Fajerwerki można bezpiecznie odpalać, a przed czadem się chronić

  • 28.12.2016, 17:43
  • KPPSP
Fajerwerki można bezpiecznie odpalać, a przed czadem się chronić
W okresie przedświątecznym w ramach programu „Bezpieczna Gmina”, Straż Miejska wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie przeprowadziła zajęcia profilaktyczne o tematyce: „Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa” oraz akcję „Czad i ogień obudź czujność”.

Zajęcia odbyły się we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Gryfino a skierowane były do uczniów klas III. Pogadanki miały charakter nie tylko  teoretyczny ale także praktyczny. Funkcjonariusze opowiadali o poparzeniach, zranieniach oraz stałych okaleczeniach osób, które nieostrożnie obchodziły się z materiałami pirotechnicznymi. Uczulali dzieci, iż materiały pirotechniczne są przeznaczone dla osób  odpowiedzialnych, które ukończyły 18 lat. Przy tym temacie poruszono również tematykę pożarów. Omówiono najczęstszą przyczynę powstania pożarów jak również co zrobić aby się ich ustrzec. W praktyczny sposób przećwiczono z dziećmi telefoniczne alarmowanie służb ratunkowych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zainscenizowanych  scenkach, zadawały wiele pytań oraz chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące znajomości telefonów do służb ratowniczych pracujących w naszym mieście.

Podczas spotkań przeprowadzono akcje profilaktyczno-edukacyjne informujące o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Celem kampanii jest uświadomienie niebezpieczeństw związanych z czadem oraz pokazanie jak można zapobiec zatruciom  W szkołach rozdawano broszury, które zostały opracowane przez Komendę Powiatową PSP w Gryfinie, Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSPRP w Gryfinie, Straż Miejską oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie. Funkcjonariusze za pośrednictwem uczniów chcieli trafić z broszurkami informacyjnymi również do ich domów,  aby choć w pewnym stopniu ograniczyć niebezpieczeństwa jakie wynikają z przedstawionych zagrożeń.

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie

KPPSP

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Chojniak
Chojniak 28.12.2016, 20:13
A inne Gminy nic nie robią ;-) brawo pomysłu i tak trzymajcie
Rożek
Rożek 28.12.2016, 19:57
Ważny temat ☺
mops
mops 28.12.2016, 19:59
Żebyś wiedział. Wiele wypadków jest właśnie z udziałem dzieci i młodzieży.
uczen
uczen 28.12.2016, 18:09
Brawo Gmina Gryfin

Pozostałe