Jarmark bożonarodzeniowy ze śpiewem i marszem nordic walking [zdjęcia]

  • 20.12.2016, 12:05
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jarmark bożonarodzeniowy ze śpiewem i marszem nordic walking [zdjęcia] MOK
Tak jak w wielu miejscowościach sąsiednich, również w Moryniu w sobotę 17 grudnia 2016 r. miał miejsce kiermasz zorganizowany z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Gospodarzem był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, a dodatkową atrakcją jarmarku był I Marsz Świąteczny Nordic Walking, w którym wzięło udział prawie 30 osób.

Liczną grupę chodziarzy  stanowili seniorzy z Goleniowa z Uniwersytetu III Wieku, którzy przyjechali do Morynia specjalnie na marsz. Do rywalizacji sportowej zagrzewał mocno zespół Niespodzianka z Mieszkowic, grając covery znanych i popularnych utworów polskiej sceny muzycznej. Oprócz gościnnego występu zespołu, wystąpili soliści i zespoły muzyczne Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod okiem instruktor Ewy Kwiecień. Dzieciom bardzo kibicowali rodzice i dziadkowie, którzy mogli usłyszeć młodych wykonawców w pięknych, czasem zupełnie nowych aranżacjach kolęd i piosenek świątecznych.

Podczas samego kiermaszu prowadzona była tradycyjnie sprzedaż pięknych, wykonanych własnoręcznie ozdób świątecznych, książek dla dzieci i dorosłych oraz potraw wigilijnych. Wśród słodyczy górowały wyjątkowe, malowniczo zdobione pierniki. Można było również zjeść na miejscu ciepły posiłek, np. barszcz z uszkami czy krokiety, napić się gorącej kawy i herbaty. Ciepła dodawały wielkie koksowniki ustawione niedaleko straganów, przy których nawet największy zmarzlak mógł się dogrzać. Otwarcia Jarmarku dokonał burmistrz Morynia Józef Piątek, który na koniec złożył wszystkim mieszkańcom, wystawcom i uczestnikom marszu świąteczne życzenia.

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w akcji. Dziękujemy opiekunom świetlic wiejskich i środowiskowych, uczestnikom zajęć świetlicowych, Kołom Gospodyń Wiejskich, wszystkim organizacjom, klubom i osobom prywatnym. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji i pracowników Zakładu Gospodarki komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu – za pomoc organizacyjną, Koła LOK-DZIK w Moryniu i OSP w Starym Objezierzu – za zabezpieczenie trasy marszu i pomoc techniczną.

Marta Cacek

Miejski Ośrodek Kultury

w Moryniu

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (110)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tress91
tress91 20.12.2016, 13:54
Poszaleliście z tymi zdęciami czy co?!
Zofia
Zofia 20.12.2016, 13:32
Widzę, że Moryń umie zorganizować imprezę w plenerze.

Pozostałe