Pieniądze na działania dla kół gospodyń wiejskich, rad sołeckich i stowarzyszeń

Pieniądze na działania dla kół gospodyń wiejskich, rad sołeckich i stowarzyszeń
Jeszcze tylko do 18 listopada br. fundacje, stowarzyszenia oraz podmioty kolegialne – np. rady sołeckie czy koła gospodyń wiejskich, mające siedzibę i działające na terenach wiejskich mogą ubiegać się o dotacje w ramach programu „Razem Możemy Więcej”. Granty można przeznaczyć na projekty z zakresu rozwoju kulturowo-historycznego, inicjatyw społecznych oraz ochrony i promocji zdrowia.
Wszystkie inicjatywy, które zostaną zgłoszone do programu powinny mieć jeden wspólny element – ich realizacja ma wpłynąć na zintegrowanie i aktywizację mieszkańców całej wsi lub gminy oraz zachęcić ich do wspólnego działania.
 
Celem programu jest zachęcanie mieszkańców wsi do samoorganizowania się i wspólnej realizacji lokalnych inicjatyw, które wpłyną na polepszenie życia całej społeczności.
W ramach „Razem Możemy Więcej” EFRWP wspiera finansowo projekty organizacji wiejskich oraz pomaga w ich efektywnej współpracy z władzami samorządowymi.
 
Wnioski należy składać wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego. Formularz orazszczegóły programu znajdują się na stronie internetowej EFRWP: http://efrwp.pl/element/ngo-o-programie
Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krysia
Krysia 4.12.2013, 21:44
Co nie pociągnie
lobo
lobo 17.11.2013, 12:35

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sołtys Gardna Tadeusz Feller
Sołtys Gardna Tadeusz Feller 15.11.2013, 23:39
:-) :-) :-) Droga Krysiu, dobrze, że nie król_ik lub jeden z wielu znajomych królika. :-)
Czep się Pietrek Mariolci. :-P

Co załatwi, to załatwi. Sam Stowarzyszenia nie pociągnę, a to jest warunkiem korzystania z takich dotacji. W gminie wątpię, aby ktokolwiek się tym zajął.
Pietrek z Rancha
Pietrek z Rancha 15.11.2013, 16:21
Kryśka nie fisiuj,luzuj majty.Wazeliniara
Krystyna
Krystyna 15.11.2013, 16:02
Nasz sołtys Tadziu jest naszym królem wiele potrafi załatwic i pomóc naszej wiosce Gardnie
Kaziu
Kaziu 15.11.2013, 12:36
moze daleszewo napisze to kiełbasy nie bedzie sprzedawac
wampirzyca
wampirzyca 14.11.2013, 20:47
Taaa, może Pan doradca ds. wiejskich Leszek Droździel się w końcu wykaże i będzie pomocny, zamiast się promować w szkołach i kościele?
nw
nw 14.11.2013, 19:23
Tak, podział zawsze będzie bo to cecha narodowa nas Polaków. A podatki każdy płaci i za te podatki nikt nikomu łaski nie robi. Odpowiednie służby za to biorą pieniądze to niech się wezmą do roboty, pomoga bo po 2015 roku to już będzie za późno jak wejdą komisarze UE.Akces unijny - polecam każdemu do poczytania na stronie gov.pl.
mieszkaniec
mieszkaniec 14.11.2013, 11:57
Gardno, Sobieradz, Bartkowo i kilka innych wsi sobie poradzi. Reszta liczy tylko na GDK.
Sołtys Gardna Tadeusz Feller
Sołtys Gardna Tadeusz Feller 14.11.2013, 11:08
A na marginesie współpracy z radnym.
Wiele, zbyt wiele osób widziałoby, ba próbowało nas skłócić. Do tego tanga wystarczy dwoje i bez wazeliny z zewnątrz. :-)
Sołtys Gardna Tadeusz Feller
Sołtys Gardna Tadeusz Feller 14.11.2013, 11:01
Słusznie gościu. Sołtys nie jest urzędnikiem na etacie. Nie ma armii podległych ludzi. Faktycznie do papierów jest sam, a przybywa coraz więcej. W końcu za swoje ponosi wszelkie koszty działalności informacyjnej sołectwa. Mi np. solidna drukarka nie jest potrzebna. W sołectwie niezbędna. Są nasze wnioski złożone do FS. Nie dotyczą wyłącznie konsumpcji /jak twierdzą niektórzy/. Ale obejmują drobne zadania inwestycyjne. Fajnie by było, gdyby przy okazji analizowania wniosków sołectw, urząd wspierał nas w pozyskiwaniu dodatkowych środków. Poza tym Sołectwa i małe KGW, nie mają KRS, co wyrzuca je z wielu systemów dofinasowań. Tu przykład Bartkowa i organizowanego przez Elę przeglądu zespołów ludowych. O ile wiem wnioski przygotowała Sołtys, ale przez GDK. No cóż, wracamy do punktu wyjścia. Świetlica w Bartkowie jest w statucie GDK.
gosc
gosc 14.11.2013, 08:40
Oprócz wymogów formalnych wymienionych w jednym z postów poniżej, trzeba umieć wypełnić część opisową projektu, nie w każdym środowisku wiejskim jest osoba, która to potrafi. Ale dlaczego sołtysi nie próbują do tego zadania wciągnąć pracowników urzędów, niektorzy z nich mają to w zakresie obowiązków. Wszystko to jednak wymaga troche więcej zachodu niż biadolenie, że na nic nie ma pieniędzy. Takie informacja jak ta zamieszczona na igryfino powinny być rozsyłane pocztą elektroniczną przez odpowiednich pracowników urzędów do wszystkich NGO, sołtysów i parafii na terenie powiatu. Jakoś w naszych gminach przez ostatnie 7 lat funkcjonowania ostatniej perspektywy budżetowej UE nie udało się jeszcze tego osiągnąć,wstyd.
Piotr Zwoliński
Piotr Zwoliński 14.11.2013, 08:06
Drodzy państwo -tu nie chodzi o jakąś ,wazelinę tylko o wzorcowe porozumienie miedzy panem radnym ,panem sołtysem i mieszkańcami Gardna-czego bardzo brakuje w Gryfinie .W Gryfinie rządzi pan Piłat i o żadnych porozumieniach i współpracy z mieszkańcami nie ma mowy.Lokalne społeczności powinny stanowić jedność ,aby w perspektywie osiągać wspólne cele-tak dzieje się od wielu lat w Gardnie,gdzie dobro mieszkańców jest na pierwszym miejscu ,dzięki takim osobom jak p.Namieciński i p.Feller
Tomasz Namieciński
Tomasz Namieciński 14.11.2013, 07:46
~he he he | 13.11.2013, 19:46 x

