piątek, 29 marca 2024 15:56

Mikołaj wywalczył srebro, Krzysiek poprawił życiowy rekod

W Bydgoszczy 10 grudnia 2016r. odbyły się XI Mikołajkowe Zawody w Pływaniu. W gronie blisko 670 zawodników i zawodniczek reprezentujących 33 kluby z całej Polski, znalazło się dwóch przedstawicieli UKP „Marlin”.

Mikołaj Rosiak rywalizował w kategorii 7 lat i młodsi. Na dystansie 25m stylem klasycznym wywalczył srebrny medal, zaś na dystansie 50m stylem grzbietowym zajął 7 miejsce. Dzięki uzyskanym wynikom uplasował się na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej.

Krzysztof Rosiak (13 lat) wystartował w kategorii 13 lat i starsi. Na dystansie 200m stylem dowolnym zajął 12 miejsce, a na dystansie 100m stylem klasycznym był 9.

Nasi zawodnicy zaliczyli bardzo udany start, zwłaszcza że na każdym dystansie poprawili swoje rekordy życiowe. Krzysztof na dystansie 200m stylem dowolnym popłynął o 14 sekund szybciej od swojej życiówki. Zaś Mikołaj wystartował w zawodach osłabiony po chorobie.

Na wszystkich uczestników czekał upominek od Mikołaja w postaci pamiątkowych bidonów.