Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan

Co trzeci policjant jest na zwolnieniu. „Psia grypa” dotarła do naszego powiatu

  • 8.11.2018, 10:35
Co trzeci policjant jest na zwolnieniu. „Psia grypa” dotarła do naszego powiatu
Ponad 30 procent policjantów podlegających pod Komendę Powiatową Policji w Gryfinie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Gołym okiem widać braki. Nie wiadomo ilu choruje, a ilu po prostu protestuje. Prawdopodobnie większość.

Tak zwana psia grypa to określenie fali zwolnień chorobowych jakie masowo biorą policjanci w całym kraju. Od kilku dni dużo więcej zwolnień lekarskich jest także w KPP w Gryfinie.

Już od dłuższego czasu funkcjonariusze protestują przeciwko sytuacji w samej policji. Chodzi im głównie o podwyżkę płac. Jednym z postulatów jest też powrót do zasad przechodzenia na emeryturę (sprzed reformy w 2013 roku). Policjanci chcą mieć prawo do 100 procentowego wynagrodzenia w czasie przebywania na zwolnieniu chorobowym.

Mamy też informacje, że na południu powiatu nie będzie zabezpieczenia imprez patriotycznych związanych z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ funkcjonariusze są na L4.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z
Z 10.11.2018, 07:47
Mam pytanie... Ile zarabia taki przeciętny policjant? Nie taki zaraz po szkole tylko np. po 5 latach?
Andżej
Andżej 9.11.2018, 17:06
Policjanci i strażacy, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim z powodu protestu to przestępcy oszukujący ZUS i powinni zostać za to ukarani.
Jaśko
Jaśko 10.11.2018, 20:41
Komedia.od kiedy Oni podelegają pod ZUS!!
OBŁUDA LUDZI NIE ZNA GRANIC...
Zbiszek
Zbiszek 9.11.2018, 17:47
A jak to udowowdnisz?
Niech żyje wolność i nasza wolna Polska. Brońmy naszej wolności.
Niech żyje wolność i nasza wolna Polska. Brońmy naszej wolności. 9.11.2018, 15:04
No i bardzo dobrze. Na ch.. tam oni ?!
Gość
Gość 9.11.2018, 11:29
Rozumiem że wielu funkcjonariuszy jest sfrustrowanych. Pensje nie powalają a dochodzi do takich kuriozów że muszą zbierać reklamowe długopisy by mieć czym pisać lub prosić o stare fotele by mieć na czym siedzieć (zasłyszane) czy że mieli kiedyś limity przebiegu samochodu na interwencje (nie wiem jak to teraz jest) ale pomijając uzasadnioną frustrację i naturalne załamania psychicznie wrażliwszych osób, z uwagi na POkomunistyczną nagonkę na Polski Patriotyzm, całość akcji pod kryptonimem" psia grypa" w skali ogólnokrajowej wydaje się być mało spontaniczna...
Szwejk
Szwejk 9.11.2018, 11:05
Chorych skoszarować w szpitalu i leczyć! Lewatywą leczyć. Sukces gwarantowany.
gapka
gapka 9.11.2018, 10:08
Wiem, że protest ten, to nie polityka. Strażak, policjant, lekarz, nauczyciel, to ludzie którzy powinni zarabiać bardzo dobrze to oni dbają o bezpieczeństwo moich dzieci za co jestem wdzięczny. Pełen szacunek dla Was
Filemon
Filemon 9.11.2018, 12:44
Jeżeli Oni " powinni zarabiać bardzo dobrze" TO ILE JA, NA ICH BARDZO DOBRE ZAROBKI PRACUJĄCY, POWINIENEM ZARABIAĆ?? CZY EMERYTURA - BEZ WZGLĘDU NA WIEK, ZA STANIE Z SUSZARKĄ PRZEZ 25 LAT TEŻ JEST OK??
Podatnik
Podatnik 9.11.2018, 15:52
Więcej od swoich żywicieli
Polak
Polak 9.11.2018, 09:40
Wystarczy z policji wywalić dzieci i wnuki byłych milicjantów , esbeków i aparatczyków a będą wykonywać swoje obowiązki a nie politykować i szkodzić Polsce!!!
kopara
kopara 8.11.2018, 23:49
Doszli do porozumienia i jak oni teraz wrócą do pracy? Jak przyjdą to znaczy, że zwolnienie było fałszywe.
