Blisko 7 tys. uczniów podstawówek poznało prawa pacjenta

  • 22.12.2016, 09:46 (aktualizacja 22.12.2016, 10:53)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Blisko 7 tys. uczniów podstawówek poznało prawa pacjenta Biuro Rzecznika Praw Pacjenta
Ponad 290 lekcji w blisko stu szkołach w całej Polsce i 6810 uczniów, którzy poznali prawa pacjenta – to efekt akcji edukacyjnej do końca 2016 r., a to jeszcze nie koniec! Akcja będzie kontynuowana w 2017 roku, a pracownicy Biura odwiedzą kolejnych 125 szkół.

Już prawie sto szkół podstawowych w całej Polsce odwiedzili pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta w ramach akcji edukacyjnej o prawach pacjenta, która ruszyła z początkiem roku szkolonego.

Akcja edukacyjna dla uczniów szkół podstawowych realizowana przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji rozpoczęła się 1 września 2016 roku.

W ramach tej inicjatywy pracownicy Biura odwiedzili szkoły, które zgłosiły zainteresowanie przeprowadzeniem zajęć o prawach pacjenta dla swoich uczniów. Podczas takich lekcji dzieci dowiedziały się, że nie tylko dorośli pacjenci mają swoje prawa. Poznały prawa zapisane w Karcie Praw Dziecka-Pacjenta przysługujące im, ich rodzicom czy opiekunom i rozmawiały o swoich doświadczeniach w korzystaniu z pomocy medycznej.

Na platformie http://www.bpp.gov.pl/formularz-logowania-dla-szkol-podstawowych/ szkoły podstawowe mogą też pobierać materiały dydaktyczne do samodzielnego przeprowadzenia lekcji przez nauczycieli. Z takiej opcji skorzystało już ponad 230 szkół.

Pod poniższym linkiem dostępna jest Karta Praw Dziecka-Pacjenta

http://www.bpp.gov.pl/gfx/bpp/userfiles/_public/aktualnosci/plakat_maly_b3.jpg

Karolina Barańczak

Wydział Dialogu Społecznego i Komunikacji

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nauczycielka
nauczycielka 22.12.2016, 10:55
Nie wiadziałam o takiej akcji, muszę zaproponować rodzicom sowich uczniów.

Pozostałe