Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan

Poskarżymy się do Krajowej Rady Spółdzielców - zapowiada Wiesław Borowiak

  • 7.11.2018, 21:29
Poskarżymy się do Krajowej Rady Spółdzielców - zapowiada Wiesław Borowiak Jan Gładkow pod biurem spółdzielni przy ul. Piastów w Gryfinie.
Przesyłamy w załączniku pismo do Rady Nadzorczej SM Regalica z prośbą o jego opublikowanie. W piśmie odnosimy się do stanowiska Prezesa Bogdana Jacka Wardy opublikowanym na Państwa Portalu oraz w Polskim Radio Szczecin. W wersji papierowej pod pismem podpisały się osoby wymienione na końcu pisma - informuje nas Wiesław Borowiak i przesyła pismo, które zamieszczamy poniżej

Gryfino, 05 listopada 2018 r

Rada Nadzorcza

SM „Regalica”

w Gryfinie

do wiadomości: Zarządu SM „ Regalica” w Gryfinie

W imieniu Członków SM „Regalica”, żądających zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków, zgodnie z wnioskiem złożonym w dniu 05 października 2018r., z uwagi na odmowę zwołania tego Zebrania przez Radę Nadzorczą oświadczamy, co następuje :

1. O zwołanie NWZCz SM „Regalica” zwrócimy się do Krajowej Rady Spółdzielczej. Mając na względzie zasady współżycia społecznego oraz dobre obyczaje, pominiemy w procedurze Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych w Szczecinie, którego dyrektorem jest Artur Nycz, syn Przewodniczacego Rady Nadzorczej SM „Regalica” Adama Nycza.

2.Zgodnie z oświadczeniem Zarządu SM „Regalica” z dnia 12.10.2018r., w dniu złożenia wniosku o zwołanie NWZCz (05.10.2018r.) znajdowała się pod nim wystarczająca ilość podpisów (ponad 349) do uruchomienia procedury zwołania NWZCz.

Wszelka działalność Zarządu podjęta w celu podważenia wniosku, który w chwili jego złożenia spełniał wszystkie kryteria określone obowiązującym prawem, jest próbą obejścia tego prawa .

3.Wszystkich członków SM „Regalica” informujemy, że w dniu 15.10.2018r. złożyliśmy w Prokuraturze Rejonowej w Gryfinie zawiadomienie między innymi, o udokumentowanym przekroczeniu uprawnień oraz niedopełnieniu obowiązków przez Zarząd SM “Regalica” w związku z wymianą zaworów i głowic termostatycznych. Działania te już przyniosły ubytek w mieniu Spółdzielni o znacznej wartości, a w przyszłości przyniosą jeszcze poważniejsze straty.

Głównym zarzutem stawianym Zarządowi jest zawarcie niekorzystnej umowy na dzierżawę ok. 14 tyś. zestawów zawór + głowica termostatyczna, o wartości detalicznej ok. 50 – 60zł za zestaw., podczas gdy Spółdzielnia zapłaci za jeden zestaw cenę realną ok. 150 zł. Nominalnie będzie ona jeszcze wyższa, ponieważ umowa przewiduje rewaloryzację o wskaźnik inflacji.

Zachęcamy tych z Państwa, którym zamontowano nowe zawory i głowice, do weryfikacji ich ceny w sieci lub na półkach w sklepach specjalistycznych.

Ze względu na aktywność w przestrzeni publicznej niektórych członków Zarządu i Rady Nadzorczej, sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu.

4.Prezes Zarządu Bogdan Jacek Warda w Polskim Radio Szczecin oraz na portalu iGryfino oświadczył publicznie, że nie miał obowiązku ogłoszenia przetargu na wymianę zaworów i głowic termostatycznych ponieważ :

- wykonawca wygrał w roku 2010 przetarg na wymianę i obsługę podzielników ciepła z odczytem radiowym, a później wygrał także przetarg na wymianę wodomierzy,

- Spółdzielnia zakupiła od wykonawcy prawo użytkowania programu cyfrowego do odczytu podzielników ciepła i wodomierzy.

Wynik przetargu na podzielniki ciepła oraz na wodomierze sprzed lat nie jest równoznaczny z wieczystym zwolnieniem jakiegokolwiek wykonawcy spod działania Regulaminu Spółdzielni w sprawie udzielania zamówień.

Regulaminy wewnętrzne Spółdzielni, mające umocowanie w Statucie, w sposób wyrazisty i jednoznaczny obligowały Zarząd do ogłoszenia przetargu otwartego na zamówienie o ponad dwumilionowej wartości.

