Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan

Nagroda bociana polityczną kukułką

  • 8.11.2018, 14:00 (aktualizacja 08.11.2018 15:50)
Nagroda bociana polityczną kukułką
Starosta Wojciech Konarski, przyznając nagrody bociana, uruchomił prosty mechanizm politycznej zależności. Między innymi jego ludzie wyszukują aktywne jednostki i organizacje, a te odpowiednio wspierane - bywa, że zasilają Inicjatywę Samorządową – ugrupowanie starosty zwane "partią stołków". Bociany, które miały być za promocję powiatu, stają się niekiedy promotorami Wojciecha Konarskiego.

Komu wydaje się dziwna teza zawarta we wstępie, można od razu podać przykład: Paweł Wróbel dostał statuetkę bociana. W wyborach startował z listy Inicjatywy Samorządowej. Wśród laureatów Szlachetnej Paczki też odnotowaliśmy transfer do ekipy Konarskiego. Firma nominowana, zawsze może też twarzą wspomóc w kampanii… W Chojnie aż o tym huczy. Może to przypadek? W każdym bądź razie symbolem ugrupowania starosty widziany na ulotkach jest... bocian.

Układ już od początku

Jury czyli tzw. kapitułę powołuje zarząd powiatu. W praktyce zdominowany przez ludzi starosty. Widać to już na etapie wyłaniania kandydatów. O organizacji konkursu nie wszyscy się dowiadują. Nie wszystkie media są informowane. Teoretycznie z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpić mogą: organizacje pozarządowe, instytucje, przedsiębiorstwa, laureaci nagrody z poprzednich edycji oraz osoby fizyczne (w grupie liczącej co najmniej 10 osób). W praktyce słabo rozreklamowana impreza i mało trafia zgłoszeń. Informacje trafiają najczęściej do sprzyjających ośrodków, które nawet w ostatniej chwili mogą podesłać kandydatów do nagrody starosty. Nie zawsze musi to być ktoś, kto spełnia wymogi formalne. Przykładowo w zeszłym roku w kategorii sport zgłoszono Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, mimo że nawet w statucie nie ma zapisu, że zajmuje się sportem. Ale z Morynia jest Henryk Kaczmar, "żołnierz" starosty.

Taki osobisty bocian za "promocję"

W komisji konkursowej zasiadają ludzie powiązani politycznie, towarzysko i rodzinnie. W zeszłym roku pisaliśmy jak starosta płaci swojemu pupilowi za promowanie swojej nagrody Bociana. Chodziło o zlecenie nagrywania imprezy przez radnego powiatowego Pawła Sławińskiego. Zapłacił za to starosta, czyli my podatnicy. Wojewodzie nie spodobało się to wychodząc z założenia, że radny powinien kierować się interesem publicznym, a nie powinien wykorzystywać swojej funkcji w celu uzyskania korzyści dla siebie i osób bliskich. Ludzie Konarskiego ukryli to w ten sposób, że nie było dyskusji na ten temat na sesji. Dopiero gdy wojewoda wystąpił o wygaszenie mandatu Pawłowi Sławińskiemu sprawa trafiła pod obrady sesji. Większość Konarskiego odrzuciła propozycję wojewody. Paweł Sławiński, który 4 lata temu startował do powiatu z PSL, w tych wyborach reprezentował listę Inicjatywy Samorządowej Wojciecha Konarskiego.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (105)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zero
zero 12.11.2018, 13:27
A kto w tym roku jest taką kukułką?
Obeiktywny_ZGR
Obeiktywny_ZGR 10.11.2018, 16:04
Na wiejskiej większe jest kumoterstwo ale tego 500+ nie widzi... :D W Polsce jest kłamstwo, kolesiostwo i wyzysk poczynając od KOŚCIOŁA aż na gminach kończąc... :DDDDDDDDD
m-ce
m-ce 9.11.2018, 19:12
Kiedyś Konarski wydawał się porządnym gościem, ale przywiązanie do stołka i kasy pokazało twarz prawdziwą.
many many
many many 9.11.2018, 18:37
Panie Konarski! Nie swoje łatwo się wydaje.Do puki można doić to hulaj dusza piekła nie ma. Wszystkie wzorce zaczerpnięte z poprzedniego systemu jedynie słusznemu.
Bocian
Bocian 9.11.2018, 18:36
Kto tam jeszcze z Inicjatywy Samorządowej nie dostał nominacji? Rączka w górę!
KGW
KGW 9.11.2018, 18:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

