Świąteczne powroty - dbajmy o bezpieczeństwo

  • 26.12.2016, 13:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Świąteczne powroty - dbajmy o bezpieczeństwo Policja
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wielu z nas będzie powracało do miejsca zamieszkania. Powinniśmy spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych głównie na trasach wyjazdowych. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek podczas jazdy, bo tylko on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu.

Zbliża się czas świątecznych powrotów, więc zachodniopomorscy funkcjonariusze będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe na głównych trasach wyjazdowych naszego województwa. Mundurowi będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Pamiętajmy, że warto jest przed podróżą zaplanować trasę przejazdu. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie pojazdu) i upewnić się czy ważna jest polisa ubezpieczeniowa, czy nie zbliża się termin badania technicznego pojazdu. Ponadto należy sprawdzić aktualny stan techniczny i wyposażenie pojazdu, w tym sprawność i działanie hamulców, sprawność instalacji elektrycznej, zwłaszcza działanie wszystkich świateł. Powinniśmy być pewni, że w bagażniku znajduje się trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, apteczka pierwszej pomocy i koło zapasowe.

W podróż wyruszamy wypoczęci, trzeźwi i zrelaksowani. Przed samą jazdą należy pamiętać o zapięciu pasów bezpieczeństwa i zobowiązaniu do tego pozostałych podróżujących. Dzieci do lat 12, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, należy umieścić w foteliku ochronnym lub innym, służącym do tego celu urządzeniu. W czasie podróży nie należy się spieszyć. Lepiej jechać z prędkością bezpieczną, przestrzegać nakazów i zakazów wynikających ze znaków, sygnałów drogowych i poleceń uprawnionych osób. Pamiętajmy także o zachowaniu kultury w czasie jazdy.

Kiedy już szczęśliwie dojedziemy do celu, wybierzmy odpowiednie miejsce do parkowania. Pamiętajmy o dokładnym zamknięciu szyb, drzwi i bagażnika oraz o zabraniu z wnętrza pojazdu wartościowych rzeczy. Najlepiej jest usunąć wszystkie rzeczy osobiste z miejsc widocznych i włożyć je do schowków czy bagażnika. Nie zapominajmy o zabezpieczeniu radia, po to aby swoim wyglądem nie kusiło złodziei.

Dzięki zastosowaniu się do tych drobnych rad możemy uniknąć wielu przykrych niespodzianek w czasie podróży i wypoczynku.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.12.2016, 17:30
Śmiech na sali. W Gryfinie te samo bezprawie jak co dzień. Policja jeździ i stara się nie widzieć wielu wykroczeń, przeróbek aut i niesprawności aut. Zaklinanie rzeczywistości.
łowca komuchów
łowca komuchów 26.12.2016, 14:32
Nigdzie nie ma żadnych patroli ani kontroli trzeźwości bo wszystkie psy ściagnięte z całego kraju od tygodnia pilnują opozycji w sejmie aby ta nie odebrała koryta kaczystom.
rudolf czerownonosy
rudolf czerownonosy 26.12.2016, 14:29
Po świątecznym obiedzie kontrola trzeźwości może różnie wypaść

Pozostałe