Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Adecco 23.09.2018 - 30.11.2018
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan
Amazon - 01-30.11.2018 Pan

Odsłonią tablicę z okazji 100-lecia z... błędami

  • 10.11.2018, 22:58 (aktualizacja 11.11.2018 01:26)
Odsłonią tablicę z okazji 100-lecia z... błędami
Treść postanowili tymczasowo utajnić. Miała być niespodzianka, a może wyjść klapa. Władze Cedyni bez zapowiadanych konsultacji społecznych umieściły na budynku urzędu miejskiego tablicę upamiętniającą 100. rocznicę niepodległości Polski i częściowo także siebie (sic!). Wcześniej odmówiono ujawnienia treści napisu. Teraz okazało się, że... tekst zawiera błędy.

Tablica przytwierdzona została na budynku Urzędu Miejskiego w Cedyni w miejscu, gdzie dawnej były wrota do pomieszczenia, w którym przechowywano wóz strażacki. Dziś ów garaż to siedziba rady miejskiej.

Błędy w tekście wyrytym w kamieniu niezbyt dobrze świadczą o pomysłodawcach, czyli władzach odchodzących po przegranych wyborach. Na folii zasłaniającej napis pisakiem dopisano: „Kotowicz, Nowak nauczcie się pisać po polsku, bez błędów”.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Abc
Abc 12.11.2018, 07:00
Ale wstyd!!!
niekryty krytyk
niekryty krytyk 11.11.2018, 22:40
Najwięcej Pomników w Rejonie Pamięci Narodowej. Poprzedni pomniki, w tym najbardziej sromotny dla burmistrz Kotowicz stoi w miejscu najlepszym, na osi placu (nie z boku i. ..bokiem). Krytykuję to na forum igryfino od dawna. A tak podrzędne potraktowanie symbolu niepodległości na tyłach pomnika upatruję w postsowieckiej mentalności włodarzy miasta. Jeśli ma się pewną kulturę, czyli wrażliwość, jeśli młodość była wypełniona kształceniem również ducha, a nie zdobywaniem tylko dyplomów, szkoleń i robieniem partyjnych karier, to ma się tę wolę i szerokość horyzontów, które wywołują pewna determinację w działaniu w sferze symbolicznej, duchowej. A jak nie, to jest jak jest...
Zula
Zula 11.11.2018, 22:00
Te (...) w ogóle nie powinni być zapraszani na żadne uroczystość.Co za różnica pokropił czy nie.Kto im teraz wierzy? Trzymają z tymi, którzy im więcej zapłacą.Sprzedawczyki.

Inwektywy wykreślone. administrator
kod
kod 12.11.2018, 07:33
lecz sie
surokatka
surokatka 11.11.2018, 22:05
Przegrali wybory to zaraz odejdą.
Wiatraczek
Wiatraczek 11.11.2018, 21:48
Zamiast i Gryfino czytajcie ***...tam piszą sprawdzone wiadomości...
Euzebiusz
Euzebiusz 11.11.2018, 21:52
Tania reklama skompromitowanej wyborami konkurencji.
świadek
świadek 11.11.2018, 13:59
Nawet ksiądz nie poświęcił heh
murarzka
murarzka 11.11.2018, 22:06
A co miał święcić poniemiecki budynek?
miłość własna jest najsilniejsza
miłość własna jest najsilniejsza 11.11.2018, 11:16
Ten pomniczek tak naprawdę ufundowali sobie. Bo kogo mają na myśli o pisząc o samorządowcach?
śmiechu warte zabezpieczenie
śmiechu warte zabezpieczenie 11.11.2018, 11:06
Osłonięcie będzie polegało na rozerwaniu folii?
Gość
Gość 11.11.2018, 10:57
Mocarstwa w 1918 były wykrwawione i upadały jedno po drugim. W takim stanie rzeczy stosunkowo łatwo było odzyskać niepodległość. Problem w tym co z tą wolnością zrobiono. Polska międzywojenna pogrążała się w dyktaturze i gospodarczych nonsensach. Podobnie jest dzisiaj. Aby tego nie oglądać wyjechałem na miesiąć z Polski. I nie muszę mieć jutro wolnego. Na koniec refleksja : Piłsudski zdelegalizował ONR. Obecna władza negocjuje z ONR i innymi faszystami wspólny marsz ku czci Piłsudskiego. Chichot historii.
Chichot z boku
Chichot z boku 11.11.2018, 16:08
Faszyzm, wszędzie faszyzm.
będzie dobrze, jeszcze trochę
będzie dobrze, jeszcze trochę 11.11.2018, 10:54
4 lata obciachu więc przeżyjemy ten obciach ostatni.
krótko i na temat
krótko i na temat 11.11.2018, 10:40
Pisanie po polsku na kamieniu z błędami ortograficznymi to brak patriotyzmu.
Fakt
Fakt 11.11.2018, 10:24
Doradzali "fahofcy" z gryfindoru
Ktosik
Ktosik 11.11.2018, 08:14
Panie dziennikarzu wygląda to na jakąś prywatną wojenkę źle świadczy to o tej gazecie.Atak to brak argumentów. Proszę niech Pan ujawni te błędy.
krótki
krótki 11.11.2018, 10:41
Myślę, że zrobił to specjalnie aby dać kolejny artykuł.
a co - już poprawiliście?
a co - już poprawiliście? 11.11.2018, 08:38
A co miał zedrzeć tę czarną folię?
Swoją drogą, tablice zazwyczaj są przesłaniane szarfą, którą się odczepia na uroczystości odsłonięcia - więc każdy wcześniej może przeczytać...
tępiciel głupoty
tępiciel głupoty 11.11.2018, 10:38
Mnie to wygląda na wojnę z głupotą i bzdurnym wydawaniem pieniędzy publicznych. Brawo wy!
tablica
tablica 11.11.2018, 08:07
jak się pisze to informuje sie w całości a nie oskarża!!!!!!!!!!!!!!!! dziennikarstwo zerowe
folia na tablicy
folia na tablicy 11.11.2018, 08:39
Jak się za publiczne pieniądze wiesza tablicę, to się śmieciowym workiem jej nie obkleja. Estetyka urzędu zerowa...
Jasiu
Jasiu 11.11.2018, 07:44
Jakie to błędy?
rada
rada 11.11.2018, 10:29
Kotowicz, jeśli nie wiesz jakie to błędy to kup sobie słownik ortograficzny.
Podpis
Podpis 11.11.2018, 07:01
Może "niemcy" z małej?
sowa
sowa 11.11.2018, 01:56
A jakie "kwiatki" kryje treść?
Krupi
Krupi 11.11.2018, 10:29
Przecież nie wiadomo bo napis utajnili.
folijka
folijka 11.11.2018, 01:18
Strasznie tandetnie wygląda ta obklejka.
równanie
równanie 11.11.2018, 10:53
Tandetna władza, tandetna oklejka.

Pozostałe