„Frajer Fedorowicz, który wziął kredyt, żeby komunalne mieszkanie wyremontować”

  • 21.12.2016, 20:03
  • Admin Admin
„Frajer Fedorowicz, który wziął kredyt, żeby komunalne mieszkanie wyremontować” Dyskusja nad wnioskiem radnych.
W tytule są zacytowane słowa samego burmistrza Chojny. Sprawa dotyczy zamieszkiwania burmistrza i jego rodziny w hotelowej części Polsko Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym. Burmistrz wprowadził się do Centrum, gdy w sierpniu 2015 roku (czyli ponad rok temu) zaczął remont swojego mieszkania. Radni uznali sprawę za bulwersującą i oddali do prokuratury.

Sprawa była wcześniej dyskutowana na sesjach. Zaczęła wzbudzać kontrowersje, gdy okazało się, że   w sprawozdaniu z wykonania planu finansowego Centrum Kultury w Chojnie wzrosły koszty utrzymania Polsko Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym.

Radnej odpowiada dyrektor

Na jednej z sesji był następujący dialog miedzy radną a dyrektor Centrum Kultury w Chojnie.

-Na energię elektryczną i wodę plan na 2016 rok przewidywał kwotę 15 tysięcy. Na dzień 30 czerwca 2016 r. już wykorzystane zostało prawie 13 tysięcy. Czym ten wzrost jest spowodowany? – pytała radna Elżbieta Lach.

–Jeżeli chodzi o zużycie energii,  wody czy też oleju opałowego rzeczywiście jest wyższe, ale też jeśli chodzi  o okres zimowy, był w porównaniu do innych lat cięższy i w związku z tym zużyliśmy więcej opału. Kilka razy rozmawiałam z panem Berbesiem informując go, że czujnik zewnętrzny powoduje, iż piec się załącza w momencie, kiedy temperatura spada. To powoduje większe zużycie opału – odpowiedziała dyrektor Centrum Kultury Barabara Andrzejczyk.

Podejrzenie pada na burmistrza

– Pani dyrektor, czy przypadkiem ten wzrost opłat nie wynika z tego, że burmistrz wraz z rodziną przez rok mieszka w Centrum Kształcenia?  - dociekała radna Elżbieta Lach.

Wtedy wyraźnie zdenerwowany odezwał się burmistrz Adam Fedorowicz: 

-Miejmy odwagę patrzeć sobie w oczy i powiedzieć sobie wprost. Kiedy skończycie z tą nienawiścią i wrogością wobec mojej rodziny, atakami w internecie, prasie, opluwaniem mojej żony, koła gospodyń, bo działają? A nie zwróciliście uwagi na drugą stronę, na zwiększenie darowizn i przychodów Centrum Kultury? Wynająłem i płacę. Równie dobrze mogę do dyrektora ZGM złożyć wniosek: proszę dać mi mieszkanie na czas kapitalnego remontu. Płacę za dwa mieszkania, które remontuję, w którym nie mieszkam, za wszystko płacę, nawet za ścieki, których tam nie produkuję i płacę za pomieszczenia  w Centrum Kształcenia i Spotkań. Nieprawdą jest, że przeszkadzam komukolwiek, że moja żona zwraca komuś uwagę. Wręcz przeciwnie, bo my potrafimy żyć w zgodzie z ludźmi. Tylko nie wiem, dlaczego dla niektórych jesteśmy solą w oku - powiedział burmistrz.

Kto jest frajerem?

Dla radnej nie jest to jednak normalne, gdy burmistrz ponad rok mieszka w części hotelowej i płaci tylko darowiznę, która nie pokrywa całości kosztów.

–Panie burmistrzu, czy każdy mieszkaniec, który zwróci się do ZGM, bo robi remont generalny swojego mieszkania, otrzyma mieszkanie zastępcze? – zapytała radna Elżbieta Lach.

– Każdy mieszkaniec ma mieszkanie, które remontuje ZGM na koszt gminy, jeżeli jest najemcą. A nie tak jak frajer Fedorowicz, który wziął kredyt, żeby komunalne mieszkanie wyremontować na własny koszt! – odpowiedział podenerwowany burmistrz Adam Fedorowicz.

