Rondo im. Łukasza Urbana. Uczczą pamięć kierowcy, który zginął w zamachu w Berlinie

  • 4.11.2018, 12:05 (aktualizacja 04.11.2018 14:00)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rondo im. Łukasza Urbana. Uczczą pamięć kierowcy, który zginął w zamachu w Berlinie
Uroczystość nadania nazwy rondu imienia Łukasza Urbana w Baniach odbędzie się w poniedziałek 5 listopada 2018 r. Najpierw w miejscowym kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o godz. 12:00 odprawiona zosanie msza św. Po mszy nastąpi przemarsz na rondo i oficjalne nadanie rondu imienia Łukasza Urbana.

Uchwałę o nadaniu rondu imienia kierowcy, który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie, podjęła Rada Gminy w Baniach 22 stycznia 2018 r. 

-Wpłynął wniosek od mieszkańców. Jest zgoda zarządcy drogi – Zarządu Dróg Wojewódzkich. Na upamiętnienie wyraziła zgodę żona i rodzice zamordowanego. Nazwa ronda ma wymiar ponadgminny – powiedziała wójt Teresa Sadowska.

 

37-letni kierowca ciężarówki Łukasz Urban mieszkający w gminie Banie zginął 19 grudnia 2016 r. w Berlinie. Terrorysta pochodzący z Tunezji zastrzelił Polaka i ukradł jego samochód. Dżihadysta wjechał w tłum ludzi na targu bożonarodzeniowym na Breitscheidplatz w dzielnicy Charlottenburg. Zginęło wtedy 12 osób, a 70 zostało rannych. Pierwsze doniesienia w tej sprawie mówiły o walce kierowcy o odzyskanie samochodu aby zapobiec tragedii…

 
Na tym rondzie oddawali cześć

30 grudnia 2016 roku odbył się pogrzeb Łukasza Urbana. W rocznicę pogrzebu pamięć Łukasza Urbana została uczczona konwojem ciężarówek zawodowych kierowców. Przyjechali na cmentarz w Baniach rok po tragedii aby wspólnie z rodziną śp. Łukasza Urbana oraz mieszkańcami Bań złożyć kwiaty i zapalić znicze. 

Napisaliśmy o tym tutaj:

http://www.igryfino.pl/kat-186,a,26481,w-rocznice-smierci-polskiego-kierowcy-ktory-zginal.html

 

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26477,kierowcy-uczcili-pamiec-lukasza-urbana-w-rocznice-

 

