Wójt dostał lepszą propozycję pracy. Powołano zarząd komisaryczny

  • 19.08.2016, 10:32
  • Admin Admin
Wójt dostał lepszą propozycję pracy. Powołano zarząd komisaryczny
Premier Beata Szydło wyznaczyła Marka Kukiego do pełnienia funkcji wójta gminy Dygowo do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta. Powołano zarząd komisaryczny. Stało się to po tym, jak Marek Zawadzki - wójt gminy Dygowo pełniący czwartą kadencję z rzędu - oświadczył, że składa rezygnację, bo dostał… lepszą propozycję.
–Otrzymałem propozycję pracy w dużej firmie developerskiej na stanowisku menadżerskim – tak podczas sesji absolutoryjnej uzasadniał swoje odejście dotychczasowy wójt Marek Zawadzki.
Marek Zawadzki ma kierować projektem inwestycyjnym Hanza Tower w Szczecinie. 
 
Podajemy kwoty brutto zarobków wójtów i burmistrzów naszych gmin:
Mieczysław Sawaryn (Gryfino) – 11 260 zł
Gabriela Kotowicz (Cedynia) – 10 930  zł
Teresa Sadowska (Banie) – 10 888 zł
Józef Piątek (Moryń) – 10 640 zł
Marzena Grzywińska (Stare Czarnowo) – 10 610 zł
Andrzej Salwa (Mieszkowice) – 9 834 zł
Adam Fedorowicz (Chojna) – 9 180 zł
Anna Kusy Kłos (Widuchowa) – 9 156 zł
Zbigniew Kitlas (Trzcińsko-Zdrój) – 8 460 zł
Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

włodzrz
włodzrz 24.08.2016, 14:06
Pytanie jak i sugerowane odpowiedzi są idiotyczne i świadczą o braku elementarnej wiedzy zadającego pytanie bo:
Ustalenie wysokości wynagrodzenia wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty i marszałka województwa należy do kompetencji właściwej rady (sejmiku).

Zasady ustalania tego wynagrodzenia, obowiązkowe składniki wynagrodzenia i ich dopuszczalne wielkości reguluje ustawa o pracownikach samorządowych oraz rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Aby pytanie było mądre to powinno brzmieć:
Czy wynagrodzenie włodarzy gmin powinno być ustalane w zależności od:
- ilości mieszkańców
- wielkości budżetu
- tylko widzimisie rady
- krotności najniższego wynagrodzenia w kraju
- wynagrodzeń dyrektorów korporacji
też żartownisia
też żartownisia 20.08.2016, 14:23
do mieszkanka. Szanownej małżonce? Tak się nie da!
mieszkanka morynia
mieszkanka morynia 20.08.2016, 13:50
A ten Burmistrz Piątek aż tyle ma. Ja bym podwyższył osobie, która tak naprawdę z drugiego szeregu trzyma porządek w gminie Moryń. Chyba się domyślicie o kogo chodzi.
ono
ono 19.08.2016, 17:35
Gminy z kontem minusowym a pensje ministerialne .Trzeba byc patriota kraj w kryzysie pensja tylko na przetrwanie .Tak Tak Trzeba m yslec o ojczyznie .
chojniak
chojniak 19.08.2016, 14:47
Panie Bez Kitu znam takiego - to Adam Fedorowicz z gminy Chojna!
bez kitu
bez kitu 19.08.2016, 14:41
A teraz na poważnie, wysokość zarobków uzależniona od efektów, np, taki i owaki burmistrz dostaje połowę wynagrodzenia, załóżmy 5500 zł, jeżeli z budżetem wyjdzie na zero lub plus po roku dostaje drugą połowę pensji i 10 % premii, jeżeli budżet jest na minusie i zmniejszył się o 50 % wtedy też dostaje, jeżeli zadłużenie wzrasta lub stoi w miejscy "goła" połówka i ew. dymisja lub dalsza próba "rządzenia", uczciwie ?
Tylko kto z tych pretendujących do roli tzw. menadżerów podjąłby się pracy, a tak, czy się stoi ... 11 koła się należy, patologia !!!
rodzina
rodzina 19.08.2016, 14:32
Kukie czy Kukiz?
Andrzej
Andrzej 19.08.2016, 14:31
Sonda dotyczy wójtów i burmistrzów a nie ich zastępców. Pensje wice - ustala szef, a pensje tych pierwszych rada.
luck
luck 19.08.2016, 14:27
Dane czerpałem z jego oświadczeń majątkowych.
luck
luck 19.08.2016, 14:27
Wielu nigdy tyle pewno w życiu nie zarabiało. Weźmy takiego Tomasza Milera. Wcześniej zarabial 700 zł miesięcznie. Obsmarowwywał Piłata i jego zastępcę. Teraz zarabia ok. 7 tyś. miesięcznie.
taryfikator
taryfikator 19.08.2016, 12:53
Sawaryn to chyba już abdykował. W pracy rzadko się pojawia.
trusia
trusia 19.08.2016, 12:47
Człowiek bez wykształcenia, taki jak salwa w Mieszkowicach zarabia 1300 zł mniej od burmistrza Gryfina. Absurd.
Żadnych osiągnięć, brak środków z zewnątrz, podwoił jak nie potroił zadłużenie gminy (9mln), a pieniądze na starcie załatwił sobie większe niż poprzedni. Absurd do kwadratu
Cedynia
Cedynia 19.08.2016, 12:39
Dużo, za dużo. Przejęła pensję poprzednika gdy ten na to musioł długo pracować.
lesnik
lesnik 19.08.2016, 12:28
Płaca powinna zależeć od jakości pracy. A tu przychodzi nowa i juz na starcie bierze tyle ile poprzednik. Skandal!
podatnik
podatnik 19.08.2016, 11:38
Zarabiają za dużo, powinno się jasno określić np. dwie średnie krajowe waloryzowane co roku. Do tego przecież dochodzą miesięczne ryczałty za używanie swojego samochodu, telefon służbowy, delegacje itd. Za duuuuużo !!!!
Sonda
Sonda 19.08.2016, 11:34
A dlaczego nie ma w sondzie pytania czy zarabiają za dużo?
współczuję
współczuję 19.08.2016, 11:23

Biedaczek... Będzie musiał dygać za 10 tysięcy miesięcznie...


Pozostałe