Zdecydowali się podać burmistrza do prokuratury. Ma się wyprowadzić z hotelu 

  • 15.12.2016, 19:12
  • Admin Admin
Zdecydowali się podać burmistrza do prokuratury. Ma się wyprowadzić z hotelu
-W wyniku podejrzenia o popełnienie przestępstwa na szkodę gminy Chojna, polegającego na przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego p. Adama Fedorowicza , burmistrza gminy Chojna poprzez niezgodne z przepisami prawa nieodpłatne korzystanie z pomieszczeń Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań przez okres 15 miesięcy, powodując powstanie nieuzasadnionych kosztów poniesionych przez gminę Chojna - konsekwencją tego jest - zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie – taki wniosek komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Chojnie odczytała radna Elżbieta Lach.

Wnioski komisji rada dziś, 15 grudnia 2016 r. zatwierdziła, a przewodniczący Piotr Mróz przekaże je teraz do prokuratury. To drugi wątek i wniosek po tym, jak dziś rada zadecydowała o oddaniu  sprawy do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych w Szczecinie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza gminy Chojna Adama Fedorowicza.  Nasz wcześniejszy art. na ten temat nosi tytuł „Podejrzewają burmistrza o popełnienie przestępstwa”.

Co na to Adam Fedorowicz?

Adam Fedorowicz nie przyszedł dziś na sesję. Wcześniej jednak przekazał pismo do komisji rewizyjnej. Uważa, że komisja rewizyjna nie ma podstaw do przeprowadzenia kontroli.

-Kontrola była kontynuowana bez stosownego upoważnienia Rady Miejskiej w Chojnie, co również nie  znalazło potwierdzenia w planie pracy Komisji Rewizyjnej na 20 16 r. – twierdzi Adam Fedorowicz.

Na podstawie otrzymanych dokumentów od dyrektora Centrum Kultury w Chojnie Barbary Andrzejczyk oraz burmistrza gminy Chojna  Adama Fedorowicza i po ich analizie członkowie komisji uznali, że funkcjonowanie Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym należy ocenić jako wysoce naganne i wymaga natychmiastowej interwencji.

W wyniku przeprowadzonej kontroli w PNCIKS oraz  stwierdzenia  wielu nieprawidłowości  członkowie komisji rewizyjnej przedstawiają następujące wnioski.

Admin Admin

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bonard
bonard 24.12.2016, 16:09
Pani Agnieszko, jak bumcyckcyk nie pasuje Pani do tego towarzycha...
tupet
tupet 16.12.2016, 21:00
Kobita na pierwszym zdjęciu to ma z nim życie niczym droga krzyżowa.
śmiech
śmiech 16.12.2016, 21:07
Jesteś pewny, ze swój komentarz umieściłeś pod tym artykułem co chciałeś? :))))))))
były radny
były radny 15.12.2016, 23:34
Jak widać radni krzyczą jak jest już za późno. Chcą dobrze wypaść przed wyborcami, a ja się pytam gdzie byli wcześniej i na co liczyli??? A na co liczą teraz??? Wszyscy są winni i wszyscy są za to odpowiedzialni w jakimś stopniu. Ogień się gasi w zarodku, a nie jak się mocno pali.
wrona
wrona 15.12.2016, 23:16
Wróbel, p. dyrektor i tak powie, że jej kazano i się rozpłacze, że taka malutka i nic nie mogła. To jedna z największych intrygantek. Zrobi wszystko i nie uszanuje nikogo i niczego, aby cel osiągnąć. A swoją drogą te nagrody specjalne za szczególne osiągnięcia, to chyba poprzedziły też nagrody roczne?
wróbelek
wróbelek 15.12.2016, 22:58
Uważam, że dużą winę ponosi osoba odpowiedzialna za to całe Centrum, czyli p. dyrektor CK. Dzisiaj uciekła na zwolnienie, ale zdążyła jeszcze wydać 20 tys. zł na nagrody specjalne. To pewnie z powodu specjalnej pracy swojej i CK, z powodu programu naprawczego i oszczędnościowego. Zaoszczędziła na dniach Chojny, napracowała się, to i się należało!
koliber
koliber 15.12.2016, 22:18
A co ma powiedziec, że mu kazali aby ratować tyłek?
K.
K. 15.12.2016, 22:12
W końcówce artykułu podajecie trzy nazwiska radnych. Czy zapytaliście ich dlaczego będac na sesji nie głosowali?
czapi
czapi 15.12.2016, 20:55
I dzieki takim wlasnie mam o nich takie zdanie jakie mam - złe.
sekuła
sekuła 15.12.2016, 20:47
Panie radny nie wysilaj się i przestań pisać BZDURY, jako ANALFABETA. Idź lepiej do szkoły. Pewnie niewiele Ci to pomoże, ale nie będzie gorzej.
Radny za miedzy
Radny za miedzy 15.12.2016, 21:55
Przecież analfabeta nie potrafi pisać , a ja tak. Nie po to radny dostał mandat zaufania aby na sesji ( tak ważnej sesji) nie brać udziału w głosowaniu. Rzadko to spotykane i praktykowane , to tylko Chojna...... prościej by było złożyć rezygnację ,a nie palić głupa.
to koniec
to koniec 15.12.2016, 20:37
A może by tak panie burmistrzu zaoszczędzić wstydu sobie, rodzinie, kosztów gminie i podać się do dymisji? Resztki honoru uratować...
warunek
warunek 15.12.2016, 20:47
Ale mieszkanie do końca życia tam gdzie teraz i pensja chociaż do konca kadencji!
rowerzysta
rowerzysta 15.12.2016, 20:29
ten gość jest naprawdę beznadziejny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zawstydzony
zawstydzony 15.12.2016, 20:28
Adam nie kazał.
Radny za miedzy
Radny za miedzy 15.12.2016, 20:22
Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją , że radni będąc na sesji nie biorą udziału w głosowaniu. Pytam się czy jest to zgodne z tym co ślubuje RADNY???
obserwator
obserwator 15.12.2016, 20:18
Chojna czerpie wzorce z Gryfina.
dos
dos 15.12.2016, 20:11
Chociaż raz ktos podał stanowisko burmistrza. Niektórzy sobie zrobili sąd kapturowy.
kt9
kt9 15.12.2016, 20:14
To zajefajne stanowisko. Kontrola nieważna bo nie miała upoważnienia rady lol. Koleś wstydu nie ma za grosz :)

Pozostałe