Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

…Żeby się ludzie kochali nie tylko w sylwestrową noc...

  • 31.12.2016, 21:36 (aktualizacja 31.12.2016, 22:12)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
…Żeby się ludzie kochali nie tylko w sylwestrową noc...
Jedyna, magiczna noc, podczas której prawie równocześnie radośnie żegna się odchodzący rok i jeszcze radośniej wita ten nadchodzący – pełen niewiadomych, ale także pełen nadziei. Cieszymy się, mimo że z każdym rokiem ucieka nam nasz własny czas. Wśród migających kolorowych światełek, pieniącego się w kieliszkach szampana, życzeń i obietnic plączą się wspomnienia z dawnych lat. Ten pierwszy zapamiętany bal… O podzielenie się z nami wspomnieniami poprosiliśmy zastępcę burmistrza Gryfina Pawła Nikitińskiego.

-Pierwszy mój sylwester to nie był bal. Grupa młodych ludzi, 16-17 lat, uczniowie technikum, więc prawie dorośli, spotkali się razem. Czy był szampan? Było znane wino. Jest do dziś, nazywa się „Sangria”. To dość odległy czas. Drugie sylwestrowe bardzo miłe wspomnienie to pobyt z rodziną i grupą znajomych w Szklarskiej Porębie. Były narty, były śnieżki, witanie Nowego Roku przed góralską chatą szampanem pomieszanym ze śniegiem. Było bardzo miło – opowiada wiceburmistrz Paweł Nikitiński.    

A jak będzie w tym roku? Jedni gryfinianie spędzą tę noc na balach, inni na prywatkach, choć to już mało używane słowo. Bywa, że będzie także samotnie. A jak 2017 rok powita Paweł Nikitiński?

-Sylwester będzie z grupą przyjaciół i o charakterze muzycznym, a raczej śpiewającym. Każdy  przybywający gość jest zobowiązany przygotować przynajmniej jedną piosenkę z dawnych lat. Ja wybrałem przebój Barbary Dunin i Zbigniewa Kurtycza pt. „Żeby się ludzie kochali” – zdradza nam wiceburmistrz.

Cóż, zapowiada się ciekawie. Już za parę godzin przyjdzie Nowy Rok. Jaki będzie? Zobaczymy.

Panu Pawłowi Nikitińskiemu dziękujemy za podzielenie się z nami wspomnieniami.

Wszystkim Państwu redakcja igryfino życzy udanego sylwestra oraz Nowego Roku spełniającego marzenia.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

??
?? 06.01.2017, 14:56
gryfinianko na szczęście takich jak Ty jest znacznie mniej. Ludzie w tym mieście myślą bo widzą I słyszą. Może dlatego,ze nie dostają nagród?
??
?? 06.01.2017, 14:17
Te życzenia są tak falszywe jak ten PAN ,powiem zatem WZAJEMNIE
gryfinianka
gryfinianka 06.01.2017, 14:28
Każdy ocenia po sobie samym. Cenię pana Pawła Nikitińskiego, chociaż widzę też jego wady. Nie ma jednak ludzi bez wad, dla mnie ważne, ze zalet ma ten pan o wiele więcej.
Bonaparte
Bonaparte 06.01.2017, 18:28
Ten pan jest przeświadczony o swej niezwykłości i nieomylności. Fałszywy i mściwy człek.
jotka
jotka 03.01.2017, 22:55
Wesołe święta, śmieszne sylwestrówki, nakłanianie do sztucznej zgody. Żyjemy w grze pozorów!
lucky
lucky 03.01.2017, 22:32
zbyt mało jest ludzi w tym mieście, którzy potrafią się przyznać do błędu
turkuć
turkuć 02.01.2017, 20:24
No no, to Napoleon spędził sylwestra z pomysłem. Kawałek stary, jak świat, ale dobry. Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim :)
Aleksandra
Aleksandra 02.01.2017, 19:51
Mocni ludzie zawsze mają wrogów. Ten ma wizje i twardo je realizuje. to mi sie podoba.
wizja
wizja 02.01.2017, 23:19
Chyba zwidy
Marco
Marco 02.01.2017, 19:17
Przestałem temu człowiekowi ufać już dawno.
Nigdy więcej się nie zwiodę
wójtowa
wójtowa 02.01.2017, 18:31
Panie Pawle, nawet nie dziękuję, bo nic a nic Panu nie ufam. Zasłużył Pan na to kumoterstwem, podgryzaniem i układankami personalnymi.
Ewa
Ewa 02.01.2017, 18:01
Matko jedyna !! Napoleon przemówił !!! Padajcie na kolana nędzni mieszkańcy !!!
mentor
mentor 02.01.2017, 15:51
Żłobek to największy sukces ubiegłego roku.
sukces
sukces 02.01.2017, 15:57
Na razie skończyli budowę rzutem na taśmę. Poczekajmy ile będzie dzieci do niego uczęszczać.
Jolancia
Jolancia 02.01.2017, 13:29
Nikita jakiś mizerny na tej fotce.
obiektywnie
obiektywnie 02.01.2017, 10:32
Przy okazji takiego artykułu, gdzie nawet ludzkim głosem przemawia dyktator, nie chce się komentować. Szczęśliwego Nowego Roku.
Hmm...
Hmm... 01.01.2016, 21:25
Hmm.. jestem jakiś inny chyba... Zawsze myslalem, ze jestem lewicowcem; jestem za aborcja, eutonazja, ogolnym dostępem do narkotyków, zerwaniem konkordatu itd... tak myslac zawsze glosowalem na SLD a jak juz trzeba bylo ''zabrac babci dowód'' to glosowalem na ''mniejsze zło'' - PO...
wójcina z gryfina
wójcina z gryfina 01.01.2016, 19:07
...a ja tylko siebie kocham
smoleńska brzoza
smoleńska brzoza 01.01.2016, 16:59
O północy Gryfino tonęło w sztucznej mgle a tle słychać było strzały i gdzie Pan wówczas był Panie Wicku?
wójcina z gryfina
wójcina z gryfina 01.01.2016, 19:07
w Gori
ehh
ehh 01.01.2016, 14:40
Polakowi to nikt, nigdy nie dogodzi, ciągle żle.
KORfanty
KORfanty 01.01.2016, 14:36
Wie czego chce!
boss
boss 01.01.2016, 11:46
do narzekajacych: To trzeba było w domu siedzieć.Wszystkiego Najgorszego w Nowym Roku.
starszy od węgla
starszy od węgla 01.01.2016, 11:40
Ludzie w całym kraju między 23.00 a 1.00 w nocy słychać było strzały i wybuchy a mainstreamowe media są ze sobą w spisku i milczą ! Nie dajcie się zmanipulować, prawda musi ujrzeć światło dzienne !

W
W 01.01.2016, 11:36
Serdeczne życzenia noworoczne ze Szklarskiej Poręby.

Pozostałe