http://www.igryfino.pl/kat-186,a,17626,ostatnie-pozegnanie-lukasza-urbana-na-cmentarzu-i-.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hmmm
hmmm 7.11.2018, 09:54
Znamienne, że Mucha nie przybył.
Baniak
Baniak 5.11.2018, 09:46
Następny pomnik przy przystanku to wòjtowa sobie stawia za zasługi dla gminy. I tak ostatnią robotę bobik otrzymał aby jeszcze nas zdoić z kasy gminnej.
konkurencja dobra rzecz
konkurencja dobra rzecz 5.11.2018, 09:51
Nie martw się. Następny przetarg wygrasz ty. Przygotuj tylko dobrą ceną i popraw sę z robotami.
ibis
ibis 4.11.2018, 23:30
Niektórzy nie znają faktów i piszą głupoty.
glonek
glonek 5.11.2018, 09:52
A jakie są te fakty?
Żmik
Żmik 7.11.2018, 09:43
Fakty????? Proszę tutaj się zaczynają : ,, Pierwsze doniesienia w tej sprawie mówiły o walce kierowcy o odzyskanie samochodu aby zapobiec tragedii… a o kolejnych dczytaj ?
Danken
Danken 4.11.2018, 23:09
Śmiechu warte to bohaterstwo poprzez sen w kabinie, tak walczył z Islamem, że się nie obudził. Przecież ten człowiek nie wiedział co się dzieje na zewnątrz jego kabiny więc jakim był bohaterem. Każdy człowiek obok tego ronda, który przybiega lub przyjeżdża na sygnał syreny - czyli każdy strażak jest po stu kroć bardziej zasłużonym bohaterem ( za żywota co ważne), bo świadomie narażają swoje zdrowie i życie w służbie ratując innych. A ten kierowca jest tylko ofiarą a do bohaterstwa i heroizmu b. daleko mu, więc ludzie nie obrażajcie jego zwyczajnego żywota ani tych którym to miano należne jest!
Nie drążcie tematu tego zdarzenia bo, jak służby niemieckie podały, prawda bardzo mija się z tym o czym mówi się na naszym podwórku. Po prostu - nie róbmy bohaterów z tych, którzy nimi nigdy nie byli. Proste chyba...?
ibis
ibis 4.11.2018, 23:30
Żal mi ciebie...
Mieszkaniec  Bań
Mieszkaniec Bań 4.11.2018, 22:31
Jak mógł wypłynąć wniosek od mieszkańców, jak większość z innej strony znała zmarłego (choć o umarłych nie powinno się źle mówić, i jest to tragedia dla rodziny), radni również twierdzili, że nie wiedzieli nad czym głosowali. Śmiech na sali i nic więcej. Mieszkańców nigdy w tej gminie się nie słuchało i nie słucha, taka jest prawda. Rządzi wójt i pleban.
kod
kod 5.11.2018, 08:14
i ty kodziarzu!!!!!
Stach
Stach 4.11.2018, 21:31
Za rok będą nadawać ulicę na jego cześć. W Różnowie mieszkał a oni w Bani mu dają zaszczyty po śmierci. Śmieszne.
tak to
tak to 4.11.2018, 21:21
Druga tura wyborów przykryła wydarzenie.
rondo
rondo 4.11.2018, 20:46
zupełnie nie przygotowana. bedzie tylko Paweł Mucha i nikt więcej,nikogo od wojewody, z powiatu, słabe nagłosnienie sprawy, nawet szkoły nie bedzie, kierowców. moze być kiepsko
tako
tako 4.11.2018, 17:59
A tam powinien być nie pomnik strażaków, a pomnik walki z terroryzmem.
Sowizdrzał
Sowizdrzał 4.11.2018, 16:36
Urban, to popularne w Europie nazwisko. Berlińska Urbanstraße nie ma nic wspólnego z zabitym w stolicy Niemiec kierowcą. Wydaje mi się ,że nazwanie mini- ronda jego imieniem to gruba przesada. Po prostu miał pecha , bo nie zostawił auta na parkingu strzeżonym i nie spał w hotelu ale ciężarówce. A Berlin już wtedy od dawna słynął z miejsc opanowanych przez opalonych lekarzy z Azji i Afryki. i ich wyssanej z mlekiem matki miłością do Europejczyków. Szef firmy powinien go zabrać samochodem osobowym do domu w Polsce, albo nakazać zmienić miejsce postoju. Codziennie giną ludzie, ale żeby żerować politycznie na czyjejś śmierci i tragedii rodziny, to świństwo. Tym bardziej , że polskie legendy co do bohaterstwa kierowcy nie mają potwierdzenia w niemieckich.
Nazwisko Urban , zawsze będzie mi sie kojarzyło z redaktorem naczelnym tygodnika 'NIE' który w swym artykułem 'Samotność kapłana' spowodował, że o miasteczku Banie, usłyszała i śmiała się cała Polska. , To tutaj, księdzu proboszczowi wibrator utknął w du...
Ksiądz Zdzisław T. na przełomie XX/XXI w. pełni posługę w Baniach. Nie zyskał sobie specjalnej sympatii. Ludzie mieli pretensje, że wyniosły i pazerny. Teraz jest pośmiewiskiem całej gminy.
