Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan

Ostatnia sesja starej kadencji w Chojnie

  • 10.11.2018, 12:49 (aktualizacja 10.11.2018 20:42)
Ostatnia sesja starej kadencji w Chojnie
Mijająca kadencja rady nie była łatwa, ale w wielu aspektach skuteczna. Korzystnie dla mieszkańców i PUK Chojna rozwiązaliśmy problem śmieciowy, naszej przynależności do ZGDO i niższych stawek opłat. Później wprowadziliśmy program naprawczy, który pomimo wielu wspólnych wyrzeczeń zredukował zadłużenie i ustabilizował finanse gminy, co pozwoliło na rozpoczęcie nowych zadań i otworzyło możliwość realnego rozwoju na przyszłość. Nie były to decyzje łatwe ani popularne, ale nie zawsze populizm czy chęć przypodobania się mieszkańcom jest najważniejszy – powiedział po ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chojnie jej przewodniczący Piotr Mróz.

W ostatnich wyborach mieszkańcy gminy Chojna uznali, że nie tylko burmistrza, ale też Radę Miejską w Chojnie trzeba zmienić. Tylko 4 (z 15) radnych nadal zasiadać będzie w radzie. Stąd też pewno gorzkie słowa Piotra Mroza, który był kandydatem na burmistrza.

-Nie do końca społeczeństwo te trudne decyzje zrozumiało, ale i tak warto było, bo liczy się przede wszystkim dobro gminy. I w tym kontekście jestem z naszych działań dumny – powiedział Piotr Mróz. -Poza tym podziękowałem radnym za czteroletnią rzetelną pracę i zaangażowanie, za reprezentowany poziom dyskusji, kulturę wypowiedzi i merytoryczne przygotowanie. Byłem dumny, że mogłem tym ludziom przewodniczyć – dodał przewodniczący.

Siódma kadencja samorządu terytorialnego, jak i kadencja burmistrza, mija 16 listopada 2018 r. Ostatnia sesja odbyła się 8 listopada.

Radnymi w tej kadencji byli: Paweł Bucyk, Mirosława Buko, Michał Burak (będzie nadal radnym), Stanisław Drapaluk, Bartosz Michnio (zastąpił w trakcie trwania kadencji Jarosława Klisowskiego, będzie nadal radnym), Henryk Kłapouch, Bronisław Krzyżanowski, Elżbieta Lach (będzie nadal radną), Piotr Mróz - przewodniczący rady, Jacek Prus, Małgorzata Przybylska (będzie nadal radną), Radosław Stec - wiceprzewodniczący rady, Mariusz Strelczuk, Patryk Szczapa, Piotr Żebrowski - wiceprzewodniczący rady.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bednarz
bednarz 11.11.2018, 14:01
Rozsądnie to zaczęli się zachowywać przez ostatnie 1,5 roku. Ale wcześniej to kto doprowadził do zapaści gminę?
Obserwator
Obserwator 11.11.2018, 13:16
Odchodzaca wysoka Rada pracowala przez cala kadencje w pocie czola. Zasluzyla na najwyzszy szacunek. Wysoka Rada=wysoki szacunek -logiczne. Utozsamiala sie niemal w 100 proc z rola prokuratora i obroncow ludu. Tworzyla taki swoista agresywna grupe prokuratorow. Zamiast pomagac wladzy wykonawczej dopatrywala sie tylko przewalek. Zalosne. Dobrze, ze to juz koniec tego cyrku
SOS
SOS 10.11.2018, 22:34
Oj Pazdzioch, Pazdzioch! Ty zawsze będziesz Pazdziochem!
zumba
zumba 10.11.2018, 18:34
Podzielili się na 3 części i wyborcy ukarali kłótników.
Optymista
Optymista 10.11.2018, 18:20
No coz Panowie Stec i Mroz, kandydaci na burmistrza Chojny. Panowie, lepiej byc ( z dwojga zlego) wystrychnietym na dutka niz wydutkanym na strychu. Dzieki Wam mamy ta " lepsza zmiane", niestety kolejna lepsza zmiane. Oby byla ona rzeczywiscie lepsza. Wielki szacun dla Pana Adama. Jakby nie bylo 12 lat burmistrzoawania to nie bulka z maslem.
radny bezradny
radny bezradny 10.11.2018, 17:47
Teraz nie pora szukać wymówek
Fakt, że skończyło się,
Dziś przyszedł inny, i lepszy ode mnie
I wraz z Tobą skradł szczęście me.
Jedną mam prośbę, może ostatnią,
Pierwszą od wielu lat,
Daj mi tę jedną niedzielę,
Ostatnia niedzielę,
A potem niech wali się świat.

To ostatnia niedziela,
Dzisiaj się rozstaniemy,
Dzisiaj się rozejdziemy
Na wieczny czas.
To ostatnia niedziela,
Więc nie żałuj jej dla mnie,
Spojrzyj czule dziś na mnie
Ostatni raz.

Będziesz jeszcze dość tych niedziel miała,
A co ze mną będzie, któż to wie...

To ostatnia niedziela,
Moje sny wymarzone,
Szczęście tak upragnione
Skończyło się.
Ferdek
Ferdek 10.11.2018, 15:51
Nie do końca społeczeństwo te trudne decyzje zrozumiało

panie Mróz,spoleczeństwo doskonale zrozumialo i powiedzialo wam STOP.Avide Derci Roma

Pozostałe