rada
rada 9.11.2018, 18:27
Baska, gośka, KGW czy inny nick. Kampania wyborcza już minęła . Odpuść sobie. 
złośliwy z Chojny
złośliwy z Chojny 9.11.2018, 18:33
Zawzięta ta Gosia Rawecka. Pajdę w Chojnie dostała i jeszcze się za Wojtkiem ciska.
gonoa
gonoa 9.11.2018, 17:52
dosyć tego staroosty dosy....
Fakt
Fakt 9.11.2018, 13:53
Co tak gryfindory i gryfindorki rozpaczacie?Głosowaliści,głoosujecie i będziecie głosować na te same miernoty
gryfindorka
gryfindorka 9.11.2018, 15:30
Głosowaliśmy na panią Ewę Dudar a nie na stare układy z Inicjatywy Konarskiego.
precz z kampanią
precz z kampanią 9.11.2018, 12:21
I bardzo dobrze. Nie promować hosztaplerskiej nagrody. Kampania wyborcza już się skończyła!
łan
łan 9.11.2018, 12:13
A przepraszam... co macie przeciwko Oli Kwiecień, "Miodom Jana" czy fundacji odbudowującej katedrę chojeńską? Może ten portal przede wszystkim poinformował by o laureatach?
Sami sobie wyrobimy zdanie (...)
clubing
clubing 9.11.2018, 12:16
Wojtek, nie odwracaj kota ogonem. Nikt tu o stowarzyszenia czy osobach prywatnych nie napisał słowa złego. Piszą o upolitycznieniu imprezy i podają przykłady.
miarka obłudy przebrana
miarka obłudy przebrana 9.11.2018, 12:25
W artykule ani słowa o Oli Kwiecień, Miodach Jana czy fundacji odbudowującej katedrę chojeńską ale osły Wojtka oczywiście wciskają kit jakby nie wiedzieli, że kampania wyborcza się skończyła.
promocja nieznanych a politycznych tworów
promocja nieznanych a politycznych tworów 9.11.2018, 10:24
Taki jeden przykład. Bociana za promocję Konarski wręczył Wspólnocie Sant’Egidio w Chojnie. Czy ktoś w ogóle słyszał o takim stowarzyszeniu? A jak nie słyszał to kogo i gdzie oni promowali? Ano jak spojrzeć na FB to są powiązany z Inicjatywą Samorządową i panią Rawecką i jej radnym. I wszystko jasne.
hehe
hehe 9.11.2018, 10:35
hehe Pierwszy raz w życiu słyszę o takim stowarzyszeniu. Z tego wniosek, że to nie nagroda za promocję tylko bocian Konarski promuje swoich z Chojny hehe
Sedzia
Sedzia 9.11.2018, 17:48
Jakich swoich promuje o czym ty wypisujesz. Czepiasz sie czlowieka. Ktory nie mial nic z tym doczynienia. Kapitula wybierala laureatow. Otrzezwij.
Stagnacja
Stagnacja 9.11.2018, 09:33
Pan Mucha to bardzo przedsiębiorczy człowiek, który dał się poznać mieszkańcom jako dobry organizator zarówno w Puk czy Elektr.
Osobiście uważam, że powinien podjąć się wyzwania ożywienia struktur powiatowych. Osobiście nie jestem za PIS ale uważam, że akurat tak kompetentny człowiek zdecydowanie poradziłby sobie na wspomnianym stanowisku.
Ziggy
Ziggy 9.11.2018, 12:02
Jeżeli uważasz,że R.Mucha zrezygnuje z 40 000 miesięcznie w elektrowni dla 10 000 w Starostwie to jesteś naiwny jak dziecko. Prędzej R.Mucha wsadzi swojego człowieka na stanowisko wicestarosty i w ten sposób z tylnego fotela będzie chciał wpływać na powiat....
proste
proste 9.11.2018, 09:37
I tego boi się Konarski. A ktoś powinien uzdrowić ten zatęchły powiat po Konarskim. I stąd ten atak nawet przy nagrodach o bocianach.
gitowiec
gitowiec 9.11.2018, 09:30
Cwaniak polityczny ten Konarski, szkoda tylko , że nie za swoje własne pieniądze.
leszek
leszek 9.11.2018, 08:13
a czemu to wojewoda nie zadziałał w sprawie p.Muchy. ze śmieciarza na energetyka .i to dlatego ,że brat to prominentny urzędnik predzia .no i swój.redakcja też jakoś nie zauważyła.
do krętacza
do krętacza 9.11.2018, 21:55
Jak prezesa spółki nazywasz "śmieciarzem" to może Sawaryna nazwij kaczym pastuchem?
Bo Sawaryn był dyrektorem Dolnej z pisowskiego mianowania - a jest teraz we władzach całej PGE - też z pisowskiego mianowania....
ziemia do kosmity "leszka"
ziemia do kosmity "leszka" 9.11.2018, 18:57
Leszku skup się – CO MA DOLNA ODRA DO PŁACENIA RADNEMU POWIATOWEMU PRZEZ STAROSTĘ? I co wojewoda do Dolnej Odry?
fascynacja tokiem rozumowania sawaryniarza:)
fascynacja tokiem rozumowania sawaryniarza:) 9.11.2018, 12:11
Leszku – twoja nienawiść do PiS i uwielbienie Sawaryna szkodzi ci na mózg. Oświeć nas – gdzie masz punkty wspólne ZLECANIA RADNEMU POWIATOWEMU PŁATNYCH ZADAŃ PRZEZ STAROSTĘ z zatrudnianiem kogokolwiek w Dolnej?
I co ma wojewoda do Dolnej Odry?

