy dróg sięgającego poza 2023 r. Nowy harmonogram (kroczący) powstanie dopiero po rozdaniu środków unijnych z nowego budżetu na lata 2020 - 2027. Może i tam będzie jakaś obwodnica Gryfina a może nie. A koncepcje istnieją od 1968r, 1974r., 2011r.
Pikuś
Pikuś 2.11.2018, 16:35
GDDIKA to świnie! Przecież to burmistrz załatwił tą obwodnicę!!!
pik
pik 2.11.2018, 19:52
Najpierw kundlu odszczekaj co szczekałeś przed wyborami jak mowa była o obwodnicy, zapchlońcu.
Kilka koncepcji już jest.
Kilka koncepcji już jest. 2.11.2018, 23:38
No przecież masz potwierdzenie, ze nie ma obwodnicy w harmonogramie. Sami mówią tylko o kolejnych koncepcjach.
będzie kolejna....
będzie kolejna.... 3.11.2018, 00:04
na razie jest "postępowanie przetargowe na opracowanie koncepcji programowej"... do malowania pasów na jezdni ho ho ho...
do sawaryniarza chorego na nienawiść
do sawaryniarza chorego na nienawiść 2.11.2018, 21:42
NAZYWASZ SAWARYNIARZU MINISTRA TRANSPORTU "KUNDLEM I ZAPCHLOŃCEM"????
MnietekzSzarąbajka wodę na Marsie załatwili.
MnietekzSzarąbajka wodę na Marsie załatwili. 2.11.2018, 19:19
Dobry skecz. Ha, ha, ha.
A oni wałkuja koncepcję sprzed 7 lat.
A oni wałkuja koncepcję sprzed 7 lat. 2.11.2018, 16:02
Ta koncepcja przedstawiona na tym zdjęciu mapy została wykonana w 2011 roku. M. in. przez pana Macieja Kasprzyka. Nic nowego. Nihil novi sub sole.
pik
pik 2.11.2018, 19:55
Jak była i jest dobra to co ci nie pasuje?
ABC
ABC 2.11.2018, 23:39
Bo będzie opracowywana nowa.
nie zdążyli, chi chi...
nie zdążyli, chi chi... 2.11.2018, 11:46
Ałć - nie zdążyli przyłączyć hektarów do miasta, żeby wyszarpać większe ceny...
Swoją drogą ciekawe, ilu spośród właścicieli tych pól to rolnicy a ilu "hektarowych mieszczuchów"...
Juzer
Juzer 2.11.2018, 15:15
Hektary o, których mówisz od lat były porośnięte ugorem, były rozparcelowane na działki budowlane , a część z nich już zabudowana(np. domy na wschód od ul.Jana Pawła II albo domy w polu między Grajdołkiem a zjazdem na Szczawno).
Masz dowód na to, że przed przyłączeniem te działki nie miały statusu działek budowlanych i taki status im nadano dopiero po formalnym przyłączeniu do administracyjnych granic Gryfina?
Chłop
Chłop 2.11.2018, 23:40
Za ugory UE płaci jak za uprawy.
fifty fifty
fifty fifty 3.11.2018, 00:07
Nieprawda. Ale parę osób mogło wtopić zostając z hektarami po wprowadzeniu zakazu handlu ziemią rolną...
Kto zyska ?!
Kto zyska ?! 2.11.2018, 16:09
To niezła spekulacja. Ta obwodnica to odległy termin. Nie wcześniej niż w 2025r. Tak mówią od 50 lat. Będzie, będzie niedługo , już już zaczynamy. Ci, których grunty ta rada miejska opiniowała do włączenia do miasta robią kokosy i ci , których wejdą do miasta pod obwodnicę.
Juzer
Juzer 2.11.2018, 18:14
https://1.bp.blogspot.com/-sH423Lf3nvs/WNubvAq5LrI/AAAAAAAAVlY/P7l91fzAqjc4zzgUM00GdYH30cdg3ZxGgCLcB/s1600/aa.jpg
Mapa propozycji rozszerzenia Gryfina z marca 2017. Planowana obwodnica nie przecina żadnej z przyłączanych parcel.
Zauważyłem, że na tej mapie w strefie C czy w strefie B za domkami za ul. Jana Pawła II faktycznie są hektary, a część z nich wcale nie leży odłogiem i nawet nie zostały rozparcelowane na mniejsze parcele o powierzchni działek budowlanych.
i tu była lodziarnia?
i tu była lodziarnia? 2.11.2018, 21:45
Może ktoś wtopił kupując ziemię orną, potem wszedł zakaz obrotu taką ziemią i trzeba było włączać hektary do miasta, żeby ulżyć "hektarowym mieszczuchom"????
Ja
Ja 2.11.2018, 11:34
Brawo Szczecin. Nareszcie
Marek
Marek 2.11.2018, 11:20
Nareszcie!
Obiecanki cacanki.
Obiecanki cacanki. 2.11.2018, 16:15
Co nareszcie ? To zdjęcie dokumentów z 2011 roku a o obwodnicy mówi się od 50 lat. Jeżeli to się ruszy podziękujemy PiS-owi. Ale ja mam wątpliwości. Bo to,że już niedługo zaczniemy koncepcję jest śmieszne. Koncepcja przecież jest od dawna. A jest jeszcze starsza z czasów Gierka. Fakt, że niewiele się różnią.

Pozostałe