Tajemnicza walizka trafiła do komendy policji. Zawierała dziwne substancje

  • 02.12.2016, 18:40 (aktualizacja 10.12.2016, 20:04)
  • zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG
Tajemnicza walizka trafiła do komendy policji. Zawierała dziwne substancje zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG
Niezwykłą przesyłkę nadano w Szczecinie. Adresat znajduje się przy ul. Policyjnej 1 w Gryfinie. Tam mieści się Powiatowa Komenda Policji. W tajemniczej walizce były substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania.

Kiedy otworzono przesyłkę, w środku były przedmioty wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków. Znaleziono również substancje, które do złudzenia przypominały różnego rodzaju środki odurzające.

Kuferek wypełniony został najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzono szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Były tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

 

Jak się okazuje, jest to tzw. walizka edukacyjna. Dziś zastała zaprezentowana podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy. Walizki narkotykowe zostaną przekazane do wszystkich komend na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pozyskane od Urzędu Marszałkowskiego środki finansowe zostały wykorzystane między innymi na zakup 21 tego typu walizek.

-Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza. Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki. Z kolei zabawkowa piłeczka do piłki nożnej lub golfa - młynkiem do marihuany – informuje zespół prasowy KWP w Szczecinie.

Prezentacja walizek odbyła się podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy, w której uczestniczyli policjanci zajmujący się profilaktyką i edukacją na rzecz bezpieczeństwa oraz dzielnicowych.

Podczas szkolenia funkcjonariusze otrzymali praktyczne wskazówki, jak korzystać z takich materiałów profilaktycznych, prowadząc spotkania z osobami dorosłymi, rodzicami, nauczycielami na temat istotnego tematu jakim jest uzależnienie i to od różnych środków. 

zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a propos
a propos 03.12.2016, 15:56
Przyszedł facet do sauny, w drzwiach spotkał dealera, który zaproponował mu "dobry towar do spalenia", ale drogi. Facet kupił. Usiadł w saunie i zapalił skręta. Pali, pali i nic. Zdenerwowany wybiega w ręczniku i pyta portiera gdzie facet, który tu przed chwilą stał.
- Właśnie wsiada do auta.
Facet szybko złapał taksówkę i pędzą za odjeżdżającym dealerem. Nagle taksówkarz zgubił drogę i wjechali do lasu. Zrobiło się ciemno i auto się zepsuło. Taksówkarz wystraszył się i uciekł. Nagle zaczął padać śnieg i w oddali słychać było wycie wilków. Facet poczuł potrzebę, więc wyszedł z auta ściągnął ręcznik kucnął i...
W tym momencie ktoś go łapie za ramię i pyta:
- Co ty, k***, robisz?
- S*am.
- W saunie?
Plantator Marysi
Plantator Marysi 03.12.2016, 11:26
Gdzie można kupić taką walizkę ? Bo kolega pyta ? i za ile ?
fer
fer 02.12.2016, 20:51
To instrukcja?
kacer
kacer 02.12.2016, 19:57
A próbki odebrali dilerom?
pogromca dzikich węży peruwiańskich
pogromca dzikich węży peruwiańskich 02.12.2016, 19:34
dawac te towar

Pozostałe