Piękny zabytkowy kościół w Baniach zastaliśmy zamknięty na cztery spusty. Plebania leży po drugiej stronie ulicy. Przy drzwiach cztery dzwonki, bez opisu. Naciskamy wszystkie po kolei. Po dłuższym czasie otwiera 70-letnia gospodyni:
? Ja tam nic nie wiem, jestem tu na zastępstwie od dwóch dni.
? A ksiądz proboszcz?
? Na urlopie.
? Nieszczęście mu się przydarzyło?
? Coś tam słyszałam, ale nic nie powiem.
Na przykościelnym murku dwóch gości konsumuje drugie śniadanie.
? Tak było. Maluchem go ktoś zawiózł o drugiej w nocy do Gryfina. A na*** był jak bela.
? To ksiądz proboszcz z tych, co wolą chłopców?
? A uchowaj Boże! Porządny z niego ***a. Mówią, że z jedną nauczycielką to go straż leśna złapała. I mandat chcieli wlepić. Zwierzynę gorszył?
Mieszkańcy Bań nie żałują dobrodzieja. Kilkoro z nich martwiło się, czy aby na pewno zostanie odwołany.
? No bo jak on teraz będzie dzieci w gimnazjum religii nauczał? ? pyta oburzona pani w średnim wieku.
Młodzież ma ubaw po pachy. Zdradza nową ksywę klechy: Shakin Zdzisio.
Jedziemy do szpitala w Gryfinie. Dyrektor szpitala na urlopie, ordynator chirurgii też. Wakacje. Lekarze z gryfińskiego szpitala nie chcą nic mówić. Obowiązuje ich tajemnica zawodowa. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że po wyjęciu z księżego odbytu rozweselacz jeszcze wibrował. Nie możemy się oprzeć skojarzeniom z reklamą baterii, na której różowe króliczki-zabawki grają niestrudzenie w futbol...
Ksiądz po operacyjnym usunięciu wibratora został zabrany przez biskupa. Prawdopodobnie, żeby wrócił do parafii i swoją obecnością zadał kłam rodzącym się plotkom. Okazało się to dla niego zgubne. W czasie demonstracyjnej przechadzki po Baniach dobrodziej pochylił się i... założone mu w tyłku szwy puściły. Znowu trafił na stół chirurgiczny.
? Tak, takie przypadki się zdarzają ? śmieje się emerytowany chirurg ze Szczecina ? pamiętam pewnego pac-jenta, który zaspokajał się za pomocą lewarka od zmiany biegów w dużym Fiacie. Tak się biedaczysko zapamiętał, że doprowadził do odkręcenia ozdobnej gałki, która pozostała w jelicie. Nie koniec na tym. Wstydził się iść do lekarza, wymyślił więc, że nadzieje się na powrót na lewarek i wkręci gałkę na swoje miejsce.
Zrobił to tak nieudolnie, że przebił jelito w trzech miejscach. Mało brakowało, a zszedłby z tego świata...
* * * W każdym innym przypadku byłoby nam po prostu żal i człowieka, i wibratora, który się w *** rozleciał z przepracowania. Jednak złapanie na takiej sztuczce księdza dobrodzieja to czarowna uciecha, bo dowód na hipokryzję Kościoła. Celibat zmusza kapłanów do życia w zakłamaniu, więc większość z nich, w taki czy inny sposób, zaspokaja swoje potrzeby seksualne. Pięknie to, że ten akurat klecha
używał do tego elektrycznego penisa, a nie dziecięcych dziurek.
Autor : Wojciech Jurczak / Andrzej Rozenek
,Ciekawe, jak się potoczyły dalsze losy i kariera Shakin Zdzisia.
dno
dno 4.11.2018, 20:47
i inteligentny redaktorek pozwala sobie na coś takiego???? wstyd i hańba dla portalu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tu sie pisze o heroicznej ofierze Łukasza!!!!
Ona
Ona 7.11.2018, 09:55
Ty Dno ludzie piszą o prawdzie bohaterstwa nigdzie nikt nie widzi a heroizm ....nie bądź śmieszny...
klug
klug 4.11.2018, 21:19
Wstyd i hańba jest pisanie o heroizmie w świetle faktów.
Luka
Luka 7.11.2018, 09:50
Nie rozśmieszaj ludzi ..???
Benek
Benek 4.11.2018, 17:58
Nie kpij sobie człowieku!
Cześć pamięci
Cześć pamięci 4.11.2018, 14:46
Czapki z głów .
Rudzik
Rudzik 7.11.2018, 09:52
Tak bo jesień w tym roku bardzo ciepła więc po co w czapce chodzić , chyba to Miałeś na myśli ...
Sasza
Sasza 4.11.2018, 14:14
Jego prywatne rondo.beda opłaty pobierane ...
uważny
uważny 4.11.2018, 14:06
Przecież tablice już tam od dawna sa.
Ewa
Ewa 4.11.2018, 15:41
od kilku dni? Może tygodnia? jakie to dawno??
Dorota
Dorota 4.11.2018, 13:58
Powinniśmy pamiętać. Bardzo dobra inicjatywa.

Pozostałe