Możesz w celach edukacyjnych(:)) pokazać tok swojej gonitwy umysłowej, która w fakcie zarabiania radnego na usługach zlecanych przez powiat doprowadziła cię do twojego pytania?
ziemia do kosmity "leszka"
ziemia do kosmity "leszka" 9.11.2018, 18:30
Bardziej do Dolnej Odry ma Sawaryn – z pisowskiego nadania we władzach PGE – „Leszkowi” nie przeszkadza?
leszek
leszek 9.11.2018, 16:56
fakt nie lubię PISu. uważam działanie kaczyńskiego wielce szkodliwe dla polski wolno mi.proszę mi powiedzieć co wie były prezes PUK na temat energetyki .chyba tylko tyle ze za prad trzeba płacić faktury .zastosowano tutaj hasło BMW.może to niefortunne słowo ,,śmieciarz,, ale czy woznica moze prowadzić TIRa.co powiesz o setkach radnych ,,dobrej zmiany ,,w spółkach skarbu panstwa .co powiesz o tysiącach zgarnianych przez ministrów .pewnie jak szydłowa powiesz ,że nalezało im się .jeszcze zapomniałeś dodać ,,drugi sort,, poza tym zapewniam cię ,że nie jestem gejem i nie uwielbiam Sawaryna.wystarczy czy jeszcze podyskutrujemy o uwielbieniu i nienawiści .smiało
ziemia do kosmity "leszka"
ziemia do kosmity "leszka" 9.11.2018, 18:56
Leszku – SAWARYN W DOLNEJ CI NIE PRZESZKADZAŁ? I W PGE NIE PRZESZKADZA? I to z PiSowskiego nadania?
On jest elektrykiem?


