Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Wolontariusze gotowi do 25. Finału WOŚP

  • 14.01.2017, 20:40 (aktualizacja 15.01.2017, 00:17)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wolontariusze gotowi do 25. Finału WOŚP TWS
W Klubie Nauczyciela w Gryfinie, podobnie jak każdego roku, zebrała się grupa wolontariuszy, którzy w niedzielę wyruszą na ulice naszego miasta z puszkami i identyfikatorami. Spotkanie miało charakter organizacyjny. Wolontariusze zapoznali się z tym, co wolno, a czego nie wolno robić podczas akcji WOŚP.

Szef sztabu Dominik Waś, młodszy aspirant Wojciech Dziekan i Adam Lewiński działający i wspierający Orkiestrę już po raz dwudziesty pierwszy poinformowali zebranych na co szczególnie powinni zwrócić uwagę. Przede wszystkim bardzo istotne jest bezpieczeństwo. Nie należy wchodzić do klatek schodowych ani mieszkań, należy omijać nieoświetlone miejsca, powinno się kwestować dwójkami lub trójkami. 

W razie jakichkolwiek kłopotów czy niepewnych sytuacji natychmiast należy się skontaktować ze strażą miejską czy policją. Będą dyżurowali po to, żeby pomagać. Wolontariusze mający do lat piętnastu powinni być w towarzystwie opiekuna. Nie powinno się w sposób nachalny wymuszać  pieniędzy na cele WOŚP. Ludzie sami powinni ofiarować datek. Nie należy „oblegać” kościołów, które w tym czasie mają swoje zbiórki niezwiązane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Przez cały czas w niedzielę od rana do wieczora czynny będzie Klub Nauczyciela, gdzie można wypić kawę, herbatę czy zjeść kanapkę lub ciastko.

TWS

O tym, jak będzie przebiegać 25. Finał WOŚP w Gryfinie, pisaliśmy m.in. tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/17781,plany-wosp-2017-w-gryfinie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mm
mm 15.01.2017, 13:19
Do ,,cytat"-
Wyrwane z kontekstu, należy się wyjaśnienie- ojciec Oszajca całym sercem popiera Orkiestrę, cytat odnosi się do tych, którzy są przeciwnikami Orkiestry i trzęsą się nad swoimi portfelami i obłudnie traktują swoje sumienia. Pięknie o tym napisał, dostępne w Internecie, warto przeczytać.
Pietrek z Rancha
Pietrek z Rancha 15.01.2017, 11:06
Rodacy! Apeluję do was z tego miejsca! Jak oglądacie Wielką Narodową TVP zapalajcie chociaż jedną gromnicę. Szanujcie pracę patriotów z TVP.

zgr-edo
zgr-edo 15.01.2017, 08:31
cyt. "Nie należy „oblegać” kościołów, które w tym czasie mają swoje zbiórki niezwiązane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy " no żesz karwa twarz, przecież wolontariusze WOŚP nie biegają z puszkami w kościołach, Teren wokół tych przybytków kultu religijnego, jest komunalny i ogólnodostępny. Swoją drogą czy kościół zgłaszał w tym dniu jakiej zbiórki pieniężne w miejscach publicznych ?
obserwator
obserwator 15.01.2017, 19:46
wypruty mózg zgreda. teren wokół światyń należy do parafii!!! kto muminie mówi że sa jakieś zbiórki publiczne???? otrzeźwiej chłopie bo stoczyłeś sie do bagna
hip
hip 15.01.2017, 20:32
Cała własność w ręce... hiphopowców
tacunia
tacunia 15.01.2017, 08:48
Nie, ale boli tacę, jak owieczki wolą gdzie indziej wrzucić pieniądze!!!
obserwator
obserwator 15.01.2017, 07:58
i absolutnie nalezy realizować ten przepis by nie oblegać kosciołów. jak zaczna to bedziemy sygnalizować bo to jest prywatna impreza pewnego smiesznego gościa
zaradna
zaradna 15.01.2017, 09:01
Masz na mysli papieża Franciszka?
Logika
Logika 15.01.2017, 08:40
Włóż do dokumentów oświadczenie woli, żebyś ani ty, ani twoi rodzice ani twoje dzieci i wnuki nie były podłączane pod aparaturę "prywatnej imprezy pewnego gościa"
cytat
cytat 15.01.2017, 01:27
I jeszcze jeden bardzo ładny ks. Oszajca:
Do czego nawołuje hasło Owsiaka "róbta, co chceta"?

O, to jest parafraza tego, co powiedział św. Augustyn, mianowicie: "Kochaj i rób, co chcesz". I czy się to komuś podoba czy nie podoba, to jest sedno chrześcijaństwa. Bo nam się w życiu różne rzeczy przydarzają: jesteśmy słabi, jesteśmy grzeszni. Ale jeśli potrafimy kochać, to potrafimy odstąpić też od tego, co jest złe, co jest naszym błędem, co jest naszą winą. I wrócić z powrotem na jakąś sensowną drogę. Jeśli nie potrafimy kochać ani ludzi ani świata, to wtedy pozostaje nam cynizm, obojętność czy nawet nienawiść.
cytat
cytat 15.01.2017, 01:21
Jurek Owsiak wielu z nas doprowadza do białej gorączki z prostego powodu: niepokoi nasze sumienia. Grzebie w naszych portfelach, a ponieważ portfel jest zawsze blisko serca i sumienia, nic dziwnego, że niejednego może rozwścieczyć - mówi jezuita ojciec Wacław Oszajca w rozmowie z Ewą Koszowską.
mm
mm 15.01.2017, 13:17
Wyrwane z kontekstu, należy się wyjaśnienie- ojciec Oszajca całym sercem popiera Orkiestrę, cytat odnosi się do tych, którzy są przeciwnikami Orkiestry i trzęsą się nad swoimi portfelami i obłudnie traktują swoje sumienia
miłośnik
miłośnik 15.01.2017, 00:28
Spróbuj dziewczyno mnie zrozumieć
https://www.youtube.com/watch?…
Sztab WOŚP
Sztab WOŚP 14.01.2017, 23:07
Dominik WAŚ nie woś

Oczywiście, przepraszamy. Literówka poprawiona. red.
kurak
kurak 14.01.2017, 23:27
A może WAŚP a nie WOŚP?
ona
ona 14.01.2017, 21:54
Chyba jednak mniej niż w ubiegłym roku.
Zyga
Zyga 14.01.2017, 21:43
Sporo tych wolontariuszy.

Pozostałe