Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Te panie będą pracowały w żłobku

  • 08.12.2016, 18:36 (aktualizacja 08.12.2016, 20:11)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Te panie będą pracowały w żłobku UMiG Gryfino
Wygląda to tak, jakby całą sprawę próbowano zataić przed mediami. My jednak i tak dowiedzieliśmy się o pewnym ważnym wydarzeniu zorganizowanym w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie. Chodzi spotkanie dyrektor gryfińskiego Żłobka Miejskiego Ilony Bary z przyszłymi pracownikami placówki.

Podczas tajemniczego spotkania, do którego doszło 1 grudnia 2016 r. zawarto umowy o pracę. Omówiono także sprawy związane z podjęciem dziennej opieki nad dziećmi w nowej placówce.

Podpisanie umów jest wynikiem porozumienia zawartego przez gminę Gryfino ze związkami zawodowymi. W porozumieniu tym zagwarantowano miejsca pracy pracownikom przedszkoli.

Omówiono także kwestie kadrowe oraz zaplanowano dalsze prace.

Potem odbyło się spotkanie z zastępcą burmistrza Pawłem Nikitińskim, o którym UMiG także nie powiadomił mediów. Z wiceburmistrzem dyrekcja żłobka omówiła dalszą współpracę oraz koncepcję funkcjonowania placówki.

 

Komentarz redakcji:

Bezskutecznie czekamy na odpowiedzi w sprawie pytań zadanych jeszcze w listopadzie:

- Ile dzieci zakwalifikowano w wyniku zakończonego naboru do żłobka?

- Ile dzieci nie zostało przyjętych?

- Ile będzie grup?

- Kiedy żłobek zostanie otwarty?

- Ile miejsc pracy tam powstanie?

- Czy jest już gotowa kadra?

- Czy są jakieś usterki po dokonaniu odbioru inwestycji?

- Jeżeli tak, to jakie i do kiedy zostaną usunięte?

O tym, że nie otrzymaliśmy odpowiedzi, przypomnieliśmy 5 grudnia 2016 r.

I ze strony burmistrza M. Sawaryna, wiceburmistrza P.Nikitińskiego oraz sekretarz E.Sznajder nie ma żadnej reakcji (sic!).

Kolejny raz nieinformowanie mediów o tak istotnych dla gryfińskiego społeczeństwa sprawach można odbierać jako przejaw lekceważenia mieszkańców. Wygląda na to, że władze Gryfina nie potrafią wykorzystać swoich pozytywnych działań do promocji siebie i gminy, a przez to zamiast cieszyć się sukcesem, narażają się na krytykę. Wielka szkoda.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nasze pieniądze!
Nasze pieniądze! 14.12.2016, 16:04
Ja rozumiem te panie, że one nic nie zawiniły co do opóźnień, ale czy to oznacza, że w grudniu już pracują w żłobku, mimo że żłobek ruszy w styczniu? Ciekawy sposób gospodarowania publicznymi pieniędzmi przez władze gminy...
kosmos
kosmos 14.12.2016, 16:37
A co ich to obchodzi, grunt, że pieniądze co miesiąc wypłacają.
władza
władza 13.12.2016, 13:49
Po prostu władza już się pogubiła w swoich planach i planikach. I jak każdy przekonany o własnej nieomylności zaczynają traktować wszystkich wokół jak osobistych wrogów i motłoch, któremu nie należy się żadna informacja.
przysłowie
przysłowie 13.12.2016, 10:27
Dla mnie bardzo niejasna sprawa z tym zatrudnianiem w żłobku - i stąd pewno te tajemnice.
balonik
balonik 12.12.2016, 14:30
I kolejny sukces okazał się nadętym balonem...
kreacja
kreacja 12.12.2016, 11:43
Widać "kreatywna księgowość" w gminie obejmuje także kwestie zatrudnienia. Będą się chwalić, że zatrudnili tyle i tyle osób w żłobku, i ani słowem nie zająkną się, że te osoby wcześniej straciły pracę w gryfińskich przedszkolach? A co, do przedszkoli brak chętnych, że likwidują grupy?
Gari
Gari 11.12.2016, 23:20
Już był taki rzecznik, który uważał, że władza jest super, tylko winni są dziennikarze, bo niepotrzebnie pytają. Widać wycieczka do miasta, w którym urodził się Stalin inspiruje...
Marek
Marek 11.12.2016, 01:41
Pytanie, dlaczego redakcja ma szukać kogoś po placach budowy, skoro spotkanie odbywa się w siedzibie urzędu gminy, z władzami gminy, i umowy o pracę zawierano w siedzibie i na oczach przedstawicieli gminy? Co ma wobec tego plac budowy? Pytanie jest adresowane do władz gminy, które najwyraźniej boją się kontaktów ze społeczeństwem.
portalowy doradca
portalowy doradca 11.12.2016, 00:08
Gościu nie atakuj tu redakcji, bo jak znam życie długo tu nie zagościsz ;-)
pllat
pllat 11.12.2016, 00:00
No to jak Redakcja nie wie, gdzie szukać dyrektora żłobka to faktycznie, jak radzi 'dopytuję', kierunkowy na budowę. ALE Redakcja dobrze wie, gdzie szukać. A ciekawym proponuję zapytać Red.
Konfucjusz
Konfucjusz 11.12.2016, 00:02
Najtrudniej znaleźć czarnego kota w ciemnym pokoju. Zwłaszcza jeżeli go tam nie ma.
:):):)
:):):) 10.12.2016, 23:31
Gościu, wyluzuj, może nie ma nauczycielki, tylko "nauczyciel szkolny"? Albo pielęgniarki, tylko magister pielęgniarstwa? Jakieś kompleksy leczysz, czy co?
Zresztą jakby tak pójść twoim tokiem myślenia, to przedszkolanki są w przedszkolu. Ale w żłobku to są.....?
gość
gość 10.12.2016, 20:50
Nie ma zawodu przedszkolanki, jest nauczyciel przedszkola... I z całym szacunkiem nie po to ktoś kończy 5-letnie studia, kursy, szkolenia, warsztaty by ktoś niedouczony i niedoinformowany porównywał opiekunki z punktu do osób z wykształceniem pracujących w przedszkolach.
kuku
kuku 11.12.2016, 00:04
Oj, nie rzadko są to krótkie podyplomówki, kwestia pieniędzy.
wójcina
wójcina 10.12.2016, 20:29
To nie geniusz, to krętactwo!
Bonaparte
Bonaparte 10.12.2016, 19:46
Na tym właśnie polega geniusz Napoleona.
Łucja
Łucja 10.12.2016, 15:59
To teraz są te przedszklanki na bezrobociu bo nie za bardzo rozumiem.
tii
tii 10.12.2016, 20:46
Są też opoiekunki do dzieci.
obłuda
obłuda 10.12.2016, 12:52
To nie dowcip, jeśli obłuda władz polega na tym, że najpierw zwolnili przedszkolanki z przedszkoli a potem "łaska pańska" dała im zatrudnienie w żłobku. Bo w takim razie pogorszyły się warunki w przedszkolach. A raczej nie słychać, żeby były wolne miejsca i z braku chętnych likwidowano grupy...