Jednak największe zdumienie budzi powiązanie faktu posiadania programu cyfrowego do odczytu wodomierzy oraz podzielników ciepła, z koniecznością zlecenia wymiany zaworów i głowic termostatycznych firmie, od której ten program zakupiono.

W jaki sposób program cyfrowy może odczytać dane z zaworu i głowicy, które nie rejestrują danych elektronicznych? W którym momencie pozyskane dane miałyby być przydatne przy rozliczeniu ciepła, lub prościej: komu i do czego taka wiedza jest potrzebna?

Szczególnej uwagi wymaga zlecenie przez Zarząd montażu zaworów i głowic termostatycznych w ponad 3100 łazienkach znajdujacych się w zasobach Spółdzielni. Przypominamy, że łazienki nie są opomiarowane podzielnikami i jak na razie nie ma takich planów. Nie ma też obowiązku montażu zaworów i głowic termostatycznych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (art. 134 par.2) łazienki winny być eksploatowane w temp. 24 o C . Zamontowane głowice Danfoss regulują temperaturę w zakresie 8-28o C .

Temperaturę 24o C w łazience (zgodną z przywołanym powyżej rozporządzeniem Ministra), zapewnia odpowiednio dobrana moc grzejnika oraz temperatura czynnika grzewczego (wody) sprzęgnięta z czujnikiem pogodowym. W taki sposób ogrzewane są łazienki w zasobach SM “Regalica” od dziesiątków lat.

Montaż zaworu i głowicy termostatycznej o nastawie wstępnej 10 lub 16o C może co najwyżej umożliwić “odcięcie” grzejnika łazienkowego przy temp. 10-16 o C, a w konsekwencji zagrzybienie budynku.

Kilka przypadków samowolnych “przeróbek” instalacji grzewczej w łazienkach nie uzasadnia montażu zaworów i “zaplombowanych” głowic termostatycznych. Plomby zapobiegające ingerencjom w instalację grzewczą równie dobrze można założyć na złączkach, śrubunkach lub istniejących zaworach odcinających.

Zrealizowanie umowy dzierżawy w całości w odniesieniu do 3 100 łazienek będzie kosztowało Spółdzielnię ponad pół miliona złotych (3100 x ok.150zł dzierżawa + montaż)!

W zasobach Spółdzielni znajdują się niedocieplone budynki z ponad 40-letnimi instalacjami grzewczymi i gazowymi oraz takie, w których 20 lat nie malowano klatek schodowych.

Za pieniądze wydane na zawory i głowice termostatyczne w łazienkach, można byłoby wymalować 50 klatek schodowych lub docieplić dwa duże budynki. 

Przywrócenie racjonalności i przejrzystości finansów Spółdzielni może być dokonane tylko w granicach prawa. Mając powyższe na uwadze, w dalszym ciągu domagamy się zwołania NWZCz, i jednocześnie przedkładamy organom ścigania dowody wskazujące na możliwość naruszenia prawa karnego.

O efektach podejmowanych działań, będziemy informować Spółdzielców na bieżąco poprzez lokalne media, a także w razie potrzeby - poprzez informację kierowaną bezpośrednio.

Otrzymujemy wiele wyrazów uznania i poparcia oraz zachęty do działania ze strony Członków Spółdzielni, także tych, którzy nie mieli okazji podpisać się pod wnioskiem o zwołanie NWZCz .

Serdecznie za nie dziękujemy !

Wiesław Borowiak

Krystyna Walter

Wanda Hołub

Jan Gładkow

Teresa Wiesława Glińska

 

Odpowiedź prezesa Jacka Wardy zamieszczamy tu:

