Zimowa przycinka koron drzew na Krasińskiego

  • 28.12.2016, 21:03 (aktualizacja 29.12.2016, 10:40)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zimowa przycinka koron drzew na Krasińskiego
W Gryfinie na Górnym Tarasie trwa zimowa przycinka drzew. Przedstawiona na zdjęciu dotyczy pasa drogowego ulicy Krasińskiego.

Zimowa przycinka koron drzew obejmuje te okazy, które wchodzą w kolizję z liniami energetycznymi oraz budynkami. Chodzi o niezazacienianie pomieszczeń czy niedotykanie elewacji. Korekcie koron muszą być poddawane też te drzewa, których gałęzie wystają nad pas drogowy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkancy st ,brynki raczki
mieszkancy st ,brynki raczki 29.12.2016, 11:16
mieszkaniec stare brynki .,sutuacja miala watekwyciecia starych rozrosnietych drzew w poblizu ,ogrudkuw dzialkowych ,doastalismy mapy i ogledziny tych drzew ,tylko jest przeszkoda ,ze drzewa sa na dzialkach i drogach niczyjich ,bardzo ubolewamy i skarzymy ze gmina nic z tego nie robi ,tylko siasci ponarzekac ,problem trwa niemal o 10 lat i magistrat nie wycisaga z tego wnioskuw
Gryfinianin.
Gryfinianin. 29.12.2016, 10:31
Za ogławianie drzew nalicza się kary jeśli drzewo uległo uszkodzeniu (więcej niż 30% korony) lub za zniszczenie drzewa (więcej niż 50% korony).
Bez sensu
Bez sensu 29.12.2016, 17:33
Uszkodzenie to pojemne pojęcie. A co do "ogławiania" to też nie przesadzajmy, drzewa to przeżywają a i dobrze, jeśli między blokami się nie rozrastają. Bo zdaje się dla urzędników łatwiej wyciąć duże drzewo, które "zagraża bezpieczeństwu" niż przyciąć je likwidując niebezpieczeństwo. Taki urzędniczy bezsens...
ogrodniczki
ogrodniczki 29.12.2016, 08:43
Ogrodnictwo miejskie widać przetarło nowe szlaki? Skoro drzew owocowych nie przycina się w grudniu, to chyba działkowcy mają jakiś powód?
dziwne
dziwne 28.12.2016, 23:18
Może to nowa szkoła ogrodnictwa miejskiego???
Im mniej drzew przeżyje zimę, tym mniejszy problem?
działkowiec
działkowiec 28.12.2016, 22:11
Ja tam nie wiem, co z drzewami w mieście, ale owocowych nie przycina się w grudniu, bo mogą przyjść mrozy i zniszczyć drzewa. Tnie się najczęściej wczesną wiosną albo w jesieni... No chyba że się chce zniszczyć drzewa...
Łukasz
Łukasz 28.12.2016, 22:23
Prawda, jak przyjdzie mróż to osłabi drzewo, albo i uschnie. Wszystko zależy jaka będzie pogoda. Powinno się ciąć w lutym!
ekolog
ekolog 28.12.2016, 21:23
Ale latem, to przyjemny chłodek i śpiewające ptaszki.

Pozostałe