Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan

Z okazji stulecia niepodległości można będzie wejść na okręt

  • 8.11.2018, 12:25
Z okazji stulecia niepodległości można będzie wejść na okręt 8 Flotylla Obrony Wybrzeża
Okręt ORP Kontradmirał Xawery Czernicki 11 listopada będzie stacjonował przy Wałach Chrobrego. Mieszkańcy Szczecina, którzy przyjdą świętować stulecie odzyskania niepodległości, będą mogli wejść na pokład i zwiedzić okręt, a po zakończeniu oficjalnych uroczystości – wspólnie pośpiewać z zespołem Szczecinianie. Oficjalne obchody stulecia odzyskania niepodległości zaczną się o godz. 12.00, w niedzielę, 11 listopada, na dole Wałów Chrobrego, przy ul. Jana z Kolna.

- W samo południe święto Niepodległej rozpoczniemy odśpiewaniem hymnu państwowego wspólnie z zespołem Szczecinianie – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Następnie odbędzie się defilada, koncert orkiestry wojskowej, pokaz sprzętu wojskowego
i służb mundurowych oraz warsztaty edukacyjno-artystyczne. Na pokład okrętu ORP Xawery Czernicki będzie można wejść od godz. 12 do 16.00. Po zakończeniu części oficjalnej zespół Szczecinianie zaprosi mieszkańców miasta do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Dla chętnych osób przygotowaliśmy śpiewniki, a w nich słowa takich utworów jak np. „Ułani, ułani”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko”.

 

Dla mieszkańców Szczecina przygotowaliśmy także biało-czerwone flagi, przypinki z logiem „Niepodległa”, a dla najmłodszych - wiatraczki w barwach narodowych.

O godz. 15.30 pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Szarych Szeregów odbędzie się ceremoniał wojskowy, a o godz. 16.30 rozpocznie się koncert zespołu Tulia.

O godz. 18.00 w Bazylice Metropolitarnej odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny.

W załączeniu - kalendarium wszystkich imprez towarzyszących obchodom święta niepodległości.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bosmat z sokoła
bosmat z sokoła 9.11.2018, 17:50
za moich czasów to MW miała okręty .trzy lata słuzyłem na ORP ,,sokół,, jako radzik to co nieco wiem.teraz no lepiej nie dyskutujmy.
leszek
leszek 9.11.2018, 08:15
jedyna jednostka MW co to jeszcze utrzymuje sie jako tako na wodzie
Torpedowiec
Torpedowiec 9.11.2018, 00:50
A miał stać na Wałach Chrobrego jako muzeum któryś z okrętów podwodnych klasy kilo jako muzeum. A tu stawiają inny złom.
pomysł na pustke
pomysł na pustke 8.11.2018, 21:09
Super! A co na nabrzeżu w Gryfinie?
Lokalnie
Lokalnie 9.11.2018, 09:55
Barka transportowo-desantowa ORP Węgiel
Może narodowcy coś wysadzą ?
Może narodowcy coś wysadzą ? 8.11.2018, 23:14
Gmina Gryfino obchodziła stulecie niepodległości trzy dni przed wyborami 18 października w Wełtyniu. Był biskup czy nawet arcy i liczny kler. A jak był kler to i były dzieciaczki ze szkoły w Gardnie. Tam patriotycznie i po katolicku uczy dzieci nowa pani dyrektor świeżo wybrana pod egidą Sawaryna. To nie był prima aprilis. To były te obchody. A co chcesz powtórki z katabasami w Gryfinie ? Nabrzeże jest niesłuszne bo wybudowane za Piłata i jak pisał pewien redaktorek w szmatławcu zawalało się i pękało już w 2013 roku. Potem przestało i się samo zrewitalizowało pod wpływem myśli o koncepcji jego zagospodarowania nie dokonanej do dzisiaj. To już piąty rok się zaczyna. A teraz pięciu kostek nie potrafią naprawić nieudolni. A wysadzić by mogli Błękitną Armię Józka Hallera. Ale już jest po wyborach i mają nas w d….. Przecież obchody były w październiku przed wyborami w Wełtyniu i desanty też.
Dawny marwoj.
Dawny marwoj. 8.11.2018, 17:50
Nadaje się do podejmowania uchodźców z wody. Siła ognia ? Karabin maszynowy, nieczynna wyrzutnia rakiet(?) albo raczej stanowisko po rakietach i zestaw ZU. Boże chroń tą marynarkę.
ten co liczy
ten co liczy 8.11.2018, 16:36
Polska Marynarka Wojenna nie istnieje, a dzięki komu ?
proźba
proźba 8.11.2018, 15:37
Niech podpłynie do nabrzeża w Gryfinie!
Lokalnie
Lokalnie 8.11.2018, 15:26
Prawdziwa gratka dla miłośników. Ostatnia szansa przed złomowaniem.

Pozostałe