Bracie Tadeuszu! bo zaliżesz tego radnego na śmierć! czyżbyś też załapał się na wazelinkę ;)

Bez obaw nie dam się zalizać, a wazylina jest zbędna !

A tak na poważnie, czasami różnie to bywa ze względu na różnorodność osobowości i charakterów - jak w małżeństwie. Zawsze jednak zarówno z Tadkiem, Radą Sołecką czy Paniami z KGW dochodzimy do porozumienia i mówimy jednym głosem.
pozdrawiam
Sołtys Gardna Tadeusz Feller
Sołtys Gardna Tadeusz Feller 13.11.2013, 20:51
Co nie znaczy, że jak w każdym dobrym małżeństwie, nie usiłujemy sobie coś udowodnić lub przekonać do czegoś. Wynikiem trwałość związku, spokój dla pracy w sołectwie.
Sołtys Gardna Tadeusz Feller
Sołtys Gardna Tadeusz Feller 13.11.2013, 20:43
~maja | 13.11.2013, 20:28 x

żeby wniosek zlożyć trzeba mieć krs statut regon nip konto bankowe a nie wszyscy mają także nara

Prawda!

Oczywiście z Tomaszem lizusujemy się wzajemnie? Żal coś ściska? :-)) Od 7 lat razem z dobrym skutkiem dla Gardna.
Dla gminy, Tomasz chyba nie jest w ogonie radnych? :-) Dla złośliwców. Tomasz jest z nami, a my za nim. Czego życzę wszystkim. Bierzcie przykład. :-))
Zdjęcia jak śpiewa z Gardniankami nie wrzucę, bo niemiłosiernie fałszuje. :-D Ale dobre chęci też się liczą.
maja
maja 13.11.2013, 20:28
żeby wniosek zlożyć trzeba mieć krs statut regon nip konto bankowe a nie wszyscy mają także nara
jaity
jaity 13.11.2013, 19:53
~he he he | 13.11.2013, 19:46 x

Bracie Tadeuszu! bo zaliżesz tego radnego na śmierć! czyżbyś też załapał się na wazelinkę ;)

Trafna uwaga! całkowicie się z nią zgodzę!
jaity
jaity 13.11.2013, 19:49
a soltys gardana zaraz pęknie! zapewne Tomasz zaś wyłoży pieniądze ze swojej kieszeni.....
he he he
he he he 13.11.2013, 19:46
Bracie Tadeuszu! bo zaliżesz tego radnego na śmierć! czyżbyś też załapał się na wazelinkę ;)

Pozostałe