Z prokuraturą będziemy współpracować – deklarują władze gminy

  • 08.12.2016, 16:42 (aktualizacja 08.12.2016, 20:34)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Z prokuraturą będziemy współpracować – deklarują władze gminy
-Od początku byłam zdania, że uchwała zmiany Studium podjęta została zgodnie z prawem, co potwierdził dzisiaj wojewoda. Opinie niektórych osób w tym zakresie, twierdzących, że gmina łamie prawo, okazały się nieprawdą – mówi nam Marzena Grzywińska, wójt gminy Stare Czarnowo.

Dzisiaj, 8 grudnia 2016 r. opublikowaliśmy stanowisko wojewody zachodniopomorskiego w sprawie podjętej przez gminę Stare Czarnowo uchwały w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stare Czarnowo w obrębach geodezyjnych Binowo i Dobropole Gryfińskie. Nadzór prawny wojewody Krzysztofa Kozłowskiego stwierdził brak naruszenia prawa w podjętej niedawno uchwale. Podkreśla jednak, że są przesłanki, dzięki którym można sprawą zainteresować prokuraturę [http://www.igryfino.pl/wiadomosci/17336,prokuratura-zajmie-sie-zmianami-w-studium?page=1#page_anchor].

-Z wyrażonej opinii wojewody Krzysztofa Kozłowskiego wynika, że główne zastrzeżenia są do pozytywnej opinii wydanej przez RDOŚ. Przypomnę tylko, że opinię tę otrzymał w lipcu 2014 r. poprzedni wójt Marek Woś. Po objęciu stanowiska wójta w grudniu 2014 r., kontynuowałam rozpoczętą procedurę wykonania uchwały w sprawie zmiany studium, ponieważ zobligowana byłam do tego przepisami prawa. Jeżeli chodzi o zawiadomienie prokuratury przez wojewodę o możliwości popełnienia przestępstwa, to już dziś deklaruje wolę współpracy z prokuraturą, w celu jak najszybszego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości – zapewnia wójt Marzena Grywińska.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec  z pobliża Kartna
Mieszkaniec z pobliża Kartna 18.12.2016, 11:00
A ja też jestem za Panią Wójtową, bardzo pracowita, solidna, jak coś powie to święte " słów na wiatr nie rzuca" - powiedziała , że będzie nowa świetlica w Kartnie i będzie w 2017 roku. Zrobiła zebranie w Kartnie, wysłuchała mieszkańców - po prostu szanuje ludzi, którzy Jej zaufali w Wyborach. Można by przykładów podawać masę - gratulacje, gratulacje ......
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 14.12.2016, 18:40
- Do Anna - co Ty Kobieto ględzisz. Ja z kolei znam bardzo dobrze P. Wójt i jest Kobietą bardzo pracowitą, sumienną po prostu tyra w tej gminie, żeby Urząd był prawdziwym Urzędem, Dba o ludzi , pracowników, pod każdym względem jest na tak. Chyba, że Pani ma coś prywatnego do do pani Wójt, ale tu nie należy tych spraw łączyć. Działaj P. Wójt jad do tej pory, a efekty widać na co dzień w każdej dziedzinie- pozdrawiam Świątecznie.
Obserwator
Obserwator 13.12.2016, 11:04
do "Anna"
A świstak siedzi i zawija w te sreberka. Żałosny wpis w Pani wykonaniu, który nijak ma się do rzeczywistości. Nie pozdrawiam.
Anna
Anna 13.12.2016, 07:45
Znam tą kobietę, sprzeda gminę za parę srebrników. Jest bardzo cwana i umie grać przed ludźmi.
  z ukosa
z ukosa 11.12.2016, 20:27
Pani Wójt nie przejmować się tymi bzdetami jak poniżej - tylko robić swoje, jak do tej pory, a mieszkańcy sami ocenią pracę - bo zmiany widać na co dzień jak tylko wejdzie się do Urzędu, a szczególnie w terenie - pozdrawiam .......
3 króli
3 króli 11.12.2016, 15:13
K+M+B
Mieszkaniec  gminy
Mieszkaniec gminy 11.12.2016, 15:06
Coś w tym musi być, za dużo przewija się imię K i M- drżyjcie narody !!!
winniczek ze słonecznej
winniczek ze słonecznej 11.12.2016, 13:03
Pani Dorotko, żenujące wpisy. Szkoda, że jak zwykle nie na temat.
Obserwator
Obserwator 11.12.2016, 12:49
do "Pytanko"
Ktoś widział Pana w stroju Batmana? Pozdrawiam.
Pytanko
Pytanko 11.12.2016, 12:31
Ktoś widział panią wójt prowadzącą samodzielnie samochód?
irmina
irmina 11.12.2016, 12:27
Będą zmiany w ustawach dotyczących ochrony środowiska. Podobno mają zlikwidować Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska. Przyrodnicy oceniają to jako "tragedię dla Puszczy Bukowej".
irmina
irmina 11.12.2016, 12:27
Będą zmiany w ustawach dotyczących ochrony środowiska. Podobno mają zlikwidować Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska. Przyrodnicy oceniają to jako "tragedię dla Puszczy Bukowej".
strateg
strateg 10.12.2016, 21:11
Plany rebeliantów spaliły na panewce. Znikad pomocy....
Obserwator
Obserwator 10.12.2016, 20:43
do "Biada"
Brawo, brawo. Idealnie wpisał się Pan w grono wybitnych znawców ortografii. Rozumiem, że to taki standard prezentowany przez "obrażonych"? "Janusze wszelakich dziedzin" potrafią zaskakiwać. Szanowny Panie, tym razem udzielę Panu lekcji za darmo. Prezentuję poprawną pisownię słowa "mnóstwo". Ponadto przed "i", w tej sytuacji, nie stawiamy przecinka. Proszę wybaczyć, że nie odniosę się do merytorycznie do Pana komentarza, ponieważ nie ma do czego się odnieść. Zaprezentował Nam Pan tak straszną "tragedię", że brak mi słów, aby to skomentować. Pozdrawiam.
Biada
Biada 10.12.2016, 20:22
A pan obserwatorze nie umiesz pracownikowi urlopu udzielić i matolku nie umiesz interpretować przepisów tylko się zajmujesz ***mi. Błędów robisz mnustwo, i ludzi nie szanujesz.
lektura
lektura 10.12.2016, 20:49
Mylisz daty i postaci.
 spostrzegawczy  mieszkaniec  gminy
spostrzegawczy mieszkaniec gminy 10.12.2016, 19:01
Do - skunks z puszczy - podpisuję się w 100 % pod Twoim wpisem , jesteś Kolego w temacie i taka jest niestety prawda jak piszesz - pozdrawiam .
Obserwator
Obserwator 10.12.2016, 16:26
do "Do obserwatora"
Przed "ale" stawiamy przecinek panie "Januszu ortografii". "Januszów" mamy wielu. Jedni specjalizują się w intrygach, kolejni w ortografii, a jeszcze inni w "znikaniu". Ot, taka rzeczywistość. Pozdrawiam.
Do obserwatora
Do obserwatora 10.12.2016, 16:11
Janusze intryg są ale w urzędzie wraz z obserwatorem.
Obserwator
Obserwator 10.12.2016, 09:30
"Janusze intryg" w natarciu...
Nudy
Nudy 10.12.2016, 09:16
Z PO to władza w Czarnowie jest. Mamy tu swoją zaraze.

Pozostałe