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Coś pozytywnego o Zarządzie
Coś pozytywnego o Zarządzie 9.11.2018, 08:45
Czyje są pieniądze na koncie Spółdzielni, którymi chwali się Pan Prezes?
W roku 2014 - ok. 1 100 000 zł pochodzących z nadpłaty za c.o.- do zwrotu w czerwcu 2015r. !
W roku 2016 - 633 628.54zł nadpłaty na c.o., do zwrotu w czerwcu2017r.!
W roku 2017 - 741.00,41zł nadpłaty na c.o., do zwrotu w czerwcu 2018r.!
Ile pieniędzy z ponad miliona zł na koncie Spółdzielni, którymi Pan Prezes chwalił się na zebraniu w SP3 we wrześniu, pochodzi z zawyżonych opłat za c.o. - dowiemy się w marcu 2019r. Oczywiście nie wszyscy się dowiedzą , bo komu będzie się chciało czytać sprawozdanie finansowe ?.
Sam pomysł na ratowanie płynności finansowej Spółdzielni darmowym kredytem od Członków i wmawianie im, że pieniądze tak uzyskane są efektem zapobiegliwości i gospodarności Zarządu - to majstersztyk propagandy.
Swoja drogą, jak PGE podnosi ceny ciepła , to po 2 tygodniach każdy Spółdzielca dostaje podwyżkę, ale że wystąpiła nadpłata na c.o. - to orientują się dopiero po roku albo jeszcze później.
lesio
lesio 9.11.2018, 08:59
To się nazywa rolowanie długu! nowym kredytem spłacasz stary kredyt i w dodatku bez odsetek. Ryzyko tylko takie że ludki się dowiedzą i wkurzą ale od czego jest Leszek, Gryfon i Bełch Dalej drużyno prezesa Do boju ! Dajcie odpór oszołomom
leszek.a
leszek.a 9.11.2018, 17:58
oj lesio lesio .wyznajesz teorie z lat 90tych-kto nie z mieciem /nomen omen/ tego zmieciem
leszek
leszek 9.11.2018, 08:39
po co do krajowej rady .od razu do brukseli.jak tańczyć to z przytupem i hołub/ce
Obserwator
Obserwator 8.11.2018, 18:52
Szanowni Państwo, czytając Państwa komentarze (jednej i drugiej strony) śmiem twierdzić, ze kierujecie się tylko emocjami. Wszelkie zapisy Statutu, Prawa Spółdzielczego, Ustawy o Spóldzielniach Mieszkaniowych itd... interpretujecie tylko na swoje strony. Zapisy Prawa są jednoznaczne. W podobnych sprawach odbyło się już w Polsce wiele procesów sądowych. Należałoby sięgnąć do tych wyroków i uzasadnień a nie wystawiać Siebie i Gryfina jako miasta na pośmiewisko. Przeczytajcie ze zrozumieniem od a do z w\w dokumenty (bedzie tego kilkaset stron), i podejdźcie do tego bez emocji a wszystkim to wyjdzie na dobre. Ośmieszacie się wszyscy, Zarząd, Rada Nadzorcza i "grupa inicjatywna"
kaiser ist idiot
kaiser ist idiot 8.11.2018, 20:01
Panie Bełch oni ośmieszają spółdzielnię i Gryfino na całym świecie. Śmieją sie z nas w Argentynie, Senegalu, Bangladeszu a nawet w San Escobar. Tylko Pan może skończyć z tym szaleństwem. Wykop Pan w końcu tego prezesa ...
kokorok
kokorok 8.11.2018, 18:42
Nie mam nic przeciwko zwołaniu NWZCz ale mam pytanie dlaczego ten na zdjęciu z tymi kartkami stoi w samych sandałach?Przecież jest już jesień i jest zimno.Nie zmarznie w stopy?
Kto fałszuje ..... do lat 8.
Kto fałszuje ..... do lat 8. 8.11.2018, 18:16
Czy prokurator już się zajął ta ekipą ? Bufetowa do więźnia.
ania
ania 8.11.2018, 15:15
Nie sądzę by sprawę była przegraną jak wynika z relacji bowiem w wielu segmentach sprawa inwestycji naruszała obowiązujące prawo straszą jak wieść niesie to nie jedyne działanie na szkodę lokatoròw
hydraulik aferzysta
hydraulik aferzysta 8.11.2018, 16:16
Zgadzam się!
Ugryźć już nie mogą, ale szczekać będą do samego końca. wiedzą, że wyrok będzie za 5 lat. jak dobrze pójdzie bo prezes będzie wtedy emeryturę spędzal na Seszelach a ludki będa bulić, oj będą ....
JA2
JA2 8.11.2018, 14:43
A pani Hołub nie wie, że jak przegra sprawę w sądzie to wyleci z rady gminy?
pies gończy
pies gończy 8.11.2018, 15:26
Prędzej prezesowi lewiznę udowodnią niż tej pani fałszowanie podpisów. tak realnie to jest szansa na wyrok za przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków i spowodowanie strat. Prezes czuje już pismo nosem!
