Nie zależy im na informowaniu mieszkańców oraz promocji?

  • 25.11.2016, 14:27 (aktualizacja 25.11.2016, 14:34)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie zależy im na informowaniu mieszkańców oraz promocji?
Można odnieść wrażenie, że władzom Gryfina nie zależy na tym aby mieszkańcy gminy byli należycie i odpowiednio wcześnie informowani o różnych zamierzeniach i działaniach. Urząd Miasta i Gminy od pewnego czasu nie przekazuje bowiem żadnych informacji o przedsięwzięciach władz do naszej redakcji. Jedynie Biuro Obsługi Rady działa bez zarzutu. Dzięki temu możemy Państwa informować na bieżąco m.in. o sesjach.

Oto kilka ostatnich przykładów wydarzeń, o których planowaniu w ogóle nie mogliśmy powiadomić mieszkańców, bo zabrakło dobrej woli kogoś w UMiG:

-W dniu 22 listopada odbyło się spotkanie zastępcy Burmistrza Pawła Nikitińskiego z przedstawicielami klubów sportowych. Na spotkaniu omawiano m.in. organizację Gali Sportu 2017.

-W dniu 16 listopada odbyło się spotkanie dotyczące pierwszej edycji budżetu obywatelskiego.

-26 listopada burmistrz oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Koło w Gryfinie organizuje dla mieszkańców Gryfina i okolic „białą sobotę”.

-Planowane jest spotkanie dotyczące oceny wizerunku i rozwoju miasta i gminy Gryfino.

-Działania na terenie gminy dotyczące realizacji zadań: Zachodniopomorskiej Karty Rodziny i Zachodniopomorskiej Karty Seniora.

To tylko kilka ostatnich przykładów. Takie traktowanie mieszkańców przez władze i urzędników gminy powoduje, że mogą się oni czuć niedoinformowani, a w rezultacie nawet lekceważeni.

O sytuacji poinformowaliśmy wczoraj burmistrza Mieczysława Sawaryna. Zaraz chwycił za telefon i zadzwonił do sekretarz Ewy Sznajder. Wydał dyspozycje aby wszelkie informacje były jawne i żebyśmy byli na bieżąco informowani.

Jednak do dzisiejszego popołudnia jakichkolwiek informacji z UMiG brak.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bonaparte
Bonaparte 29.11.2016, 23:19
Kto śmie pouczać Napoleona?
Wójt Gryfina
Wójt Gryfina 29.11.2016, 19:48
Czy to tak trudno zrozumieć, że najlepszą promocją Naszej Gminy są jej władze a w szczególności JA?
Co do informacji posiadamy taką wiedzę, że wam pospałyby kapcie. Nie każda wiedza jest dla moich poddanych i plebsu. Płacicie podatki i bądźcie co do zasady grzeczni.
szpak do bociana
szpak do bociana 28.11.2016, 09:20
I co? Jest zmiana?
mieszkaniec
mieszkaniec 27.11.2016, 23:29
Pogonic nierobów i nieudaczników
basia
basia 27.11.2016, 19:34
zwyczajnie nie chce im się, bo mają swoją tubę od propagandy, a nie daj boże ktoś skrytykuje.......to już wróg, nierób, zazdrośnik itd.
gość
gość 27.11.2016, 19:52
Ale ten sposób marnują publiczne pieniądze.
reboik
reboik 27.11.2016, 15:59
Szkoda, ze mamy tak mało radnych jak pan Guga. Taki dociekliwy, pytajacy, intresujacy się problemami meiszkańców.
nemo
nemo 27.11.2016, 14:04
Referendum to już przeszłość i lepiej do tego nie wracajmy. Teraz najważniejsze są wybory uzupełniające.
gość
gość 27.11.2016, 11:15
do czytacza komntarzy: A ja po komentarzach mam pewne przemyślenia. Coraz mniej jest zwolenników władzy, coraz mniej pozytywnych komentarzy. Myślę, że główną przyczyną jest referendum
czytacz komentarzy
czytacz komentarzy 27.11.2016, 09:12
Powiem wprost i szczerze - prawie nigdy nie czytam artykułów tylko komentarze. Można więcej informacji z nich wyciągnąc i są bardziej komiczne :D. Weźcie ogarnijcie przycisk" lubię to" do komentarzy :D.
podróżny
podróżny 27.11.2016, 02:31
do czytelnik: Droga na skróty nigdy nie jest dobra.
czytelnik
czytelnik 26.11.2016, 23:33
Burmistrz bardzo ładnie się zachował, ale od zapowiedzi do realizacji wiedzie daleka droga.
ale czat
ale czat 26.11.2016, 23:01
będą informować na comiesięcznym czacie
morda
morda 26.11.2016, 16:49
możecie im zwyczajnie n.......ć!
Brokeback Mountain
Brokeback Mountain 26.11.2016, 14:35
Wyglądasz jakbyś spał na stojąco - jak koń.
nakaz
nakaz 26.11.2016, 08:47
Spokojnie gimbusy tableteczki brać co pan doktor przepisał I nie komentować głupio.
rogaś
rogaś 26.11.2016, 08:43
Przodownik pracy najlepszym synem robotniczej klasy. Niech zyje Eurokołchoz!
kierowca
kierowca 26.11.2016, 08:34
Wielce niezrozumiałym jest, że miasto z taki budżetem ma tak bardzo fatalny stan dróg.
max
max 26.11.2016, 08:19
Plexi zaopytaj poprzedniego naczelnego jak odpowiada.
beksa
beksa 26.11.2016, 08:14
To jest prawda urzędasy to jest specyficzna jednostka w naszym mieście zwykle trzeba końskiego zdrowia do załatwienia sprawy
Plexi
Plexi 26.11.2016, 02:10
A były redaktor naczelny nie jest odpowiedzialny za politykę informacyjną ?

Pozostałe