No i czemu tak się ci uwielbienie Sawaryna kojarzy z gejostwem?
leszek
leszek 9.11.2018, 19:50
Sawaryn w ZEDO był w radzie nadzorczej a nie we władzach .to chyba jest różnica .przynajmniej dla mnie .w autobusie jedzie i kierowca i pasazer. ale pasażer nie kieruje pojazdem
Sawaryn nie był we władzach ZEDO, Leszku????
Sawaryn nie był we władzach ZEDO, Leszku???? 9.11.2018, 21:52
LESZKU TY ZAKŁAMANY DEBILU SAWARYNIARSKI WIELBICIELU – ALBO KRĘTACZU – SAWARYN NIE BYŁ DYREKTOREM DOLNEJ ZA PIERWSZEGO PISU???

A przy okazji – jak dla ciebie każdy pasażer autobusu jest członkiem rady nadzorczej firmy przewozowej – to debilizm w czystej postaci...
Fakt
Fakt 9.11.2018, 13:50
To Leszek nienawidzi PiS?, a uwielbia lenia, którego nikt inny jak Brudziński wsadził na nadzorcę PGE
ziemia do kosmity "leszka"
ziemia do kosmity "leszka" 9.11.2018, 18:29
Sawaryna Leszek uwielbia, więc czepia się ekonomisty, że zarządza elektrownią a nie czepia się Sawaryna że Z PISOWSKIEGO NADANIA robił to samo – a teraz rządzi całą PGE – z wieloma elektrowniami....
leszek
leszek 10.11.2018, 08:44
cj za pokrętne rozumowanie .zgadzać się z kierunkiem polityki kogoś to zaraz uwielbienie.kiedyś dyrektorami ZEDO byli wychowankowie elektrowni .ludzie z nas.dopiero pierwszy i drugi PIS wprowadził zasadę desantowców.co ci ludzie rozumieja elektrownie ,załogę . Skończył sie etos ludzi którzy budowali a potem pracowali w elektrowni.bnyła stawiana za wzór współpracy dyrekcji ,za łogi związków .teraz ,zresztą co wy wiecie jak nie byliscie częścią elektrowni .was interesuja tylko stołki i rządzenie
uwielbienie to bezkrytyczna miłość i ubóstwienie:)
uwielbienie to bezkrytyczna miłość i ubóstwienie:) 10.11.2018, 09:52
Leszku twoje uwielbienie Sawaryna nienawiść do PiS łączona razem to jakaś paranoja - PRZECIEŻ PIERWSZY PIS W DOLNEJ - TO SAWARYN DYREKTOR!!!

Który nie miał kompletnie nic z energetyką. Czego jakoś w swym uwielbieniu Sawaryna nie widzisz i ci nie przeszkadza...

Nazywasz p. Muchę "śmieciarzem" - tylko że człowiek ma doświadczenie w zarządzaniu.
Bo nie trzeba być maszynistą, żeby być dyrektorem PKP. Ale wypadałoby być ekonomistą...
leszek
leszek 10.11.2018, 14:01
ilu ludzi liczy PUK .chyba nie wiecej jak stu .i ty to nazywasz doswiadczeniem w zarządzaniu.ZEDO to w sumie grubo ponad dwa tysiące.jest chyba róznica .poza tym gdyby nie braciszek ,nigdy nie byłby dyrektorem w elektrowni.znajomego krórliczka miałbym szanować .
do wielbiciela Sawaryna
do wielbiciela Sawaryna 10.11.2018, 17:21
Leszku ty wielbicielu Sawaryna a twoje guru dyrektora Dolnej za pierwszego PiSu dostał bo policzyli mu kaczki, które hodował???