już znasz wyrok:):):)
już znasz wyrok:):):) 8.11.2018, 17:21
cha cha - masz dyrektywy dla prokuratury? A co z tymi podpisami które były zbierane w innej sprawie i tych, co nie byli członkami spółdzielni???
pies gończy
pies gończy 8.11.2018, 19:52
Szansa matole, to nie wyrok !
A zgłoszenie prezesa w sprawie podpisów to pic fotomontaż i śmiech
Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 8.11.2018, 13:24
Trudno się powstrzymać przed napisaniem komentarza czytając takie bzdury. Już raz pisałem: poproście rodzinę lub przyjaciół o wytłumaczenie trudniejszych sformułowań. Bardziej przejrzyście jak prezes Warda wam to tłumaczy chyba się nie uda napisać. Proponuję napiszcie do Brukseli. Krzywda wam się dzieje. Spółdzielcy od lat nie chcą was w bezpośrednich wyborach wybrać do Rady Nadzorczej. Oznak wstydu na waszych twarzach trudno dostrzec.
wyborca prezesa
wyborca prezesa 8.11.2018, 14:17
Ech. Bełch, Bełch ! Jesteście niereformowalni, bełkot prezesa bierzecie na poważnie? Niech stanie do wyborów i okaże się kto jest w większości, a kto nie. Tym razem na walne przyjdą spółdzielcy, a nie klakierzy , przyjaciele i znajomi króliczka. Nawet gdyby w obawie w obronie własnej d. podzielił walne na 20 części, będzie tak samo jak w wyborach na radnych. miejskich A potem oddaj kasę misiu !
skrzypyta od kopyta
skrzypyta od kopyta 8.11.2018, 10:51
Skarżyć to można ale trzeba mieć argumenty.
alma
alma 8.11.2018, 10:22
Z listu pana Wardy wynika, że te osoby po prostu nie mają wiedzy.
podwładny
podwładny 8.11.2018, 10:40
Zapytajcie szeregowych pracowników Regalicy, jak prezes traktuje kogoś kto ma inne zdanie. Tu pisze o braku wiedzy ale osobiście bez świadków to zamknąć się, spuścić głowę i wykonać Słońce regalicy po prostu !
złe porównanie
złe porównanie 8.11.2018, 10:48
Ale przzeciez w tym wypadku nie chodzi o inne zdanie tylko o prawde, która jest jedna.
prorok lebioda
prorok lebioda 8.11.2018, 11:33
Jest tylko jedna prawda, a Pan Prezes Warda jest jej prorokiem! Zapewniam was, ludki małej wiary. Waszą rzeczą jest daninę świadczyć, a nie pyskować i mordę rozdzierać bez miary i szacunku przynależnego zwierzchności waszej.
Gryfinianka
Gryfinianka 8.11.2018, 09:29
Super. Tylko czy to coś da. Przecież tam siedzą tacy komuchy jak Warda czy Nycz. Członkowie sm Regalica powinni się zjednoczyć i pogonić oszusta wardę!!! Do dzieła członkowie sm Regalica.
krupier
krupier 8.11.2018, 10:52
Oszust to jest ten kto wprowadza w błęd, a nie jest nim pan prezes, który wszytko wyjas=snil.
leszek
leszek 8.11.2018, 04:53
a dlaczego pan Borowiak wysyła wszędzie fotkę p. Gładkowa a nie swoją.czy to kamuflaż.Gładkow nie daj sie wrabiać w nieswoja bajkę . p.Borowiak end p.Hołub szykują sobie miękkie lądowanie .
tchórz
tchórz 8.11.2018, 10:52
Widocznie nie ma odwagi.
znam tę gadzinę
znam tę gadzinę 8.11.2018, 14:23
Odwagi mu nie brakuje tylko wstydzi się bo jest jeszcze brzydszy od prezesa
krakk
krakk 8.11.2018, 08:28
co to znaczy "szykuja sobie miękkie lądowanie"?
Lokator
Lokator 8.11.2018, 01:01
Elegancko, może wreszcie uda się ruszyć ten beton:)
dawca
dawca 8.11.2018, 10:23
Beton ma zerwac beton? Żartujesz?
ojej
ojej 8.11.2018, 00:03
"i nie jest prawdą, że cały samochód był kradziony, albowiem zawieszka przy lusterku była nasza".
Na 500 podpisów 150 wątpliwych a oni "reszty nie sprawdzono".
Jak widać po sprawdzeniu okazało się, że też był problem....
rozbawiony
rozbawiony 8.11.2018, 10:24
Super porównanie. Uśmiałem się.
Wit
Wit 7.11.2018, 23:47
Ida za ciosem,. Ale zawsze kiedyś dobra passa zawsze się kończy pani Wando.
Barman
Barman 8.11.2018, 01:08
Bufetowa do bufetu.
był konkurs czy losowanie
był konkurs czy losowanie 7.11.2018, 23:34
A kto tego Artura Nycza wybrał na dyrektora?

Pozostałe