Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 marca 2026 11:36
Reklama
Reklama
Reklama

Świętowali cały dzień. Jubileuszowa inauguracja roku akademickiego GUTW

A może by tak w Gryfinie? Pomysł, propozycja, pierwsze spotkania. I tak to się zaczęło. Od pierwszej inauguracji Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku minęło prawie 10 lat. Dzisiejsze (2 października 2019 r.) powakacyjne spotkanie wypełniło salę kinową Gryfińskiego Domu Kultury po brzegi. Studenci, zaproszeni goście, a wśród nich m.in. posłanka na Sejm Magdalena Kochan, senator Grzegorz Napieralski. Dzisiejsza inauguracja roku akademickiego została połączona z „obiadem czwartkowym”, sadzeniem pamiątkowego drzewka pamięci - dębu czerwonego ,,GUsTaW" w Parku Miejskim, co otworzyło wielką galę zbliżającą studentów krok za krokiem do jubileuszu.
Świętowali cały dzień. Jubileuszowa inauguracja roku akademickiego GUTW

Autor: fot. TWS

Urszula Kwietniewska-Łacny, prezes Uniwersytetu witała zebranych, informowała o planach, odbierała gratulacje i dziękowała za pomoc i zainteresowanie, którego nigdy za wiele. Raz było lepiej, raz trochę gorzej, ale nauka i paca trwały i trwać będą.

Po krótkiej informacji o uniwersyteckich planach, uczestnicy mieli okazję obejrzeć występ świetnego zespołu tanecznego seniorek ,,Babylon" z UTW Myślibórz. Publiczność nagradzała tancerki brawami na stojąco.

W „Arkadii” czekał na uczestników obiad i występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie, a także spotkanie z Michałem Michalskim - wyjątkowym szewcem, wpisującym się w tytuł dzisiejszego obiadu „Ginące zawody”.

A na zakończenie występ muzyczny - interpretacje utworów Marka Grechuty w wykonaniu Alexa Marka i Jana Zakrzewskiego ze Szczecina, laureatów tegorocznego konkursu w Świnoujściu na interpretacje piosenek krakowskiego barda Marka Grechuty.

Dzisiejsza inauguracja mogła rywalizować z maratonem. Pobiła chyba rekord czasowy. Zaczęło się o godz. 10 zaśpiewaniem przez uczniów Szkoły Muzycznej hymnu „Gaudeamus”, a skończyło wieczorem. Jak zwykle całość bardzo pracowicie i ciekawie zorganizowana przez Urszulę Kwietniewską-Łacny. Tak więc gratulacje i słowa uznania całkowicie zasłużone.

TWS



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Kiedyś się biegało po trzepakach i drzewach, a teraz place zabaw są sterylne i nudne, to i dzieci nie mają gdzie się uczyć skakać.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 11:20Źródło komentarza: Kryzys sprawności dzieci. Większość nie potrafi skakać na skakance i potrzebuje pilnej pomocy specjalistówAutor komentarza: mundurowyTreść komentarza: Pracowałem z technikami kryminalistyki i to są ludzie o stalowych nerwach, ale tutaj widać, że choroba nie wybiera. Fakt, że on biegał maratony i morsował, a teraz leży w szpitalu, uświadamia, że każdy z nas może być następny. To nie jest tylko prośba o pomoc, to apel o naszą solidarność.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 11:11Źródło komentarza: Technik kryminalistyki szuka śladu życia. Wyścig z czasem o serce ojca i policjanta DamianaAutor komentarza: tak to widzęTreść komentarza: Biedronka powinna być flagowym obiektem w całym regionie.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 11:08Źródło komentarza: Rekordowa Biedronka w powiecie gryfińskim zostanie zmodernizowana. Zamknięcie wkrótceAutor komentarza: JozefTreść komentarza: Jak zwykle ze 100 mld zrobiło się naciągane 100-300 mln i to wcale nie w nogach od stołu. A w porównaniu do tego, co teraz się dzieje, to małe piwo jest...Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:51Źródło komentarza: Fundusz bez sprawiedliwości - raport NIK. Ujawniają mechanizm uznaniowego rozdawania milionów złotych
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama