Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 09:54

Mikołajkowe zawody pływackie z mamą i tatą

Z myślą o najmłodszych zawodnikach UKP „Marlin” w sobotę, 3 grudnia 2016r. zostały zorganizowane Mikołajkowe Zawody Pływackie. Część dzieci swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła zaledwie kilka tygodni temu. Młodzi zawodnicy rywalizowali nie tylko w konkurencjach indywidualnych, ale również w sztafetach rodzinnych.

Autor: I.R.

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 25m z przyborem. W kategorii 4 lata zwyciężyła Aleksandra Gorczyca, przed Gabrielą Lisiecką i Pawłem Szczerbińskim-Godlewskim.

Wśród pięciolatków na najwyższym stopniu podium stanęli: Julia Świeboda i Bartosz Sowa, na drugim miejscu uplasowali się: Hania Jankowska i Cyprian Szurgociński, zaś na trzecim miejscu Ada Bielan i Wojciech Sadłowski. Tuż za podium znaleźli się: Nela Stróżyk i Konrad Czerlikowski.

W kategorii 6 lat Maja Kawicka była pierwsza, a Julia Juzyszyn druga. Wśród siedmiolatków najszybciej ten dystans pokonali: Natalia Grzech i Paweł Witkoś. Drugie miejsce wywalczyli: Nikola Włodarczyk i Antek Klimek, a najniższe stopniu podium zajęli: Liliana Kopydłowska i Igor Wasielewski, czwarte miejsce zdobyli: Maja Serafin i Tomasz Kowalczyk, piąty był Dominik Włodarczyk, szósty Paweł Maciejewski, a siódmy Wojciech Ochocki.

W konkurencji 25m stylem grzbietowym, w kategorii 6 lat chłopców zwyciężył Tymoteusz Tarczyński, przed Jakubem Łebkowskim.

Wśród siedmiolatków zwyciężyli: Karina Mitręga i Błażej Kujawa, drugie miejsce zdobył  Dawid Włodarczyk, a trzecie Szymon Taczyński.

Lidia Kujawa i Jan Granda zwyciężyli wśród ośmiolatków. Drugi stopień podium przypadł Hannie Barticzce i Jakubowi Słomińskiemu, a trzeci stopień zajęła Łucja Zeuge.

Na dystansie 25m stylem dowolnym wśród sześciolatków popłynęli Hanna Kruk i Filip Sapiński.

W kategorii 7 lat najszybsi byli: Gabriela Krawczyk i Mikołaj Rosiak, na drugim miejscu przypłynęli: Julia Grabowska i Szymon Taczyński, a na trzecim miejscu znaleźli się: Liwia Babińska i Igor Łaszewicz. Czwarte miejsce wywalczyli: Oktawia Tokarzewska i Wojciech Drążyk, piąte miejsce zajęli: Łucja Witek i Marcel Adamiak, zaś Hanna Grabowska była szósta.

Wśród ośmiolatków zwyciężyli: Nadia Majchrzak i Jędrzej Gącławski, przed Emilią Karbowską i Patrykiem Jankowskim, oraz przed Sandrą Zawadą i Hubertem Chańko.

Dystans 50m stylem grzbietowym najszybciej pokonał Antoni Kokoszyński, druga dopłynęła Zofia Melerowicz, trzeci był Filip Żurawski, a czwarty Kacper Stęclik.

Na dystansie 50m stylem dowolnym, w kategorii 8 lat rywalizowali: Szymon Serafin, który był najszybszy. Jako drugi ten dystans pokonał Bartłomiej Prokopowicz, trzeci dopłynął Kacper Kubiś. Blisko podium stanął Norbert Jangas, Szymon Lisiecki był piąty, a Jakub Stolarczyk szósty.

W kategorii 9 lat na dystansie 50m stylem dowolnym zwyciężyli: Weronika Małolepsza i Jacek Wodzyński. Drugie miejsce zajęli Aleksandra Sowa i Miłosz Wróbel, trzecie miejsce wywalczyli: Oliwia Linkowska i Wiktoria Iwan wraz z Jakubem Jastrowiczem, czwarte miejsce zajęli: Karolina Fabian i Patryk Mitręga. Na  piątym miejscu uplasowali się: Justyna Białek i Bartosz Piaskowski, a na szóstym Roksana Swendrowska.