Dowcip Wczoraj, 15:49 No i kolejna sytuacja jak w dow***. Miały być nowe miejsca pracy a wyszło, że zatrudniają wcześniej zwolnione przedszkolanki. Czyli mam rozumieć, że jest mniej miejsc w przedszkolach, bo część przedszkolanek poszło do żłobka? Czy zabrakło kandydatów do przedszkoli, że zwalniali przedszkolanki? Ciekawa ta nasza władza, ciekawa. I twórczo podchodzi do wielu spraw.
ryku
ryku 11.12.2016, 00:08
Jest mniejsza potrzeba, bo grup żłobkowych nie ma a po drugie - rodzice do zerówki do szkół dzieci zapisują.
dopytuję
dopytuję 09.12.2016, 20:41
Pllacie, ale dyrektor czego jest? Budowy?
ha, ha
ha, ha 09.12.2016, 20:24
pllat, a gdzie urzęduje według ciebie dyrektor skoro zlobek jeszcze w budowie. Nie ośmieszaj się gościu.
pllat
pllat 09.12.2016, 19:57
Droga Redakcjo, dyrektor już jest, nie łatwiej zapytać u źródła?Nie, bo sensacji by nie było.
namiar
namiar 09.12.2016, 23:55
A jak zapytasz, może za dwa lata dostaniesz odpowiedź. A poza tym, właściwie, jak już ktoś miałby się dowiadywać, to gdzie? Masz namiary?
Dowcip
Dowcip 09.12.2016, 15:49
No i kolejna sytuacja jak w dow***. Miały być nowe miejsca pracy a wyszło, że zatrudniają wcześniej zwolnione przedszkolanki. Czyli mam rozumieć, że jest mniej miejsc w przedszkolach, bo część przedszkolanek poszło do żłobka? Czy zabrakło kandydatów do przedszkoli, że zwalniali przedszkolanki? Ciekawa ta nasza władza, ciekawa. I twórczo podchodzi do wielu spraw.
rany
rany 11.12.2016, 00:15
Nie zwolnione a umowa im się skończyła.Były w zastępstwie np.za nauczyciela przedszkola☺w ciąży i na wychowawczym. Te przyszły i co robić.
Marek
Marek 11.12.2016, 01:37
Samemu "wygwiazdkuję" ********* to gmina jak ten cwany pracodawca, co ma cały personel "pierwszy dzień w pracy, i jeszcze umów nie zdążyli podpisać"? A co za różnica, z jakiego powodu tracą pracę? Co, mam rozumieć, że każde dziecko w gminie, jak tylko rodzic zechce, trafia do przedszkola? Nie ma kolejek ani punktów? To znaczy, że po wybudowaniu tego klocka ani się nie zwiększy liczba miejsc dla dzieci ani zatrudnienie?
namiar
namiar 09.12.2016, 23:58
Twórcza księgowość naszej obecnej władzy. Najpierw zwolnili kobiety z przedszkoli, potem zatrudnili w żłobku. Czyżby przedszkola świeciły pustkami, że tam pozwalniali przedszkolanki?
kłamstwa
kłamstwa 09.12.2016, 20:22
Tak właśnie wygląda obecne zarządzanie albo raczej administrowanie gminą. Wstyd.
tajne przez poufne
tajne przez poufne 09.12.2016, 11:45
Skoro robicie to w tajemnicy to chyba jednak macie coś do ukrycia.

Pozostałe