Dyskredytujesz Muchę człowieka z doświadczeniem w zarządzaniu (i wykształceniem ekonomicznym) a nie przeszkadzał ci prawnik po historii, co NICZYM NIE ZARZĄDZAŁ (poza własną kancelarią)?
Wojtek opanuj się człowieku
Wojtek opanuj się człowieku 9.11.2018, 08:43
Pracowity człowiek awansował i co w tym dziwnego. Pan Mucha jest ekonomista i pracował w banku... Śmieciarzem to może go nazywac starosta i inni nieprzychylni mu ludzie.
zdziwiony
zdziwiony 9.11.2018, 08:59
A co tak nagle Konarski nie lubi Muchy?
PiSman
PiSman 9.11.2018, 09:10
Nie lubi PiS i wszystkich którzy mogą mu odebrać stołek. Zobacz jak jego radny Sławiński zaatakował przed wyborami PiS. To prymitywizm do kwadratu.
leszek
leszek 10.11.2018, 14:03
no jak mozna atakować PIS.to nie na miejscu .ba wręcz niemoralne i zdrada państwa
parafraza wielbiciela Sawaryna
parafraza wielbiciela Sawaryna 10.11.2018, 17:23
Dzisiaj, 14:03 no jak mozna atakować sawaryniarzy co są antypisowcami.to nie na miejscu .ba wręcz niemoralne i zdrada państwa
ornitolog
ornitolog 9.11.2018, 00:22
A podrzucona kukułka wywala z gniazda resztę towarzystwa.
nowe ludowe przysłowie
nowe ludowe przysłowie 9.11.2018, 09:32
Jak ciebie Konar okuka na głucho
to i w kieszeni będzie sucho.
Tomek Es
Tomek Es 8.11.2018, 23:39
Nagroda Bociana to upadek jakichkolwiek wartości, jeśli w kapitule zasiada gościu, który nie potrafi napisać jednego poprawnego zdania w naszym ojczystym języku!!! - gość pochodzi z miasta Salwy!!!

T R A G E D I A!!!!

P.S. a Rafał Rzepczak - inteligentny gość stoi u jego boku!!!
Rafał daj spokój i zrezygnuj ze szkoły, bo z debilami obstajesz!
arej
arej 8.11.2018, 23:52
Rafał nie daj się omamić, jak ten pięściarz z chojeńskiej gminy!
kubełek
kubełek 8.11.2018, 23:57
Jak byś dostał tyle ciosów na głowę to też byś raczej inaczej gadał.
Heniek z Morynia
Heniek z Morynia 8.11.2018, 23:01
Mamo... Co... Chwala nas... Kto... My ich... Oni nas...
grubba
grubba 9.11.2018, 08:45
Dobrze powiedziane bo Kaczmar to taka chodząca chwalipięta. Ale że by to było chociaż za co...
gabaryt
gabaryt 9.11.2018, 10:32
Prawda jest taka, że jest kilka rzeczy za którymi może się chwalić.
wędrowniczek
wędrowniczek 10.11.2018, 15:32
Wyborcy z Gminy Moryń , Mieszkowice już piąty raz dają p. Heńkowi zaufanie i wyborcy wybrali go do Powiatu. Obserwuje tego gościa, bo przyjeżdżam weekendowo z Berlina do Przyjezierza. Uważam, że wyborcy wiedzieli co robią i ponownie wybrali go do Rady Powiat. Wręcz przeciwni ma czym się chwalić ale się nie chwali i to jest jego wadą bo ten Pan Heniek skromnie powolutku realizuje swoje zadanie . Tyle Ci odpisze p.p grubba, i gabaryt. I dajcie mu spokój ze swoimi wpisami nie na temat. Dobrze że ktoś taki w gminie jest. Tyle pozdrawiam
Mieszkaniec morynia
Mieszkaniec morynia 9.11.2018, 10:29
Chybap GRUBA z tym wpisem pojechalas. Jaki chwalipieta. Nalezycie wykonuje swoja prace, a mieszkancy to zauwazaja I oni sa zadowoleni. Tyle ci opisze.
diagnoza
diagnoza 8.11.2018, 22:58
Jak się przyjrzeć to plecowi wzajemni poklepywacze z klubu wzajemnej adoracji.
reżyser
reżyser 8.11.2018, 22:50
Czyli jedne wielkie Ż E N U A !! Widac snobizm i próżność, ale to takie ludzkie cechy, już są normą. Prawda? Taki torche "Rejs" i" Miś" w jednym.
krug
krug 8.11.2018, 22:43
To towarzystwo wzajemnej adoracji.

Pozostałe