Ja
Ja 8.11.2018, 22:54
Szukacie empatii w funkcjonariuszu a sami jej nie macie dla nich!!...to jest obrzydliwe jak boicie sie o swoje bezpieczenstwo ale tych ktorzy maja o nie dbac tak slabo traktujecie...kazdy ma prawo do walki o godne życie ...wstyd ludziska..wstyd..
nomenklatura
nomenklatura 9.11.2018, 09:31
No dobrze , to dlaczego nie protestowali za rządów PO i PSL tylko teraz gdy ten rząd robi dla nich naprawdę wiele dobrego !? Wystarczyło w spokoju negocjować !
PiSman
PiSman 9.11.2018, 09:35
I to jest właśnie w tym najsmutniejsze.
KIJ
KIJ 9.11.2018, 10:27
I to dotyczy również , nauczycieli , lekarzy , pielęgniarek itp...! No bo wystarczyło im zapewnienie , że ,, PINIĘDZY NIMA I NIE BĘDZIE ,,!!! I czy to nie jest HIPOKRYZJA służąca do walki ideologiczno - politycznej ...!!
Polak
Polak 8.11.2018, 22:18
Tak obserwując zachowania niektórych prezydentów miast i policjantów to można odnieść wrażenie, że Oni świadomie działają na szkodę Polski! Tylko na czyje zlecenie?
PL
PL 8.11.2018, 21:58
To teraz tego Policjanta pociągnąć do odpowiedzialności razem z lekarzem za lewe wystawianie zwolnienia chorobowego
prawy
prawy 8.11.2018, 22:16
A skąd wiesz, że jest lewe?
100%
100% 8.11.2018, 21:45
Również pracuję w budżetówce i na zmiany,
i nie rozumiem dlaczego milicjant ma mieć płacone zwolnienie 100% , a nie tak jak ogół społeczeństwa 80% ?!
Bo TAK
Bo TAK 8.11.2018, 21:57
U lekarza mówię że mam stresa, lekarz daje mi zwolnienie,
a ja wsiadam do TIR'a i jeżdżę z towarem po Europie,
a szefem firmy transportowej jest mój przełożony z pracy,
tak dorabiamy sobie do głodowej pensji, a niedługo zwolnienie będziemy mieć 100%.
guma
guma 8.11.2018, 21:21
Kiedyś na manifestacjach wolnościowych było takie hasło ; POBIJ SIĘ SAM - NIE UTRUDNIAJ PRACĘ MILICJI ( POLICJI ) ...! A po za tym czy ktoś, kto posiada zwolnienie od psychiatry czy od psychologa może pełnić służbę w policji ...!!!
frog
frog 8.11.2018, 21:11
To można będzie sobie teraz swobodnie pojeżdzić.
kulson
kulson 8.11.2018, 19:17
Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy musi poznać smak gumy na milicji.
Wytępić ASF
Wytępić ASF 8.11.2018, 18:12
Pokażcie jedenastego czarnym ***m jak wygląda pomór afrykański świń.
jelito
jelito 8.11.2018, 18:09
A jakie sa objawy tej choroby
20 groszyRafała
20 groszyRafała 8.11.2018, 17:45
Panie Ministrze Brudziński , w Zolando POtrzebuja pracowników i POdwyżki dają . Tam "Psia grypa" nie panuje . Wilczy bilet i do Zolando nygusów.
miruś:)
miruś:) 8.11.2018, 17:36
Moim zdaniem powinni dostać tylko i wyłącznie podwyżki bo rzeczywiście pieniądze w tej chwili maja nieadekwatne do pracy. Emerytura po 15 latach to przegięcie pały po całości. Dlaczego ja mam zap...ć do 65?? Z chorobowym to samo. Powinno zostać 80%. Zreszta policji L4 bez problemu wystawiają psychologowie...
Były.
Były. 8.11.2018, 19:56
Zgodził się na,,psa'' to niech szczeka? Wiedzą gdzie idą i za za ile to w czym jest problem......
Jasia
Jasia 8.11.2018, 17:20
Durne komentarze w ZUS walczą o to samo co Policjanci a wy chcielibyście wykorzystać tę dziewczyny do kontrolowania ich zwolnień? One też niedługo wyjdą manifestować jak nie zaczną im płacić jak należy. Był już,ż czarny piątek, były przed kancelarią Premiera i nic.Będą jaja jak nie wypłacą emerytur i rent może wtedy do kogoś dotrze za jakie grosze one tam pracują.
On
On 8.11.2018, 17:38
Jasia nie gadaj ze w zus tak zle maja...

Pozostałe