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koper fild
koper fild 24.12.2016, 23:30
Jak miło...jak beztrosko. Jak myślicie, dlaczego urzędnicy będący na naszym utrzymaniu, są zawsze uśmiechnięci, zadowoleni, a ludzie ich utrzymujący w tym kraju są smutni, przygnębieni, zatroskani, odbierają sobie życie z biedy...
mafia paliwowa
mafia paliwowa 23.12.2016, 09:54
Frajerów to zawsze szukał adaś cwaniak :))) Ale powineła się mu nóżka i rady rudego bokiem mu wyjdą
ciekawski
ciekawski 22.12.2016, 07:36
A czy umowa z komunalką nie przewiduje czasem zwrotu kosztów remontu? Ktoś to sprawdzał?
najemca
najemca 22.12.2016, 17:48
Ciekawski, wierzysz w cuda =D Kto ma mieszkanie komunalne ten wie , że jeżeli płacisz na fundusz remontowy przez x lat to ZGM gromadzi NIEZŁE sumki na swoim koncie ,ale nie ma to przełożenia na remont lokalu ! Spróbuj się tylko upomnieć o coś ,to wmówią ci ,że usterki są z twojej winy i nic nie naprawiają. Chcesz nie chcesz musisz inwestować kolejne pieniądze. Taka jest prawda !!!
ciekawski
ciekawski 22.12.2016, 20:21
Wierzę w cuda, bo naszej gminie nie takie cuda widziałem.
Sztuczne pompowanie kosztów remontu może mieć skutek żądań zwrotu. Ponieważ gmina nie ma kasy "w ramach rozliczeń " odda państwu F. część hotelową ośrodka. Taka teoria.
w kwestii formalnej
w kwestii formalnej 22.12.2016, 18:47
Fundusz remontowy płacą wszyscy lokatorzy ale jest przeznaczany na części wspólne bloku - dachy, klatki schodowe itp.
dofinansowanie
dofinansowanie 21.12.2016, 23:31
i Unii Europejskiej!
Frajerrrrr KAAA
Frajerrrrr KAAA 21.12.2016, 23:00
Bezwstydnik mieszka za darmo na krzyw ryj, na koszt podatników Gminy Chojna i jeszcze ma czelność się oburzać. Pierwsze powinna polecieć Barbara z CK dała zgodę na coś na co nie miała wpływu. Z informacji które uzyskałam Basia odleci w okolicach luty marzec. Pakuj się myszko.
A Adasia jak mówił mecenas S W. wezmą w obroty raz dwa i nie wybroni się. Zbyt oczywiste popełnił błędy.
obbbyyy szybko !!!
tapeta
tapeta 21.12.2016, 22:43
A kto mu remontuje? Nie czasami komunalka?
tupet
tupet 21.12.2016, 22:40
"Każdy mieszkaniec ma mieszkanie, które remontuje ZGM na koszt gminy, jeżeli jest najemcą. A nie tak jak frajer Fedorowicz, który wziął kredyt, żeby komunalne mieszkanie wyremontować na własny koszt! – odpowiedział podenerwowany burmistrz Adam Fedorowicz."

A to ciekawe. Czyli wynika z tego, że burmistrz nie ma swojego mieszkania, tylko komunalkę zajmuje, którą od ponad roku remontuje. Parodia!
Ciekawa
Ciekawa 21.12.2016, 22:39
Cóż to za remont, który trwa ponad rok? W tym czasie spokojnie można wybudować i zagospodarować dom. Jeżeli pan burmistrz tak planuje w swoim prywatnym życiu, to nic dziwnego, że w Chojnie jest jak jest!
basztowa
basztowa 21.12.2016, 22:13
Ja bym powiedział tak: frajer gmina, która daje sie tak robić.
Xyhy
Xyhy 21.12.2016, 22:00
Hehe dobre Adaś. Ja na 31.66metrach mieszkam 10 lat w pięć osób gamoniu i zawsze jest to samo nie ma mieszkań przestań ***ic
tw justyna
tw justyna 21.12.2016, 21:57
czy ona się słyszy. to oczywiste że jak temperatura spada to piec się załancza. a co burmistrz i rodzina ma siedzieć w zimnym
pola
pola 21.12.2016, 21:56
Ludziska dajcie spokój tej rodzinie jeszcze troche skończą remont i oddadzą wam DOM NIENAWIŚCI dobrze że nie mieszkam w tej gminie żal mi was
Wesołych świąt ????
dunkell
dunkell 21.12.2016, 22:15
Ale po co? Niech sobie mieszkają ile chcą. Przecież ten remontowany lokal mogą jeszcze podnająć, częśc pieniędzy przeznaczyć na hotel i wtedy wilk będzie syty i owca cała.
rowerzysta
rowerzysta 21.12.2016, 21:56
Wyrzućcie gościa bez włosów i będzie w gminie ok.-pozdrawiam normalnie myślących.
bibi
bibi 21.12.2016, 21:55
Zarabia ponad 10 000 miesiecznie i kredyt na remont tej klitki ? Kto remontuje ponad rok czasu 80 czy 100 metrow ? Kurvva śmiech na sali
x
x 21.12.2016, 21:34
trudna sprawa

Pozostałe